Co je maximalni vysunuti sedlovky

139 nepřečtených
  • Lance

    Jeste jeden dotaz jak berete MAXIMALNI VYSUNUTI SEDLOVKY. Mrknete na obrazek, pominte,ze to neni skvele nakreslene – kreslim to v rychlosti behem osmi sekund.

    Je to MAX vysunuti brano jako nejvyssi bod ramu nebo kdyz se podivate zepredu nebo zezadu tak v te sedlove trubce je takovy „vyrez“ a max znamena,ze to muzu vytahnout na nejnizsi bod toho vyrezu – viz obrazek,jak je to tam cervene znazorneno

    0 0
    • zirecek  

      Beru jako nejvyšší bod rámu. Raději nechodit na max. koupit rám a takovou délku sedlovky, aby max. vytažení znázorněné na sedlovce bylo 2–3 cm v rámu.

      0 0
    • mar_tin1  

      pozeram, ze za rok si sa trosku zlepsil v kresleni… pouzivas uz aj zelenu farbu… :-))))

      bike-forum.cz/img/u­pload/fotogale­rie/1/big/698­.jpg

      0 0
      • BH  

        spravny postreh, taky me hned napadlo ze to musi byt stejny abstraktni umelec.Je to skutecne meuveritelne technicky propracovany nakres, ze ktereho hned kazdemu jasne vocogo .. i kdyz me tedy moc ne, nebot maximalni vytazeni sedlovky je stad dane ryskou na sedlovce, ktera by nemela byt videt, tedy presahovat ramovou trubku. I kdyz pro sichr je lepsi kdyz je sedlovka jeste tak o par centaku zasunuta niz.Ma to nekdo starosti, resit tento problem vice jak rok.

        0 0
        • Lance  

          to s tim nema nic spolecneho!

          0 0
        • mar_tin1  

          jo, jak rika ten umelec, tak to s tim nema „nic“ spolecneho… leda ze predtim vozil sedlovku vytazenou nad rysku a proto mu predchozi ram praskl (to je ten nakres v odkazu). a az ted mu doslo, proc to prasklo :-)

          0 0
    • Lister  

      no tak já se v tomhle trochu bojím, pro mě je maximální vysunutí takové, že ta riska musí být maximálně v místě horního sváru horní rámovky a sedlovky, ten komín co je občas nad tím už neberu v úvahu – pokud samozřejmě nemá svoji vlastní vzpěru nebo pokud z něj nevychází šavle zadní stavby.

      0 0
      • kubad  

        Ono taky záleží jestli m áš sedlovku 350mm nebo 450mm. u té dlouhé už ten komín je opravdu hrozivý.

        0 0
      • McBlacky  

        já mám na fullu rysku cm nad koncem trubky a pohoda :) rozhodně tenhle rám praskne dřív jinde :)

        0 0
        • Lister  

          no já si říkám, nejsi žádný chrtík tak těch pár cm sedlovky navíc tě nezabije :o) Kdybych měl 70kg tak to neřeším :o)

          0 0
          • Lance  

            a kolik mas?

            0 0
          • McBlacky  

            můžu ti říct že i pul centimetru je obrovskej rozdíl v efektivitě šlapání a právě proto že nejsi chrtík tak bys měl se snažit šlapat co nejefektivněji. Na HT a silnici mám sedlo ±stejně vysoko na fullu o malinko níž a je to dost znát ve spojení s plovoucím středem si víc máknu na stehna, což mi neuškodí :)

            0 0
            • Lister  

              jsem tím myslel, že si radši koupím 400mm sedlovku než 350 aby byla víc v rámu, jen kvůli bezpečnosti, sedlo bych kvůli tomu dolů nedával ;o)

              0 0
              • zirecek  

                Klidně kup 400mm, jestli ti jde o gramy, zařízni ji, :-).

                0 0
    • Sabbath  

      Pekny obrazek:)

      0 0
      • Lance  

        kde tam bydlis,ze te neznam! nemas kellyse?

