šířka pláště / pohodlí / valivý odpor

75 nepřečtených
  • dieegoo

    Budu potřebovat nové pláště, zatim to asi vypadá na Maxxis Larsen Mimo nebo TT…(pripadne nejaky jiny, ale ve stejne cenove hladine → 350/ks) ale nevim, jestli vzit 1.90 nebo 2.00 siroke… Jestli to bude mit velky vliv na rychlost odvalovani, na pohodli.. tak poradte

    0 0
    • Lister  

      1.9 nech pro silnici :o)

      Už jsem jak kolovrátek, píšu to kam můžu ale 2,1 je minimum, 2,3 je optimum :o)

      0 0
    • lubos  

      na rychlost odvalovani moc ne, na pohodli ano.

      0 0
    • default  

      A co trebaaa, to tu dlouho nebylo: Schwalbe Racing Ralph Sport 2.25 – drat. Meli by ho mit na eshop.bikezone­.cz/ – ale musis jim napsat, v ceniku ho nemaj. To all: no flame… ;-)

      0 0
    • RUMcajs  

      Mno, Larsena TT jsem jezdil a muzu rict, ze je na silnici je valivy odpor velmi dobry. Dojizdel jsem 7km do prace a tak jsem mohl sledovat svoji maximalku a prumernou s wormdrivama a s Larsenem TT. Rozdil byl maximalne 2km/h.

      Co me na nem zaskocilo, tak to je fakt, ze lepe zabira, nez brzdi :-(

      0 0
    • navikin  

      Jezdil jsem oboje, ale TT o mnoho rychleji ubýval. Ostré hrany jeho vzorku neměli na záběr a vedení v blátě výraznější vliv. Dá se jezdit i s těmi 1,9 ale širší jsou pohodlnější.

      0 0
    • Pekáček  

      Jestli váháš v této cenové relaci tak doporučuju Maxxis Ranchero, dezén je o mnoho lepší než MiMo nebo TT, víc vydrží (nemá tendenci dělat placku jako TT) a je vcelku rychlej. Šířku Ranchera nebo když se rozhodneš pro ty druhé dva jedině 2", ve skutečnosti je to balon.

      0 0
      • dieegoo  

        zas jestli kulhanek nekeca, tak je rozdil 200g v hmotnosti na jeden plast :/ tak neivm… zas chci, aby nejakou dobu vydrzel

        0 0
        • Pekáček  

          Tož si je nech zvážit, váhu tam maj.

          0 0
          • dieegoo  

            na druhou stranu radsi o 200gramu vic, nez abych je po 1000km musel zas menit

            0 0
        • kycis  

          Ritchey Zmax, drzi mi na zadku uz asi 4,5 tisice. A nebo neco od Conti,explorer je taky drzak,v dratu stoji obe do 400Kc. A samo ze 2,1' :-)

          0 0
    • gobike  

      Takze: mam Ignitory 2.1 , sou dobry, ale docela uzky a rychle se sjedou, Urcite bych nevzal Harddrivy. Ty Ranchera se mi moc libi, priste bych asi sel do nich.

      0 0
      •  

        Přes dva roky jsem jezdil Ignitor/DynoMite! a vcelku spokojenost až na to, že zadní je po cca.1000km sjetej. Letos Continental Vertical ProTection 2,3 váha 617gr. Nemám na nich sice moc najeto, ale oproti Ignitoru se líp odvaluje (foukám hodně), je pohodlnější a drží celkem dobře na všech površích. Zatím spokojenost, uvidíme co vydrží.Ahoj

        0 0
        • kafac  

          No ja mam ve prdu Ignitor 2.35 a mam na nem najeto asi 8500km a vzorek je jeste slusnej, zadni Dynomite jsme ojel asi po 5000km.....

          0 0
          • aortacek  

            mohu se zeptat na reálnou šíři plášťů a jak je to s defekty ?

            0 0
        • vojtechposmourny  

          No, minulou sobotu jsem zjistil, že kombinace mokrýho šutru a verticalu opravdu nic moc. Jen tak tak, že sem si nerozbil tlamu.

