• gaston

    premyslim o vymene SPD za platformy. A prot by mne zajimalo jake muzete doporucit, je to na tvz. enduro jezdeni + nejke lehke chranice holeni aby se daly dat do kejmlu a vozit sebou. Nerad bych si rozthl holen videl jsem to teda jen jedou a zahojeny, ale stacilo mne to. Navic v com jezdite chci vv nich absolvovat i delsi jizdy a bojim se ze napr. skejt obuv bude mit moc mekou podrazku.

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Mekkou podrazku mit nemusi a hodne usetris na vaze a na miste, kdyz ty chranice nechas doma, protoze v batohu jsou ti uplne stejne platny ;)

      0 0
      • Andrzej  

        tak doporuc nejakou skejtovou obuv s tuhou podrazkou, taky mne to zajima…

        0 0
        • goofy  

          A co treba primo bikovou? SixSixOne, ale mam to jenom z reklamniho letaku… :o) Kdyz maji pedaly dostatecnou plochu, tak je tuha podrazka zbytecna, dle meho nazoru…

          0 0
        • Vilém  

          Vozim nejaky noname skate botky a pohoda.Rek bych ze dulezitejsi nez tvrdost podrazky je to aby nebyla clenita,ale rovna.At uz do tvrdsi nebo mekci podrazky Ti piny stejne udelaji diry ktere potom pomahaji drzeni nohy na pedalu.

          0 0
          • bolekkrutor  

            měkká podrážka je naopak plus,jak už bylo řečeno díky velké ploše platform nemá smysl tvrdá a navíc s měkkou líp cítíš polohu nohy na pedálu-chvíly jsem jezdil s tvrdou(v po­horkách na sněhu),ono je to fajn,ale docela o hubu,protože jedeš,myslíš si že je vše Ok a na jednou koukáš,že na tom pedálu stojíš jen tak na půl,v momentě kdy o tom nemáš šajn a něco pošleš,tak pánbůh s tebou…

            0 0
            • Andrzej  

              jo, s pohorkama mas pravdu. ja sem jenom zvykly na tvrde tretry, tak me vzdycky ty tenisky prekvapi… ale asi to chce si zvyknout. a navic vy na tom asi hlavne sjezdujete, ale slapat desitky kilometru (nebo se vracet z hor 40km po asfaltu) v mekych botach uz sem si davno odvyknul (asi 8 let mam spd) a je to trochu neprijemne tak se mozna nekdy podivam po tech 661, ale dalsi nevyhoda je jemna podrazka (v horach se nekdy blbe tlaci)

              0 0
              • goofy  

                Taky nekdu ujedu vic nez 80 km na te me herce a da se to vpohode… Akorat sem vetsinou tak vyplivly, ze uz nohy ani necitim… :o)

                0 0
        • Tomcat  

          Adio, Vans , Fallen

          0 0
        • blue  

          ja dal na radu padlisty a koupil si tenisky u vietnamcu za 4 kila… a rozdil mezi nima a starejma scottama za 1200? jen barva podrazky, jinak zadnej… ale je jasny, ze logo skejtacky firmy urcite pred kamosema vypada lip :-)

          0 0
          • Andrzej  

            ja mam „Power“ za 999,– od Bati :) a jak to tak ctu, tak se este vypravim k tem vetnamcum (a pak si tam fixem namaluju „horseaters“)

            0 0
            • CZiko  

              jo, ty mám taky:-D ale podrážka se za půl roku rozedřela až na pěnu:-D

              0 0
          • Pá-dlista1  

            Ja vozim uz tretim rokem botky za 260Kc, ale az budou nejaky penize, tak musim upgradovat, abych byl IN. Vietnamci od naproti se mi zacinaji smat :)

            0 0
            • blue  

              no jo, tady v Praze je vsechno tak drahy :-)

              0 0
              • Manas  

                Ale ja mam ted taky novy Vietnamsky botky. Staly me 300.- a mam k nim dokonce jeste jedny tkanicky :-)

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Tos kupoval nekde na morave, ne?

