Nepřekonatelný řetěz...stojí za to si to přečíst...

128 nepřečtených
  • Martula

    Tak jsem tu s jedním článkem.. :o) Konečně jsem měnila po 11 000 km řetěz na bajku, už opravdu chátral, byl nejmenované značky Shimano, ale vydržel nepřekonatelné.. přervala jsem ho „jen“ 4 krát… Doufala jsem, že si tam sedne již trochu jetý řetěz Sram..tak jsme ho tam s bráchem plni očekávání dali. A VÝSLEDEK: Nestřílí, sedl krásně..je tam stará kazeta, staré převodníky…prostě jsem si oddychla od nakupování komponentů.. Není to sice moc profesionální chování ke kolu od bikerky..ale všechno šlape jako hodinky..opět :o)

    Anketa: Kolik jste najeli nejvíc na jeden řetěz?

    12x
    100%
    0 0
    • Martula  

      Anketa se nevyvedla, páč jsem nechtěně zmáčkla na ENTER :O( Mělo tam být: 1000–2000 km , 2000–4000 km , 4000-víc km …

      0 0
    • pajasimi  

      položim takovou amatérskou otázku..nemám zkušenosti páč jsem řetěz ještě nikdy nepřerval a tudíš jsem nemusel nejtovat(mám řetěz z rychlospojkou­)takže když to přervete vysunete nejt tak aby nevypadl uplně a prostě to znovu „zaděláte“ do jinýho článku?tim se řetěz zkrátí..takže s tim dojedete domu a pak zase chybějící článek doplníte?jsou běžně k dostání nebo je berete ze starších řetězů?díky za odpověď

      0 0
      • Páník  

        taky by me to zajimalo…nekde jsem cetl,ze shimano se nesmi roznytovat uplne u SRAMu to jde…ale nevim to jiste

        0 0
        • Martula  

          U Sramu je rychlospojka, ale já když přervala, tak jsem to zkrátila o jeden článek, pravda po čtyřech ubráních už byl hooodně krátký :o) U Shimana to jde roznýtovat úplně, jen to chce potom trpělivost s nýtkem :))))) Někdy je to k nevydržení…

          0 0
          • Bulda  

            no, vzdycky tam ten nyt musi zustat v jedny casti clanku, nedovedu si predstavit do tam davat zpet, kdyz uplne vypadne, obcas dostanete k retezu i nehradni cep s vetsim prumerem a se zavadecim trnem, to pak jo, jinak se to obecne bez nej (tedy s puvodnim cepem) nedoporucuje, ale to sou jen kecy vyrobcu, me se zatim nikdy nic neroznejtovalo, i kdyz to bylo podruhy, bal bych se jedine u desitkovejch, ty uz maj ty cepy trochu sofistikovanejs tvarovany (takovy vybrani na koncich) a vubec neprecuhujou ven, jinak nejlepsi retez co se tyce vydrze i razeni je Campagnolo C9, jen je treba mit novou kazetu a brzo menit (cce pri „dylce“ jako novej sram, C9 novej je „kratsi“ nez jiny retezy), schovat a pak kdyz uz novej pri nekolikaty takovy vymene strili, tak nasadit tenhle starej „novej sram“, da se tak na jeden najet i pres 5000 (na biku!!)

            0 0
            • kubus  

              Mohu jen potvrdi campagnolo dela retezy s nejlepsi vydrzi, sice na mirne jete kazete ze zacatku trosku strili ale to je dan za tu neskutecne dlouhou vydrz!!

              0 0
            • ota  

              jednou jsem ho dával zpět na horách,a v nic moc podmínkách.vytlačil jsem čep omylem celý nýtovačkou a k pobavení pěších turistů jsem ho nýtovačem naklepával jako kladívkem do článku na kameni.
              zábava na 1/2 hod,ale nakonec se povedlo .ale opakovat to nechci

              0 0
          • capis  

            Trpělivost si ušetříš, když při roznýtování budeš počítat 6× otáčku nýtovačem a nýt zůstane v postranici a nevypadne úplně

            0 0
        • zirecek  

          Shimano se snažím neroznýtovat úplně, je to piplačka dávat nýtek znova a nená pak zaručena pevnost.

