• Bord

    Ahoj, koupil jsem si rám Rock Machine Blizzard 06, jenže bez hlavového složení, a teď nevím, jaké tam pořídit. Určitě to bude integrované, ale je jedno, jaké to bude, nebo se to určuje třeba podle vidlice nebo hlavové trubky?Je to nějak standardizované, nebo těch rozměrů je víc? Díky moc :)

    0 0
    • Lister  

      obyčejné integrované pro rozměr 44mm, já jsem koupil tohle: velotrade.cz/in­dex.php?sekce=18&PHPSES­SID=225f1c5e6117b4cf3603­1237fcfa1012 a pasuje tam bez potíží.

      0 0
    • colin  

      nedelejte s toho vedu.nasad misku rovne a naklepni ji pres kousek desky.nemas co skazit.snad

      0 0
      • rarášek1  

        Možná jen rozerveš rám. Chce to dobře připavit jak rám, tak samotnou hlavu. A hlavně žádný brutus násilí. musí to jít naklepnout skoro samo.

        0 0
      • Lister  

        jak jsem psal nedoporučuju, ono se ti to povést samozřejmě může, ale nestojí to za to, stojí to pár korun, tak proč se s tím trápit. Tohle byla jediná věc, kterou jsem se spolu s proříznutím středového závitu nechal na novým kole udělat v servise. Zbytek už zvládne každý doma, ale tohle bych fakt raději nechal na servis :o)

        0 0
      • Daf  

        Asi tak. Neni to sice profesionalni, ale da se to :)

        0 0
      • v POHODÌ klokan  

        Jasný, nebo to normálně hodíš do svěráku a obložíš třeba prkýnkama, to je asi nejopatrnější řešení.

        0 0
    • gersa  

      No, zas uplne kazdy IHS tam pasovat nemusi. Je vic typu, takze bych se poptal u prodejce, tim nic nezkazis. Mne do Spajdra sedlo az na 3. pokus. Nejprve nebylo skladem, tak sem shanel po eshopech. jenze nic nepasovalo. Bohuzel sem si musel pockat na dodavku primo od vyrobce

      0 0
      • rarášek1  

        To znám, mám taky Spydera. Kluci ve velkoobchodě ze mně měli psinu, když jsem přijel potřetí, už z rámem přes rameno. A jinak, bylo to až to poslední :-(, zároveň to absalutně nejdražší.

        0 0
    • Bobo  

      Nechci být za protivného šťourala, ale když to má misky, není to spíš AHead? IHS jsou jen ložiska, vkládaný přímo do rámu, tam se nic nelisuje.

      0 0
      • kovar  

        no ono je to opravdu internal neboli zero stack HS. No ale díky převaze humanistů, kteří posuzují celek jen dle vnějšího vzhledu, se všemu začalo říkat sakumprásk integrované. To je podobné jako čtyřčep versus jednočep:-)

        0 0
        • Bord  

          Tak díky moc za všechny rady, já na to dneska koukal a taky to trochu zkoušel…a šoupnu do servisu – radši :)

          0 0
    • Georrge  

      oživím, nechce se mi kvůli toho zakládat nové téma.

      Jde o tohle – koupil jsem nový rám, bylo k němu přiloženo hlavové složení. Cestou domů jsem ale ztratil jednu část toho složení takže nefungovalo jak mělo. Přišla na řadu koupě nového (aerozine integrované). Prdel ale začla, když jsem chtěl dát ložiska do rámu – nevlezly se tam. Ty z původního hlavového složení byly o milimetr v průměru menší, takže tam šly, ty aerozine ne. Vyřešil jsem to kombinací původních ložisek a zbytek aerozine, drží to funguje to, ale není to divné? Myslel jsem že všechny hlavové složení budou mít stejné rozměry…

      0 0
        • Georrge  

          aha už to vidím, cane creek integrované má 41mm, italský integrovaný má 42mm… tež nevím proč dělají dvě verze, zvlášť když se liší tak minimálně

          0 0
          • Palec  

            No je v tom trochu guláš. Koukám že jsi měl taky rám od superioru. Tam výrobce udává: IHS 1–1/8" ID44.0/OD50.0 mm

            Takže integrované složení pro misky s vnějším průměrem 44 mm, což jsem nenašel jako žádný standart. Mám tam věnečky, ale časem bych chtěl vyměnit za hlavko s průmyslovými ložisky. Co jsi tam měl ty?

            0 0
            • Georrge  

              jo taky jsem tam měl věnečky. Jsem ani netušil, že není IHS jako IHS a integrované jako integrované… chtěl jsem koupit nový hlávko už do toho supa a ještě že jsem ho nekoupil, nepasovalo by tam a co pak s tím… teď to naštěstí šlo celkem jednoduše vyřešit, u lisovacích misek by to asi bylo složitější

              0 0
              • kyl  

                Mám dojem že když lisuješ nějaké misky tak je to semiintegrova­né.Integrované má jen ložiska,uložení je součástí hlavové trubky.Semi

                Integrované

                nebo jak to vlastně je?

                0 0
                • Georrge  

                  jj je to tak, do semi integrovaného se nalisujou misky, do těch se vloží ložiska (nebo věnečky) a stáhne se to, zatímco u integrovaného odpadají ty misky, takže se ložiska vloží přímo do hlavy rámu a pak se to stáhne. Ještě je klasický ahead, to je hlavové složení, kde se ložiska nedávají do rámu přímo, ani do misek, ale jsou uloženy mimo hlavu rámu ve vystouplých částech hlavového složení. Vypadá to nějak takhle

                  0 0
                • Palec  

                  Tak v tom případě to Superior označuje blbě a nejedná se o IHS. On i ten rozměr 44mm totiž odpovídá semi-integrovanému hlavku.

                  A koukám že i prodejci v tom mají hokej.. To co jsem vyhlídl, že by pasovalo je NECO H-114 http://hlavove-slozeni.heureka.cz/neco-h-114/

                  označené jako integrované (zatímco se jedná o semi-integrované). Takže teď už mi to dává smysl:)

                  0 0
                  • kyl  

                    Toho jsem si taky všiml že v tom mají nějakej bordel.

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.