• 100kg

    Po 1500 km maji kotouce v miste odvetrani asi polovinu tlouskty materialu. Ono se to neda zmerit, takze je to odhad. http://www.bike-forum.cz/disk.jpg Je to uz zrale na vymenu? Stalo se vam, ze jste ho dobrzdili az k odlomeni?

    0 0
    • MartinXC  

      Změříš to šuplerou + 2 podložky se známou tlouš?kou. Kdy měnit – tak daleko jsem ještě neprošel. Ale v případě poloviční tlouš?ky původního materiálu to už musí být hodně náchylné na kroucení v zahřátém stavu ?

      0 0
    • TinkTink  

      Co tam mas za desky? Sou desky, ktery jsou schopny odrovnat kotouc pri jednom sjeti (jako sjedes desky i kotouc najednou…) No – pouzival jsi nekdy mikrometr? :))…tim to muzes zmerit tez…

      Ja bych menil na 1mm…

      0 0
      • 100kg  

        Vzhledem ke sve vaze musim mit pouze desky Sintered-Metallic. Original Hayes Semi-Metallic desky shorely pri jedinem zabrzdeni a pote se rozpadly behem par kilometru. Vepredu mam ted Goldfren a vzadu orig. Hayes. Predni je sjeta vic, ale to spis bude vetsim zatizenim predku.

        Mikrometr nemam, ale zkusim jestli mi to zmeri v servisu.

        0 0
        • la-da  

          Kamos motorkar rika,ze Goldfreny jdou moc tvrdy a hodne drou kotouce.Jestli to ale plati i pro cyklisticky brzdy je otazka.Kolik vubec stoji novy kotouce na kolo?Neslo by vypalit je nekde na laseru?

          0 0
          • 100kg  

            Uz kdyz jsem je objednaval, tak mi pani v Cykloprofi sdelila, ze mi orvou kotouce, ale ze to bude tak brzo, to jsem netusil. Nicmene na zadni mam original Hayes a je jen o neco lepsi. Vyrabet kotouce nema smysl, stoji neco kolem 600 Kc.

            0 0
            • la-da  

              No mit kotoucovky a tvoji spotrebu kotoucu tak bych si v praci asi nejaky vypalit nechal,prece jen za sezonu uz to dela docela dost piv utrzenejch od huby…

              0 0
            • Seveřan  

              Mám taky 100 kg a kotouče se jsou jako nový, zatím 1200 km, zařvali destičky a to díky tomu že jsem to nevydržel a jezdil za mokra a deště. Teď mám cool stopy. Předtím destičky XT shimano.

              0 0
              • Seveřan  

                Jo a chce to občas destičky vytáhnou a skontrolovat tlouš?ku, já to udělal naposlední chvíli 0,5 mm. Neměl si je náhodou sjetý?

                0 0
    • Pá-dlista1  

      Nove jsou obecne cca 2mm tluste a meni se pri 1,7–1,6mm.

      0 0
      • 100kg  

        To me vyjde na pekny prachy. Do kotoucovek jsem sel hlavne z duvodu, ze jsem nikdy neodhadl zivotnost rafku a vestsinou mi prasknul nekde v zahranici nebo aspon na nejvyssim miste pred dlouhym sjezdem. Naivne jsem si myslel, ze s kotoucema uz bude klid. Rafek mi vydrzel v prumeru tak 15 tis.km, kotouc je na vymenu po 1,5 tis.km. Zkusim koupit nejaky min odlehceny kotouc, asi jen s dvouma radama der, ten by mohl vydrzet dele.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Pozor na horsi chlazeni popr. brzdny ucinek. Hayes by na tom mel byt s chlazenim velmi dobre.

          0 0
        • Kohout  

          Teda těch 1500 km je sakra málo. Myslel jsem, že to vydrží déle. Nechápu jedno: na motorkách se kotoučovky používají už docela dlouho a neslyšel jsem žádné negativní ohlasy. A co tady čtu, tak s kotoučovkama na kole jsou furt nějaký problémy nebo rychle odcházejí desky a kotouče.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Motorkari nepamatuji Večka. Nemaji s cim srovnavat :)

            0 0
            • Kohout  

              Já jsem z véčky spokojen. Ve „sračkách“ moc nejezdím, tak proč měnit. Ale o kotoučích jsem do budoucna uvažoval. Takže si to asi ještě jednou přeberu…

              0 0
            • metronom  

              Na motorce nakej ten gram navic nevadi.Takze muzou mit vetsi kotouc, vetsi prase.Takze se to aji lip chladi. Tim ze je tam vic materialu tak je to aji pevnejsi a nekrouti se to?! a kdyz uz trochu skrkaj, tak to stene nejde slyset.

              0 0
          • lubos  

            Vetsi hrubka kotouce, vetsi treci plocha .. odhaduju.

            0 0
            • blue  

              hrubka=tloustka? ta na treci plochu moc vliv asi mit nebude… to spis prumer si myslel, ne?

              0 0
              • lubos  

                Jo, tloustka. Na treni vliv ne, ale na zivotnost. U auta se taky odira az je tensi a musi se vymenit. Ale trva to normalne takovych 60tisic km. U tech sportovejsich jako Subaru Impreza WRX i min, takovych 10–15tisic :) A jestli to prehanis, tak i 8tisic.

                0 0
    • fish  

      ja som najazdil 10k a kotuc je v pohode,len som menil dosticky, lebo sa m na ne dostalo wdcko…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.