                  0 0
                • goofy  

                  Haluzari… Na mne vietnamci nesijou. :o( Sem mimo jejich konfekcni miry. Sem obletel snad 10 sikmookych, a maximum co sem sehnyl byla osmicka… Asi si useknu prsty ;o)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Tys urcite nedal na jejich objektivni rady ;) „To je doblyyy, pane.“ „Jak dobry? Vzdyt mi kouka cela pata?“ „To je dobly, sedi paladne, pane.“

                    0 0
                    • goofy  

                      No jo no… Priste je asi poslechnu a pak si ustrihnu spicku, at se mi tam vlezou nohy… ;o)

                      0 0
                    • Radek Broz  

                      Sluuusiii paneee, feeesak jako Vejt Sajmóns:o)

                      0 0
                      • Manas  

                        V jejich pripade spis Sade Wimmons nebo Pimo Tritzel.

                        0 0
                • blue  

                  taky sem mel zkusit povanocni slevy :-)

                  0 0
            • Tomcat  

              Pánové kupují u Vietnamců a tak podporují vyšší daně. Vono to je zuper vod větnamců adidas, ale ty daňový úniky si stejně člověk zaplatí na daních ;-)

              0 0
    • fousac  

      na platformach jezdim prevazne v origo prestigich (temer hladka neclenita podrazka – viz. vyse)… a jde to.. uz vic nez rok.. jde jen o zvyk.. pokud si nebyl megachrt, nebudes mit problem.. delsi vyjizdka? no 150km po brdech se da dat na pohodu, imho pohodlnejc nez v pevnejch tretrach.. pokud jeste nemas pedaly koupeny, urcite porid neco s vymennejma pinama, drzi nejlip..

      chranice? nevozim a stale (tuk tuk tuk) bez jizvicky.. na enduro to dle meho nema cenu…

      0 0
      • goofy  

        Klasicke prestize dle mne nejsou nejstastnejsi reseni. Prece jenom maji tlustou podrazku, a to potom je jak v tech pohorkach. Clovek ty pedaly neciti…

        0 0
        • fousac  

          troufam si tvrdit, ze podstatna vlastnost neni tlouska podrazky, ale prave clenitost… u pohorek mas hruby vzorek a cca 5mm drazkama zvicima skalnich kaňonu.. do tech se ti zapadnou piny, ty o nich ani nevis.. a nemusi udrzet, to nikde nepisou.. do „hladky“ podrazky se piny oprou a zakousnou tam kde zrovna sou a drzi..

          moje zkusenost je zhruba takova, ze v i sandalech s 2cm korkovou podrazkou jsem mel prehled o kazdem pinu jednotlive i o celkove situaci pridrze boty na pedalu, zatimco pri jizde v baganech (klasika pracovni boty) si noha poskoci/uskoci dle momentalni nalady v zavislosti na faktu, ktera drazka podrazky se zrovna zaklesna za nejaky pin..

          imho cca zhruba tak.. prestige jsou v norme..

          0 0
          • bolekkrutor  

            pohorky vs. měkká podrážka- s to asi trošku špatně pochopil,nejde o adhezi,ale o ten cit pedálu pod nohou,mám to vyzkoušený s tvrdou podrážkou ani netušíš,že stojíš třeba jen z poloviny na pedálu,při jízdě to nevadí,ale při dopadu se ti noha může zvrknout(pravda jezdím sjezd)

            0 0
            • CZiko  

              to je dle mého taky jen otázky zvyku… já jezdil nejdřív na měkkých botách a když jsem koupil tvrdé skejty, tak jsem si první dva týdny myslel, že koupím jiné boty, protože jsem taky nevěděl jak mám na pedálech nohy… pak jsem si ale zvykl a teď mám stejný přehled jako s těma měkoušema:-) podle mě je to jenom o zvyku

              0 0
            • kurýr na bajku  

              V tomdle máš úplnou pravdu a zdaleka to není jen problém sjezdu. Osobní zkušenosti mám taky ze sněhu a těžkejch koženejch bot. BTW: to s těma korkovejma sandálama muselo bejt taky úžo ;-)

              0 0
    • gaston  

      ok diky za rady, jak vidim nezbude nez zkouset jako vzdy.

