• Marcinka

    Jaké jsou tyto gripy s utahovací objímkou, systémem Lock-ON? Jisté držení, tlumení rázů do ruk? Spoléhám, že se mi nebudou vůbec protáčet (dosavadní gripy Tioga se držely pohodlně – teď už jsou ohmatané – hodně se však protáčely… a to už od začátku). Uvažoval jsem taky o RUFFIANech, ale jejich profil se mi zdá moc úzký. ODI s utahovací objímkou jsou asi nejdražšími gripy a já doufám, že jedněmi z nejlepších. Nebo víte o nějakých záporech? Je nasunutí na řídítka a utažení fakt snadné a jde hladce?

    0 0
    • blue  

      z ODI mi tyhle vyhovovaly nejvic, jsou opravdu pomerne tlusty a mekci, takze se mi dobre drzely, druhou stranou mince mekci pryze je to, ze po case trochu „lepi“, ale bez rukavic nejezdim, takze to me netrapi

      montaz a demontaz je naprosto trivialni a bez problemu kdykoliv opakovatelna, zadny protoceni jsem nikdy nezaznamenal, pro me ODI zadny zapory nemaj a bezpochyby to jsou nejlepsi gripy :-)

      (ale Bontragery Big Earl se taky drzej perfektne :-))

      0 0
    • smallbrother  

      no, kamarád je má a stalo se mu že si na tom utahovacím šroubku strhnul hlavu pro imbus. Jinak se mu to ale vůbec neprotáčí ani naposunuje. Teď dokonce ani když to chce sundat. :)

      0 0
      • black.horse  

        ještě doplním, že šroubky se dají koupit jako náhr. origo díl a nebo i ty objímky… ale jednodušší tam je dát po stržení šroubek z železářství, funkci to taky odvede:-)

        0 0
      • Marcinka  

        To ale musel použít dost velkou sílu, néé?

        0 0
    • jecnak  

      Jediny zapor je cena. Je o nich dost v recenzich.

      0 0
      • Marcinka  

        Jo, dát za gripy skoro sedm stovek…to je fakt moooc. Ale jestli se fakt neprotáčejí, jsou pohodlné a snadno se dávají na řídítka…tolik za ně dám.

        0 0
      • Radek Broz  

        Kazdej, kdo je jednou na kolo dal, ti potvrdi, ze to byly dobre investovany penize.

        0 0
    • Jane  

      Jsem si koupila tady ty od Cane Creeku, ale na kolo půjdou až tak na podzim a vyšly na 805 korun. V testu ve Velu je hodnotili dobře, prý ty výstupky v podobě ještěrek tlumí, gripy jsou pohodlný, dobře se drží a tak. Na XC kolech od ODI se spíše objevují ty Ruffiany – podobný měli taky v tom testu ve Velu a s pohodlím to bylo horší – jemně kostičkovaný design toho asi moc nepochytá. Myslím, že pohodlnější by mohly být Rogue… A optimem bude určitě Cane Creek…:-D

      0 0
      • Marcinka  

        Jo, na ten test gripů si pamatuju…Cane Creek vyšly dost dobře. Taky si pamatuju na fotku u tohoto testu s názvem „Ocelový grip – záležitost pro kultovní masochisty“. Ale takový grip je zas asi na furt, že jo?

        0 0
        • Snoopy  

          Kez by… ubyvaji, tak jako kterykoliv jiny, ne-li rychleji :o/ Aspon ze lze dokoupit nahradni stred s cenou neco pres 400Kc (ODI), coz uz lze psychicky ustat…

          0 0
      • Snoopy  

        Mozna se mylim, ale nevyrabi tento kousek pro Cane Creek fy. ODI?

        0 0
      • black.horse  

        jojo, taky nejsou nejhorší… měl sem možnost si je zkusit a ty výstupky mi neseděli vůbec do ruky, vadili mi tam… a k těm Rufianům… sou fajn, ale na můj vkus moc úzké, ale k Rogue asi nejlepší alternativa pro lidi s malou rukou:-)

        0 0
        • Jane  

          Já ještě furt jezdím jakýsi gripy od Meridy a ty maj podobný výstupky – bez rukavic by to nebylo ono, ale ty já zase nosím vždy a myslím, že Cane Creeky mi sednou a budou fajn i pro delší vyjížďky. Jestli to vyrábí přímo ODI těžko říct, každopádně jsou kompatibilní a nejspíš to bude na základě nějakého patentu – aspoň na obalu je uvedeno: Odi Lock-On Grip System PAT. 6,263,759…

          0 0
          • Zdyn  

            Jo dela je ODI. Stejne jako treba objimkove gripy pro Race Face

            0 0
          • Snoopy  

            Hmm, tak to asi budou mit ty CC s ODI preci jen neco spolecneho. Treba vystridaji moje Ruffiany az doslouzi… Kazdopadne az budes mit s nimi neco najeto, hod recenzi. Myslim ze ne-jednoho by zajimal vysledek. lool

            0 0
      • MlokCZ  

        Ty Cane Creek jsem zkoušel v provedení bez koncových objímek. Díky tomu stály jen 200, dobrej rozdíl. Ale moc mi nesedly, ty ještěrky zas moc netlumí a spíš mě vadily a celý ty gripy jsou hodně tenký, takže spíš docela nepohodlný. Ale zase díky tomu jsem na nich měl jistej úchop.

