SR Suntour XC PRO SL 80mm olej vzduch

40 nepřečtených
  • Mandoš

    Ahoj, zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s vidlicí SR Suntour XC PRO SL zdvih 80mm(olej vzduch), Zdá se mi, že má tvrdší pružení a když trošku odpustím vzduch, tak tvrdost zůstává stejná a pouze zdvih se krátí. Prý se tento typ vidle dá předělat odstraněním nějakého kroužku(nevím jakého) a zdvih se zvedne na 100mm a je podstatně měkkčí. Poradí mi někdo, jak to provést nebo jiné úpravy? Dík a ahoj

    0 0
    • Jogador  

      No to uplně v pohodě, podívej, sundáš vidli z kola, nasadíš tam jinoum třeba marcožku nebo jinou ponožku a pak už to je hezky měký:)

      0 0
    • hanz  

      Počkej až se ti ozve milan1-on je přes suntoury machr-specielně tuhle prej umí dovést k dokonalosti-jak se s ním domluvíš je už na tobě

      0 0
      • jakub  

        Jo mas pravdu, ze to pak chodi dalko lepe ale zdvih se musi udlat este jinak ale chodi pak suprove, taky to mam vyndany jenze bohuzel ti nereknu presne co a jak protoze mi to vyndal muj servisak kdyz sem kupoval bika

        0 0
    • TinkTink  

      Radsi si procti historii…tam uz todle bylo popsano min 2×…jinak to ciste zvetseni zdvihu ti u tydle vidle vubec nepomuze… :-/

      0 0
    • milan1  
      • Odstraneno na pozadavek usera –
      0 0
      • websky.cz  

        milane, hned jak prijedu z dovolene, tak bych se zastavil se svym santusem ( Suntour XC PRO-M-Lock Out) mas s nim zkusenosti? mam pocit, ze jen peruje, ale netlumi

        0 0
        • milan1  
          • Odstraneno na pozadavek usera –
          0 0
          • jakub  

            milane prosim prosim napis sem jak se zveden ta vidle na 100

            0 0
            • kubrt  

              nejsem sice milan, ale jak zvednout tuto vidli na 100 mm ti rad reknu – delal sem to predvcerem.

              rozdelas vidli – vypustit vzduch, vylit olej, povolis sroubky dole, poklepnes je a potom vysroubujes uplne – je dulezeite poklepnout, jinak to porad jeste drzi. rozeberes vzduchovou nohu a na pistku hned nad pruzinou je navlecenej cca 2 cm vysokej bilej kus umele hmoty, tak ten vyndas a je to.

              Stejne ti chci ale rict, ze timto problemy vidle neodstranis. Pes je zakopany nekde jinde. Porad chodi dost mizerne.

              0 0
              • milan1  
                • Odstraneno na pozadavek usera –
                0 0
                • jakub  

                  dik obema, jan bych dodal, za s uvedenou vidlici zadne problemy namam obcas ji vycistim a znovu promazu a chodi na muj vkus perfektne a na stranku milana sem se vcera snazil dostat a nak se mi nedari

                  0 0
      • Mandoš  

        Milane díky za tip, test jsem si četl a vytisknul a dal přečíst dalším bikerum. Samozřejmě, že jsem uvedl odkud jsem to získal. Kámoš byl hned zvědavý a jelikož nemá net, tak se chce hned mrknout na ty stránky u mě :o) K tomu tuningu… no moc si na to netroufám :o( bylo by moc drzé požádat tebe? :o) dík a zatím ahoj

        0 0
    • Mandoš  

      Díky za tip, test jsem si četl a vytisknul a dal přečíst dalším bikerum. Samozřejmě, že jsem uvedl odkud jsem to získal. Kámoš byl hned zvědavý a jelikož nemá net, tak se chce hned mrknout na ty stránky u mě :o) K tomu tuningu… no moc si na to netroufám :o( bylo by moc drzé požádat tebe? :o) dík a zatím ahoj

