• halcyon

    Uvazuju o nove allmountain/enduro vidli na Jamis XLT, mam asi 80kg a doted sem vozil Marzocchi Z3 s 10cm zdvihu. Brzdy Magury Louise 160mm. Chtel bych neco s vetsim zdvihem s hladkym chodem a rozumnou vydrzi, tak nejak me zaujaly zrovna Manitou Nixon Elite (pruzina) a Rock Shox Revelation 426 U-turn. Ktere byste dali prednost? Jake s nima mate zkusenosti (chod, vydrz, nechytnou hned vakl)?

    0 0
    • Pavlos  

      mi kazdy vidle pripada ze je urcena na uplne neco jineho:)

      0 0
    • krabica  

      A co takhle RS Pike?

      0 0
    • kesu  

      reveralitona ma bracha a je to super vidle,jeho deviza je ,ze se da sehnat uz za deset.Ale nixonovi odpovida pike,kterej je ale zase pri rozumny vaze o dost drazsi nez revelation.Ale pika ma zase pevnou osu.ja bych asi sel do RS me se ty manitou s tema cernejma nohama nejak nelibej..

      0 0
    • Misfit  

      jazdil som obidve predtym revelation teraz tohtorocneho nixona obidve vzduchove verzie. Revelation ma asi milion nastaveni + poplock na nixonovy mas kompresiu odskok a dlzku zdvihu… nixon bude o dost vacsia zehlicka nez revelation resp aspon ten moj je aj ked je pravda ze dual air osm mal nastaveny na revelation na tabulkove hodnoty… okrem toho na nixonovy sa mi urobila mala vola v puzdrach uz asi na tretom vyjazde a ked je vyfuknuty tak ho stlacim maximalne 14 cm tj 14.5 neni sanca:) ale inac som viac spokojny s nixonom zda sa milepsi chod citlivejsi a aj o nieco tuhsi nez revelation

      0 0
      • vratan  

        predpisane tlaky na RVL su zufalo nanic. fukaj menej a zistis ze vidla vie byt pekne citliva…

        0 0
        • lubos  

          tak, tak. Aj Reba na vahu okolo 70kg pise ze 110–115psi a skutocnost je tak 85–90.

          0 0
          • Pebe  

            taky se přidám, Recon tabulkově na 95kg160psi, foukám 125 a jsem spokojenej

            0 0
    • halcyon  

      Tak nejak se cim dal tim vic klonim k Nixonovi. Otazkou je jak je to s jeho dostupnosti v Cesku. Pike se mi zda na moje prizdisracsky jezdeni prilis festovni, pruzina tezka, vzduch drahy, k tomu pevna osa, coz obnasi dalsi prachy za naboj. Navic se mi moc nechce laborovat s nastavovanim vzduchovych komor. Pruzina bude urcite citlivejsi i kdyz diky te negativni komore to bude asi taky slusne zehlit. Zajimal by me nazor uzivatelu Nixona, jak je to s jeho tuhosti a vydrzi. Misfit psal, ze u jeho Nixona se udelala po par jizdach vule v pouzdrech.

      0 0
      • Misfit  

        no podla mna revelation dostane vakel ovela neskor kedze by mala mat 5 cm dlhe puzdra…

        0 0
    • McBlacky  

      možná bych se zamyslel jak to k tomu rámu sedne, víc jak 120 bych tam imho nadával…

      0 0
      • halcyon  

        samotny vyrobce dava na XLTcka 130mm vidle (Vanilu, Minuty, Talase)

        0 0
    • gaston  

      taky jsem rozmyslel a to tak dlouho az jsem sehnal pike air Uturn za cenu relavation. POkud mas obavu ze stelovani vzduchu tak jsem to jednou nafoukl pak trosku upustil pozitivni komoru a je to systemek jedna basen. Ty tocitka a mackatka co k tomu davaj nepouzivam, jen jsem to tam v instalacni vasni nandal :O) Jako system mi prijde dualAir nebo air U turn naprosto super a po marusce (OEM exr air) je posunun jiznich vlatnosti neskutecnej.

      0 0
      • halcyon  

        Asi tusim o cem to je, mel sem Sid tlumic se 2 komorama. Pike air U-turn za cenu Revelation to znamena konkretne kolik, jestli muzu byt tak smely?

        0 0
        • gaston  

          cca za 16 tis, ale pripocitej predni nabu, ja jsem sel rovnou do celyho predniho kola. protoze nechat si to vypletc, stary rafek s novou nabou vyslo skoro stejne. Popravde doporucuji ti RS protoze ji mam a jim jsetli je v poho ( alespon zatim) kdybych mel Nixona tak bych ti asi doporucil Nixona… Vzduch je podle mne super ja jsem takova tezka vaha a predstava, ze si koupim vidlia pak budu jsete schanit pero, navi takle si stim muzes pohrat, ale jsetli jsi to uz mel tak znas sam. Jinak s tou koupi to byla klika jak svina :O)

          0 0
    • halcyon  

      Nakonec sem koupil Revelation U-turn na kupkolo.cz. Nixon mozna bude mit o neco lepsi chod, ale je to imho vidle urcena pro vetsi drsnaky nez sem ja, buhvi jak je to s dostupnosti (kdyz to vozi Progresscycle:), navic mam kotoucovku na IS. Za usetrene penize sem koupil sedlovku, predstavec a riditka WTB TXC na tandem-bike.cz. Doufam, ze sem neudelal blbost:)

      0 0
      • blue  

        s TXC urcite ne :-)

        0 0
        • halcyon  

          akorat de na riditka blbe primontovat tachac

          0 0
          • blue  

            tachac nevozim a na svetlo jsem si dokoupil OS objimku, tak se podivej, jestli k tvymu tachaci je taky k dostani

            0 0
    • jecnak  

      Pike

      0 0
    • Trojci  

      Bral bych ten Relevation – reverse arch u manitou mě děsně zklamal.. je to úplná hovadina, ta vidle je jak máslo!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.