          0 0
      • rock  

        chybějící článek doplníte?jsou běžně k dostání nebo je berete ze starších řetězů?

        Když nasazuji nový řetěz, tak ho o pár článků zkracuji; a když si vzpomenu :-), tak se těch pár článků schovám právě pro taková případ. Jinak ten postup je stejný jako jsi napsal.

        0 0
        • lidumil  

          Dělám to taky tak, snažím se kupovat stejnej řetěz a články mi pak zbývají :-) Přerval jsem řetěz jen jednou. Jako nouzovka se dají dát i jiný články, ale asi bych nekombinoval různý výrobce.

          0 0
          • martt  

            myslim si, ze ani kombinacia roznych vyrobcov by nemala byt nebezpecna, pokial maju obe retaze rovnaku sirku. Ten pin predsa zasuvas znova do dosticky povodneho clanku a nie do clanku cudzieho vyrobcu.

            0 0
            • lidumil  

              To máš pravdu, ale stejně bych to nadlouho nevolil, spíš fakt jako nouzovku. Po zklušenostech už články vozím v brašně s sebou :-) a synek je tam má taky.

              0 0
        • excite  

          A za par let si z toho postavis cely retez :-)

          0 0
      • gobike  

        No ja sem taky retez nikdy neprerval, ale akorat jsem ho ztratil:D Mam HG73 a rychlospojku Sram a jaxi to nejde do sebe, proste jedu a najednou slapnu do prazdna,tak jsem ho sel hledat a rychlospojku sem uz nenasel,nastesti to bylo jen 2km od domu a navic z kopce, takze parada.

        0 0
        • Charlie_R  

          jezdim HG73 s se spojkou SRAM a 3000km zadnej problem

          0 0
          • gobike  

            No ja sem si to taky myslel:) Stalo se mi to nastesti jen jednou..

            0 0
          • rarášek1  

            Jezdil jsem HG 73 a už ho nikdy nechci ani vidět. :-(((

            0 0
            • gobike  

              duvod?

              0 0
            • enjoy  

              a co jezdis ted?

              0 0
              • rarášek1  

                Už jsem to psal mockrát. Nějak se japoncům nepovedla celá série a sešla se u mne v servisu. Dost reklamací, hodně se to sukovalo, neřadilo a tak. Nahradil jsem to 53 a najednou pohoda.Jenže někteří zákazníci si dodnes myslí, že to byla moje vina :-( Teď lítáme s klukem na Sramu DC951 a zkoušíme JUJU kazetu a vypadá to velmi dobře.

                0 0
                • enjoy  

                  tak si me donuzil zmerit muj LX retez a po nekolikastech kilometrech docela dobry,cca 133mm :-)).njn,kdyz ja za to po meste dost taham.. jinak uz jsem se i placnul jednou pres kapsu a koupil XT,ale to byla teda fakt hruza.asi 3× roznejtovanej a pak jsem s nim mrsknul do kose.

                  0 0
      • Orbis  

        já ho většinou berz ze zbytku řetězu, protože při novym řetězu zkracuju, těch zbytků mam jich doma celkem dost :-)

        0 0
      • Rychlej turista  

        Když přervu řetěz, tak už je zpravidla v takovém stavu, že jeho zkrácením se přiblíží své původní délce :-D

        0 0
        • Blade  

          hnus, za tohle bych sekal ruce. uz to sem vickrat nedavej ;-)

          0 0
        • Vilém  

          No ty vole:)To je tvoje kolo?Pokud jo,tak nechapu.Clovece ty jsi cune,jaky jsem jeste nevidel.

