• Mucha

    Nazdar, prehazka zacina trochu zlobit (silnice – RX100,8rychl.). Dival jsem se na ni trosku zblizka, a je tam docela vule do stran v tech dvou vodicich umelohmotnych koleckach – mohlo by to byt ono? Mam tam stale ty puvodni, nikdy jsem je jeste nemenil. Jo a malem bych zapomnel – prehazka i dualy jsou sice 8rychl, ale mam tam jeste 7-kazetu … to ale doufam nevadi (nebo snad maji jine mezery mezi kolecky?) Diky za radu!

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Tak je zkus vymenit. Je to o neco levnejsi nez cela prehazka :) Jinak by to mohlo byt ono. Roztece jsou u 7 a 8 stejne.

      0 0
    • Daf  

      Predpokladam ze na silnicce bordel v bowdenech mit nebudes. Takze zkontroluj jestli nemas ohlou patku u prehazky. Jestli je OK neni moc velka vule v cepech prehazovacky? No a az potom bych sel do novych kolecek. Jinak znatelne hur se radi na hodne ojetych prevodech kazeta, retez.

      0 0
      • Mucha  

        A co delat s temi cepy? (ted nejsem doma, takze nevim jaka je v nich vule) To by znamenalo poohlizet se po nove prehazce? :-(

        0 0
        • Daf  

          Bohuzel ano. Ty kolecka se mi zdaji jako nejmin pravdepodobna pricina. Aspon teda z toho co jsem vyjmenoval

          0 0
      • RD33  

        Co delat kdyz mam ohlou patku u prehazky? Mam pouzit hrubou silu?

        0 0
    • Volf  

      Upřesni to zlobení. Jinak ti nikdo moc neporadí.

      0 0
      • Mucha  

        zlobeni: na nektery prevody se retezu nechce preskocit, ale pritom je voditko presne pod danym koleckem. Proto jsem psal o te vuli tech umelych kolecek.

        0 0
        • Volf  

          To by tím vaklem mohlo být.

          0 0
        • náčelník  

          Nemáš horní kladku příliš daleko od pastorků ?

          0 0
          • Mucha  

            odpoledne na to mrknu a dam vedet…

            0 0
          • Mucha  

            Ja uz se z toho vazne zblaznim :-( Koupil jsem nove kladky, pro ciste svedomi promazal i bovdeny, ale stale to neni uplne OK. Prehazce se jaksi nechce vracet, hlavne na spodni pastorek. :-(

            0 0
            • MARIN  

              Jak je ta prehazka stara? Mohla by uz proste jen byt vytahana pruzina, ktera prehazku hazi na mensi pastorky

              0 0
              • Mucha  

                Ma najeto zhruba 8000km.

                0 0
                • MARIN  

                  tak to by mela byt jeste v pohode. Koukal jsi jak vypada radici lanko po cele delce nebo ho pro jistotu uz rovnou vymenil?

                  0 0
                  • Mucha  

                    Nemenil jsem ho, po cele delce OK. Jediny co zbyva je nejspis zkusit vymenit bovdeny.

                    0 0
                    • MARIN  

                      Pro jistotu vymen i to lanko. Muze byt roztrepene primo v razeni u koncovky nebo je nekde zlomene/ohle

                      0 0
                      • MartinXC  

                        Obdobně mi zlobí šaltr XTRko na biku – na některých (často používaných) převodech se mu nechce nahoru (po cca 8000km). Nakonec to chtělo:

                        • vyměnit ten díl bowdenu, co je u šaltru (byl nalomený v tom zastrčeném kousku a lanko drhlo
                        • a k tomu obrousit otřep na nábězích pastorků
                        • kladky sice mají velkou vůli, ale těmi to nebylo

                        Teď to chodí, sice ne jako nové (přece jen čepy už nějakou tu vůli mají)

                        0 0
    • jihra  

      1/ Vyměň lanko a bovdeny žazení. Bovdeny vyměň po celé délce lanka. Do bovdenů kápni trošku oleje, nespoléhej na to, že je uvnitř bovdenů teflon. 2/ Vodící kladky v přehazovaččce mají vždycky vůli do stran. Nové asi menší, než ojeté. Ale v tom problém nebude. 3/ Proměř řetěz, jestli už není vytahaný. Vytahaný a opotřebovaný řetěz špatně řadí. Pokud je vytahaný, tak jej vyměň. Totéž platí i o pastorcích – jak už tu někdo napsal, obrus případné „otřepy“ na zubech. Ale pokud už jsou zuby na pastorcích tak vymačkané, že na nich jsou „otřepy“, tak bych doporučil kazetu vyměnit. 4/ Koukni se, jestli nemá přehazovačka stranové vůle v čepech paralerogramu a v čepu, na kterém se otáčí dopředu-dozadu. Pokud bude mít v čepech velké vůle, tak to také zhoršuje řazení.

      Většinou pomůže výměna lanka a bovdenů. Pokud ne, tak už je asi opotřebovaný řetěz, případně pastorky.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.