• maxmin

    Cau lidi, jsem zrovna v USA a vidle a vubec vsechny komponenty se tady daji poridit tak za polovinu az tretinu ceske ceny. Chci koupit vidlu, podminkou je lockout, ale ted jsem cetl neco o nejakem novem systemu manitou, ktery se sam prizpusobuje jizde. Nevite o tom nekdo neco? Jinak, co byste mi doporucili? Chci nejakou manitou s lockoutem. Scareb nebo black a jaky?

    0 0
    • Meesha  

      Asi myslis SPV?! Kup si radsi nejakou FOXku nebo Maratonku!

      0 0
    • hanz  

      jestli jseš v usa tak se opravdu koukni po nákym FOXovi s tím jejich systémem(tri logik se to myslím jmenuje) Já zrovna jezdím teda manitou minute 1-je to ta vidle co se „přizpůsobuje“-jsem sní max spokojenej, ale nechová se jako klasická vidle-nevim co jezdíš tak nevím jestli by ti sedla. Já jsem si musel na to spv chvilku zvykat. Jinak to spv by snad mělo být něco obdobného jako tri logik od FOXe

      0 0
      • MartinXC  

        … Terralogic, modely F100X, F80X

        0 0
      • maxmin  

        To SPV zni perfektne, zajimalo by me jak se to chove. Nepotrebuju zadne super pruzeni na sjezdy, potrebuju hlavne jezdit rychle, spurty a tak no a kdyz uz jedu z kopce, tak at to taky neco ztlumi. Dotedka mam rock shox judy SL zdvih 63mm, ten zdvih bohate staci. Co je lepsi? Lockout a zamknout to po ceste, nebo to SPV?

        0 0
        • lubos  

          A nestaci na potlaceni brani malych nerovnosti obycejnou MX comp air ? Ta tez pry nebere male nerovnosti, a stoji tak pulku toho co SPV vidla :)

          0 0
          • K2  

            Stačí, já to tvrdím pořád už od začátku:) Taky je třeba trochu umět šlapat.

            0 0
    • lubos  

      hele, nechces mi koupit maratonku s 12cm zdvih ? Stoji to tam nejakej smesny peniz, asi 12k ceskych :)

      0 0
    • Jogador  

      Já bych potřeboval přivízt kalhoty. Prodávají se v Brazílii, to tam máš přece jen ze rohem, jsou na Capoeiru:)

      0 0
    • vlk  

      jo to já bych zkusil avida mechaniku na přední. Mají ho tam za 1200Kč.

      0 0
    • JanSolar  

      Co furt resite? Si to nechte poslat a zaplatte kreditkou. USPS se vcelku da…

      0 0
      • lubos  

        Postovne je 87$ :) Jinak by me zajimalo kolik je clo a jestli se jeste plati nejaka DPH.

        0 0
        • lubos  

          tedy .. na vidlici.

          0 0
          • JanSolar  

            USPS: USA->CZ Airmail Parcel Post (4–10days) : 6 pounds = $25.65 (www.usps.com)

            0 0
            • lubos  

              Hmm, proc na jensonusa.com uvadeji tech 87$ ? Cz, i Sk destination :( A co clo & zbytek ? Nevis jak je to s tim ?

              0 0
              • ravo  

                Protože Jenson používá Fedex… A jak je dobrým zvykem, tam kde je něco fakt za levno, tak tam je jako na potvoru drahý poštovný:-(((

                0 0
                • lubos  

                  Jj, Fedex. Maji na to nejakej duvod ? Resp. je Fedex lepsi ?

                  0 0
                  • ravo  

                    Fedex je asi nejstarší a nejzavedenější. Mají propracovaný systém sledování pohybu zásilek, takže snadno zjistíš, kde zrovna je tvůj balík. A jejich depa jsou všude. Nevím, jak u nás, ale na jednom českém e-shopu, kde nabízejí možnost zaslání některou z těch expres společností je taková skromna poznámka, že firma ( ppl nebo taková nějaká) kromě rychlosti nabízí velmi omezený počet dep. Ono to asi moc nepotěší, když nejsi doma a pak zjistíš, že si pro balík musíš dojek bůhví kam…

                    0 0
                    • lubos  

                      Aha. Dik za info.