        0 0
        • Sabbath  

          No Kellyse mam. V profilu nic nemas, odkud jsi? Ja jsem z Borove, ale nevim kdo jsi ty:)

          0 0
          • Lance  

            odtamtud odkud ty:) heled mi to jmeno nic nerika, ty ses tam prestehoval? kaj tam meskas?

            0 0
          • Lance  

            a nemas modre sidi? myslim tim boty,coz je logicke:)

            0 0
            • Sabbath  

              Jo mam modre sidi. Ziju tam od narozeni, u skladky:) Ale kdo jsi ty????????????????

              0 0
              • Lance  

                Ja jsem Lance, ty me neznas? U skladky to jmeno mi nic nerika? na strane jak je zbrojka?

                0 0
                • Sabbath  

                  Lance? Ten nadopovany amik:)? Ulice Belska. Kde bydlis ty? Mas normalni klasicke jmeno?

                  0 0
                  • Lance  

                    vim,ze je to belska,ale na ktere strane? s kym sousedis? ja vystupuju pouze v utajeni, a me jmeno je Lance i kdyz spousty lidi si mysli, ze jsem treba *****:) Znas nektere bikery? vzhledem k veku asi ne ze? Protoze nikoho tak mladeho tam neznam kdo bybusil na biku. Skoda,ze nejsi sikovna cernovlaska:)

                    0 0
                    • Sabbath  

                      Skoda ze nejsi sikovna blondyna:(.Tak to bude problem kdyz vystupujes v utajeni.Bajkery neznam,v podstate jsem si ani nevsim ze by tam nekdo nejak casto busil na bajku. Jo a je to ten posledni spojeny dvoubarak,takze muj je vlastne predposledni. Kdo si ty?

                      0 0
                  • Lance  

                    tak se muzem nekdy projet jestli mi to teda nebudes chtit natrit:) uz nepicham:)

                    0 0
                    • Sabbath  

                      To teda muzem,snad nejsi zadny ultra chrt. Ty mas ted noveho bajka co???

                      0 0
                      • Lance  

                        tsssss no mam tssssss:)))))­))))))))) chrtik jsem byl,ale uz jsem dochrtil, ale miluju Hrabynak jestli ti neco ten kopecek rika:)

                        0 0
                        • Sabbath  

                          Samo ze rika.Ja mam rad kopec v Jilesovocich

                          0 0
                          • Lance  

                            sice to mame takovou formu chatu,snad nas za to ostatni neukamenujou:), kterym to tu patri:), tak kdy vyjedem? Kolem skladky do lesa a smer bela, jestli chces muzu Ti tam ukazat peknou trasu, da se zajet za 1,5 hod,ale pocitej radeji trochu dyl bo se mi nejak nechce honit

                            0 0
                            • Sabbath  

                              Nemas ICQ?Lesu se ted vyhybam,plaste jsou sjete a mam z nich slicka na cestu,ale jet muzem

                              0 0
                              • grafik  

                                jak icq, pokracujte tady, bikeforumnovela jak svina :D

                                0 0
                                • Sabbath  

                                  Tak jo:) To vis zijem v dire ktera ma 600 obyvatel a ani o sobe nevime

                                  0 0
                                  • Lance  

                                    jak si dovolujes tuto krasnou visku nazvat dirou? mi se tam libi moc a nemenil bych to ani za portugalske pobrezi, jo jsem odtamtud:)

                                    0 0
                                    • Sabbath  

                                      To bylo jen poeticke pojmenovani. Samozrejme ze nase Henneberky jsou nej:) No a byl by si teda laskav a prozradil mi s kym mam tu cest? Blondynka? 17–18 let? 90–60–90?

                                      0 0
                                      • Lance  

                                        Blondynka bohuzel, i kdyz devka bych byt umela celkem dobre:) Neboj poznas me, dokonce jsi me nekolikrat videl, proto te znam a pamatuju si ty boty Sidi, z kterych si mel obrovskou radost, zari na mile daleko

                                        0 0
                                  • Lance  

                                    brachu taky chces privest ke kolu?

