• houba

    Na kole Giant VT3 ( http://www.progresscycle.cz/detail.asp?… ) jsem objevil tuhle vidlici, podle vzhledu ji tipuju na letosni model, nikde v cenicich pro rok 2004 jsem ji ale nenasel :( Nevite ktere rade letosnich Blacku by mohla odpovidat? Dik

    0 0
    • enjoy  

      hmm,black a kotouce,nesel bych do toho.

      0 0
      • blue  

        a proc? nejaka osobni zkusenost? ;-)

        0 0
        • enjoy  

          zkousel jsem hayesy na blackovi a ani jsem nemusel moc brzdit(ony moc nebrzdily) abych cumel jak puk.to co to delalo s vidlici me donutilo to kolo rychle vratit majiteli a vratit se k vanille,ktra nema problem.

          0 0
          • blue  

            :-)))))) fakt nevim, o cem mluvis :-) asi sem si za tri roky toho problemu nestacil jeste vsimnout :-)

            0 0
            • enjoy  

              no tvuj bike to nebyl:-),ikdyz brzdy i vidle byly stejny.hele muzes se smat,ale ja vim co jsem videl a kdyz to porovnam s foxem tak na blackovi bych proste nejezdil.samotnyho me to hodne prekvapilo,cekal jsem ze tohle delat nebude.proste jsem jel po rovince,pomalinku a trosku pribrzdil.to jak sebou ta vidle mlatila bylo nad moje nervy.

              0 0
              • blue  

                a jak sebou mlatila? vyhazovalo te to ze sedla nebo s tebou delala neco jinyho strasnyho? zacalo kvuli tomu to kolo poskakovat? mozna bys nemel tolik teoretizovat a vic jezdit

                0 0
                • enjoy  

                  ty vole ty ses snad slepej,vzdyt jsem rikal ze sem na tom jel.proste kdyz jsem pribrzdil a podival se na vidli tak se dost zle hybala dopredu a dozadu. jinak,mozna mam najeto mnohem vic nez ty.(letos samozrejme,jsem takovej malinko starsi:-))

                  0 0
                  • blue  

                    tak jo, je to spatna vidle s kotoucema, mas najeto vic nez ja :-))) to byl ten posledni argument, kterej me udolal :-)))) vic uz nemam silu pokracovat :-)

                    0 0
                    • enjoy  

                      kdyz nemas silu,mel bys vic jezdit:-))

                      0 0
                    • enjoy  

                      tak me doslo ze si tu moji opoved asi moc nepobral,kdyz si reagoval takhle.jsem to myslel tak ze mam najeto mnohem vic nez ty,vzhledem kj tomu jak si rikal ze bych mel vic jezdit.a kdybys jeste mel na to nervy:-),tak bys mi mohl vysvetlit kde teoretizuju,to by me opravdu hodne zajimalo.

                      0 0
                  • lubos  

                    hmm, tak to ji nebudu ani zkoumat a rovnou ji skrtam v seznamu vidlic :). Hmm, moc mi jich nezbyva :)

                    0 0
                    • McBlacky  

                      nenech se odradit, je to dobrá vidle. Nechci Enjoye nějak prudit, ale na svém kole ji nejezdil a kolik toho najede na cizím? Kromě toho když Blue říká, že za tři roky no problem, tak mu věř, rozhodně ji nešetří. a navíc modely 04 jsou tužší než 03 a to o dost.

                      0 0
                    • Aiax  

                      Tak sem napis ten tvuj seznam rovnou celej. Vsadim se o pouitej znackovej olej do vidlice, ze se u kazdy najde nekdo, kdo ji ztrha. A ty budes jen skrtat a skrtat… A nakonec ti nezbude nez chodit pesky!

                      0 0
                      • lubos  

                        Kompletni (snad) seznam:

                        Rockshox Psylo XC u-turn 125 2003 Rockshox PSYLO SL U-TURN 2004 Rockshox PSYLO RACE U-TURN 2004 Manitou Black Comp/Elite? 120 Marzocchi Marathon S 120 2004 Mar­zocchi Z1 FR SL 130 2003(2004) Marzocchi Z1 FR 130 2004 Fox Talas(?) 125 R/RLC/? Marzocchi Marathon 110–120 2005 Marzocchi MX PRO ETA 120 2004 Marzocchi Z1 Drop off (SSVF) 130 2004 Marzocchi All-Mountain 1 2005