          0 0
    • Hnoj  

      To seš teda osmej div světa, protože mě vydrží řetěž MAXIMÁLNĚ 600km, potom je KO a letí do šrotu… Ale teď mám connex a ten drží už 700, tak třeba mi svítá na lepší časy.

      0 0
      • cabbage  

        sme netušil, že ty jezdíš na kole…;)

        0 0
        • Hnoj  

          Budeš se divit, ale jezdím, do práce a zpět :-D

          0 0
      • Martula  

        Co to bylo za řetěz? že vydržěl jen 600km? Nebo jezdíš hodně na sílu? Já spíše frekvenčně :o)

        0 0
        • Hnoj  

          Jen 600? to je ještě docela hodně, to byly většinou sramy, Shimana odešli ještě daleko dřív, třeba i za 300–400.

          Ale spíš asi jezdím silově, no.

          0 0
          • Manas  

            Hele tak na to by sel lip retez od motorky ;-)

            0 0
          • orca  

            300–400 ??? to do práce spurtuješ ??? takhle nemění ani profíci …

            0 0
            • Hnoj  

              Mno s tím spurtováním ses trefil, málokdy totiž jdu včas, tak to musím nějak dohánět :-D

              0 0
      • pajasimi  

        a to vozim tolik neoblíbený řetězy KMC

        0 0
      • ddd - andy  

        No pokud ti retez pri ceste z prace a do prace vydrzi max 600km tak bude asi nekde chyba..

        0 0
    • rock  

      Mám zkušenost s tím, že SRAMácký řetěz sedne i tam, kde už Shimano střílí, asi je delší už z výroby … jinak řetěz u mne je tak do 1500 km …

      0 0
    • pegal  

      chybi mi moznost 500 az 700 km .. hlas pro ni ..

      0 0
    • pos3k  

      Řetěz DEORE LX (8) IG70 cca 132,8 neco malo pres 2500 km dalsi zatim je na kole (tipuju ze ma asi 1800, ted moc nejezdim-nemereno)

      0 0
    • Vrci  

      protože tu neni 6 000 – 7 000 tak teda víc než 4 000 km

      0 0
    • marapara  

      Mi zase vydržel hodně dlouho Sram PC 69. Asi 5500 km a to jsem jej jezdil i přes zimu a v blatě na jaře. Mám 3 kazety – velmi málo, středně a dost jetou a měním je, když dávám tu nejvíc jetou, tak měním i převodníky za sjetější a podařilo se m inatočit hodně km. Předtím mi vydržel nejvíc PC 59 kolem 3500 km se stejným postupem. Řazení i při vytahaném řetězu chodí celkem dobře na sjetých ozubeních. Teda nové chodí o něco líp a přesněji, ale i tak je to dostatečně rychlé a přesné.

      0 0
    • OCG  

      včera sem serval řetěz po nějakejch 300 km. Svete div se, rychlospojka vydrzela, ale retez se pretrhl uplne nekde jinde. Bylo to HG73 od nejmenovane svetozname firmy. Tak nevim, jestli jit do SRAMu…

      0 0
    • Blade  

      No HG53 vydrzel 2200Km, HG73, 2200Km, SRAM PC951 1350KM!!! Už nikdy SRAM a ted sem se placl pres kapsu s HG93 a vypada to ze najedu neco mezu 2000–2500Km. Takze ve srovnání kvalita/cena jedine HG53 :) Ovsem 11000…no kdo umi, ten umi, ze? ;)

      0 0
      • Martula  

        Jsem student, takže to můžu zdůvodnit tím, že jaksi nebyly a nejsou finance na mnoho nových komponentů, tak jezdím co to dá i na jetých.. no jo no, ale co už? Objíždím na tom všechny možné závody, dá se říct, že tím, že je kolo nefunkční docela ztrácím..ale co nadělám..brigády obíhám.. :o)

        0 0
        • martt  

          Z Teba by si mali brat priklad moje deti. Manzelka je ekonomka a zapisuje si kolko nas tato zabava stoji. Sezona nas vyjde 100 az 150 tisic. A teraz mi napr. prisla skatula Racing Ralphov, deti uz ale medzitym odjachali na preteky, ku ktorym som to objednal (aj na tie preteky som musel doplatit 30 tisic lebo stat nema pre reprezentantov v obskurnych sportoch dost penazi).

