• riki

    caute, chcem kupit vidlu na enduro, freeride, ale ziadny extrem, jednokorunku zo zdvihom 110–130, co poradite?

    0 0
    • X-biker  

      Ja myslim ze ideal by byla Marzocchi Z.1 drop off 130mm. Psylo raci ne chyta desne rychle vakl. DJ 04 zase moc nechodi.

      0 0
      • Vincent  

        DJ3 04 chodi paradne kdyz si ho umis nastavit.

        0 0
        • Radek Broz  

          Zkousel jsem jich asi 5 (a ty lidi si to rozhodne nastavit umi) a kazdej z nich chodil vice mene stejne blbe. Lidem, co meli Suntoury, RST apod. vetsinou DJ pripada jako skvela vidlice, ale pokud vyzkousis nejaky lepsi modely (treba s letosni DOII je to neporovnatelny), tak poznas, jak blbe to chodi.

          0 0
      • lubos  

        Tak to neni jenom ojedinela vec, s timhle Psylem ? Uz jsem jednu takovou mel v ruce …

        0 0
        • Radek Broz  

          Co vim, tak je to spis pravidlo nez ojedinela vec. Navic to ma dalsi podobny vychytavky – kamosovi treba v dost dlouhym skoku vypadla vnitrni noha z korunky a na ty druhy sevnejsi nohy s kolem otocili. Pred dopadem stacil jeste trosku zanadavat.

          0 0
          • lubos  

            Uff, uff. A kterej model to byl ? Ponevaz jsem pokukoval po Psylu XC 2003. Ale jak to tak ctu, tak ho asi skrtnu.

            0 0
    • jankohrasko  

      mam psylo sl 2003 a ziadny problem, ale teraz by som sa radsej rozhodol pre fox vanilla alebo marz.FR/ 2003 sa da kupit v nemecku za 289eur/…

      0 0
      • lubos  

        Preco ? Btw FR 2003 alebo 2004 ? Mas link na ten obchod v DE ?

        0 0
        • jankohrasko  

          zbytocne mam lock out a uturn, pouzivam to minimalne… servis lock outu je komplikovanejsi, fox mi pripada vymakana, pevnejsia, prepracovanejsia… ta z1 FR je 2003, je to v inzerate v BIKu, nespomeniem si na www…

          0 0
          • lubos  

            No, Z1 sa paci aj mne. Hlavne Z1 FR SL. Ci uz 2003, alebo 2004. Skor mozno aj 2003ku. Za nejaku vypredajovu cenu … hmm. Nechapem ale preco uvadzaju na webe Marzocchi, ze ma dual HSCV kartridge. Nejako sa mi to nezda.

            0 0
            • riki  

              hm.. rs vidlu nechcem, mam pocit ze posledne modely marzocchi tiez nie su to co byvali, co si myslite napr. o manitou sherman flick 2004 alebo black elite 2003?

              0 0
              • lubos  

                Asi ako ktore. Tie na XC vazia ako Z1 :o) Ale Marathon S, a SL na tie su ohlasy super. Ale stale tazke na XC. Z1 som cital recenzie na mtbreview.com. Su bez namietok. Krutenie sa noh pri kotucoch vraj ziadne. Alebo nepozorovatelne. Koniec koncov, korunka je tu o niecom inom, nastastie. Akurat sa mi zda, ze rozdiel medzi 2003 a 2004 je hlavne v tom, ze teraz su nohy CrMo (asi). Predtym asi hlinikove (tie sa viac pacia mne). A k puzdram sa ale neviem vyjadrit :(

                0 0
                • visby  

                  krutenie ziadne? pche… ani nie 60kg chalan skrutil DOII pomocou hfx9 203mm brzdy… myslim, ze to dost jasne hovori co vydrzi vidla bez pevnej osi…

                  0 0
                  • lubos  

                    Asito bolo myslene v ramci toho, ze to nie je pevna osa. V porovnani s Psylom, a beznymi modelmi Marzocchi vidlic (tie s dierami na korunke sa vraj dost krutia). A ta co sa skrutila je 2004 alebo 2003 model ? Ja som pozeral 2004 modely.

                    0 0
                    • visby  

                      model 2004…

                      0 0
                      • lubos  

                        Mne sa asi skrutit ju nepodari :) Lebo mne sa nekruti ani MXC air :)

                        0 0
                        • jankohrasko  

                          pozri si www.s-tec-sports.de, tam je Z1 FR 2003 za 289eur, najdes tam aj SLku…

                          0 0
                          • lubos  

                            Dikes. To vyzera dobre. Este vediet presne rozdiely 03 a 04 verzie.