                        Favorita mam jasnyho. Bohuzel, problem sehnat tak, aby to nebylo kdesi z USA :), nebo za tezky prachy. Vetsina je skrtnutych :) A nekolik je tam jenom aby se nereklo :)

                        0 0
                        • Aiax  

                          A proc ne treba Fox Vanilla nebo 36? Z toho seznamu bych asi vzal tu Z1 FR 130 (nebo spis 150), kritizovat nic nebudu, neni tam zadnej suntour :)

                          0 0
                          • lubos  

                            No, nevyznam se ve Foxech. Mozna tam melo byt Vanilla. Nicmene, Fox jsem zavrhnul. Duvody nebudu psat, z duvodu bezpecnosti :) Suntour … jeden model jsem studoval, nicmene naprosto nevhodny a nepouzitelny. 150 zdvih je moc, mam XC ram, tudiz uz tech 130 nevim,nevim. Z1 FR je moc tezka, 2.5kg vozit nebudu, jednak proto, ze je to hmotnostny narast asi 700g, a dalsi vec, hodne by mi prevazilo predek. A kdyz vemu, zevozim dalsi 3/4kila akumulator … :o) (cili jedine jedna pruzina ven, a i tak nevim nevim).

                            0 0
                            • Aiax  

                              A o kolik je v realu lehci ten marathon 120mm? U vyssiho zdvihu bych preferoval spis pevnost a na vahu bych moc nekoukal, prece jen se tam pocita s kotoucem a lehkou vidli se zdvihem 120 a vic to musi kroutit jak ...... Me se to samozrejme lehce rekne kdyz mam vidlici 105mm, ktera vazi skoro tech 2,5 :) No a co MXR 120mm? ta by prece mohla k xc ramu docela pasovat, ne? Navic stoji jen neco pres 12000, zatimco marathon vyjde na dvojnasobek (cca). P.s. Proc fox neni bezpecny?

                              0 0
                              • lubos  

                                Marathon tak 1950g, Z1 FR Sl asi 2150g. Ne moc, jenomze, Marathon je pruzina, SL je cistej vzduch. Marathon je 12cm a dvihne mi predek realen o 1.5cm. Z1 mi predek nadvihne o 4cm. MXR vubec nevim co to je :) … asi neco starsiho data. Fox by nemusel byt bezpecny pro mne, kdybych napsal, proc ho nechci. Nechci dalsi flamerwar :)

                                0 0
                                • Aiax  

                                  mxr=mx pro

                                  0 0
                                  • lubos  

                                    Aha. Tak to ne, sice jsem o ni premyslel, ale nechci tu hnusnou korunku, co pres ni lze protlacit krtka. Dale sice SSVF tlumeni bych mozna, mozna prekousnul, ale radeji, kdyz tak HSCV. No a pak .. pry je dost problem s reklamacemi od dovozce, ktery je nekdo z Nemecka (oficialne ani Sk, ani Cz tohle nedovazi).

                                    0 0
                        • Tomcat  

                          Proč tam neni Manitou Minute nebo Sherman

                          0 0
                          • lubos  

                            Sherman. Hmm, nic o nem nevim, a je to freeridova vidlice. Ja nechci freeridovou vidlici :) Manitou Minute je prodrazena a ma SPV. SPV nechci. Chci zehlicku. Pruzinu, max. jeste tak Z1 FR SL.

                            0 0
                            • blue  

                              pokud nehodlas dropovat z peti metru na rovinu, sjezdovat nebo podobny veci, ale chces zehlicku na celodenni vyjizdky nebo maratony, tak pruzinovej black fakt neni spatnej, ani s kotoucema, at si enjoy rika co chce

                              0 0
                              • igor  

                                ani Black Super 100/120 nie je zly. Skor by som povedal perfektny na celodenne vylety. cca 1600g. vaha v pohode takze…?aky problem. Jediny v 120 je menej tuhy,ale aj tak ho v 120 casto nejazdim.

                                0 0
                                • lubos  

                                  No, 1600g ? Hmm, nevim, nevazil jsem ho, ale weightweenies pise neco jinyho. Ale jestli 1600, nebo 1700g a ma i pruzinu, tak to se mi moc nelibi. Neco tam nebude drzet, rekl bych. Konec-koncu, kdybych do ni sel, tak budu jezdit prave tech 120. 100mm vidlic mam doma hodne :)

                                  0 0
                                  • igor  

                                    black super je vzduchova. Pruzina je na zmenu zdvihu, tusim nejaka 30mm…Ale ved ti ju nenanucujem.

