• BH

    prosim o odkazy k tomuto problemu, ev. literaturu, zajima me zejmena dynamicke pusobeni sil na soustavu cyklista- kolo pri jejim pohybu(zejména zataceni), graficke reseni trajektorie- drahy kola, simulacni programy a pod.dik

    0 0
    • martt  

      Ides pisat habilitacnu pracu alebo naco Ti to je?

      Tu mas 60 stranovu pracu s rovnicami tam.cornell.edu/

      Tu najdes spustu odkazov ruina.tam.cor­nell.edu/rese­arch/topics/bi­cycle_mechanic­s/overview_pa­pers_and_links­.htm tam.cornell.e­du/ www.inversioninc.com/…lonomic.html

      Tu par knih www.vectorscientific.com/…/sports.html

      Tuto by som Ti teoreticky mohol nechat priniest (moja starsia dcera studuje na MIT) mitpress.mit.e­du/catalog/item/de­fault.asp?tid=10063&­ttype=2

      Tuto nepoznam ale mozno by bola zaujimava www.amazon.com/…5836-7119107?…

      0 0
      • BH  

        Diky za odkazy, postupne to proberu. zabyvam se profesne i analyzami dopravnich nehod, zejmna s ucasti cyklistu.Momentalne zpracovavam prednasku na konferenci znalcu, ktera se zabyva bocnim vybocenim cyklisty, tedy trajektorii jeho pohybu. V CR a SR na to tema neni publikovano skoro nic.okrajove se tim zabyva Analyza nehod jednostopovych vozidiel od Kasanickeho z Zilinske university a pak je tu znamy Kovarikuv vozorec pro pricne premisteni vozidla, ktery vsak na jednostope vozidlo nelze prilis aplikovat.Momen­talne delam prakticke testy bocniho vyboceni pri ruznych rychlostech, jsou z toho zajimave vystupy , ovsem potrebuji to teoreticky popsat a zduvodnit.Mas k teto problematice nejaky vztah? zabyvas se necim podobnym?

        0 0
        • martt  

          nezaoberam sa nicim podobnym ale zaujimave veci ma zaujimaju :-)

          Kde si som videl soft na analyzu nehod, bol tam aj specialny mod pre bicykle. Pohladam to. www.vectorscientific.com/…neering.html

          Zistil som, ze ta kniha sa da za rovnaku cenu objednat aj v Amazone a maju ju aj v europskom Amazone www.amazon.de/…2790-9174928

          Ak ju chces pre firmu, objednaj si ju sam, ak chces usetrit 12,–EUR porto, mozem ju objednat na seba ale musis sa k nej dopracovat sam. Bud v Bratislave alebo na niektorom kole CP MTBO (teraz je Brno, buduci tyzden tusim Liberec).

          Napada ma, ze mozno ju mam aj v PDF. Akurat sa k sukromnemu mailu a pocitacu dostanem iba cez vikend, takze komunikacia so mnou je dooost pomala.

          0 0
      • BH  

        p.s. tu knihu Bicycling Science bych koupil,vypada to velmi zajimave. jak se domluvime?napisi Ti mail s kontaktnimi udaji na me.

        0 0
        • martt  

          K mojmu privatnemu mailu sa az do vikendu nedostanem, moj sluzobny tu nechcem zverejnovat. Ak chces aby som Ti tu knihu za 18,80,–EUR kupil a priniesol cez tento vikend do Brna, tak mi napis sem (tj do fora) kratku odpoved a objednam ju. Cau, Martin

          0 0
          • BH  

            jsem pro, jen nevim jak se setkame.., asi bude nejlepsi napsat me na muj mail viz. profil.

            0 0
    • St1c  

      hustee tie bajky s pohonom predneho kolesa a zatacanim zadneho:D

      0 0
    • JJ  

      Na CVUT vysla kdysi kniha Mechanika jízdního kola

      0 0
    • martt  

      Este som objavil dalsiu knihu, ktora by s temou mohla suvisiet

      www.amazon.de/…2790-9174928?…

      0 0
    •  

      Máme rádi zvířata!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.