        0 0
      • Bea  

        Muzu vedet kde jsi je koupila? Diky

        0 0
    • karlik  

      takovy dotaz kde je vlastne prodavaji?

      0 0
      • black.horse  

        seš z Prahy… takže sem je viděl v 901bikes, v Bikeranchi a hlavně jich dost měli v Razzu, dále i Dookie a pak u Tinka na bazáči;-)

        0 0
    • raceman  

      700 je dost, ale vypadaj fajně, taky bych je bral.

      0 0
    • wroum  

      ODI sou nej. me treba ale vyhovujou vic Ruffiany – uzsi a tvrdsi.

      este se koukni nekde kde prodavaj veci Bontrager, ODI pro ne dela jedny gripy (jsou to proste 100% ODI akorat s logem B) a ty stojej cca 450. az je ochmatas, tak si tam muzes klidne koupit nahradni od ODI

      0 0
    • mountaineer  

      Jestli ti prijde 700 moc zkus ODI Rampage,maji stejnej vzorek ale jsou bez objimek,vozim uz druhy(pres 3 roky),stali kolem 200,– 300,– ted uz nevim,kdyz je vevnitr odmastis perchlorem tak drzi fakt dobre(asi se trochu neleptali na hladkym uhliku drzi jak cert jestli pujdou dolu to nevim:o)

      0 0
      • black.horse  

        také sem měl, nebyly špatný, ale podle mě se investice do Rogue vyplatí:-)

        0 0
      • Toams  

        jj, tiez ich mam .. v uzasnej zltej farbe:-) … ten vzor je rovnaky ako pri Rogue, mam ich za kilo z vypredaju (asi kvoli farbe), pretacaju sa minimalne, len su trochu dlhsie, nez je zdrave (ale vsak su DHckove:-), ale inac bez vyhrad, grip vpoho

        0 0
    • enjoy  

      jak napsal blue.. jinak me se trosku uz odrbavaj,jsou proste z mekci pryze.zase tolik nenajezdily,aby uz jim to toleroval.. takze skoro maximalni spokojenost:-)

      0 0
      • Seadat  

        kamo – sou super!!!!!! ja mam ty tenky a ty sou super na dlouhou jizdu! tuty sou akorad pro lidi, ktery chtej peknej a prijemnej uchop!

        0 0
    • chodec  

      Přidávám se k doporučení – původní bezobjímkové Bontrangery co jsem měl na kole byly na mě moc tenký, takže jsem nakonec pořídil objímkové Cane Creek s ještěrkama (to samé co ODI jen s jiným vzorkem gumového středu) a jsem maximálně spokojen v rukavicích jemná „lepivost“ gumy neva a naopak se mi alespoň nestane, že by se něco pokoušelo mi grip vytáhnout z ruky. Jsou to také první grypy vůbec, které IMHO při správném nasazení a dotažení nemají šanci se protočit.

      0 0
    • ddd - andy  

      Vozim Ruffiany i Rouge. Ruffinay na XC a Rouge na DH a 4X. I kdyz se na prvni projeti zdaj Ruffinay tvrdy, tak po nejaky dobe se mi natolik zalibili, ze premjslim, ze je dam i na zbyvajici kola, jeste je ale budu chvili vozit na XC abych si udelal finalni obrazek..

      0 0
    • Pebe  

      já teda mám Ruffiany, asi mám kratší prsty či co, ale Rogue jsou už moc tlustý…

      0 0
      • Marcinka  

        Já mám zas poměrně dlouhé prsty. Že mi Rogue budou moc tlusté se zas až tak nebojím…ale nevím, nikdy jsem je nedržel…snad mi padnou.

        0 0
    • vojtechposmourny  

      Mam a dobrý. Tlumení rázů do rukou – od toho mám vidli. Montáž a demontáž – paráda (jak už bylo nahoře psáno).

      0 0
      • KubaBajk  

        to jsem rád,že mají takové uznání bikerstva…když jsem je uviděl v šopu,musel jsem je mít!

        0 0
    •  

      Ječňák je borec!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.