      PS: botky jsme probrali a co pedaly

      0 0
      • fousac  

        truvativ holzfeller

        0 0
        • gaston  

          Vypadaj vcelku hezky, libi se mi, za maji piny durch pedal a ne na imbus. A co takle bontrager king earl stojej nehorazny prachy ale vypadaj nice … nejaka zkusenost?

          0 0
      • blue  

        king earl

        0 0
      • goofy  

        Author, ale pokud ti nejde o penize, tak se mi libi Crankbrothers 5050XX

        0 0
        • blue  

          funkce v urcitejch podminkach dost zaostava za designem, ja bych si je nekoupil

          0 0
        • gaston  

          design je hezky ale ty piny mi prijdou takovy tupy viz. holzfeller kde jsou ostrejsi, nebo tak vipadaj :o).

          ps: co chranice?

          0 0
        • Pá-dlista1  

          Jako me taky, ale popravde s tema hezcima pinama to zas tak uplne dobre nedrzi. Snad to napravi ty druhy piny, ale s tema jsem je nejezdil :/

          0 0
      • black.horse  

        když to chceš na enduro atd tak hlavně vyber něco, co se bude míň zanášet blátem… takže žádné rovinaté a placaté pedály jako např. Primo atd, kterou se lepší na street a dirt, ale vyber si něco se zaoblenými tvary, na kterých se míň drží bláto… např. DMR nebo Odyssey… a ještě je vhodné prohnutí plochy pedálu směrem k ose a výměnné piny, je jedno jestli průchozí nebo červíky, obojí se dá vyměnit nebo nahradit šroubkem ze železářství:-) Trošku divně sem to asi popsal, ale snad Ti dojde, co tím myslím…

        0 0
        • pitelboy  

          " vhodné prohnutí plochy pedálu směrem k ose "

          ..co tim mas na mysli ??

          0 0
          • blue  

            ze kdyz das pedal vodorovne a podivas se na nej z boku, tak je plocha na nohu mirne do „U“ a ne uplne rovna

            0 0
        • black.horse  

          jo a ještě k botám… jedině SK8ťácký kecky… podívej co vozej lidi na dirt, FR, DH, atd když maj platformy… prostě kecky… doporučuju při nákupu vzít s sebou pedál do batohu a můžeš si i vyzkoušet jak to sedí:-) jinak dělaj se i spešl boty na bmx discipíny a atd… Vans, DC, 661, Specialized, dokonce sem měl i takový NorthWave a byly super:-) ale chce to zkoušet, zkoušet…

          0 0
    • ddd - andy  

      Pokud jezdis vic (napr +30km svih) nech tam spdcka. V platformach nikam nedojedes. Jinak ja sam stridam platformy i SPD na sjezdaku podle toho co jdu jezdit.. A botky na platformy? Vyzkousel jsem nekolikero sk8 bot (desne meky) a nakonec skoncil u Oakleyu – model co jezdil tusim Lopka. Tvrda podrazka – kvuli dropum a po delsim jezdeni te neboli klenba chodidla.

      0 0
      • blue  

        V platformach nikam nedojedes. – nemuzu uverit, ze si neco takovyho mohl rict :-)

        0 0
        • ddd - andy  

          Mel jsem za tim pripsanou jeste vetu: „Rsp. dojedes ale pomalu a unavene..“ pak sem ji ale smazal a cekal kdo se prvni ozve.. ;-)))

          0 0
      • fousac  

        zatim sem s platformama dojel kam sem potreboval.. i treba 100km.. kde je chyba??

        0 0
        • enjoy  

          jenze ty jezdis na vsem a vsude pohodlne:-).aspon to hlasas:-)

          0 0
        • ddd - andy  

          Chyba? V silnym motoru.. :-) Jako jasne ze dojedes kamkoli, jde jen o komfort a pokud jezdi vic svihy, nez zevluje nekde u skoku radil bych mu at zustane u SPD.

