• stréc od piva

    prosím, pomožte mi…poslední dobou se mi stala dost nepříjemná věc.

    jezdím druhým rokem i závody, a před týdnem se mi najednou večer strašně rozbušilo srdce, začlo mě tlačit strašně na prsou, a najednou sem měl černo před očima, sice jen na chvílku, ale i tak…a tento stav, kdy mě tlačílo na prsou mi trval tak půl hodiny, myslel sem, že skolbuji uplně…

    no řek sem si, že to byla nějaká nevolnost a máv nad tím rukou..jenže dnes sem jel se jen vyjet rekreačně, a v 1.kopci se mi to opět vrátilo..prudký tlak na prsou, srdce velký tep, a sekundová ztráta vědomí…musel sem okamžitě slézt z kola v pulce kopce a sednout si…pak to již bylo v pořádku…

    myslím, že dehydratací to nebylo, piju ted dost tak 6l minerálek denně. Je mi 24 a mám strach, aby to nebyla nějaká skrytá srdeční vada, protože představa, že se mi to stane na závodě, či při řízení auta mne děsí…

    najedu ročně přes 10kkm.už třetím rokem, a ještě se mi to nikdy nestalo…jenže......

    prosím poradte je tu nějaký doktor ?

    0 0
    • Rolei  

      Nejsem doktor takže Ti v tom neporadím ikdyž to jako nějaká prkotina nevypadá, ale vypít denně 6l minerálek je podle mě pěknej úlet ikdyž střídáš značky..

      0 0
    • ravo  

      Vykašli se na papírového doktora a jdi k normálnímu doktorovi. Hned, než to s tebou fakt někde sekne.

      0 0
    •  

      No mamka je sice MVDr ale to je jedno, co říkala tak že to mohla být třeba jen slabost, ale rozhodně by si měl zajít na zátěžové vyšetření

      0 0
    • McBlacky  

      nadměrná zátěž může způsobit i aritmii a to dokonce takovou, že ti najednou začně srdce bít i vysoko nad tvoji maximálku (normální). Není to sranda, protože v extrémních případech tě to může i sejmout. Běž rychle k doktorovi a poraď se co a jak, berou se na to prášky a časem se to srovná. Vím o čem mluvím měli jsme podobný případ v rodině. Nechci tě strašit, ale onemocnění srdce jsou vážná věc…

      0 0
      • jimmy63  

        To,co píšu je už asi extrém a nechci tě tim strašit..!!Ale něco podobnýho popisoval tátá před měsícem,když měl infarkt!!Já bejt tebou,tak se fakt běžim poradit s doktorem!!

        0 0
    • morlo  

      svihej k doktorovi, v tvym veku se v 99.9 % bat infarktu nemusis, ale arytmii ano, zvlast pokud mas cerno pred ocima a stavy bezvedomi … ovsem muze to byt prakticky cokoliv, pokud te to omezuje pri zatezi, tak do pondeli nic nedelej a hned potom bez k obvodakovi, ten uz te posle kam treba …

      0 0
      • RomanP  

        Taky myslim. U doktora tě nečeká nic horšího, než sono a odběr krve, šel bych co nejdřív taky. Hlavně to nepodceň, ale ani se na to moc neupínej, protože si vypěstovaným stresíkem z tohoto stavu snadno arytmii přivodíš, nebo zhoršíš. Arytmie jako taková myslím není konec světa. Sám jsem jednou měl podobné problémy s bušením srdce vysokou rychlostí, či intenzitou v okamžily klidu a tak. Tmu před očima jsem neměl, ale taky jsem v té době nejezdil na kole. Dostal jsem nějaký prášek, myslím trimepranol a bral ho se snižujícímse dávkováním asi přes dva roky, až pak vysadil a již ho přes rok neberu a ziju jako předtím :-) Jinak ten prášek neznamená, nejezdit na kole a nesportovat. Mě to tenkrát před třemi lety (asi v sedmadvaceti) trochu vystrašilo…prášek na srdce!… to přece nepůjdu asni do schodů! A pak mi doktorka za tenhle přístup docela vynadala a vyvedla mě z omylu, cvičit a něco dělat jsem na její rady bez nejmenších problémů začal a ok. Jak říkám nepropadej panice, nicméně tam šupajdi.

        0 0
    • lubos  

      Blazne .. .okamzite klusej na kardiologii. Moznosti, proc se ti to stalo je myslim vic, ale zadna z nich neni nic, o cem bych chtel byt jenom slyset.

      0 0
      • lubos  

        a mam takovej dojem, ze se jedna o problem se srdcovou chlopni.

        0 0
        • stréc od piva  

          dnes se mi to stalo opět v noci v práci,tedy kromě tmy před očima…ale uplně se mi na chvilinu zamotala hlava :( a pak mne celou pracovní dobu tlačilo na prsou od srdce…no tak diky za rady…aspon vím na čem jsem..a zítra pujdu k obvodce…tak zatím

          0 0
          • lubos  

            Ja bych to neodkladal za zitra kdyz se ti stalo znovu a dokonca ne pri zatezi.

            0 0
          • morlo  

            tak to bych vazne navstivil nejblizsi pohotovost … do zitrka necekej a bez hned …

            0 0
            • pali  

              Dúfam,že si poslúchol a išiel k lekárovi.Ja som mal niečo podobné a keďže mám doktora doma skončil som na pohotovosti bola to slušná aritmia po prvom ekg to vyhodnotilo ako infarkt následné dva potvrdili aritmiu, nasledoval ultrazvuk.No a nakoniec lieky. Pár týždňou pauza od akej koľvek námahy.Spravilo sa to a už klepem v pohode ďalej.Rozhodne to nenechaj tak.

              0 0
    • PT  

      Jako budoucí doktor(ještě rok a budu „léčit“),nevím,co řešíš, a bez přemýšlení přece musíš sám vědět,že nemůžeš nejít k doktorovi.Tak pak dej vědět,jak jsi dopad.Hodně štěstí.

      0 0
      • Mike.2  

        jeste rok a pak…budes nekde pet let prudit do atestace a pak-ty preci budes lecit mindraky a delat z trojek petky :)

        0 0
    • dalimil  

      jeď do Pelhřimova.....

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.