          0 0
      • marapara  

        A PC971 jsi jezdil? Já jsem koupil 3 kusy a po neděli se chystám nasadit. Zajímalo by mě jak řadí a kolik vydrží. Jestli stejně co PC59, i když má jiný tvar.

        0 0
        • Blade  

          971 by melo byt to samy co 951 jen s povrchovou upravou. radil dobre, jednou sem ho pretrh, ale to doposud kazdej retez kterej sem jezdil :) ale nic nevydrzel, o vic nez tretinu min nez shimano.

          0 0
          • marapara  

            První poznatek z PC 971, řadí fakt dobře. Jsem zvědav, kolik vydrží.

            0 0
            • Sidney  

              Jezdím teď taky 971. Na prvním jsem najel asi 1200 a měl 132,7. Protože mám celkem novou XT kazetu, tak už jsem ho sundal a pořídil si další 3 řetězy 971 a budu je točit tak po 500 km dokola. Řadí dobře a za 380 kč se dá. Dřív jsem jezdil SH 53, ale teď už bez rychlospojky ani ránu.

              0 0
    • pop  

      11 kkm na 1 Shimano řetěz,to si může dovolit jen ženská :) Bych to přetrhl už po 1500km…SRAM jsem ještě nepřetrhl,ale jinak vydrží stejně tj.2kkm

      0 0
      • Martula  

        Jsem ho taky přervala několikrát, ale pak byl klid, pak zase chvíli ne..a už se zkracoval a zkracoval.. :(

        0 0
        • pepek  

          Jak to dokážeš udělat? Mám 84 kg, jezdím často v pedálech, 30 nejrůznějších řetězů a nepřerval jsem nikdy ani jeden. Neděláš , soudružko, někde chybu :-) (Třeba křížení řetězu ?)

          0 0
          • Martula  

            Nekřížím, přísahám.. Po 4 tis. začal sám vypovídat.. třeba do kopečků, ale neříkám, že jsem chybu nemohla udělat i já …:) nikdo není neomylný :)

            0 0
            • pepek  

              Aha , už to chápu, nemůže mě prasknout po 4 tisících, protože to už tam mám třetí řetěz ( na biku). Víc jak 2000 jsem nikdy na retězu nedal, jinak by mě nový střílel.

              0 0
              • Martula  

                Pořád čekám až to dojedu všechno (asi až tam nebudou žádné zuby, bo co :o) ne šetřím…

                0 0
                • zirecek  

                  Je to neuvěřitelné, po 11 tis. km nestřílí další řetěz. Musíš mít dokonalé šlapání a bahno/kaluže projíždíš nejšetrnějším způsobem, asi se vznášíš, :-).

                  0 0
    • VencaV1  

      Ja bych rek, ze kdyz vymenis jeden vytahanej retez za jinej vytahanej, tak to opravdu strilet nebude. :)

      0 0
    • skaut1  

      ja najel asi 15000 km po nekolika letech, pak jsem koupil novy retez, kliky a kazetu a uz mam dalsich 5000km na te nove :))).pohoda

      0 0
      • miro1234  

        Fungujem presne tak isto. Siedmu sezonu na jednej retazi. Najazdim tak 1500–2000km za rok. Uz mam kupenu novu retaz a cakam, kedy ta stara praskne. Potom este prevodniky a kluky a vymenim to.

