• RUMcajs

    Tak me v dlouhych stoupanich v Alpach napadlo, ze muj druhy konicek – foceni – a 1kg fotovybava je lepsi nez treba sbirani kamenu a ze to vlastne neni takova zatez.

    Inu, pochlubte se, kolik vazi vase fotovybava?

    Anketa: Jak tezky/lehky fotovybaveni vozite?

    42x
    64%
    13x
    20%
    4x
    6%
    7x
    11%
    0 0
    • Páník  

      nedavno jsem koupil toto: www.kasa.cz/…yshare-c360/ sice to neni na zadny profi fotky,ale koupil jsem ho za supr peniz a na to moje foceni je idealni. Prave velikost a vaha byla pro me dost dulezita a tenhle moje predstavy splnuje…150g bez baterek, 85×60×35mm

      0 0
    • RUMcajs  

      Ejhle! Prsty rychlejsi rozumu – posledni kolonka v ankete ma byt „Vic jak 2kg“.

      0 0
    • pajasimi  

      do foto výbavy jsem před třemi lety investoval 35k kč ovšem k bajkování to fakt neni..proto chci kupovat novej a už mám vyhlídnuto: olympus mju 800 schvalujete?:)

      0 0
      • Ivoch  

        Já si koupil minulej tejden 810. Spíš kup ji, je jen o pár stokorun dražší. A je parádní. Nechtělo se mi tahat Panasonic FZ-30. Takže jednoznačná volba:

        www.azfoto.cz/…_digital.php

        0 0
        • RUMcajs  

          Hm, mam FZ7 a je mi to malo… Jestli me bude foceni bavit jeste do vanoc, tak si udelam radost nejakym peknym Canonem.

          0 0
          • enjoy  

            ze jo..:-)).ja jsem na tom uplne stejne:-)

            0 0
            • RUMcajs  

              Treba vubec nechapu, proc fotak, ve kterym je vlastne „pocitac“ nema libovolne volitelnou delku samospouste…

              0 0
              • enjoy  

                tak zrovna tohle me nikdy nenapadlo,ale to je taky fakt. me spis vadi ze je v plnym rozliseni i na ISO80 spatnej a pri nizky clone filalovy kontury,to je fakt humus. jinak ale foti fajn.

                0 0
                • filipes  

                  Fialove kontury na hodne kotrastnich hranach? To je asi chromaticka aberace, ktera je vadou objektivu. Kdyz budes fotit do RAWu a pouzivat dobry konverter, tak ten to umi jednodusse odstranit…

                  0 0
                  • enjoy  

                    ja vim,ze to je aberace..teda prave plete se mi to s vinetaci,s tim mam problem:-D. do RAWu fotit nelze.. jestli priste neco,tak uz urcite pravou zrcadlovku.ikdyz pocitam s tim,ze to na me bude velky a zase budu mit novy potize s technikou foceni.. mel jsem v ruce minoltu a 400mm objektiv,no mel jsem dost problem spravne zaostrit a to i na poloautomat:-)

                    0 0
                • RUMcajs  

                  JJ, aberace tam je, ale za ty prachy je to porad docela hodne muziky :-) Na fotkach z Alp ji nevidim, ale treba takove vrany na suchych vetvich topolu focene zoomem 12 proti sedive obloze, to je uplna „svatozar“ :-)))

                  0 0
        • pajasimi  

          to je nějaká novinka že o něm ani nevim?:)v čem se liší od 800?

          0 0
          • pajasimi  

            jo jasný už to vidim to je to hezčí „tělo“ tenčí a elegantnější:)

            0 0
      • Lance  

        schvaluju ja si koupil mju 600 a supr.

        0 0
      • coolboy  

        mám olympus C-50. fotí dobře, ale je hrozně pomalej. O olympusech to je docela známý. Mju mají skvělej design, ale pokud chceš někdy rychle tasit a fotit, tak bych si to nejdřív vyzkoušel v obchodě.

