• Seadat

    chci si poridit Blacka 100mm s SPV tak se vas chci zeptat na naky zkusenosti at uz s SPV a nebo se vzduchovim Blackem!

    0 0
    • miťo  

      Koukam koleggo ze bud nemuzes spat, nebo mas sluzbu jako ja. Na Blacka se vyprdni, dost jsem jish videl po chvilce jezdeni s vaklem ve futrech. A SPV? Nikdy pry neposlape jak pisou (ve stoje nehoupat a jinak fungovat). To spis ten Fox se zavazickem na pruzince co otevira prutok oleje vypada lip.

      0 0
    • kralovek  

      Ja si chci koupit fula, kde je manitou black super 120 SPV. Tady to SPV skoro vsichni pekne sesuli:

      http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?…

      Bohuzel je vidle nejhure vymenitelna soucast jeste pred prodejem, taze si nedelam moc nadeje ze mi to vvymenej. Jinak bych chtel rebu. Ted vysla 2005 verze toho fula za cenu te lonske a ta o neco zlevnila. Na te nove je ten samy black ale 2005 a tam uz by mel byt „evolve SPV“. Ten je PRY o neco vychytanejsi. Ale stejne nevim jestli do toho jit.

      Ten full 2005 je jinak tady: http://www.decathloncycle.com/…t_195822.asp?…

      a ten 2004 http://www.decathlon.fr/…/produit.asp?…

      0 0
      • hanz  

        co jsem koukal na SPV evolve tak je oproti starému vychytané akorát o kompresní žok, takže odpadá pěnění oleje v tlumiči. Víc jsem na něm nenašel..to ale neznamená že nemá ještě nějakej tuning. Jestli si ale na SPV nikdy nejezdil tak je to docela loterie jestli ti sedne chod…někdo říká že za tejden si zvykneš a budeš nadšenej…já jsem si nezvykl za 2 měs. Preferuji žehličky a to vidla s SPV první řady teda nebyla ani omylem.

        možnou poruchovost jsem popisoval už jinde.

        0 0
        • kralovek  

          letosni black super ma foukaci i tu pravou spv nohu. ten lonsky ji foukaci nemel

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Ja sem asi uplne natvrdlej. Mam dve otazky. K cemu by bylo SPV bez moznosti dofukovani? Kde najdu ten Black SPV? Na progressu ho nejak nemuzu…

            0 0
            • blue  

              na answer webu, platinum a super air

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Ani tam ne. Neni na to nejaky zaklinadlo? Sem dneska uz totalne vymastenej asi.

                0 0
                • blue  

                  si precti znova specifikace

                  all of this year’s Blacks feature our TPC Lockout damping system, and the Super Air 80 is also available with SPV Evolve.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Aha. Takova mala nicotna poznamka a muze ti skazit cely bikovani :) A v CZ jsou taky samostatne k dostani s SPV?

                    0 0
            • kralovek  

              Ja to mu nerozumim, me se neptej :o). Koukal jsem na ne oba v krame, byly namontovane na kolech.

              ten 2004: na leve strane nahore foukaci ventilek na prave strane jen tu zaslepovaci matku a zespoda tu modrou packu na rebound

              ten 2005: na leve strane stejny na prave strane navic jeste ventilek (cerveny)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                To ja jen tak, ze jestli vis jak funguje SPV, tak by ti bylo hned jasny ze SPV bez moznosti regulace by bylo jeste horsi nez je. Ale soudruzi v Answeru by toho urcite byly schopny :)

                0 0
                • kralovek  

                  Kdybych to byl vedel, tak tady nekladu tak priblbly otazky ;o) Klidne mi to vysvetli … rikam jen to co jsem videl. Taky mi to neni jasny. V tom jednom prispevku na ktery se odkazuju vys nekdo pise, ze da hroznou praci to spv spravne nastavit … taky jsem si kladl otazku jak, kdyz tam zadny ovladaci prvek neni ??????