                                    0 0
                                    • scret  

                                      Jenomze Super ma v sobe pruzinu taky!!!Proto to neni cistokrevna vzduchovka.

                                      0 0
                              • lubos  

                                Jo, neco takovyho. Proste pohodlnejsi jezdeni v terenu plus vetsi zdvih na tezsi teren. Nevim ale proc , ale nejak chci verit enjoyovi :)

                                0 0
                                • blue  

                                  no jo, tak mu ver :-)

                                  0 0
                                  • lubos  

                                    Nooo, a co mam delat. Kdyz enjoy do krve hajil Manitou Scareb, a ted rekne, ze Black je o nicem. Neco se muselo …

                                    0 0
                                    • blue  

                                      ja nevim, ja se k tomu uz vyjadrovat nebudu, svoje sem k tomu rekl a vic nikoho presvedcovat nehodlam :-) jestli 3 sezony na blackovi s kotoucema bez problemu je malo, tak uz fakt nevim…

                                      0 0
                                      • enjoy  

                                        kdyz na necem jezdis 3 roky tak si zvyknes a leccos odpustis.ja jenom porovnavam co jsem zazil kdyz jsem slezl z foxe a zkusil blacka.co jsem videl jsem opravdu videl,halucinace to nebyly.a vic k tomu uz taky nemam co rict.klidne si ho vsichni kupte,me je to jedno,jenom jsem rekl co jsem videl.

                                        0 0
                                  • lubos  

                                    btw, a co bys vzal ty ? :)

                                    0 0
                              • enjoy  

                                ze jo,at sem videl co sem videl.

                                0 0
                            • Pá-dlista1  

                              A ze mas v seznamu tolik Z1 vidlic :))) Videls je vubec na vlastni oci? Sherman je proti nim docela prditko.

                              0 0
                              • lubos  

                                No, ja vim :) V podstate asi do uvahy prichazi Z1 FR SL. Jo, jinak videl jsem je, jsou docela masivni, ale nastesti nejsou jako Junior nebo jina Monstra :) Ale Sherman jsem nevidel … jenom si jej pamatuju z diskuzi o freeride a tak jej mam zapsany jako ze ne :o))

                                0 0
                                • Pá-dlista1  

                                  A juniora jsi uz videl? Ja jen, ze Junior je uplne stejnej jako ty tvoje Z1 jen ma trochu delsi nohy a o korunku vic.

                                  0 0
                            • Tomcat  

                              Hmmm ,ale hlavně že chceš Z1.. LOL Z1 je jako XC. Sherman je olej pružina na 130 A k tý Minute, zas cenevě vod toho tvýho seznamu neni moc neni ,ale holt to SPV.

                              0 0
                              • lubos  

                                Ja jsem _NIKDE_ nenapsal, ze chci vidlici na XC ! Shermana jsem nezkoumal, podivam se na nej. Minute je jednoznacne nejdrazsi. A nechapu co se podivujes nad Z1. Vazi stejne tolik co MX Compy s pruzinou.

                                Moje pozadavky jsou vaha do 2.2kg, citliva vidlice/zehlicka, zdvih 120, max. 130, moznost zmeny zdvihu/snizeni predku. Kvalitne externe nastavovatelni olejove tlumeni odskoku. Tlumeni komprese neni podminka. Vidlice na kotouc. Skoky ne, kdyz tak max. 0.5m. Vidlice na enduro, nebo lepe receno turistika.

                                Ten seznam jsem sem dal schvalne, aby ste meli o cem psat. Ja vybrano mam davno, a nemusel jsem ani moc vybirat. Problem nastal v necem jinem. A kdybych napsal proc jsem nektere vidlice zavrhnul, a proc , kdybych se treba preci jenom pr o nekterou rozhodl, tak me tady sezerete zaziva :o)

                                0 0
                                • lubos  

                                  A jeste jsem zapommel, nesmi mit pevnou osu, ale standardni klasiku, jednokorunka a delka tak, aby to jeste ram sezral. A kolik to je nevim :(

                                  0 0
                                • Tomcat  

                                  Moje pozadavky jsou vaha do 2.2kg, citliva vidlice/zehlicka, zdvih 120, max. 130, moznost zmeny zdvihu/snizeni predku. Kvalitne externe nastavovatelni olejove tlumeni odskoku… Manitou Sherman Flick ;-)

                                  0 0
                                  • lubos  

                                    Jojo. Dival jsem se nani. Vypada dobre. Ale porad neni favorit :) Btw, jaka je cena toho Shermana, a jak je dlouha ke korunce. To jsem nenasel.