        0 0
    • EpO  

      no ani campa na silnici mi nikdy nevydržela dýl jak 7000…

      0 0
    • Glum  

      11000 km?!? Nejvíc jsem najal na biku na jeden řetěz 7200 km (Durace, ale ten byl ještě sedmičkový (vydržely víc) a navíc jsem byl před výměnou kazety a převodníků, takže jsem to jezdil co to šlo). Normálně tak 600 – 1500 km, víc ne. A to jezdím spíš frekvenčně než silově. Kromě svinčíku řetězy nejvíc ničí rychlý starty z místa – moje žena, která startuje pomalu, stejný řetězy vytahá po 3000 – 4000 km.

      0 0
      • zirecek  

        Ten rychlý start odpovídá. By chtělo nějaký postup jak jezdit s minimálním opotřebením řetězu, :-)).

        0 0
        • Hnoj  

          AHA a jsme u jádra pudla, esli sou rychlý starty mor na řetěz, tak jsem doslova morová epidemie ! Dycky to vodpálím co to, a taky do toho musím zařadit, že jo…

          0 0
          • zirecek  

            Do stoje, těžší převod a vpřed, zpátky ni krok! :-) Díky tomu mi i praskl rám za středem u zadních šavlí… .

            0 0
        • miro1234  

          jazdit dole kopcom? :)

          0 0
    • mara53  

      řetěz budu řešit brzy – kdo jezdíte Rohloff – jsou to pořád ty starý dobrý „držáky“ … ??

      0 0
      • djano  

        Ano. Ale jazdim osmicku. Musim ju dnes premerat, ma asi 3000km. Deviatkove tocim dve C9 po asi 500km.

        0 0
        • djano  

          Tak Rohloff. Cca 3500km, mierka prepadla priemerne o 2 zuby. Najblizsie kupim novy alebo SRAM a kazetu na nom dojazdim.

          0 0
    • Peslezedirou  

      Trošku sci-fi ne? Jednou jsem nechal řetěz cca 2kkm a do kopru spolu sním šla kazeta i prostřední talíř. Dřív mi řetěz vydržel 600–700km, teď měním po 1200km......

      0 0
    • martt  

      na silnicke, v peknom pocasi, 7-kazeta, retaz sedis sport, jazdenie po vodorovnej hradzi s priemerom asi 32 km/h, bez brzdenia a zrychlovania MI RETAZ BEZNE VYDRZAL CEZ 10 TISIC KM. A kazeta bola potom v takom stave, ze nic nepreskakovalo po nasadeni novej retaze.

      Vtedy ten retaz SEDIS stal okolo dvoch stoviek, takze nic drahe.

      0 0
    • kafac  

      Ja menim retezy zruha po 1500km

      0 0
    • Czertbiker  

      No já většinou řetěz nějak překroutim nebo tak nějak! se to sekne v napínáku a je to hned :) mě by spíš zajímalo jak mam udělat to, když roznejtuju řetěz a pak ho zase dám dohromady jak ten spoj znova rozpohybovat, páč se to vždycky stáhne a nechce se to ohybat!

      0 0
      • Vrci  

        přejeď prstem po nýtu, ze jedné strany kouká z vnějšího článku ven (většinou ta na kterou se tlačíl nýt) stačí vzít nýtovačku obráceně a bez došroubovanýho dorazu ho zatlačit.

        Druhý způsob je pokusit se ho „zlomit“ doleva – doprava.

        0 0
      • zirecek  

        Snýtuju řetěz, aby byl nýt pokud možno symetricky. Rozpohybovávám řetěz rukama do stran až je spoj volný jak ostatní články.

        0 0
    • mara53  

      se budu opakovat, neoť mě to fakt zajímá – kdo jezdíte Rohloff – jsou to pořád ty starý dobrý „držáky“ … ??

      0 0
    • MlokCZ  

      Bikový 8-čkový řetězy Shimano mě vydrželi kolem 5.000 km každý s tím, že výměna byla vždy včas a kazeta takto přežila 5 řetězů. Vše ježděno téměř výhradně za pěkného počasí.

