27,5 / 650B - pokec, informace, zkušenosti, komponenty a další

44 nepřečtených
  • Martin

    na Zlatčino přání zakládám nové vlákno o 650B – prosím o věcnou diskuzi na dané téma, flame o velkých kolech a podobných věcech si prosím nechte do spamovacího tématu http://www.bike-forum.cz/…rodavat.html#…

    enjoy

    0 0
    • Zlatka  

      Takže co nám na to říká třeba google ?

      27,5

      0 0
    • Zlatka  

      History of 650B

      0 0
    • martin_bakov  

      Je otazka jestli se pro tuhle velikost najde na trhu misto kdyz uz je 29er trochu rozsirenejsi a pripada mi (kdyztak oprava) ze se tenhle segment rozsiruje vic a vic. Jsou nejaci velci hraci na trhu nekde kteri prosazuji tyhle kola 27,5" ?

      Jinak proti jakymkoli prumerum kol a jejich vlasnostem nic nemam :) kazdy at si jezdi co chce.

      0 0
      • t29  

        Ani slovo o 29, na to je vedlejší vlákno! ;)

        Z diskusí a fotek jsem vyčetl např. výrobce Ventana (konkrétně model El Bastardo 650b).

        0 0
        • Martin  

          jo, mám tu nervózní tlačítko blokovat a nebudu se ho bát použít :D

          0 0
        • martin_bakov  

          El Bastardo, no to je trefny nazev ;)

          0 0
        • Janes  

          Pár kousků dělá asi 2 roky Haro a moc se mi líbí.

          0 0
    • mr.antik  

      Takový kola bych bral na silničku, malinký rámy vypadaj s velkýma kolama dost blbě…

      0 0
      • MlokCZ  

        Proč na silničku? Vždyť silnička má kola ještě menší, tam to často není ani celých 27". Na poslední silničce jsem měl jen 26,5" (2115mm obvod).

        0 0
        • mr.antik  

          aha, já myslel jsem že rozhodující je velikost ráfku

          0 0
          • MlokCZ  

            Tak to záleží pro co rozhodují (velikost kol bez plášťů je samozřejmě pořád totožná pro silničku, trek i 29tku). Já teď psal reálný průměr z praxe pro silničku.

            V reálu se pak stane, že pořádně objemný 26tkový plášť může mít průměr už i o pár mm větší než silniční plášť.

            0 0
    • Zlatka  

      Zde pár 650B bajků od usera Cracked Headtube / Jeremy Quijano.

      Hodně informací je pak zde.

      0 0
      • JakeF  

        Koukám tam má nějaký kolo se ZTR 355 ráfkama. To už začíná vypadat, že by se dalo postavit použitelně. Custom rám od Duratecu, ZTR ráfky, osadit Sramem XX, ještě aby udělali v tomhle rozměru Foxku vidli a měl bych novou představu svýho ideálního závodního kola :).

        0 0
    • nox159  

      kdybych mel chtit dalsi rozmer rafku tak k 26 a 28 bych uvital 30 nebo 32 – to by mohlo byt zajimavejsi nez cpat neco mezi :)

      0 0
    • op  

      v minulym vlakne mylne padlo, ze se jeste nedelaji 650B vidlice, delaji uz docela dlouho: White Brothers

      0 0
    • whom  

      Já bych ještě nacpal mezi 26" a 24" nějaký 25ky, na eště menší rámy… Ať je v tom pořádnej bordel. Když už se 28" v mtb řiká 29er, ne?

      Očekávám kamenování od obou táborů :o)

      0 0
      • kubad  

        Jj souhlas ať je možnost výběru :-)

        0 0
      • Smazaný účet  

        16" ram 24"

        17" 25"

        18" 26"

        19" 27.5"

        21" 29"

        23" 30"

        0 0
        • nox159  

          budu tim padem jezdit 29,5 er :D

          0 0
          • Smazaný účet  

            gratuluju, idealni volba, krasne zkombinujes vyhody 29" a 30" kola a na nicem jinem uz nebudes chtit jezdit!

            0 0
      • Marskatin  

        Ne, já bych to naopak pročistil. Historicky je zaveden 4 palcový krok a řada 12–16–20–24–28. 29 jsou vlastně 28 :)

        pro 26 nezbylo místo :)

        0 0
    • Tina  

      názorné porovnanie veľkostí 26" 27,5" a 29" kolies

      0 0
      • whom  

        No, asi bych těch 27,5 unes, ale zas kupovat nový… Ne a ne. Zůstanu.

        0 0
      • Bafoon  

        super fotka

        jak na to tak koukám přijde mi že tenhle rozměr to má/bude mít hodně těžké se nějak masověji rozšířit. Je to taková ani ryba ani rak. Něco jako u aut – benzín / nafta / hybrid tak u kol hybrid=27,5. Řek­něme že si drtivá většina bajkerů vybere mezi 29 a 26. Ale přijít do krámu a vybírat si mezi 29/27,5/26 to by byl luxus :o)

        0 0
        • Zlatka  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
          0 0
      • Zlatka  

        Ty Tino mrkla jsem na ten Tvůj zmiňovaný rám VanNicholas Zion (to je také titan? [předpokládám že ano] – ty jsi titanově vyhraněná jak koukám, bo čumim..) tak se velice obávám toho, že tam Schwalbe Racing Ralpha ve velikosti 57–584 – 27 1/2×2.25 jen tak opravdu nedáš.

        Nebo to máš vypočítané, díky užším trubkám, díky někomu na netu ? Kdo to již testoval ? Nemohu tyto informace vygooglit..

        Tento plášť bych zrovna va takové šíři nechtěla, škoda že nedělají 2.1 v 650B nebo jiné kupříkladu mnou poptávaný Sammy Slick.. :((

        0 0
    • Zlatka  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
      0 0
    • Zlatka  

      Mám tedy napsat do svého nového vlákna ty příspěvky, které tady chybí, které jsi vymazal, nebo je odkryješ ??

      0 0
    • Zlatka  

      Namísto abys mi tu mojí „konstruktivnost“ jak to nazýváš objektivně fakty vysvětlil tak se zmůžeš pouze na mazání ??

      0 0
      • Martin  

        jak u debilů

        lock

        0 0
        • Martin  

          a pro případné zájemce – vadí mi, že zlatka neumí měřit stejným metrem a opět sklouzla k ovčímu konfrontačnímu tónu

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce