• carat

    Mam moznost koupit vidli Black comp 80/100 model 2003 (za cca 9000 Kc). Zajimaji me vase zkusenosti s ni, popr.nazory na ni.Doposud jsem jezdil Marzocchi MX comp coil 105 a byl jsem s ni vcelku spokojen. Nyni stavim nove kolo a uvazuju o Blackovi.Jezdim spise technicke pasaze, celodenni vyjizdky a sem tam nejaky ten maraton.

    0 0
    • RomanH  

      A chces tu vidli chces menit ?

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Nechapu proc ji chces menit. Obzvlast, jestli jses spokojen. 9000,– za Blacka mi prijde dost. Jeste k tomu starej model. Pro predstavu, Black Sport 2003 stal na zacatku lonskeho roku 5000,–

      0 0
      • carat  

        Jak uz jsem rekl vidle je prodana, ale ten Black Sport 2003 je co za typ? Znam jen Comp, Elite, Super air (2003)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          To je OEM.

          0 0
          • carat  

            Tusim sice co je OEM, ale vychazim z cen koncovych v obchodech. Nebo snad mas moznost ji za tu cenu sehnat?

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Nevim. Je to uz stary model a ceny sly pravdepodobne jeste dolu:) Na jare spis nove modely. Jestli mas zajem posli mi mail, dam ti kontakt.

              0 0
            • Tomcat  

              Jde normálně sehnat a nejétá. Sou totiž často sundaný z Author A-gang. Rozdíl je ten, že to nejde tak štelovat.

              Pokud jde o pevnost a výdrž Manitou vidlic Black, Sherman, Minuteman je docela slušná. Výrobci se podařilo omezit na nejmenší míru plastové díly a celkově i počet dílů jako takových. Servis je jednoduchej není potřeba žádnej spešl klíč. Na mazání se používá vazelína nebo 100% syntetickej volej ,na tlumení třeba Castrol SAE 5WT Vidlice neprosakuje ani neztrácej tlak. Co se týká tuhosti sou horší než Mazocchi , ale hned za nima. I když takovej Sherman s 20mm osou je hódně tuhej. Hmotnost průměr.

              0 0
    • Flier  

      Mám Black Elite 80/100 (2002). To přepínání na 80 mm je spíš zamykání a pro mne tedy zbytečná hračička (navíc dole na noze, ale 2003 už to má asi na korunce). Jinak tuhost s „V“ je v pohode. Chod hladký i po cca 5 kkm.

      0 0
      • carat  

        Nevis jak je to disk.brzdama a tuhosti?

        0 0
        • blue  

          ja mam na blackovi kotouc, ale nevim, jaky problemy s tuhosti bych mel pozorovat, takze mozna zadnej problem s tuhosti nemam :-)

          0 0
    • blue  

      mam Black Elite 80/100, model 2001 (nebo 2002? nevim presne, cas leti hrozne rychle, musel bych se doma podivat do papiru od kola :-))

      po vymemene standardne montovany pruziny za mekci s ni uz zadnej problem nemam, kdyz se o ni budes starat, tak ti bude slouzit pro tvoje planovany vyuziti naprosto v pohode

      predminulej tejden sem ho mel poprve rozdelanyho, zadnej bordel, zadnej vakl, vazelina porad pekne cista, co se tyka chodu, absolutne si nemam na co stezovat…

      0 0
    • scret  

      Jestli muzu poradit, nechod do Blacka Sport, je to totalne vybrakovana shitka, ktera nema s Blackem pomalu uz nic spolecnyho. 9000,– za Blacka Comp 03 se mi ale zda dost. Vahove si myslim vubec nepolepsis oproti M, atak bych se protentokrat priklanel k Marzoce. Jezdil jsem Blacka Elite, zadny problemy jsem nemel, ale ta M bude za ty love lepsi. Ale designove se mi libi vic Black.

      0 0
      • carat  

        kolik bys tak videl optimum Kc za toho Blacka comp 2003

        0 0
        • scret  

          Tak 7 litru +/-. Jinak mam 70 kg a se stredni (standard.) tvrdosti pruziny jsem jezdil. Ale klidne bych zkousnul tvrdsi pruzinu nebo lock out. Takze jestli budes kupovat, tak jedine tvrdsi pruzinu. Vic info najdes na www.progresscycle.cz

          0 0
        • scret  

          Jo a jeste pocitej s koupenim spesl pistole a vazeliny na Microlube system.

          0 0
          • carat  

            a kolik stoji, nekde sem myslim cetl cca 400,–

            0 0
            • scret  

              Pistole asi 400,– a vazelina 350,– Je to jen orientacni.

              0 0
          • blue  

            pokud nejakou takovou podobnou pistoli mas od jiny vazeliny, tak ji kupovat nemusis, ja pouzivam pistoli od modry Exusky

            0 0
      • Seppy  

        Jak to ze nema s blackem nic spolecnyho? chodi luxusne, ted sem jednu zlomil, ale krome toho ze nejde nastavovat krome odskoku a tvrdosti pruzeni nic, se mi nezdala byt nejak spatna, navic ja ani jiny nastaveni nevyuzivam, takze…

        0 0
    • carat  

      tak sem nasel na www.koloshop.cz Manitou Black elite 100(2004) za 10318 Kc. litr rozdil snesu, mihla se tu zminka o tom, ze ji nekdo jezdil a bez problemu, najde se jeste nekdo s podobnyma zkusenostma event.opakem

      0 0
      • morgoth1  

        Pres rok jezdim Black COMP – a zatim bez problemu. Jen snad ta tuhost by mohla byt lepsi, ale kdyz to srovnam se Z4 tak ten black vychazi mozna i lip.