          0 0
    • orca  

      asi je ještě otázkou jakej terén vyhledáváš … podle toho asi i plášť …

      0 0
    • Raydowe  

      ja vozim sice az 2.5 continental diesel, o ktorych urcite neuvazujes, ale aspon skromne poradim ze s continentalmi som este nepichnul. Vydrzalo to prechod po hromade ska a rovnako 35–40/km/h po ceste tvorena len kamenmi velke cca ako pest. Spokojnost…

      0 0
    • prcina  

      já mám Sch.Betiny a jsem hodne spokojenej,drzi jak prilepeny…

      0 0
    • Radek Broz  

      Maxxisy jsou takovy podvyziveny – i ten 2.0 je do terenu malo a rozdil mezi 1.9 a 2.0 je zanedbatelnej. Vem klidne 2.3, to tak odpovida normalnim 2.1 plastum. Druha vec je, ze Maxxisy ve tvrdy smesi stojej za houby, ale v tyhle cene to vyjde vsechno podobne.

      0 0
      • Pekáček  

        Dovolím si tvrdit, že Ranchero 2" (Larsen TT 2") je prakticky stejně široká pneu jako Bontrager Jones a nebo RR 2,25", Conti Vertical 2,3". Zrovna včera jsem ho nazouval na bajka spolu s Jonesem. O podvýživě nemůže být řeč. A navíc mi připadá, že Maxxis 2,1" (Ignitor) je menší než tyto 2" Maxxis gumy.

        0 0
        • Radek Broz  

          Tak ty tvoje plaste jsem nikdy nemel, ale ve srovnani s Tioga, Michelin, Schwalbe a WTB podvyziveny jsou. Kazdej si to cisluje trosku jinak.

          0 0
          • Pekáček  

            Big Jim 2,25" je hubenější než Ranchero 2". WTB Motoraptor v drátu 2,1" je taky menší jak Ranchero, tedy alespoň to co teď leží vedle mě, teď dělají trochu jinej dezén a je označený 2,14" (ale i tak je menší než Nanoraptor v kevlaru /měřil jsem v obchodě/ – Nanoraptor kevlar je asi srovnatelný s Rancherem nebo zmiňovanýma Jonesama).

            0 0
          • libi  

            souhlas, zajimalo by me kde maxxis ty hodnoty bere, v porovnani s Tiogou to je neco uplne jinyho Tioga 2,3 = maxxis 2,5÷2,7. Hlavne je dobry ze Tioga ma napsanej rozmer i v mm a kdyz to prepoctes na palce tak to fakt sedi.

            0 0
            • Radek Broz  

              Presne tak – Tioga je podle me cislovana spravne a Maxxis ma pri stejny sirce cisla vyssi v pomeru, jak pises.

              0 0
        • Splinter  

          Jo momentálně mám kombinaci Ignitor 2.1 a Ranchero 2.0 na kole a to Ranchero je strašněj balón.

          0 0
    • PetisV  

      Zdar. Mohu-li doporučit, tak nejlepčí obutí pro Tvoje kolo nabízí koloshop tady:

      www.koloshop.cz/index.php?…

      :o)

      0 0
    • pop  

      nezávisí jen na šířce, ale také na profilu. Obecně čím lehčí pláště,tím nižší profil i šířka=menší pohodlí. Jediná výjimka co znám je schwalbe RR. Já měl Maxiss MiMo, byl supr na XC a závody, ale hned se sjel a pohodlí nulový. TT bych nebral už vůbec, je míň univerzální. Jestli chceš dobrej lacinej plášť co vydrží, tak Michelin Wildgripper Comp 1,95 nebo 2,0 – stojí v drátu 300 Kč a vydrží 5kkm stoprocentně. Pohodlí je vyšší jak u Maxxis MiMo a odvaluje stejně a zabírá líp.

      0 0
    • dieegoo  

      A co rikate na Schwalbe Jimmy nebo Big Jimm?

      0 0
    • poiko  

      Můžu ještě dotaz, abych pak nemusel zakládat novej thread? Co je to šířka pláště 2"? Je to šířka pláště, když se plně rozloží na rovnou plochu? Není mi to moc jasné. Díky

      0 0
      • zirecek  

        Ne, je to šířka pláště měřená na šíři pláště při nafouknutém stavu. Ne vždy to odpovídá, čiliž dva výrobci napíší 2,10", ale v realu jsou šíře trochu jiné.

        0 0
      • Gorgov  

        hu, to je vlaste jen takovej dezail,asi si nikdy nevidel plast na bika, vid? :) zkus plášť rozložit na rovnou plochu a změř si to. 1 palec je 2,56cm, co myslis? Asi nameris kolem 4 palcu u „bezneho plaste na horska kola“ no a takovy plaste se myslim sehnat nedaj, cili je to jasny…

        0 0
    • zirecek  

      Tyhle thready miluju. Aneb každý indivindi doporučuje ten svůj co jezdí, bo je přece nejrychlejší, nesjíždí se a má grip, že se dá jezdit po stropě, :-)).