      9-kový zatím ještě nevim. Bývalé HT má najeto 3.000 a řetěz se blíží na výměnu, těch 5.000 určitě nedá, ale kolem 3.500–4.000 by mohl.

      9-kový Shimano na silničce přežil celé kolo. Prodával jsem ho ale dost brzo, mělo jen cca 7000 km.

      10-ková Campa řetěz, zatím nevim. Mám na něm tak 1.500 km a je téměř jak novej.

      0 0
    • Martula  

      Tak a už je to tu zase..ten jetý řetěz šel napospas Brněnské 52 a řachl.. budu uvažovat o komplet výměně… :o)))

      0 0
    • kajulka2  

      11000 km? Mně vydržel HG 73 asi 1200km a po výměně za SRAM 971 střílí na kazetě SRAM 5–7 pastorek. A to bylo obojí uplně nový, nesedlo to ani po 300 km takže je kazeta asi v pr… A to jezdim za sucha, freqvenčně a o řetěz se docela starám tak nevim co dělám špatně

      0 0
      • Seadat  

        njn retez je svine ted si zrovna setrim na novou kazetu a stredni prevodnik :-D Mel sem Connex 904 a nak sem ho jaksi pretah na 133,4mm no tak po 850Km mel 132,7mm , tak sem si rek este tak 200Km a menim , jenze 2zavody a mel po230Km 133,4mm takze slusna prdel ted strilim jak prase!!!!! takze vymena!!! no nasere to!

        0 0
    • mosquito  

      rozhodne na starych kramech – ma posledni eska viz foto mela najeto jen mou osobou 35–40tis km nepocitam predchoziho majitele

      a na bajku jezdim Connex tusim 804 + SRAM 5.0 kazetu .. dycky vydrzi tak 6–7tis a pak vymenim oboje

      0 0
    • kesu  

      na shimanu maximalne 7kil a na sramu(49,59,971) tak litr.vic ani nahodou

      0 0
    • maxtor  

      Lidi probuďte se!! Ten, kdo v tom trochu chodí, tak ví, že pro Shinamo dělá řetazy KMC!!! Takže za ten samý výrobek zaplatíte s nápisem Shimano dvojnásobek jako za ten od KMC. Přitom je to to samé. Rozdíly mezi jednotlivými řetězy od Shimana (HG53 a 93) jsem taky nijak nepocítil.

      0 0
    • Karaya  

      Dokonce i mně známému „šetřiči řetězů“ vydržela na biku C9 1400km, což je dvojnásobek HG73. Měl jsem ji tam od 2005/07 až do 2006/07, takže ani zima jí výrazně neublížila..

      Tož doporučuju…

      BTW pokuď chceš, mám doma nějaké jeté HG73 – max 700km, pro Tebe jak nové :-)

      0 0
      • Martula  

        Beruuuu:)

        0 0
      • Paja  

        Ty ses fakt drtic retezu, ja mam na 2 C9 na kazde po cca 1800 km delku 132,1, takze jeste min nez vetsina novejch Sramu:o)

        0 0
    • dancing dog  

      mám metrák- 1500km na bajku / alespíšecesty a žádný trhání /, cca 2000km na crossu

      0 0
    • tbc  

      Kedy menit podla mierky? Ked mi cela prepadne, alebo na poslednom zube? Alebo skuor, ak chcem setrit kazetu … ?

      0 0
    • tomfree  

      Podle měrky max 1500km shimano,connex jsem fanda sramu,ale dal jsem mu dvě šance a je hlučný,blbě řadí a málo vydrží,toť můj názor.

      0 0
    • yoggi  

      tak 11000km na retaz mi este dost chyba. ale na HG53 som najazdil 4500km. je uz na vyhodenie 132,75mm. je to mozno aj tym ze mam 65kg ale aj tak, na tu retaz nemozem povedat jedno zle slovo

      0 0
      • raceman  

        asi moc netaháš silově a nekřížíš řetěž, že?

