• Coyote

    Ve sjezdech anebo taky na kamení, kořenech atd. mi při menšim napětí řetězu (např. střední placka – 7,8 pastorek) tluče tělo přehazky (XT) o trubku zadní stavby. Když řetěz napnu (přeřazenim na velkou placku nebo na větší pastorky), přestane to. Problém je tedy evidentně v napětí řetězu. Máte s tim někdo zkušenosti? Poradíte něco jiného než v takových pasážích přeřazovat (někdy to neni moc vhodný) anebo jen např. obalit rám gumou, aby rány nebyly tak slyšet (když už jim nezabránim)?

    Díky za názory (jen pro info, je to letošní Merida). C.

    0 0
    • blue  

      problem neni jen v napeti retezu, ale i v konstrukci shimano prehazovacek… sram to prej nedela

      0 0
    • Pá-dlista1  

      Vyresi to jedine prehazka SRAM. A my ostatni omotavame gumou co se da.

      0 0
      • Coyote  

        Tak toho jsem se bal. Doted jsem jezdil SRAM 9.0 a bez problemu. Jen ty nahradni dily.....

        0 0
        • BB  

          Kup si XTR, ta to nedela, protoze tam ma takovy gumovy chranic, o kterem jsem si myslel, ze je na h… Takze diky tvemu dotazu jsem zjistil jeho funkci a moc ti dekuji. Sveho casu jsem uvazoval, ze ten kus gumy uriznu.

          0 0
      • Vymi  

        tak tak omotat gumou ja to mam taky… .-)) holt to uz je tak…

        0 0
    • kandik psi zub  

      a co ten malej sroubecek co tlaci na zarazku na patce ? zasroubovanim by mel prehazku odtlacovat "dozadu a dolu " ne

      0 0
      • Vymi  

        to je sice pravda ale moc ti to nepomuze proste to sem tam bouchne… :-)

        0 0
    • vlk  

      Zajímavé.Ale kdesi jsem viděl na novém kole na rámu vzadu takovou gumu.o níž se přehazka opírala.Jina zkus zvýšit napětí přehazovačky-tím šroubkem a pokud nepomůže.tak rozdělat a udělat vrtačkem novou dirku na pružinu, tak aby to mak bylo více napnuté.

      0 0
      • MARIN  

        … u nekterych prevodu bude ale ta prehazka stejna mlatit. Pomuze kousek stary duse bud na prehazce nebo na trubce

        0 0
      • náčelník  

        Zvýšení napětí může mít i negativní vliv – horní kladka se příliš vzdálí od pastorků a bude to hůře řadit. Mně přehazka nemlátí – asi mám dobrej rám :)

        0 0
    • lubos  

      Na konec ramove trubky, tam kde to mlatilo jsem dal kousek polystyrenu a omotal paskou. Duse nestaci.

      0 0
      • preacher  

        Já tam dal kus neprénu a vše je OK. A? si mlátí.....

        0 0
        • lubos  

          Jo ten je tlusty. A sice i duse .. jezdova muze byt tlusta. Ja mel jenom obycejne, 120g :-)))

          0 0
    • Pekáček  

      Na starým Anlenu mi to netlouklo, pak jsem pořídil Duratec a šaltr Deore se mohl utlouct :o) Tak jsem si ve výprodeji za hubičku koupil šaltr Sachs Centera a bylo po problému. Teď jezdím na Sramu a myslím že jeho výhoda je v jednoduchosti (přehazky a řazení).

      0 0
    • Frankk  

      Nalepil jsem zespodu na rám gumovou nožičku pro notebook, bouchá, ale ta nožka to hezky tlumí. Maj třeba v GM electronics na florenci v Praze.

      0 0
    • McBlacky  

      No tohle přesně dělalo přítelkyni na kombinaci author/alivio. Seřídit to snad ani nejde, snažil jsem se všemožně, nakonec to spravil kus duše na rámový trubce.

      0 0
    • Mucha  

      hmm, mám podobnej problém, ale nemlátí tělo přehazky o trubku, ale horní kladka o pastorky :-( Mate nekdo zkusenosti s timto? Gumu tam nemam na co nalepit… :-(

      0 0
      • Vašur  

        Jak to čtu, tak jsem si to došel vyzkoušet a moje XT nemůže narazit na rám, protože v dost velký vzdálenosti narazí ta horní kladka na pastorky. Jenže jak ve sjezdu lítá řetěz, nikdy se mi nestalo, aby se to nějak kousalo, když jsem začal šlapat, ani v průběhu šlapání. Jinak nekoukám pod nohy co se tam děje, ani žádný poškození jsem neregistroval. Takže vlastně nemám problém..... To se mi spíš stane, že když pootočím kliky zpátky do vodorovna, abych si stoupnul, že řetěz najede nahoře na sousední pastorek a když pak šlápnu, tak to střelí. Ale to beru.

        0 0
        • Mucha  

          jj, to je přesně ono – tělo přehazky se k rámu prostě nedostane. „…nikdy se mi nestalo, aby se to nějak kousalo, když jsem začal šlapat, ani v průběhu šlapání…“ – o to nejde, řetěz se mi taky nikdy nijak nekousl, jde ale o ty děsný rány, který ten „kontakt“ pastorky~horní kladka způsobuje :-(

          0 0
    • Tomcat  

      Omotat gumou jinak, šaltr SRAM

      0 0
      • pitelboy  

        bud to vyrezi trochu gumy nebo si skus pohrat s dylkou retezu "

        0 0
    • rock  

      Je otázkou, jestli je to nedomyšlená konstrukce přehazky nebo rámu … SRAM to nedělá na žádném rámu, spousta rámů nezlobí s jakoukoliv přehazovačkou …

      0 0
      • Vašur  

        Vzpomínám si, že jsem kdysi viděl od SRAMu popis nastavení přehazky, a má to být tak, že mezi kladkou a prvním zubem pastorku, na který řetěz nabíhá mají být 3 články. Od Šimana jsem to nikde neviděl, ale nastavuje se to stejně. Konkrétně právě tím šroubkem, který se opírá o rám.Rám mám GT Avalanche 0.0 a přehazku XT a netrápěj mě žádný hrozný rány, i když řetěz pochopitelně tluče do rámu a do vodítka přesmyku a někdy i do kotníku. Nechci nikoho podceňovat, ale není to třeba tímhle nastavením? Pružina tahu kladek v dolním čepu přehazky se napne nebo uvolní otočením o 360 stupňů. To jsem taky kdysi zkusil. Rozdíl jedné otáčky je ale tak velký, že tady se nikdo splést nemůže.

        0 0
    •  

      Zdravíme pozemšťany!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.