Střed na průmyslových ložiscích

16 nepřečtených
  • beet.cz

Zdravím všechny. Chci se zeptat, kde v Praze nebo v eshopech se dá koupit nějaký střed na průmyslových ložiscích. Případně kolik zhruba stojí.

• TinkTink  

Nevim co Praha, ale my tu tedka mame stredy TOKEN – prumysla, ktery se daj vymenit…takze se zkus kouknout po netu…nekde…ja je online nenabizim, protoze jich az tak moc neni a sem tam nak casto dochazej…

• Lada1  

Hollowtech od SHimana jsou na prumyslech

• Radek Broz  

Namatkou treba Truvative DH v dookei.cz za cca 1300

A nebo Kinex cca za 300,– ;-)

• vlk  

to je pro mne teda novinka , že kinex dělá středy na průmyslových ložiscích.Já mám Modus 300 kč-klascká průmyslová lož.

• beet.cz  

To je super. A kde se da ten Modus koupit?

• vlk  

no v Praze nevím.V Olomouci to mají v Onroadu v Kateřínské nebo u soudu.Tak jim kdyžtak napiš a třeba ti to pošlou i poštou.Ale já myslím, že modusy by měli mít i někde v Praze.

Nevim, co je na tom za novinku? Podivas-li se dovnitr, nebo na http://www.kinex.sk/…atalog4.html , zjistis, ze je to tak… ;-)

• vlk  

koukal jsem na ty stránky a koukal jsem na všechny plánky ke všem typům co tam měli na středy do kol a ani jeden nebyl na průmyslových ložiscích.Vše to byly klasické zapouzdřené středy.Napiš mi který model přesně je podle tebe na průmyslových ložiscích.Asi jsem to přehlídl.Jinak kinex jsem měl taky-klasický zapouzdřený střed myslím, že to byl model BLPS přesně nevím a po 100 km byl na sr… .

Napriklad ten BLPS je na loziskach (1,37" x 24 tpi), coz je prumyslove lozisko, ktere je pouzitelne kdekoliv jinde… …myslim, ze tendle typ stoji ty tri kila. Jinak co se vydrze tyce, mam s nim docela dobre zkusenosti. Uz se mi vysypal RaceFace R5, ale ten Kinex na zimakovi ztim drzi cca 5000km jak zidovska vira! :-*)

• vlk  

tak koukni na plánek co mají na netu http://www.kinex.sk/…g/BLPS1.html to mi teda jako klasická průmyslová ložiska nepřipadá.To bych pak mohl klidně říkat, že všechny shimano středy jsou na průmyslech a to je blbost.No nevím kdyžtak mě pouč.

Mno nevim… :- …nejsem strojar, ale prumyslove lozisko chapu jako zapouzdreny mechanicky celek, ktery lze vyjmout napriklad ze stredu a vymenit. U toho BLPS jsou to konkretne dve samostatna zapouzdrena loziska. Kdyby se o prumyslova loziska nejednalo, muselo by to byt lozisko konusove, jako je treba u Deore. Ale mozna se mylim, nebo to nedokazu spravne vysvetlit. Takze jestli to nekdo vi, tak sem s tim! ;-)

• vlk  

no to co popisuješ je klasický zapozdřený střed.Střed na průmyslových ložiscích znamená že osa je usazena do klas prům ložisek a ty pak do obalu.Nebili ta ložiska jdou vyndat na nahradit novými.Na ose není přímo drážka v níž běhají kuličky, takže se mění akorát ty ložiska.

• JohnLee  

ja za 280,– a v kamenaku…:))) na netu je asi tezko sezenes…

• Radek Broz  

To uz vyjde nastejno narvat tam ctyri klaciky od nanuku na sobe. Pevnostne jsou na tom mozna lip.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.