• kolda

    zdar, mám možnost koupit kliky FSA VDrive za 3000 Kč a Truvativ Stylo za 3600. Oboje nové. můžete je prosím porovnat, co se týká váhy, tuhosti a výdrže převodníků? díval jsem se do historie, ale uspojivou odpověď jsem nedostal. dík.

    0 0
    • lendl  

      u tychto systemov je zasadny problem zivotnost stredu, uplne tragicky je Truvativ, dokonca aj ten novy 3-loziskovy so zlatou paskou sa ukazuje, ze neni o nic lepsi. takze osobne zacinam uvazovat, ze uz dalsie investicie do sterdu nepojdu, ale prejde sa na system Shimano. takze ked kupujes nove kluky rozmyslaj nad tym z tohto hladiska, nemam skusenosti so stredmi FSA, RacaFace a pod. uvitam skusenosti inych

      0 0
      • rasto  

        race face nebrat :-/ osobni zkusenost. jejich drahy stred, ktery mi na isis ho.no vydrzel me primel k rozhodnuti, ze jsem sel do vneloziskovych xt :-(

        0 0
      • tomek  

        Nevím přesně,ale zlatá tříložisková osa je na ISSIS a ne naGiga X-pipe… Nová je stříbrná a je vpoho

        0 0
    • Lister  

      Asi si špatně hledal :o)

      Já jsem se rozhodoval podobně, a nakonec jsem si jako první zkušenost s integrovanou osou vybral Truvativ Firex – levný a když mi to nebude sedět, tak mě to tolik nebude bolet jako kdybych vyhodil 3 a půl tisíce. Zatím jsem ale na nich nejel v těch vedrech bych asi umřel, čekám na podzim :o)

      0 0
      • kolda  

        hledal jsem celkem poctivě, ale nedošel jsem ke konkrétnímu závěru. poradím se ještě v servisu. váhově vychází Styla a Vdrivy stejně, asi budou podobný i v kvalitě.

        0 0
    • JancA  

      ted se mi taky podelaly…vem XT, cenove podobny a prej jsou na tom ve srovnani uplne nejlip (rikali nezavisle na sobe dva profici:)mechanici

      0 0
    • Trojci  

      Ber ty Styla.. nejlepší kliky ve své kategorii.. levná náhradní ložiska .. parádní tuhost a výdrž převodníků :))

      0 0
      • vlk  

        jen se zeptej pekáčka jak jsou styla pevná :o) a nebyl v tom ohnutí kliky jedinej.Bych vzal nějaká hollowtech II shimana a česem akorát vyměnil prostřední převodník, nebo ho doupravil pilníkem.

        0 0
        • Trojci  

          Hele, kvůli jednomu Pekáčkovi se svět nezboří ..

          Pro mě jsou Styla jasná jednička!

          0 0
          • vlk  

            No o to jde, kdyby je zohl jen pekáček, ale ono je zohlo mnohem víc lidí.Když sem na ně zblízka koukal, tak tam prostě moc materiálu nemají.Podle mě sakotné duté kliky hollowtech II jsou o dost pevnější, tvrdší a měli by i víc vydržel.Zapře­mýšlej, co je pevnější např ve stavebnictví na ohyb, klasický I profil či dutý válec o stejném objevu kovu..

            0 0
            • Trojci  

              Hele, až uvidim, tak uvěřim.. já vážně nikdy žádný zlomený ani ohnutý Stylo neviděl.. :(

              0 0
              • Trojci  

                PS: teorie je spávná – to samé platí i pro Hollowtech I, že? A těch už jsem pěknejch pár zlomenejch viděl :(

                0 0
          • filipes  

            Aaa, zas ten pan ktery krafa o tom, co nikdy nevyzkousel ;-)

            0 0
            • Trojci  

              Filipse! Ty sketo!

              já fakt těžko hledám správná slova.. všem se omlouvám za vulgaritu, ale tenhle pitomej Filipes mě akorát uráží kudy chodí.. léčí si na mě svý mindráky.. v životě mě neviděl, nezná mě a plácá a plácá a plácá..

              Filipse!

              jestli máš zase nějaký zaručený „pocit“, že jsem Styla nikdy neviděl a nejezdil, tak s ním radši ani nevylézej..

              akorát ze sebe děláš vola :o))

              PS: Zlomený nebo ohnutý Stylo jsem v životě neviděl – ani tady na Bike-foru. Zlomený Shitmána už jo (ale to byly samý Hollowtech I..)

              0 0
    • JMT  

      bral bych race facy

      0 0
    • pop  

      Kup za 2,5 nový LX od Shimana,ne? Za ty prachy i s osou, Hollowtechy II…já je asi koupím,až mi dosloužej ty mý

      0 0
      • rasto  

        jsem slysel, ze hone jsou podobne vahove (jako lx) a s cenou vyhodnejsi. ale neproveroval jsem.

        0 0
      • kolda  

        nevím nevím, prej převodníky na hovno a má je každej 2 :) uvažuju o těch FSA.

        0 0
        • pop  

          Já je měl přeci na té půjčené Meridě – ty kliky nic moc, převodníky vypadaly líp… Mně se líbí víc Shimano. Stejně ti třeba picne zuby šutrák a máš převodníky v pytli…jak myslíš

          0 0
        • filipes  

          prevodnik je spotrebak, shitmanovsky sjedes a pak si koupis co uznas za vhodny. IMHO jsou kliky shimana levny a tuhy…

          0 0
        • Jane  

          Jo ale ty převodníky časem určitě vyměníš… Mrkni na obrázek a uvidíš, v jaké kombinaci to teď vozím já…:-D

          0 0
          • pop  

            Jenže ty převodníky FSA stojej 3 litry v součtu…

            0 0
            • Daf  

              Stojej docela za prd. Mam pocit ze velka pila od LX vypadala lip nez nejlepsi FSA :( FSA vypadji sice skvele, radi paradne, ale zuby uz jsou hodne zbrouseny a lamou se.

              0 0
              • kolda  

                to je fakt prdel – vytahuju 2 hodnoceni:

                Truvativ vs. FSA – Truvativ lepsi loziska, FSA vyborny prevodniky

                Truvativ vs. FSA – FSA spatny prevodniky, Ttruvativ spatny loziska

                toz si vyber :)

                vezmu asi ty FSA, muzu je mit za 3litry, to nic lepsiho nesezenu.

                0 0
            • vili  

              jenze todle nejsou fsa :-), ale stojej myslim stejne :-)

              0 0
              • Jane  

                Hm stojej spíše jako Gebhardt CNC – všechny tři placky sou Alu 7075 CNC za 2247 Kč…:-)

                0 0
    • pop  

      Ty máš osmikolo ne? Jseš si jistej,že to bude sedět s 8kolovým řetězem?

      0 0
      • kolda  

        u klik to je myslím jedno. současný kliky mám taky na 9 kolo. ku..va, teď jsem objevil na bikestore XT na Octalink za 2360… abych to neměl jednoduchý…

        0 0
        • clieent  

          A co takhle Truvativ Firex Team GXP Cena: 2 365 Kč,převodníky maj stejný jako Stylo a jsou i parádně tuhý,lehká montáž,cena taky napohodu.

          0 0
      • wbiker  

        Tam může být nějaký problém?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.