                                    0 0
                                  • kovar  

                                    na webu komersie píšou, že Sherman Flick váží 2,4 kg

                                    0 0
                                    • lubos  

                                      Jo komersie. Dik. Pisou tam ale tez, ze pevna osa.

                                      0 0
                                      • Tomcat  

                                        Hmm.. tak asi mám doma pevnou osu, že sem si nevšim :-) Blbě kokoutáš , Manitou Sherman se dělá jak s pevnou osou (TA) tak na rychloupínák. Dokonce se dělá s titanovejma pružinama a pak má i pod 2,2Kg ;-)

                                        0 0
                                        • Pá-dlista1  

                                          Si vzdycky prispevek na ktery chces odpovidat nekolikrat precti, pak si to zkopiruj, nech si to od nekoho vysvetlit a mlc.

                                          Na webu komersie skutecne pisou ze sherman flick TA s pevnou osou ma 2,4kg a to same pisou i u flicka, tagze za to, ze nevedi co pisou nemusis hned sjizdet lubose.

                                          0 0
                                          • Tomcat  

                                            Kdože má číst? Teďka v 15:31 ( http://www.progresscycle.cz/firma.asp?… ) tam maj Flicka bez pevný osy, podtím s pevnou, potom Sherman Firefly bez pevný osy, podtím s pevnou osou to je pro rok 2004 ,ale pro rok 2003 to je to samý B-|.

                                            0 0
                                            • Pá-dlista1  

                                              Uz jsi to zkousel? Schvalne si nech od nekoho vysvetlit co lubos napsal. Precet si, ze maj flicka s pevnou osou (TA) co vazi 2,4kg. Ta poznamka s pevnou osou se vztahovala k tomu, ze nevi kolik vazi na normalni osu.

                                              0 0
                                              • Tomcat  

                                                Žebych to zvážil? Brr.. ale to dělaj gramohoniči, ne budu zásadovej. ;-)

                                                0 0
                  • vlk  

                    no nechci tě nejak shazovat, ale jak ses na tu vidli díval, že se hýbe dopředu dozadu.Dost lidí děláchybu, že koukají na přední střed zhora od řidítek.Ono totiž ta vidle většinou trochu zapruží a pak se jim zdá že se vyklá vidla, jenže ono ne ona se jen zasouvá a vysouvá.

                    0 0
                    • Elmaco  

                      Mozno to nie je tento pripad, ale to „vyklani“ mohlo byt sposobene aj volou v uchyteni V-brzd…

                      0 0
                    • enjoy  

                      mohlo by to tak byt,kdyby se tenhle black nehybal podobne jako suntour:-)).jinak bych pro priste vyprosil takovyhle urazky moji inteligence:-)

                      0 0
                      • Elmaco  

                        Este ma napada hlavove zlozenie, ale vola v puzdrach na tebou popisovanej urovni to sa mi moc nezda…

                        0 0
                      • lubos  

                        Jak se hybal ? Myslis jako tu vuli ? Vzdyt tady nekdo psal, ze Suntour je dost pevnej. 32mm nohy a tak.

                        0 0
                        • kovar  

                          hýbal, hýbal,… máte na musli předozadní pružnost vidle?

                          0 0
                        • enjoy  

                          ale ne:-).byl jsem tu osocen z toho ze sem uplne blbej a spletl jsem si predozadni pohyb se zasouvanim vidle.tak jsem chtel rict ze tenhle black se zasouval a vysouval(pro nechapajici:-)) asi jako suntour,takze s tim jsem si to opravdu splest nemohl.

                          0 0
                      • vlk  

                        nechtěl jsem tě urážet ale vzhledem k tomu co jsi napsal "… proste kdyz jsem pribrzdil a podival se na vidli tak se dost zle hybala dopredu a dozadu… " Tak jsem pochopil, že si jel např po silnici a při břibržďování jsi koukal na vidli ze sedla.A i při přibržďování většina odpružených vidlic pruží.Pochopil jsem asi špatně jak jsi to zjis?oval, že ti pruží.

                        0 0
                        • vlk  

                          já zkoušeltaky black 03 a byla nastvena na velice citlivý chod.když jsem vzal trochu za brzdu tak so zabořila.Proto se mi nezdá Tvé přirovnání pružení k suntourovi.