        0 0
        • ZuzicK  

          ale bohužel nemá rád vodu.. a ještě míň bahýnko :-/

          0 0
    • MARIN  

      Vouim obcas tohle www.kasa.cz/…ershot-a520/ ale jestli se to da nazvat fotovybava to necham k posouzeni jinym :)

      0 0
    • GTman  

      Já vozím už druhým rokem na bajkování a vyjížďky Canon Ixus 50 a nemohu si ho vynachválit. Lehký kompaktní automat a vykreselní fotek vypadá jek z o mnoho dražších zrcadlovek. Opravdu doporučuji. Zde je na něj link: www.kasa.cz/…non-ixus-50/

      0 0
    • Lister  

      občas maly kompakt, nic jiného vlastně momentálně nemám, na pořádný focení si půjčuju od sestry zrcadlovku a šetřím na svoji digitální – na 100% něco od Nikona nebo Canonu. Ale nevím jestli ji budu tahat na kolo, přece jen zrcadlovka něco váží k tomu ještě na pořádný focení se většinou neobejdeš bez stativu, náhadní objektiv – to už se pronese, případný damage při pádu radši nedomýšlet :o(

      0 0
      • RUMcajs  

        Copak poskozeni, ale zastavuj se za kazdou zatackou na 10 minut, aby jsi udelal peknou fotku :-(

        0 0
        • Lister  

          přesně proto nejezdím fotit, ale chodím fotit :o)

          0 0
          • Vrci  

            Taky chodim fotit. Tělo Nikon F65 s batterypackem, objektivy: Nikon 18~80, Sigma 75~300 a Voightlander 18~35, ke všem sluneční clony, blesk, několik sad náhradních tužkových baterek a někdy stativ. To bych musel za kolem tahat vozík.

            0 0
            • pepino  

              Neni ten Vogtlander 19–35mm? jedinej objektiv, kterej z týhle produkce (Voigt,Cosina,So­ligor,ještě pod jednim názvem to dělaj) za něco stojí (obrazově) a to dost. Já ho blbec propás na Aukru za 1800,–

              0 0
              • pepino  

                Pardon, Voigtlander.

                0 0
                • Vrci  

                  nemá špatnou kresbu, bohužel světelnost nic moc. Dle testů vycházel v 2002 z levných širokoúhlých zoomů nejlépe.

                  0 0
    • Matts.  

      do 1 kg, foto 500 gr., + filtre a iné blbosti (klasika, nie digitálny)

      0 0
    • rock  

      Hledal jsem něco malinkatého a alespoň trošku odolného. A dopadlo to takhle: www.kasa.cz/…pus-mju-700/

      0 0
    • filipes  

      Kdyz jedu sam a tusim ze to bude stat za to, tak si beru 350D + 1 az 2 objektivy, bud tezke poloprofi zoomy nebo pevna skla. 2 litry vody, navleky a spol, 5kg batuzek nezabije. Akorat me se.e pri skockach :-( Kdyz kompakt bude mit RAW a dobrou optiku, nejlepe pevne sklo, a rozumnou velikost sensoru, tak budu uvazovat, do ty doby je to siditko.

      0 0
      • skaut1  

        jsi s tim fotakem spokojeny? ja premyslim mezi nikon D50 a canon 350D a nevim, ktery z nich :(.Jeden radi to, druhy zas dalsi :)

        0 0
        • filipes  

          Jukni na tento site, jsou tu velice dobre recenze. www.dpreview.com/…0/page23.asp Jsem velmi spokojen, telo bez poskrvny prezilo pul roku cestovani po horach a exotikach. Hledacek je nic moc, coz odpovida konzumni tride – to je asi hlavni vytka, ale lepsi maji bud drazsi modely nebo jenom Pentaxy. 8MP proti 6MP je hodne velka vyhoda zvetsenin 30×45 a 20×30, kdy musis trochu rezat.Hlavne si kup kvalitni sklo, ty plastovy bazmeky do se prodavaji v kitu nevyuziji potencial at jednoho nebo druheho tela.