                  0 0
          • Seadat  

            no to teda mel!!!!!! ale nebudu se hadat!

            0 0
            • Seadat  

              Tak ja vam to vse ted vysvetlim: Tak zacneme treba s SPV a Spv Evolve-to se lisi v gumovim zoku kterej tlaci na olej a nafukuje se nahore na prave noze, zatimco u SPV na olej tlaci jen pistek!Dalsi rozdil mezi SPV a SPV Evolve je v tom ze SPV Evolve ma o neco vyssi hladinu oleje!Dalsi nastavovaci prvek mimo tohoto pístku či zoku je 16mm sroub kterym se nastavuje progresivita (charakteristika) v druhe polovine zdvihu!

              0 0
              • Seadat  

                A k tomu ze nemuzete za boha najit Manitou Black Air SPV 100mm – je to v tom ze tuto vidli montuje fyrma CUBE na svoje kola a ja ji mam z jejich skladu ale je i k videni nekde v nemeckych schopech nebo na netu!

                0 0
                • kralovek  

                  Tady je fotka ty vidlice 2004

                  mujweb.cz/www/ka­rel.kralovec/pho­tos/bike/00005609n­.JPG (copy+paste, jinak to na atlasu nefunguje)

                  Je to sice rozmazany, ale jaks taks je tam videt foukaci ventilek vlevo (z pohledu jezdce) a zaslepovaci matice vpravo … kroutit jsem s ni zkousel jen lehce a neslo to … tak predpokladam, ze se nejedna o rugulovaci prvek. Ta 2005 mam presne na tom samem miste zrovnatakovy (ale cerveny) ventylek ako je vpravo.

                  Mam v tom zmatek

                  0 0
                  • kralovek  

                    Ta 2005 mam presne na tom samem miste zrovnatakovy (ale cerveny) ventylek ako je VLEVO … jsem chtel samozrejme rict

                    0 0
                    • Seadat  

                      Ches mi tvrdit ze se Black dela jen s SPV? Tuto , co tam je vyfoceno je podle me Tlumeni FFD- trosku osizeny TPC! samozdrejme bez nastaveni!

                      0 0
                      • kralovek  

                        Nechci tvrdit nic. Na ty fotce je Black Super Air 120 SPV verze 2004. Chodim kolem toho kola uz asi pul roku. je to SPV

                        0 0
                        • Seadat  

                          pokud to nema ventilek neni to SPV ale sou tam budto nohy z SPV Blacka nebo jenom stickery(samolepky) z SPV! Kde ses docetl ze je na ty vidli SPV tumeni?

                          0 0
                          • Seadat  

                            Na progress cycle je ta tvoje vidle tady!

                            http://www.progresscycle.cz/firma.asp?…

                            jenom s IT regulaci zdvihu

                            0 0
                          • kralovek  

                            Je to tam napsany.

                            0 0
                            • Seadat  

                              no tak jediny co to ma spolecnyho s SPV sou budto vnejsi nohy a nebo jenom samolepky! Videl sem pripady kdy se treba SPV tlumeni z Blacka davalo na Skareba!

                              0 0
                              • enjoy  

                                je to tam napsany,ale to jeste vubec nic neznamena:-)).kde to dneska jsme:-)). rychle se jdu podivat jestli je moje vanilla opravdu RLC:-)))

                                0 0
                              • kralovek  

                                covece docela jsi me nahlodal … prestavam si byt jisty jestli to tam opravdu je napsany … overim to o vikendu. Je mozne aby bylo spv v leve (od jezce) noze?

                                Pokud je ta vidlice tedy black super air bez spv a bez lockoutu, je mozne lockout dodatecne nainstalovat? Na moji stare manitou (tusim RC nebo tak neco) to slo a delala to komersie.