          0 0
          • fousac  

            švih = sproste slovo.. ja radsi vylety… ;)

            0 0
            • ddd - andy  

              Fuj ja obcas mluvim sproste.. a i dal mluvit budu.. :-)

              0 0
            • cabbage  

              noo, uz by si konecne moh dat nejakej vylet;)

              0 0
              • fousac  

                v tyhle zime??

                0 0
              • enjoy  

                bez se projet po zeleny na tocnou a pak zpatky po zluty.. nevratis se! ja se odtamtud ted vratil.takovy drzky zase.uplne mi to rozhodilo psychiku jak se na tom ledu neda ani stat,hned hodis drzku,pak jsem i na cistym asfaltu jel do zatacky malem krokem:-D. no bylo to poucny.. ps:tentokrat jsem zlikvidoval pouze trosku patku a saltr,jinak dobry.

                0 0
                • cabbage  

                  po zluty? myslis z vykopavek? ty by mohla bejt zazivna;)

                  0 0
                  • enjoy  

                    nene,takovej magor fakt nejsem!ikdyz dneska jsem si trosku poopravil mineni:-). myslel jsem vyjet z lesa k letisti a hned to ohnout doleva smerem zpatky.dojedes k takovy ty prehrade,nebo co to je.a uz jet po ty siroky ceste byl holej nesmysl.

                    0 0
                • McBlacky  

                  jsi trapnej v nedeli jsem dal lávky dolu a špápnul si jen jednou, tam na kořenech v druhý půlce, tam to ale projet fakt nejde. Všechny lávky a kořeny i tu díru po lávce jsem dal :)

                  0 0
          • Radek Broz  

            Ja pomerne casto zevluju u skoku a mam SPD;-) I kdyz pres zimu vozim vzdycky platformy a asi to zacnu vic kombinovat – neco do sebe to ma.

            0 0
      • vojtechposmourny  

        Oakleye maj ovšem opravdu „super cenu“ :-(

        0 0
      • gaston  

        jezdim 60–80 km ale jen o vikendu, v tydnu neni tolik casu tak mnohem min to si jedu jen zablbnout + do prace a domu. Myslel jsem ze by je menil podle nalady a predpokladany vzdalenosti, kterou pojedu. Mam totiz pocit ze me SPD brzdi kdyz chci skotacit po lese a zkouset co uz umim a co ne. Bojim ze je nestihnu vykopnout, je to jen pocit, problemy vykopnout nohu jsem mel pouze v naprostem zacatku. Je to proste jen psychicka brzda ale i ta staci :o)

        0 0
    • kurýr na bajku  

      U nás jezdí platformy hodně lidí, možná i většina a mohu potvrdit že se na nich přes 100km dá udělat s přehledem. Musim říct že mne velmi příjemně překvapili POINTy ALIEN II 470Kč co teď jezdim. Sou na kónusech, takže by rok tvrdýho nasazení mohly vydržet, nejsou extra těžký a u každýho kontaktu s obrubníkem z nich nelítaj piny, i když připouštim že pokud se podaří urazit zoubky z ohrádky tak sou pryč na dobro, ale to se mi ještě nepovedlo ;-)

      0 0
      • CZiko  

        piliny? no já mám wellgo a lítají od toho jiskry:-)

        0 0
      • Radek Broz  

        Mam je navzdy nezapomenutelne otisknuty na mnoha mistech mych holeni;-) Jezdil jsem je tak 2 roky v kuse a od ty doby vzdy v zime (ted asi 3. zimu) a tocej se porad bezchybne – jednou jsem je teda kdysi preventivne rozebral, vycistil a namazal, ale co je mam jako zimni pedaly, kaslu na to a presto chodej. Myslim, ze ten rok kuryrniho jezdeni by dat mely.

        0 0
    • vojtechposmourny  

      No a jěště abych nezakládal novej thread, co platformy shimano dx? www.cyklomaterial.cz/…robnosti.php?… Máte je někdo?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.