        0 0
        • yoggi  

          retaz nekrizim, ani neradim v zabere, tiez nedupem do roztrhania retaze :)))

          0 0
    • screamercz  

      Mám na biku Sram PC-971 se spojkou, po 1500 km bylo podle měrky už pozdě na výměnu, takže ho pěkně dojedu a pak vyměním i kazetu…

      0 0
    • Volf  

      cca 1 500 km www.kasa.cz/…io-7-8-ig51/

      0 0
    • Tomino  

      SH i Sram mi nikdy nevydržely víc než 600 km.C9 na bajku asi 3000 a C10 na silnici zatím 4000 a furt je pohodě.Ultegra 10 vydržela 300 km a KO.SH bude asi pro muší váhy a ne pro chlapy.

      0 0
      • Extremist  

        Vazim 85 Kg a HG93 mi na horaku vydrzi cca 2500 a na silnici vice jak 5000! By me zajimalo, co s tim delas..?

        0 0
        • Tomino  

          Já mám 95 kg a nemyslím,že jezdím až tak silově.Řetěz nelámu a očista po každé jízdě.Jestli neškodí přílišná údržba.

          0 0
          • Extremist  

            Nebo ho spatne meris, nebo mas spatnou merku. Tech 600 mi prijde dost malo.

            0 0
            • Tomino  

              Používám měrku i šupleru.Prostě mi ty řetězy neseděj.Sice krásně řaděj,ale výdrž campy je přednější.

              0 0
              • PePu  

                Moc to nerozšiřuj nebo nám C9 kvůli velké poptávce zdraží. :-) Já mám o 25 kg méně než ty, přesto mi řetězy Shimano i Sram (IG51, HG53, HG73,PC51, PC59, PC69) nevydržely víc než 1500 km (bráno dle třetího zubu měrky). C9 je po asi 3000 km stále na prvním zubu. Držáky byly staré Sedis 51 a Shimano IG90.

                0 0
                • MlokCZ  

                  Ještě že mě řetězy drží stále poměrně dlouho. Jsem ještě nedávno (před 2 lety jezdil osmičku a tam mě držel řetěz 5000km – s včasnou výměnou a protočením 4 řetězů na jedné kazetě). Teď jsem konečně otestoval i 9-kový, doteď jsem tu neměl žádný na výměnu. Jeden na HT, které jsem jezdil necelou jednu sezonu a pak sezonu manželka, ten má cca 3500–4000km (nevim přesně, kolik na něm najela manželka) a je na výměnu a pak jeden na mém současném biku, ten má něco málo přes 3000km a je na výměnu. Vše jsou HG73.

                  Takže výdrž se oproti osmičce pohoršila, ale pořád je to v pohodě, cenově spíš lepší, když HG73 kupuju za 350.

                  Campu jsem opět nestihnul otestovat, kolik mi vydrží. C10 jsem měl na silničce, po dvou sezonách najeto pouze 2500km (byl to jen drobný doplně k biku) a už jsem ji zas prodal a řetěz byl pořád značně v pohodě (132,1–132,2).

                  0 0
              • navikin  

                A změříš si Campu před nasazením na kolo – není ta její výdrž v tom, že je z výroby kratší než konkurence? Já jsem měl ten řetěz jen jednou a střílel mi na kazetě jak blázen (musel jsem si ho schovat až na novou kazetu), na té kazetě jsem pak v pohodě ještě jezdil Sramy bez problému.

                0 0
                • Al_Bunda  

                  Je vseobecne zname, ze C9 je kratsi uz z vyroby. Podle vyrobce se ma menit uz pri dosazeni 132.6 mm. Nedalo mi to a zmeril jsem ji ma 131.8 mm. Zkousim teprve prvni, ale kamarad co ji jezdi ji meni, kdyz ji vytahne podle jeho slov na polovinu tj. asi 132.2 mm a kolem 3000 km najetych. Dava novou C9 tu sjede na povolenych 132.6 mm coz u neho dela asi ±6000 km. Nasadi tu prvni a dojede ± dalsich 3000 km. Potom jeste dojizdi kazetu min jednim retezem Shimano HG 53 coz je dalsich ±1000 km. Nemam s tim vlastni zkusenost pisu jenom to co mi rekl, kdyz jsme se spolu bavili. Koupil jsem si svoji prvni C9 a uvidim jestli je to pravda.