                          0 0
                          • enjoy  

                            tenhle black na tom byl dost zle,moc nechodil.ale to muj skareb po roce taky,holt zalezi na tom jak se kdo o tu vidli stara.

                            0 0
                            • vlk  

                              Tak to jo, já ji zkoušel fungl novou.

                              0 0
                            • blue  

                              takze jestli to dobre chapu, od zacatku mluvis o hladkosti chodu vidlice?

                              0 0
                              • enjoy  

                                jak si na to proboha prisel?celou dobu tu mluvim o tuhosti.pak se tu nekdo domnival ze si to pletu s chodem vidle tak jsem (ve zkratce) rekl ze ne.

                                0 0
                                • blue  

                                  ted si mluvil o tom, ze ten black nechodil, tak sem se jen chtel ujistit

                                  0 0
                                  • enjoy  

                                    to jsem rekl proto aby si ten clovek mohl byt jisty ze si to nepletu.

                                    0 0
      • lubos  

        Proc Manitou Black vs kotouc ne ?

        0 0
        • radek z BF  

          …protože měl Enjoy Skareba :-))

          0 0
          • lubos  

            No, to vim :). Ale Black snad vydrzi vic, nez Scareb, ne ? Nebo uz zasadni neduvera k indianum ?

            0 0
            • blue  

              mozna nekde neco zaslech a tak se musel podelit :-)

              0 0
    • radek z BF  

      Podle různých „nepodložených“ informací je letošní Comp (Skareb i Black) de facto Elite vyráběný OEM pouze pro výrobce kol… proč se to tak jmenuje těžko říct…

      0 0
    • TinkTink  

      Vono to mas jedno…toho bajka v Cechach uz asi nesezenes…

      0 0
      • houba  

        Prave ze jsem si ho dneska u nas objednal a co vim tak maj jeste minimalne 2 kousky na sklade :)

        0 0
        • Aiax  

          pocitadlo o vikendu v e-shopu komersie ukazovalo <5 takze ty dva budou realny

          0 0
        • TinkTink  

          Tak dej pak vedet jak to dopadlo…

          0 0
          • houba  

            Tak ho mam doma, fakt pohodicka. Uz se tesim az ho zajedu, doufam ze to preziju :) Moc pekny bike…

            0 0
            • pitelboy  

              já jezdim XC, občas maratony, ale hlavně pro zábavu. Mam rád nějakej ten treil a občas si někde trochu poskočim. Kdybych měl prachy tak si koupim SHAREMANA 130/90mm na pevnou osu. S 90m se da jezdit i do kopce a 2,5kg mě vůbec nesere…

              0 0
    • Johny5 OSHA  

      Prosím o radu.

      Mám tu vidlici M – Black Comp se změnou zdvihu 80/100 na levé noze dole. Je to asi ročník 2003 (2004).

      Když je vidlice na 80mm snížena nic se neděje, pruží, ale jakmile se přepne do polohy 100mm zvedne se a při propružení se z vidlice ozývá jakoby praskání, jakoby po pružině (závitech) přeskakovala, prostě lupání při stlačení. Je to dost výrazné. Zatím jsem ji neotevíral, s tím, že se Vás tu zeptám, zda má vůbec cenu to řešit a nebude to tu někomu známý problém u této vidlice. V minulosti jsem tu nic o tomto neduhu nenašel.

      Řekl bych, že se takto jezdit nedá, vypadá to jakoby bylo uvnitř něco prasklé a něco přes sebe přeskakovalo (pružina o něco.

      Na googolu asi blbě hledám, nic jsem nenašel.

      Jak postupovat při opravě a co to nedělá?/dělá?

      Dík za reakce. J5

      0 0
      • scret  

        ahoj, nemel jsem Compa, ale Elite se stejnou zmenou zdvihu a s timhle jsem se teda bohuzel nesetkal…

        Bez rozborky se asi nicmoc nedozvis:( tak jako tak to bude dneska pocitam dost olitana vidle, tak je otazka jestli to ma smysl resit… Mozna pro decka nebo manzelku na popojizdeni…

        0 0
        • Johny5 OSHA  

          No, mám tu kolo na poskládání, nemá toho moc najeto, vzhledově jako nové. Je to jen na přechodnou dobu pro toho dotyčného.

          Tak to vypadá na rozborku, ale to se mi fakt nechce :(

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.