                                0 0
                                • Seadat  

                                  No me by se libila manitou Black Air s obycejnym lockoutem ale to se uz nedela-teda neni moc nebo vubec k sehnani ale pokud sezenes nekoho kdo dela servis Manitou tak ten by mel bejt shopnej tam namontovat obyc lockout bez dalkovyho! No ja sem si uz Blacka poridil s SPV 04 a je to bomba puvodne sem chtel Skareba s lockoutem ale kdyz sem se na nem vez tak kdyz sem zatizil predek a spalky mi drhly o rafek-mam Magury HS33 a Black je trochu jistejsi nez Skareb co se tyce torozni i normalni tuhosti!!

                                  0 0
                                  • Seadat  

                                    Ale pozor u FFD tlumeni tam co ja vim lockout nejde ale nevim to jiste!

                                    0 0
                                  • enjoy  

                                    jojo,uhybani predniho kola do strany pri propruzeni.. ja to vzdycky rikal:-))

                                    0 0
                                    • Seadat  

                                      no jel sem na nem jednou a ne!Je sice lehouckej na vecka dobry ale HS33 uz asi ne!na tom mym Blacku je to v poho!

                                      0 0
                                  • Pá-dlista1  

                                    Ze se vam do toho pletu. Treba takovej Black Super Air 05 ma uplne obycejny lockout, ne?

                                    0 0
    • Seadat  

      no taky mi je 17 a vazim 65! Taky vsechno nevim ale veci z praxe jo ale u toho lockoutu k FFD tak to fakt na jisto nevim na krame sem mel rozebrano FFD jenom jednou!

      0 0
      • hanz  

        u obyčejnýho SPV žádnej pístek neni, protože kdybi ho tam dali, tak by jim nepěnil olej a nemuseli tam pak dávat ten kompresní žok. Tím klíčem co šteluješ progresivitu(v ce­lém zdvihu…nesmíš věřit všemu co vyčteš v manualu od komersky..viz špatnej oběm oleje udávanej v evil genius) šteluješ vlastně velikost vzduchové komory, takže to taky není nic světobornýho, ale bylo by to celkem užitečné, kdybi jsi se potom dostal k ventilku spv. Ono totiž když zmenšuješ komoru tak ti v ní roste tlak, ale ten už pak bohužel nemůžeš seřídit když se nedostaneš k ventilku…takže je to taková hra na pokus/omyl. A to že má jinou hladinu oleje nezávisí na tom jaký je to spv ale spíš na tom jakej je to model vidle, protože i 04 vidle s spv maj různý hladiny oleje…ono je to totiž daný spíš zdvihem.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Hele mozna jsem to blbe pochopil nebo to i blbe pouzivam, ale u 5th Elementu to snad funguje tak, ze napumpujes tlak a klicem pak muzes doladit (menis velikost komory ⇒ tlak). Neni to tak i u SPV?

          0 0
          • hanz  

            je to přesně tak, ale u spv je to strašně blbě řešený. Nafoukáš komoru na tlak cca 50psí, potoj eje to citlivý jak požaduješ ale začneš štelovat velikost komory…tu zmenšíš aby ti to vyhovovalo ale tím jak si jí zmenšil se ti vní zvíšil tlak třena na 70psů…a ejhle už to není citlivý jak bys chtěl.....takže ubrat tlak…ale vono když máž u sov(na vidlici) zmenženou komoru tak se nedá dostat k ventilku spv......takže zyse komoru zvětšíš a nafoukáš tam něco by voko třeba třicet......a pak jí zmenšíš a doufáš ža ses trefil a že ti tam ten tlak stoupnul tak akorát…což je docela opruz.

            0 0
            • hanz  

              těch překlepů…pardon

              0 0
              • Pá-dlista1  

                A tim zmensovanim komory ladis co u SPV?

                0 0
                • hanz  

                  u spv nic…tam prostě ladíš velikost komory, tudíž progresivitu, ale má takovejdle vedlejší efekt, protože vlastně zmenšuješ vzduchovou komoru která je zároven spv komora…aspon u vidlic…jak je to u tlumáků nevím, mam vzduchovej.

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.