• Lance

    Chci se zeptat na tento problem: Kdyz jedu na MTB tak se mi posledni dobou stava, ze kdyz mam vpredu nejmensi talir a vzadu jeden z trech nejvetsich tzn. ze jedu nejlehci prevody,tak do kopce kdyz zaberu se mi ta prehazovacka jakoby zlomi ke kazete a sekne retez,tim padem nejde slapat povolim to znovu se to napne,ale pri zaberu je to mnohdy to stejne a to se opakuje nekdy nekolikrat po sobe a je to pri stoupaku celkem problem.Diky tomu musim nekdy slezt a jit vedle kola. Myslite,ze by se to dalo vyresit vymenou tech kladek za nove? Jedna se o prehazku Shimano LX a ty kladky jeste nebyly menene. Retez je novy,ale delalo to i se starym.diky

    0 0
    • MARIN  

      Nemas jen moc blizko horni kladku u pastorku ?

      0 0
    • Daf  

      Nesukuje ti nahodou mala pila retez? Ja si dost dobre nedovedu predstavit jak by neco co popisujes souviselo s prehazovackou.

      0 0
      • Lance  

        no ze ta prehazka se proste „zlomi“ = sekne a neslapnes si ani .....

        0 0
        • Daf  

          Kam se zlomi :)

          0 0
          • Lance  

            ted nevim jestli si delas prdel:),ale to neva,mozna jsem se spatne vyjadril proste zlomi se ty kladky v tom kloubu (to rameno)natahne ji dopredu

            0 0
            • Daf  

              Tak potom to musi mit nejakej duvod. Mozna se ti opravdu jen sukuje retez na male placce. To samozrejme tim raminkem pohne dopredu. Slapat pak mejde, protoze se retez zasekne mezi dolni vzperu zadni vidlice a prevodnik. Musis pak prestat slapat, nebo proslapnou dozadu, aby retez povolil. Budes mit patrne ojetej malej prevodnik a nejspis od retezu odrenou vidlici.

              0 0
              • Lance  

                no prave,ze maly prevodnik se mi ojety nezda,zas tak moc ho nepouzivam (ale POTREBUJU HO – tudiz rada – „moc ho nepouzivas,je to v klidu“ mi je k nicemu:)) proto me napadly ty kladky ty se mi zdaji celkem dost ojete,myslis,ze to muze mit vliv?

                0 0
                • MARIN  

                  Jak dlouho a co za maly prevodnik mas?

                  0 0
                  • Lance  

                    oboji stare 5 let Shimano LX

                    0 0
                    • Orbis  

                      5 let, to je dost

                      zkontroluj ale jeste zuby, viz muj dalsi prispevek…:-)

                      0 0
                    • MARIN  

                      5 let je dooost. To ze jsou ojete zuby nemusi byt videt na prvni pohled.Jak uz nekdo radil mrkni jestli neni poskozeny treba jen jeden zub. Problem ale opravdu hledej u retezu a male pily ne u prehazky.

                      0 0
                • Daf  

                  Me nenapada nic jineho logickeho nez jsem napsal. Kdyby byli kladky ojete nebude to hybat raminkem dopredu. Retez se nesukuje jen kdyz jsou ojety prevody, ale treba i kdyz je suchej, nebo spinavej od blata. Nekdy taky kdyz je zdeformovanej. Ja bych zkontroloval retez. To ze to bude prehazkou se mi zda malo pravdepodobny.

                  0 0
                  • RomanH  

                    Presne tak

                    0 0
                  • Lance  

                    ok ok diky, mrknu na to,i kdyz ciste to bylo,namazane to bylo,retez novy. Celkem me to depta kdyz jedes a najednou neotocis klikama

                    0 0
                    • Daf  

                      No hele jestli se opravdu ten retez sukuje koukni na tu vidlici. Tutove bude odrena.

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        No ja nechci nijak vyzdvihovat Lanceovu inteligenci (mozna je to u b-foristu normalni), ale pri predstave, ze mi retez spatne odbiha z maly pily a dokonce se zasuckuje..... nemyslis, ze by si toho vsimnul? Ne ze bych byl nejaky nadclovek, ale kdyz se mi zasuckuje retez, tak to poznam :))

                        0 0
                        • Daf  

                          No uplne jistej bych si nebyl. Ja kdyz suknu retez tak to taky poznam. Ani se nemusim divat pod sebe a vim co mam delat :)

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            No co? Poradne slapnout :)

                            0 0
                            • Lance  

                              No jo ale co ma delat Lance?

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Bych asi potreboval nejaky video. Co ti to presne dela? Jsem to z prvniho popisu nepochopil :( Ja v takovych pripade dam kolo na stojan a tocim klikama a sleduju co to dela… a pak vymenim kolo :)

                                0 0
                                • Lance  

                                  video nemam:( stojan nemam a kolo menit zatim nechci:) Ono pokud nejedu do kopce tak to nedela nic,fakt je ten,ze ten prevod na kterem to blbne pouzivam jen do kopce. A prave pri tom zaberu se – uz nevim jak to nazvat – to kovove raminko s tema kladkama jakoby zasekne (= je jakoby vodorovne s horni ramovou trubkou)a jde kupredu,cimz blokne ten retez a neproslapnes to – fakt to drzi fest. No a mnohdy kdyz povolim a udelam to zas tak je to to stejne. Retez je novy a ta mala pila taky neni sjeta – ten prevod neni moc vyuzivany. Ted uz nevim jak to vic popsat. Neni to vzdy,ale stava se to ve stoupaku a zaberu

                                  0 0
                                  • MARIN  

                                    Az ti to udela priste tak nepovoluj nohu ze zaberu a mrkni jestli se nesukuje(nena­motava:) ten retez na ty pile

                                    0 0
                • Orbis  

                  rek bych, ze v kladkach to nebude, spis fakt budes mit ojetej malej prevodnik, nebo na nom mas nekde poskozenej zub, a za to se to chyta, me to jednou taky delalo, a pak jsem nasel jeden zub, na kterym byl kus materialu jakoby uštípkej, to se stane hned kyz radis v zaberu, no a zabrousil jsem to a bylo to v poho:-)

                  0 0
                  • Beeda  

                    Tak tak, vymlety zuby, cili se to za ne chyta, oni se za umelou, ale pak to zas zacne strilet :-) B.

                    0 0
    • marapara  

      Něco podobného se mi přihodilo na dovolené. Na prostředním talíři a menších kolečkách vzadu mi lítala kladka přehazky dopředu. Nakonec jsem zjistil, že mám ohlý zub, placka deore. Dělalo to jen na lehčích převodech, na menších kolečkách ne.

      0 0
    • BB  

      neco podobneho mi to delalo, kdyz jsem mel ohnutou patku prehazovacky. Nedovedu vysvetlit proc, ale delalo to.

      0 0
    • tomaasz  

      Nemáš moc dlouhej řetěz?

      0 0
    • rock  

      Tenhle problém jsem měl. Vyřešily to nové kliky (stačil by jen malý převodník, ale kliky byly v takovém stavu, že jsem je upgradnul celé) a samozřejmě preventivně i nový řetěz …

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.