• Lipon

    ahoj vespolek rozhoduju se o koupi kola ve vyse uvedene cenove relaci

    kolo kupuji hlavne z duvodu zmeny ramu a vidle (uz nejaky ten patek vozim Authora Moduse 21" a prijde mi hodne dlouhy resp. posledni dobou mi cim dal min vyhovuje polozeny a dopredu natazeny posed), jezdim sobe pro radost, zadny drsny sjezdy nebo enduro, rad jezdim horo i dole kopec, taham bika dost i do hor

    procital jsem snad 4 dny zdejsi diskuse, vyhledaval a vyhledaval, jak tady tak jinde, nakonec se mi do uzsiho vyberu dostaay tato kola

    Trek 6700 – www.mtbs.cz/katalog06.html?… – cena 29.592,– Kč Ravo Marathon 1 – www.mtbs.cz/katalog06.html?… – cena 30.390,– Kč GT Avalanche Expert – www.mtbs.cz/katalog06.html?… – cena 22.990,– Kč Marin Nail Trail – www.mtbs.cz/katalog06.html?… – cena 26.490,– Kč

    nepotrebuji poradit co koupit, to uz bude na me; spis mam u jednotlivych modelu nejake komponenty, o nichz bych rad slysel vase nazory

    pokud jde o ramy, predpokladam, ze kazdy z uvedeny modelu uz nic spatneho mit nebude

    1) Trek – padl mi do oka asi zatim nejvic, na packy od Sramu si snad zvyknu (mam nyni kratke otocne), vidle myslim vcelku dobra, brzdy taktez, v kramu jsem videl 19,5", zkousel posez na nizsim modelu o velikosti 21,5". Tak 21.5" mi sedla vic (mam 190 cm a 94 kg)

    2) Ravo – doporucil mi ho kamarad, je hodne slevneny, ale – nejsem asi uplne presvedceny, jestli fulla – urcite by to bylo pohodlny, ale ve srovnani z ostatnima bajkama je to nekde osizeny na komponentech, otazkou zda to tak moc vadi; vidle je myslim OK, sedlo taky, ale na brzdy Hayes Sole jsem tu necetl az tak moc dobry reference – je u nich velkej rozdil treba proti HFX-9? A co naby Deore – nekdo tu nekde psal, ze nejsou moc dobre utesneny …

    3)GT Avalanche Expert – vidle solidni, razeni a prehazka Sram 9, naby Deore – staci?, brzdy hydry Deore – jake mate zkusenosti s hydr. Deorkama? cetl jsem na ne dost chvaly, ale ze znamych je nikdo na bajku nema, takze jine reference nemam; slevneny na prijemnych 23kKc

    4) Marin Nail Trail – taky solidni vidle, brzdy HFX-9, náby Deore – stačí?

    diky predem vsem, kdo prida svuj (jakykoliv) nazor

    0 0
    • kubajs mtb  

      no já osobně bych šel určitě do toho rava a ty solky bych zahodil, rozdíl moc nevim, ale když sem na nich jezdil a pak na hfx 9 tak to znát bylo

      0 0
    • MlokCZ  

      Hlavně teď jsou slevy a porovnáváš špatný ceny, do 30k se vejdeš ve slevě s lepšími, hledej odkazy na zlevněný kola a pak sem nahoď výběr, neber ty ceny z mtbs.

      0 0
      • MlokCZ  

        Aha, ty už jsi ty ceny hledal jinde. Já to bral podle toho Marina, kterýho maj jinde levněji. Takže beru zpět.

        0 0
        • Lipon  

          Kde jsi nasel lepsi cenu na Marina? Tu cenu co jsem psal, jsem nasel uz ze je to jako po sleve (25.170,– pri platbe predem)

          0 0
          • MlokCZ  

            Tak to bude to samý, ten Marin se řeší právě ještě ve vedlejším threadu, kde byl odkaz a tam jsem si zapamatoval právě 25k, takže proto jsem psal levnější (ale byla to právě ta platba předem).

            0 0
    • MlokCZ  

      Vzal bych to Ravo, komponenty už slušný na to, že to je full za 30k.