                  0 0
                  • navikin  

                    Tak to já bych novej řetěz Campu mohl dát jedině s novou kazetou. Mozná to zkusím, brzy totiž na kazetu dojde, asi :<(.

                    0 0
                    • Al_Bunda  

                      Jsem zvedavy jak na tom budu ja kolik mi vydrzi, ale typoval, ze o neco vic nez 3000 km ono zalezi na mnoha faktorech. Zatim jsem na nem najel necelych 100 km. Pokud vydrzi vyrazne vic nez 3000 km tak koupim jeste jeden a vymenim ho, pokud ne dojedu ho a vymenim za Shimano HG 53. Ted jsem se probiral starou diskuzi a nasel jsem tohle – „Marry (05.09.2005 23:51:24) 84.242.95.xxx 2×> jakej řetěz? (^ odpověď na 1× ^) na Campagnollo C9 jsem najel 8000km…pak menim rezez i kazetu…prevodniky drzej v pohode. C9-ka je nejvezsi drzak jakej jsem kdy mel…a uz nikdy nic jinyho nebudu jezdit…koupim kazetu a retez a odjedu na tom skoro celou sezonu, vcetne zavodu. Fakt pohoda…Doporucuju. Ale chce to novy prevody protoze nova C9 je kratsi nez treba shimano, nebo Sram a mohlo zy to preskakovat. Jezdim na horskym kole…ale trenuju na silnici. Ted pojedu na Sudety.“ No uvidim jestli to tak opravdu je. Nejlepsi je vlastni zkusenost :-))))))))))))))

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        Kdyby řetěz vydržel 8000km a pak nutnost měnit kazetu, tak to by mě přišlo hodně bídný. 8000km jsou pro mě necelý 3 kusy HG 73 po 350Kč a kazetu měnit stále nebudu. Navíc nejsem příznivcem dojíždění řetězů i s kazetou (a to ani v případě, kdyby to vyšlo o něco levněji), protože to pak ke konci hůř řadí a velmi roste riziku přervání řetězu.

                        0 0
    • PepeZ  

      no me vydrzel retez nejdyl asi 20000 Km! problem byl ale v tom, ze jsem potom musel vymenit i kazetu, kliky a saltr. holt setrit se obcas nevyplaci… :-)

      0 0
    • Vrabčák1  

      cca 2500 km, ale víckrát to už neudělám, byl tak dorasovanej, že jsem se na to nevydržel dívat. Těch 11 000 km je pravda? 8-o

      0 0
      • Martula  

        Pravda to je…na km přesně..nelžu!

        0 0
        • pepek  

          Věřím, ale přidej novou kazetu a nějaký převodník, pak Ti uvěřím doopravdy.(A čím to mažeš?)

          0 0
          • Martula  

            Už se všechno skládá…a nech se překvapit…:)

            0 0
            • pepek  

              Sem to myslel jinak: že Ti nevěřím, že to přežila kazeta i převodníky :-) A co ten nový trailík, nikdo to tam neznáte ?? (No jo, vy jezdíte furt jenom na tu Bukárnu )

              0 0
              • Martula  

                Tak to potom jo, kazeta i převodníky jsou ok, na převodnících chybí jen na pár zubech kousíček…;), ale teď mršky ty kliky nejdou sundat…se zeptám bratra ješli to známe nebo ne..;)

                0 0
        • pepek  

          Eště se mrkni na poslední příspěveček do bonbónků, potřebuju vědět, jestli to tam někdo zná.

          0 0
    •  

      Zdravíme pozemšťany!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.