• vespa

    zdarec bajkeri Dneska sem menil retez a tak sem porovnal starej s novym :-( Uz si nepamatuju ty presny miry a merku u sebe taky nemam a tak sem se chtel jenom optat, jakej je „maximalni“ rozdil na cely delce retezu. Ani se moc netesim na odpoved :-) diky

    0 0
    • Otto  

      Na šupléře nastavit 132mm, strčit do článků a roztáhnout.Pokud naměříš víc jak 132,8 byl bych obezřetný.Pozor na zapadnutí břitů do mezer mezi kroužky. Nicméně nový řetěz PC48 měl 132,5… Lepší vyměnit dřív, až budeš mít několik starých řetězů, tak je točit znovu do smrti kazety a převodníků. Stejně je to jeden velký šit a nic to nevydrží.

      0 0
      • martt  

        tych 132,5 u novej retaze sa mi nezda. Meral som ich uz desiatky kusov a maju tak 132,1 az 132,2

        0 0
        • Otto  

          taky se mi to nezdá… Ale je to tak.Ono tam spíš záleží na „vykloubení“ kroužku, než na vytáhnutí řetězu.Navíc šuplera má čelisti střižně, což také není moc ideální, ´břity mají snahu zapadnot kam nemají. Jinak ze zkušenosti, pokud je řetěz na 116 článcích delší o necelého půlčlánku než nový, tak je na výměnu už pozdě.Střílí to na kazetě a už si to nesedne(horizont 200km, víc trpělivosti nemám)

          0 0
          • lubos  

            Minuly tyden jsem menil retez (SRAM59). Zhazoval jsem retez co mela cca 132.6, a nova byla divna. Porad jsem tam ledva nameril 132.0, mozna 132.1 jak kde. Pak jsem s ni dal 118km v terenu a ted ma 132.4, myslim. Tudiz si stejne jako ty myslim, ze pri zajeti retezu se nejak deformuji krouzky nebo co. Jo, a ta nova byla pri stejnom poctu clanku kratsi, ale tak 3mm asi.

            0 0
            • Palo TT  

              Podla mna „vytahanie“ retaze = vybrusenie kruzkov na vnutornej strane. To, ze vytahana retaz byva cca. o 1/2 clanku dlhsia je len sekundarny faktor. Na mojej starej retazi tie kruzky uz len ovisaju. Raz pocas jazdy mi zacalo nieco pri slapani mierne trhat. Myslel som si, ze zle lozisko v pedali, alebo orech. Doma som zistil, ze jeden kruzok retaze sa praskol a vypadol. Nieto divu, vsak retaz ma 135,2 :O . Ale zatial sa nepretrhla. Prednedavnom som kupil na novy bajk 4 retaze a chystam sa ich striedat po 400km az do znicenia pastorkov. Mozno dokupim este piatu.

              0 0
              • lubos  

                Zistit co vsetko sa pri tom udeje by sa dalo len porovnanim mikrometrom pod mikroskopom, analyzou materialu pri rozobrani retaze. Mozno niekedy sa na to pozriem, aspon teda rozobranim. Ale este nemam taku retaz :)

                0 0
    • BB  

      delka retezu zalezi na poctu clanku, musis napsat, kolik ma clanku a pak ti nekdo muze rict srovnatelny cislo

      0 0
      • vespa  

        nejde me o presnou celkovou delku – nemam sebou nic na mereni,ale jenom o srovnani rozdilu celkovych delek novyho a staryho retezu podle rozdilu posledniho clanku. Oba retezy mam polozeny vedle sebe a ten starej je samozrejme trosku delsi – asi 5mm pri stejnym poctu clanku.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          5mm :) Ja mam kolikrat pul clanku i vic rozdil a to vozim kratkej retez, ale ze me si priklad neber :)

          0 0
          • vespa  

            abych to upresnil – ja se na pul clanku dostal prakticky taky :-)) Ale clovek ty cisla nejak nerad pise :-) beru si priklad Pa-dlisto A asi je nas podstatne vic :-)

            0 0
          • vespa  

            a jeste sem se chtel zeptat. Predpokladam,ze pokazdy nemenis celou kazetu, tak jak dlouho se ti to potom usazuje? Nebo pripadne menis jenom nektery pastorky? Ja sem to byl ted projet a docela hruza :-) 4. a 5. pastorek (16,18) maj malinko namacknutej material asi u 3 zubu – tak jim dam jeste par kilaku a pak se uvidi. Horsi,ze s tim mam jet zitra zavody :-(

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Samotny pastorky je tezky sehnat a vubec se to nevyplati, takze kupuju celou kazetu, ale nejdriv kdyz to nejde s novym retezem, tocim stary az v nejakym zachvatu koupim novou kazetu.

              0 0
              • vlk  

                a to pak kupuješ i nové převodníky.Ne­vyplatí se spíše koupit sem tam nějaký levný řetez za 200–300

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  No vzdyt ty taky kupuju :) K tomu kazetu do 500Kc a obcas (za 2 roky) prevodnik do 300Kc. Kdyz tohle udelam jednou za rok, vyjde mi to podstatne levnejc nez kupovat retez za 300,– pokazdy kdyz je vytahanej.

                  0 0
        • martt  

          5 mm na 114 clankov by malo byt este v pohode

          0 0
          • Pá-dlista1  

            To by bylo jeste hodne v pohode, ale clanku bude mit asi min a tech 5mm bude spis vic… nemam pravdu? :)

            0 0
          • BB  

            jestli se dobre pamatuji, tak loni v Pelotonu psali, ze tolerance na jednom clanku je 0.08 mm pro retezy CZ. A asi to bude obdobne pro vsechny ostatni. 5 mm na 114 clanku je neco pres 0.04 na clanek, tak retez je v toleranci. Otazka je, zda ta tolerance zohlednuje i kazetu, zda pro ni je to taky jeste OK.

            0 0
        • fousac  

          5mm??? ja mel na poslednim retezu pres 6cm na stejnym poctu clanku…

          0 0
    • Honzin  

      ja jsem vymenu absolvoval v pondeli a novej retez byl pri stejnym poctu clanku kratsi o vic nez pul centimetru. No a to uz bylo pozde.

      0 0
    • fousac  

      umi tohle vas retez???

      http://fousac.wz.cz/files/c1.jpg

      0 0
      • vespa  

        hmm… docela pekna gymnastika – tak k tomu sem ten muj jeste nepresvedcil. ale jeste na tom zapracuju a treba budem moct porovnat :-)

        0 0
      • Mamut  

        svindel, v hornej casti obrazka je trocha pretoceny

        moja momentalna retaz to nevie, ale stara (retaz) to vedela. Este stale jazdi (aj ked nie podo mnou)

        0 0
        • fousac  

          takhle je to volne polozeny… kdyz mu clovek trosku pomuze, jde stocit na prumer 29cm… :)

          0 0
          • kajdamajda  

            Tak to je naprosta fantazie :o), tomuhle retezu uz ani nemuze vadit kdyz budes mit prerazeno „na Spanela“

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.