                            0 0
                            • jankohrasko  

                              Z1 FR 2004 ma k spruzine aj vzduch komoru, na nastavenie predpetia, 2003 predpetie sa nastavuje na spruzine otacanim gombikom… obe maju HSCV… takze podla mna je to jednoznacne 2003, cim je nieco komplikovanejsie, tym horsie…

                              0 0
                            • jankohrasko  

                              myslel som tym ze 2003 sa mi zda byt jednoznacnym favoritom…

                              0 0
      • Meesha  

        Mam taky Psylo SL a je v pohode. Akorat je rozdil, ze jezdim XC a obcas si nekde zablbnu. Souhlasim, ze na nejaky tvrdy jezdeni a dropy asi fakt nebude…

        0 0
    • Aiax  

      Ja jsem hodne zvedavy na foxku 36, ale mam predtuchu, ze az uvidim cenu pro CR, zvedavost me velmi rychle prejde. V nekterym z jarnich nemeckych Biku (duben?) byl test vidlic a dobre dopadla Z 150 od Marzocchi, ale ta ma (aspon doufam:)) zdvih 150mm.

      0 0
    • lubos  

      Neviete niekto aka je dlzka vidlice od osky k zaciatku krku (korunka) u Z1 ?

      0 0
    • Tomcat  

      Fox , Manitou, Pace, Mazocchi

      Manitou od Black po Sherman a Minute Mazocchi nějakou Z1, Shiver SC nebo 88 ,ale hlavně ne DJ.

      0 0
      • Radek Broz  

        Shiver SC je dobrej, kdyz ches, aby jsi drzel riditka porad rovne a predni kolo si hledalo sano cestu – ma to specialni „pathfinder system“, kterej prednim kolem automaticky nataci:o)))))

        0 0
        • Tomcat  

          :o) Já to neřek. Hele, ale určitě to nemá na Scareba. Když u nás byl na zavodech Tomas Nadr a měl na testovani to „dirtový“ Ravo. Hnedka to na prvním dablu odpálil, přeletěl, šel trochu na předek tak šel za sedlo a přidítka držel rovně a pevně. Jenže kdoby to řek ta vidle mu pěkně zahla na východ a už se válel.

          Obdivuhodný je, že ta deformace je jen dočasná a vidle se vrátí do původní podoby, to se asi nadá říc vo jezdci tomu to může trvat hodně dlouho :-)

          0 0
          • Třé?a  

            To slišin poprvé že bi někdo skákal na dirtu se Scarebem, já myslel že to je čistokrevný XCčko :(

            0 0
            • Tomcat  

              Hu Scareb? Beru to zpět byl to SIX nebo Axel, protože Scareb by na to byl móc drahej.

              Taky že to neni DJ vidlice, jinak to byly to BMX závody a né dirt, to je rozdíl. Hold co pitomí thaywanci můžou na „lowend“ kolo dát když stojí 18000,–? RST, SRsuntou, Sync, Mozo a pokud ma exkzivní smlouvu s Manitou? taky tohle.

              0 0
    • Tomcat  

      Z1 ,Sherman Flick, FOX

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Nemas nahodou rad fialovou barvu? To prej schizofrenici mejvaj :))

        0 0
        • Tomcat  

          Trochu tě zkalmu, nemám rád fialovou. Teďka k věci, konkrétně k čemu rejpeě :o)?

          0 0
          • Tomcat  

            Á tiskařský šotci řáděj. :-/ a si to chce víc Napalmexu. Oprava: Trochu tě zklamu, nemám rád fialovou. Teďka k věci, konkrétně k čemu rejpeš :o)?;

            0 0
            • kovar  

              no třeba k tomu, že dáváš Shermana do stejné skupiny se Z1 a Foxem

              0 0
              • lubos  

                A neni ? Vsechny maji 32mm nohy a zdvih 130 (nebo fox ma 125?). Tak co :)

                0 0
              • Tomcat  

                Zdvih je okolo 130mm, od 125 u FOXe po 140 u Zetky. Základem je pružina olej Dá se štelovat Hmotnosti okolo 2,2 kg Co víc už by měly mít ty vydlice společnýho?

                0 0
                • kovar  

                  fakt nevím.

                  0 0
                • Pá-dlista1  

                  Uz prestan nebo se pocuram smichy. 140 u Zetky..­... :)))

                  0 0
                  • Tomcat  

                    Tak si to změř, průraz je na 140mm a ten ty zrovna hodně používáš ;-)

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Zalezi na nafouknuti, ale tak jak to mam, je mezera mezi stiracim krouzkem a korunkou 125mm, takze 140 bys z toho opravdu vymackat nemel.

                      0 0
                    • Radek Broz  

                      Pri 129,3 by to trisklo korunkou na vrsek vnejsi nohy, takze tech 140 tam nevykouzlis.

                      0 0
            • Pá-dlista1  

              Treba k tomu, ze mas pod sebou dva prispevky, jako bys musel svuj nazor vyjadrit kazdy den, jestli se nahodou pres noc nezmenil :)

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.