          0 0
      • RUMcajs  

        JJ, vybaveni neco vazi. Ale porad lepsi jak sbirat kameny :-)

        0 0
    • Ivoch  

      No já bych trval na tom Olympusu Mju 810. Nebo všeobecně Olympus Mju. Jde o to, že je malej, vejde se do batohu a pěkný fotky z něj jdou. Pro 99% lidí jezdících na kole dostatečný. A má velkou výhodu – je voděodolný – může na něj pršet a foťák to vydrží. Tak i proto je to další důvod pro použití na kole. Ne vždy totiž vyjde počasí a tak se může fotit všude. 14 dní jsem se rozmýšlel a koupil tu 810. Takže vím, o čem mluvím. Ještě je dobrej model 720w. Ten je dokonce vodotěsný do 3m a může spadnout až z 1,5m a nic se mu nestane. Takže asi tak :-D

      0 0
      • Lister  

        mě se to nechce studovat :o) třeby mi to napíšeš ty – má prioritu clony, prioritu času a plný manuál, bez toho bych totiž ani malý kompakt nechtěl, protože si nedokážu představit jak bych fotil :o)

        0 0
    • Smazaný účet  

      potřeboval bych hlasovat dvakrát. obvykle vozím cosi co je možná do 200 g, ale nikon v plný výbavě, kterýho ovšem téměř nevozim, bude ke dvoum kilum.

      0 0
      • mara53  

        já taky :)) viz můj příspěvek níže

        0 0
      • RUMcajs  

        Vypravej, prehanej, copak ze to mas za Nikona? P.S. To poustis na rogalu, kdyz to vazi 2kg?

        0 0
    • mara53  

      Stále vozím mobil Sony-Ericsson K750i s 2MPix.foťákem, a to mi fakt stačí.. Jinak vyloženě na krásný focení vozím občas poloautom. zrcadlovku Olympus IS31 – a naprostá spokojenost…

      0 0
    • svacko  

      no rozhodne by som si na fotenie pri aktivnom pohybe nekupoval zrkadlovku,ci ultrazoom-to je podla mna najvacsia blbost.je tolko skvelych kompaktov,ktore zvladaju krasne zabery,a neobemdzuju cloveka v pohybee ;) s.

      0 0
      • mara53  

        všsk Ti ji taky nikdo nenutí !!!!!! Já na ní mám spec.brašnu od LowePro, stímhle foťákem lezu i po skalách a jezdím na bajku a ani ho necítím… Co vozím je ale moje věc a na Tvůj názor na můj foťák se Tě nikdo neptal, tak nedržkuj !!

        0 0
      • Nodar  

        no jo, jenže při focení s kompaktem se blbě pracuje s polarizákem nebo přechodovým filtrem, větší rozsah zoomu u foťáku také není k zahození. Ideální je mít dva foťáky (DSLR + kompakt), jenže to zase leze do peněz a Saudek ze mne stejně nebude. Já občas vozím EVF A1 (kovová, 0,6kg) a je to takový kompromis, třeba 28mm sklo je na krajinky super, ale kvůli foťáku musím tahat batoh, což já nerad. Musím se alespoň poohlédnout po nějakém jiném (úzký jen cca 15cm, odvětraná záda přes takovou tu napnutou síťku, asi s pytlíkem na vodu abych si při pádu nevrazil foťák do plotýnek, ještě by to chtělo ochranu na foťák, ale to je utopie a vyřeší to molitan) … nemáte tip ?

        0 0
        • RUMcajs  

          Jasne, Deuter Transalpine 30 :-))))

          0 0
          • mara53  

            no ten vypadá dobře, já to řeším tou již zmíněnou brašnou Lowepro – myslím že si pamatuju i označení „Offtrail“ se dvěma bočními kapsami a nad brašnou vozím od Doldyho Hydrapak – vypadám sice jako brouk pytlík ale ruku na srdce kolikrát za sezonu si vyjedu takhle napakovanej – buď jedu fotit nebo na „švih“ a podle toho volím i „zátěž“