        0 0
      • scret  

        Kasli za ty prachy na Blacka a kup Marzoku. Kdyz uz Blacka 04, tak Platinum nebo Super. Nebo si pockej na vyprodej starsich modelu na jare. Mrkni do bikeexpertu na Karlaku, nebo bikeranche, tam by mohli neco mit. Mozna.

        0 0
      • scret  

        Nebo na koloshopu Maguru Vidar za 11, Black Platinum za 11, nebo DUKE XC/U turn za 8tacu.

        0 0
      • kubajs mtb  

        no já mám Black elite 2002 100/120 a myslim, že v tom zase tak velkej rozdíl nebude. Jinak jsem s ní naprosto spokojenej a někdo už psal to snížení zdvihu je skoro jako lock ale vobčas na silnici je to fajn. Myslim že je to hodně dobrá vidlice, ale já ji měl za 3500 a 10000 bych za ní asi nedal. :)

        0 0
    • Pavlos  

      Vcera jsem si koupil Manitou Black Platinum 04 a pri ceste z prace mi ta vidla zacla trosku klepat nevite cim by to mohlo byt? Dela to na drobnejsich nerovnostech.

      0 0
      • McBlacky  

        počkej až se zajede… mě v ní nazačátku cvakalo a po pár stovkách neslušnýho zacházení to přestalo a všechno v pohodě :)

        0 0
      • manzesman  

        Mam tu samou. Zacalo mi v ni klepat cca po 800 km. Ted je na ni najeto asi 2500 a klepe stale.

        0 0
    • Toams  

      Ked uz sme pri tych Blekoch (starsich), cim mazete nohy a aku vazelinu strkate do maznic? Silkal a Prep M???

      0 0
    • Toams  

      Este jedna kvescn … kde si v Prahe nechavate servisovat Bleky? Rozborku by som este ako tak dokazal, ale nemam pistol ani prep m, oplati sa to kupovat?

      0 0
      • Volf  

        Tu pistoli nemám, protože si myslím, že by se nová vazelína neměla míchat se starou. Proto svýho Blacka pěkně rozdělám, vytřu starou vazelínu a znova namažu. Jinak už jsem viděl servis, kde to mažou tak, že mají takovou tu velkou pistoli na lepidla, nějakou vazelímu v cartrige a jse to prej taky. Jinak ty manituácký pistolky stojej kolem 400,– Kč takže bych určitěě nevykrvácel, ale raději se vždycky / dvakrát doroka / podívám dovnitř.

        0 0
        • Volf  

          Jo a ještě jsem zapoměl. Možná je ještě důležitější napouštět v prachovkách takový ty pěnový kroužky nějakým teflonovým olejem. Vazelína v nohách ti vydrží poměrně dlouho, ale ty kroužky mažu dost často.

          0 0
          • Toams  

            TFkom??? Nie Silkalom???

            0 0
            • Volf  

              No musím se podívat co tam dávám, protože jsem to koupil právě na doporučení k tý vidli.

              0 0
              • vojta  

                No, to by mne zajimalo, co ti doporucili. Kdyz jsem se sveho casu na totez ptal, tak mi v jednom krame nutili neco s teflonem a v druhem se silikonen. A tato odpoved mi prisla z ProgressCycle

                „vidlice Black je mazána systémem "semi bath“ což je olej v prostoru vnějších nohou. V každé noze je 6 ccm plně syntetického motorového oleje. Olej by se měl měnit minimálně 2× za rok měnit. Pokud byl absolvován nějaký „mokrý marathon“ je lepší nohy sejmout a vnitřní prostor vyčistit. O použití doplňků pro domazávání se výrobce nikde nezmiňuje."

                0 0
    • carat  

      Tak dojem po roce jezdeni na Black elite 100: ve srovnani s Marzochou MX comp coil 105 je Black jednoznacne horsi – zadna zehlicka (prestoze jsem vymenil pruziny za mekci). Jediny pozitivum, je lehci. Vidim to na navrat k Marz. Uvidim jak modely 06.

      0 0
      • vlk  

        jo jo coil verze MX comp byly fakt dobré žehličky, ale už se nedělají.Jedině si sám upravit tu vzduchovou.

        0 0
    • maajkee  

      Nevíte někdo jestli jde u Manitou Black Super změnit zdvih ze 100mm na 120mm? A co to obnáší?

      0 0
      • kubad  

        zalezi a verzi, nektere byly dokonce prestvitelne zvenku.

        u tebe je jedina moznost rozebrat a skusit

        0 0
    • Bla9801  

      Zavolej si do Progresscycle do servisu, tam Ti to poví.

      www.progresscycle.cz

      Ale nejspíš to nepude, museli by se měnit vnitřní nohy za delší, jsou ale různý modely OEM, u kterejch by to jít mohlo…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.