• cubas

    Nevíte jaký jsou závity u misek na středový ose? Zaboha se mi nedaří je povolit. Myslim, že u tý pravý je obrácenej závit, ale nejsem si jistej. Jak to teda s nima je? Diky

    0 0
    • ravo  

      Odpověděl sis sám:-) Obě se povolují směrem dopředu, takže prává má opačný závit.

      0 0
    • Daf  

      Je to tak. Na prave misce ve smeru jizdy je levy zavit. Kdyz to nepujde povolit silou, tak to chce pouzit hrubou silu. Kamad povoluje zazrane stredy tim ze upne stadovak do sveraku a toci celym ramem. Mebo poklepej klic kladivem.

      0 0
    • fousac  

      vetsina stredu je viz. vyse… vlevo zavit pravy a vpravo zavit levy.. ale pozor, dela(l?) se i stred s nepatrne vetsim prumerem misek, a tam byly zavity oba prave…

      jo a kdyz to nejde silou, musi to jit vetsi silou.. naposledy dva kamosi drzeli bike a ja to rval golou jeste pres dvoumetrovou trubku… :))

      0 0
      • Smazaný účet  

        Jó to je tak když si někdo vzpomene na střed jednou za uherák. Vyplatí se občas ho vyndat a promáznout závit na miskách, pak to obyčejnym klíčem… :o))

        0 0
        • fousac  

          to bylo poprvy na tom kole co se stred vyndaval… tovarni utazeni..

          0 0
          • Smazaný účet  

            Jó jó. V továrně to děsně utahujou. :o)) Bych rád viděl toho člověka co mi vyndaval střed poprvý po 5 letech… To co vyndal už moc střed nepřipomínalo, ale oškrábal jsem z toho pavučiny, rez etc a podařilo se mi tam rozluštit nápis shimano a pak taky dýlku… :o))

            0 0
            • wroum  

              utahujou a nemazou. znamej chtel vyndat osu na authorovi, doma se mu to nepodarilo a v servisu mu po neuspesnem pokusu rekli at to skusi nahrat autogenem ze to je posledni moznost. odnes to do zamecnictvi kde mu to nahrali autogenem a kdyz to pak povolilo tak praskla mufna. uz ma novej ram.

              0 0
      • Mamut  

        Ked ja som povoloval tovarne utiahnutie, tak to tiez skoncilo v servise. Potom mi chlapik povedal, ze to dostal von pomocou brzdovky. Na laku nevidno nic, takze mi to neva.

        0 0
    • jihra  

      Tzv. anglický závit misek (dnes většina) – na pravé misce je levý závit, takže – jak tu někdo poznamenal – se obě misky povolují dopředu. Misky s tzv. italským závitem (ten má trošku větší průměr) mají obě pravý závit, takže se povolují doleva.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.