      0 0
    • Vondy  

      Jaký model od Treku jsi zkoušel, modely 4×xx mají rámy kratší, takže na to pozor. Jinak já bych si vybral Marina.

      0 0
      • Lipon  

        jo zkousel jsem 4×xx s vedomim, ze ta 6700ka bude o neco delsi, ale i tak mi to prislo akorat; problem je, ze velky ramy, pokud jsou, nebejvaj na prodejne k vyzkouseni, ale jen ve skladu na objednavku :-(

        0 0
    • MlokCZ  

      A ke komponentům, na všech kolech ve výběru je vše v pohodě a nevidím žádný zásadní problém. To bude těžký rozhodování.

      0 0
    • Lipon  

      to Ravo bych ale potreboval nekde vyzkouset, delaj nejvetsi 20,5" a nevim jestli nebude malý (nízký, krátký)

      0 0
      • kurýr na bajku  

        Tak jestli nějak jezdíš do Prahy, tak se domluv s lidma z www.atombike.cz Určo ti zaříděj jak svezení tak výměnu brzd (za minimální peníz), která bude jisě nutná.

        0 0
    • morlo  

      Mozna bych sel do Rava, nevypada spatne, ale zase by ve me hlodala nejistota s funkci a spolehlivosti ty zadni stavby, pokud ma nekdonejaky zkusenosti? Jinak vzhledove a komponentove se mi nejvic libi Marin, je hodne povedenej, i kdyz kdybych si ted kupoval kolo, urcite bych vzal nejakyho fulla se 130–150 mm zdvihy (Ghost, Canyon, Giant).

      0 0
    • Floydie  

      nevim co resis, za tu cenu mas aktualne tohle www.bradsky.cz/index.php?… a je to o dve tridy vys nez vyse jmenovana kola :))

      0 0
      • Lipon  

        to jsem tu uz v nejakem vlakne videl, ale 4ever ve me nejak nebudi moc duvery jako vyrobce. Ano, je to ciste muj osobni dojem a pocit, mozna to dela stejna fabrika jako pro ostatni „vyrobce“ kol, ale zkratka tohohle vyrobce nejak nemusim

        0 0
        • rasto  

          s vyrobcem nemam vubec zadny problem. funguji uz asi 7? let. kdybych kupoval ja, okamzite jdu do vyse uvedeneho modelu. za tu cenu nic lepsi nesezenes: vidle odolna jako tank, zavodni xt soucastky… vaha taky super… zkus to jeste nechat projit zavitama, doporucuju ;-)

          0 0
    • delfyn  

      čau poznamenanej Marinem co jsem jezdil byl ještě ocelovej mourwoids stával něco kolem 20000, jezdil skvěle super geometrie jdi do něj celkově nej kolo, pro mě jasná volba:)nebo bych šel radši do GT zaskar, nemá ale kotouče, ještě český RB 1300 nebo podle typu kola co jsi vybral crx, ale nevím jak to vyjde s levnějšíma komponentama

      0 0
    • Lipon  

      tak jsem nakonec koupil Avalanche; Trek nebylo mozny vyzkouset bez zavazny objednavky konkretni velikosti, Marina maji na Karlaku v Bike expertu za 23.000, ale kdyz pripravovali na vyzkouseni 20", tak zjistili ze maj strzenej zavit ve vidli na pripevneni kotoucovky, a dalsi prej nevi kdy bude, jestli za 2 tejdny nebo dyl … castecne rozhodla i cena To GT mi sedlo akorat velikosti; sice si trochu zvykam na packovy Sramovy razeni, po prechodu z otocnyho obcas odrazovaci packu, ale to si myslim sedne diky vsem za nazory

      0 0
    • cabbage  

      něco s podobnou cenou a osezenim jako ravo maraton:
      www.canyon.com/…tattung.html?b=46 teda jestli nespěcháš..:)

      0 0
    • raceman  

      ber to ravo co je zlevněný z těch 50000 !!!!!!!!!!!! je to nejlepší sleva co sem viděl. mit 32 000 beru ho hned. perfektni osazení, vidlice, kola. není co namítat.

      0 0
    • Andrysska  

      Taky bych poradila Ravo!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.