      0 0
    • Ohawa  

      Hm. projed si history prispevku na bf a zadej bud suntour xc pro sl nebo jen xc-pro sl. nebo neco takovyho. Po dvou hodinach cteni se z toho da vytahnou temer vsechno. rozebrani je v poho, musis mit klic 27 (staci i na klepnuti do sroubku dole ve vidli). vymen volej za Paramo tlumicovej, cca 100kc/1l, maj ho treba u stirky, zastavka hercovka (praha teda). nez ho tam nalejes, zkus trochu pojebat tu perovou podlozku v tlumicim pitsku, aby byla mekci – to je celkem dulezity. ten pistek nerozebirej, je to docela slozity – vid milane:-) Sezen stiraky – zkus rubenu maj prodejnu ve stresovicich, prumer 32×7×40(vnejsi), jednobritovy. Stary stiraky vyndas sroubovakem, jemne rejpni zevnitrku vidle v sundanejch nohach. Vymena stiraku je dulezita. Vyndej tu bilou trubicku z vzduchoveho valce u pruziny, muzes i jeden z tech gumovejch krouzku – jeden dole musi zbejt kvuli dorazu. Zajed do hostivare nebo nekam jinam, tam kup pruzinu – muze bejt delsi nez ta co tam je, ja ji slozil ze dvou, ale mekcich (pruziny.cz), narvi to tam zpatky, naolejuj tim tlumicakem (teflonovou vazelinu koupis ve stejnym krame) a ja jsem teda jeste vyndal jeden o-ring z toho vzduchovyho pistku, jenze to jsem delal predevcirem, tak nevim, jak to bude tesnit, ale vidle nezatuhava. Kdyz budes mit vsecko pohromade, staci ti pul dne i min. jo ty stiraky tam zalep treba chemoprenem nebo vterinovym lepidlem, ale bacha, aby spravne sedely a nevysunuly se jako se to stalo mne. Jinak za dost veci vdecim milanovi, ale vetsinu jsem si dal dohromady sam. bonne chance!

      1 0
    • Ohawa  

      ehe. znamkovani nepotrebuju. Nevim jak rozebiras tlumicovej pistek. Ja jsem to nechal rozebrat v dilne a proste zmacknul -rukou- tu perovku tak, aby byla mekci – taky se to da mozna vyresit pridanim tenke podlozky. Jenze prave rozebrani toho pistku je pruser, tak jsem o tom radsi nepsal, aby si neporejpal tu tyc na ktery je. Jo a jinak uz fakt nevim, co bych s tou vidli mel delat, jsem spokojenej a chci jezdit, ne. Leda snad sundat napisy SrSuntour:-)

      0 0
      • jakub  

        no sem dostal od kamosu pojeb, ze prej nemuzu jezdit suntoura na RB CRX, ze prej ten fam hyzdim

        0 0
      • TinkTink  

        Nalepky to spravi – www.tink.wz.cz/…bublik2.html)))))))))

        0 0
        • jakub  

          to uz me taky napadlo ale radsi tam nebudu lepit nakou jinou znacku vidle, ale proste tam hodim neutralne RB

          0 0
          • kovar  

            ale kamoši jistě neměli na mysli hyzdění, co se týka vzhledu, ale hyzdění, co se týká fungování.

            0 0
          • TinkTink  

            Se mi treba ozvi…dve tydle nalepky bych tu jeste nekde vyskemral :o)…

            Hele…kdy otviras to ubytovani? :)…mne tedka vybouchla dovolena na zari, tak premyslim kam zajedem s polovickou… :)))))))

            0 0
            • jakub  

              mno prave ze bych rad v zari, gdyz tak dam vedet jink o ty samolepy bych mel zajem tak je nekde vystrachej…

              0 0
              • TinkTink  

                Hmm…mne to ale vybouchlo quli memu zapisu do dalsiho semestru…voni mi to nak presunuli jak jsem dneska v jednu rano zjistil…takze tedka premyslim kam a kdy…a vidim to na konec srpna… :)

                0 0
      • milan1  
        • Odstraneno na pozadavek usera –
        0 0
        • websky.cz  

          hmm nemeni to nic na tom, ze si to necham od tebe poladit, ale hlavni princip je v tom ze se proste tomu oleji otevre „vetsi dira“ aby to tlumilo?

          0 0
        • Mandoš  

          Ahoj Milane, dalo by se s tebou nějak domluvit, že bys mi předělal tu vidli. Vím, že by to něco stálo. Já nemám představu,jako negativní pružinu tam dát atd. …prostě nechtěl bych to zmrvit :o)

          0 0
        • Mandoš  

          tu pružinu myslím, jako jak silnou, jak dlouhou, jaký průměr

          0 0
    •  

      666er for ever!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.