            0 0
          • Nodar  

            no cca 25l batoh už mám a teď bych raději něco menšího (voda+foťák+per­texka), myslel jsem něco jako je : www.huskycz.cz/…g/detail.php?… a teď jsem si uvědomil, že přes Bonus program www.csas.cz bych mohl mít zadarmo něco podobného – nevyužil jste někdo tu nabídku na batoh Gull ? Zajímal by mne vnitřní prostor …

            0 0
            • mara53  

              tohle je ten Hydro6 od Doldyho, vypadá dost podobněm ale upřímně na zrcadlovku a 2 litry vody to batoh není – ten je fakt spíš na nějaký compact k tomu vaku s 2l tekutiny,návle­ky,vestu od Kalase a pár dalších blbin- duše,montpáky,pop­ř.lepení,mobil,ba­nán,tabletky s hroznoým cukrem a tak.

              jo a tady je : www.sambarsport.cz/…ldy-hydro-6/

              0 0
    • Jane  

      pls, je tady někdo, kdo tomu aspoň trochu rozumí? Co říkáte na Olympus SP-310 pro běžné focení? www2.olympus.cz/con­sumer/29_SP-310_Specifica­tions.htm Stropem je 6000 Kč, tady ten lze sehnat za 5500 Kč…

      0 0
      • Lance  

        no tady ten jsem puvodne chtel nebo tu 350 tj. stejne skoro, ale kdyz sem zjistoval info o tomto hlavne na www.fotografovani.cz, tak spousta lidi psalo, ze tam blbnou baterky, ze nic nevydrzi, tak jsem vzal tu 600 – je celokovova a mensi

        0 0
        • mara53  

          jo, známý má taky 350-ku a měl ji už jednou na reklamaci – kvůli baterkám – prý byla závada na kontaktu baterky, po opravě (vrátili mu ho za 4 dny) je v pořádku a od té doby jsem o něm neslyšel – takže asi spokojenost ..

          0 0
      • mara53  

        hm, no s větší kartou nadělá myslím hodně pěkných snímků .. myslím že je to za rozumný peníze solidní přístroj – 7,1Mpix joooo, toť má odpověď .. Asi bych hlasoval PRO

        0 0
        • mara53  

          tyjo to řazení odpovědí mi ale dneska jde, coo – jsem byl včera dlouho na sluníčku, tak se omlouvám … hehehehehe

          0 0
    • Rendy  

      Když vím, že budu fotit, tak tahám na zádech Tamrac Expedition 4 a v něm Nikon D70, 3 objektivy (z toho jeden tele), nějaké ty skla… pohoda, někdy přidám i stativ. Už jsem to tahal i na Radhošť a jiné výjezdy a dá se to… focení je mým koníčkem, tak holt něco musím snést…

      0 0
    • razer  

      Sám sobě k narozeninám, za přispění nejbliších www.sony.cz/…oduct.action?… ještě jsem nestihl pořádně prostudovat manuál.

      0 0
      • razer  

        a jééé se to nezobrazilo Sony dsc w40

        0 0
      • dada  

        mam W70 ale W40 je skoro to samy. nejlepší sou humorná videa. a 127g/157g s baterkou je proste pohoda…je to miláček!

        0 0
    • adco  

      Nosim Sony T7, ale len na nove trasy. Beriem to tak, ze alebo fotim, alebo trenujem.

      0 0
    • pepino  

      Koupil jsem posledni kus v Megapixelu za 4.500,– minolta.webtec­.cz/info/produc­t.asp?id=2038&pa­rent_category_id=&ca­tegory_id=4

      0 0
    • los_tomanos  

      Mam minoltu Z3 a rekl bych ze bude mit do 500g. Jinak to foti slusne :)

      0 0
    • JJ  

      Kodak Z740. S brasnou, polarizakem a nahradnima baterkama pul kila mit bude. Mensi by se nekdy hodil, ale jindy se zase hodi velky zoom:)

      0 0
    • mnagos  

      vozim Minoltu X1 a nevim ze ji vubec mam..............

      0 0
    • mastihuba  

      u ixusu 30 uvádí 115g když chci fotit za jízdy tak jej mám připnutej v neoprenovým futrálu na popruhu u batohu.