                      0 0
                      • jakub  

                        coje ??? nevidels TROSECNIKA S TOMEM HANKSEM??? chyba lavky, uc se chlape

                        0 0
                        • lubos  

                          myslim, ze tohle jsem nevidel :) no jo .. pisu si, kdyz nekdy v pristim desetileti navstivim pujcovnu filmu.

                          0 0
                      • ravo  

                        Ale u každé z těhle společností bude ta cena různá v závislosti na velikosti nebo váze zásilky…

                        0 0
        • p.b.s.  

          Clo si muzes najit v celnium sazebniku na webovejch strankach celni spravy a dph je 19%

          0 0
          • lubos  

            Neco jsem nasel, az v EU sazebniku .. nic velkyho, asi kolem 2–3%.

            0 0
          • hnipak  

            Ja platil za vidlu clo 3,5%. A tak spolu s DPH a postovnym (FedEx) uz me to nevyslo na pulku ceny tady, ale tak na 85 %… ;-)

            0 0
    • p.b.s.  

      Kdyz ti cokoliv poslou z USA pres USPS musis si pro to dojit v praze na celnici tam pres kamu vyplnit celni prohlaseni cca.230 kc podle hodnoty zaplatit prislusne clo a DPH. je to operace pokud vis co a jak cca na tri ctvrte hodiny.

      0 0
      • lubos  

        Hmm, a obchod v USA mi tu cenu co platim snizi o jejich DPH, nebo ne ? Asi ne, ze ?

        0 0
        • ravo  

          Běžný amík vůbec netuší že někde ve světě nějaké DPH je a anglická zkratka VAT je pro něj španělskou vesnicí… Takže ti nemají co odečíst.

          0 0
          • lubos  

            Hmm, tak to asi do toho nepujdu. Chtel bych odsud vidlici, stoji 400$, misto nejakych 500E tady v EU.

            0 0
            • Darkson  

              hlavně s případnou reklamací by to asi nebylo jednoduchý

              0 0
              • lubos  

                To ne … ale s tim bych se zas tak moc netrapil, pokud bych dostatecne usetril na nakupni cene. Ovsem tady by byl jeste jeden problem .. tuhle vec nedovazi ani do Sk, ani Cz, a zda se ani do Nemecka. Nahradni dily by byli pak dost problem :(

                0 0
                • p.b.s.  

                  V USA jsou vsechny ceny vcetne tech v obchode s rohlikama uvadeny bez dane. Dan se uctuje az na pokladne tuditz ty ceny jsou asi jaku u nas ceny bez dph. Pokud ta firma co si jejich produkt kupujes v zahranici ma zastoupeni v evrope nebo u nas musi ti zarucni opravu zaridit! Zaruka je mezinarodni a neco jako: jo pane to jste si koupil v nemecku to mi nemuzem neexistuje. ( jedinou vyjimkou je ze danny produkt byl urcen vyhradne pro jiny trh a veskere zaruky se vztahuji na jeho distributora na coz musite byt upozornen pri koupi.)

                  0 0
    • p.b.s.  

      Clos si najdes v sazebniku celni spravy na jejich webovkach a dph je 19%

      0 0
      • Frost  

        Zdar lidi, mám známého v USA a ten mi nabidl že mi pošle pár věcí co by se u nich dalo levně koupit, ale já nevim co. Chtěl bych nejake kotoučovky, ale nevim jake jsou opravdu dobré a v USA levné. Vyplatí se tam koupit i jiné díly. Co se týče cla a DPH tak bych žádný nejspíš neplatil, posílal by mi to jako gift.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.