                                    0 0
                                    • Sabbath  

                                      Odmitam se bavit s cizima lidma:)

                                      0 0
                                      • Lance  

                                        Lance zna miliony lidi, nejsem cizi, zeptej se i tady, par lidi me zna z BF. Prasknul jsem Ti do profilu fotku, treba si vzpomenes:)

                                        0 0
                                        • Sabbath  

                                          Myslim ze te znam od videni. Nebydlis v tom baraku s tim velkym hunatym mega psem?

                                          0 0
                                          • Lance  

                                            tak jo nebudu te trapit, jo bydlim s tou plysovou hrackou:) tak kdy vyjedem? dneska odpo na hodku? si hodim jen veci dom jak pojedu z prace hodim piti na stroj a ficim dal, to budu akorat rozjety:)

                                            0 0
                                            • Sabbath  

                                              Ok. V kolik a kde? Ale s tim lesem to vidim bidne, na tech plastich se zabiju nebo je kompletne opicham

                                              0 0
                                              • Lance  

                                                Nezabijes pojedem pomalu, ja jsem v praci na kole a budu mit dost. Chci jet pres koberice,ja nevim v 16:30? zazvonim u tebe. nemate psa? mam totiz panickou hruzu ze psu

                                                0 0
                                                • Sabbath  

                                                  Panickou hruzu ze psu? To je vtip. Dyt doma mate slona.Psa mame, ale je zavreny. V 16:30 budu cekat

                                                  0 0
                                              • Lance  

                                                presto,ze neumim piskat,tak nejdriv na tebe pisknu. jo kdybych u tebe nebyl do 16:40,tak to padlo nezlob se a vyrazime jindy,ale budu se snazit stihat

                                                0 0
                                • Peslezedirou  

                                  :-))

                                  0 0
    • wroum  

      uzasnej obrazek. mas talent :-D

      0 0
    • Honza z H  

      Dám Ti úplně vyčerpávající odpověď. Sedlovka má být maximálně vytažena tak, aby ještě rám nebo sedlovka nepraskly. Jestli máš rám i sedlovku z lešení, stačí, když ji budeš mít zasunutou 5 cm, když máš 3× zeslabovaný, tak bych to viděl na 10 cm. Ta ryska je na sedlovce, takže si vyber, co chceš zlomit, jestli sedlovku, tak vem ocelový rám a vysunuj, jestli rám, tak proč zrovna u sedlovky? A poslední na co bych spoléhal je právě ta vyznačená značka na noname sedlovce za 200,– :-) A jestli si příliš dlouhou sedlovku zkrátíš, tak nezapomeň přiměřeně posunout i tu značku na sedlovce.

      0 0
    • Lance  

      chlapi, tak je v ramu jeste 11 cm, ale s tim, ze beru v potaz ten „kominek“, je to v pohode teda? zmenilo se neco za tech par mesicu? :-)

      0 0
      • kubad  

        vole :D

        pokud nerupl rám, tak nic

        0 0
        • Lance  

          :-) nerupl, bo sem to vozil o neco niz, bral jsem v potaz ten vyrez, tudiz nejvyssi bod te horni ramove trubky, ale vcera jsem to potreboval vytahnout,tak jsem to o dva caky zvednul a je to uplne jina diapozitiv

          0 0
          • vitan  

            co bude s tym opavskym B-F srazem?:)

            3tydny mam nucene volno – vykloubene rameno:/

            0 0
            • Lance  

              sakra vitane, tu resim sedlovku.

              jj udelame ho, si v opave?

              nucene volno, rameno v haji – na kolo muzes??

              0 0
    • weekend warrior  

      aha, už chápu označení Mistr. no tývoe:)))

      0 0
    • Peslezedirou  

      Tak tohle byl zlatý věk bikefora, škoda, že už to je pryč, ale přečíst si to teď je fakt pěkný :-).

      0 0
      • Lance  

        no leti to neskutecne a jo pravdu mas, byl to fajn vek :-)

        0 0
    • Joseph de Sax  

      max. vysunutou sedlovku poznáš, když nasedneš a rozlomí se ti sedlová trubka na rámu…to je pak max. vysunutí..max. zasunutí zase poznáš jinak…obvykle pak nemůžeš vysunout, či spíš vytáhnout…avo­tomtoje.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.