      0 0
    • Bananovnik  

      Já mám Konicu Minoltu Z3, ta firma sice tyhle foťáky už nedělá, ale podle mě je to dobrý kompromis, 12× optický zoom super. Teď šli i ceny dolů. O Olympusech sem slyšel dobrý, ale i hodně špatný věci a ty jejich paměťový karty, fuj… Jinak teď vyšly nový sony a to je předělaná KM Z6 s lepším objektivem a to vypadá na dost dobrou variantu..

      0 0
    • vlk  

      Já vozím ještě starého canona a60 a jsem plně spokojen.Fotím, většinou na program příroda nebo na prioritu clony.Nejčastěji používám clonu 5,6 na tu to má snad nejpropracovanější detaily.Co mám zkušenost tak prapůvodní a60, a75 fotili velice dobře a oproti novějším modelům A řady od canonu dokázali velice věrně i na automatiku nastavovat bílou.Barevné podání mají prostě lepší než 510,520 atd.

      0 0
      • vlk  

        Jo koukal jsem po zrdcadlovce olympus E1 nebo canon 350d, ale usoudil, jsem, že bych to na kole rozmlátil a že je to už moc velké a těžké.

        0 0
        • enjoy  

          no jo,ale co ty fotky z toho,potom?:-).

          0 0
          • vlk  

            No a navíc si říkám, jak moc ty levné setové objektivy snášejí vibrace.Ty skla tam už přecijen něco váží, aby se to nerozhasilo a pak nefotilo jako přes akvárko. Mým favoritem byla poslední dobou Olympus E1-z výprodeje-přecijen to má tělo z hořčíku.

            0 0
            • RUMcajs  

              To uz je najaka zrcadlovka s teleobjektivem vhodna na FR a DH?

              0 0
          • Dijck  

            Kvalitu fotky robi z vacsej casti fotograf:) Su ludia co maju vybavu za niekoko sto tisic a fotia slabsie ako niektory s kvalitnym kompaktom. Samozrejme manual je podmienka..

            0 0
            • enjoy  

              ja vim,to je jasny.. mel jsem spis na mysli sum a kresbu.vady objektivu atd..to vis..,mam panasonica.

              0 0
      • Lister  

        máme A75 – není špatný, jen špatně ostří, ale jinak to jde, ocenuji plný manuál, a programi s prioritou clony a času, jak jsem psal, bez toho ani ránu :o)

        0 0
        • vlk  

          Tož to je divný.Já mám a60 a ostří skvěle.Ale u A se mi zdá že je to taky kus od kusu.No jo no amatérské canony.

          0 0
          • Lister  

            asi to bude fakt kus od kusu, někde v recenzi měli podobný problém co já, není to nijak markantní, ale fotky prostě nejsou 100% ostré, ale vadí mi to je u portrétů, kdy fotím s malou hloubkou ostrosti, jinak skoro pořád používám vyšší clonová čísla a tam se to celkem kompenzuje :o)

            0 0
    • McBlacky  

      vozim v kejmlu Gekon ad Axonu (kopie Mule) fz5ku a na focení pohoda. Ikdyž teda limituje mě malinko v tom do čeho se pustit, přeci jen strach ze zrakvení je :)

      0 0
    • marapara  

      Vozím Minoltu A200 s trvale nasazeným polarizačním filtrem a držákem přechodových filtrů Cokin. A pak ještě malou brašničku, kde je 6 filtrů. Celkově se dostanu pod 1 kilo. Vozím většinou malý bytůžek FreeTime 14l s 2l bidonem. KDyž mám plný bidon, vleze mi tam foťák, filtry, zámek, vesta, několik tatranek, peněženka a mobil, mapy + popř. nějaké drobnosti. Batoh je sice znát, když je bidon plný, ale vejde to tam všechno. A na celodenní výletění to stačí.

      0 0
      • RUMcajs  

        Mas nejakej web, na kterym mas fotky s tema filtrama od Cookinu? Predpokladam ze mas prechodove…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.