      0 0
      • dieegoo  

        ale houby… viz pekáček.. ten i kritizuje :)

        0 0
        • zirecek  

          Nechci to moc zjednodušovat, ale máloobjemový plášť – málo pohodlí, malý vzorek – špatně drží a opačně; nic víc, co řešit. Ostatní jsou malé rozdíly. Teď dostanu do drně, :-)).

          0 0
          • dieegoo  

            já bych teda ještě řešil životnost… ne každej je zvědavej na to kupovat každej druhej měsíc nový pláště… se pak docela prodraží :/

            0 0
    • MlokCZ  

      A když jsme u té šíře a výběru. Je RR 2,25 širší než Python 2,0 nebo jsou cca stejný. Našel jsem v historii přesnou šířku 2,25 RR, která je opravdu dost malá, ale šířku Pythona jsem nenašel. A ještě dotaz na přímé srovnání Python 2,0 x RR 2,25 (oboje v kevlaru) i když zmínek v historii je o tom dost, ale přímých porovnání moc ne. Pořád si nemůžu vybrat, který z nich vzít.

      0 0
      • MartinXC  

        RR 2.25 je širší než Python 2, ale srovnáním nemůžu sloužit – nejezdil jsem RR2.25. Ale tipnul bych si: pohodlí = stejné valení = Python lepší záběr a grip = RR lepší váha = python lepší odolnost proti sjetí = Python lepší (tvrdá směs)

        0 0
        • Mobidyk1  

          Python odpovídá těm 2 palcum. Mam ve verzi tubelles. Ale jsou to děsný pláště :D

          0 0
          • MlokCZ  

            To taky byly dotazy 4 roky staré, od té doby je tu vše x krát přeměřeno a i samostatné vlákno s reálnou šířkou plášťů.

            0 0
    • Daník  

      Je to starší test, ale zajímavý. Nahoře valivý odpor, dole odolnost proti průrazu.

      0 0
      • dieegoo  

        a mohl by mi někdo vysvětlit, co ty hodnoty na osách udávaj? Německy neumim, takže mi to moc neřekne

        0 0
        • Daník  

          Valivý odpor ve watech; u odolnosti šlo o simulaci průrazu pláště hranou kamene v lab. podmínkách, takže výška v cm ze které pouštěli na plášť nafoukaný na 3bary pazmek o hmotnosti 10kg než guma prdla…

          0 0
        • Polka  

          To nebude tou nemcinou ;-) Ve vrchnim grafu je valivej odpor plastu a dole odolnost proti defektu.

          0 0
          • dieegoo  

            N tak bez němčiny si těžko přečtu ten doprovodný text, takže pak mi ty hodnoty na grafu stejně řeknou kulový

            0 0
    • Scott RC  

      mám dotaz, chtěl bych si koupit na novou sezonu nějaký závodní pláště…přemýšlím o Schvalbe Racing Ralph 2,25 s bílým běhounem, máte někdo zkušenosti? není 2,25 až moc na závody? díky

      0 0
    • Prtko.cz  

      Larsen TT nekupuj měl je kamoš a za 2 mesíce sjetý.

      0 0
      • JakeF  

        Co myslíš, ještě vybírá? :-)

        0 0
      • Prtko.cz  

        proč to někdo místo blbejch připomínek raději nezamče…????

        0 0
        • roud  

          třeba proto že zde někdo vznes další dotaz aby tu nebylo 1000 vláken na jedno téma…

          0 0
        • MlokCZ  

          Zamknout to může jen zakladatel. Nevidím důvod proč by ale měl.

          Na druhou stranu když bych dopisoval do existujícího vlákna, tak si nevyberu 4 roky staré vlákno, když je tu podobných vláken vhodných k tomu dotazu mnoho pár týdnů starých.

          0 0
      • Mobidyk1  

        ta směs je měkká. Na asaltu se to obrousí hned. pravda.

        0 0
        • DaSnail  

          60a neni zas tak mäkká. na asfalt sú vhodnejšie iné plášte. koľko km si predstavuješ pod slovom hned?

          0 0
    • rambousek  

      Já jezdím na zadním kole MAXIS RANCHERO 2,oo.Šířka je ale o dost větší než u plášťů které jsem měl a měli napsáno 2,1.Na silnici i v terénu jede slušně,zatím asi nejlepší plášť co jsem mněl.Cena cca 350 kč „drát“

      0 0
    • nox159  

      rad bych se přiživil at nemusim zakladat nove vlakno.

      vsichnu tu vychvalujete siroke plaste…

      tak sem rikal ze bych taky zkusil neco jineho, do tedka sem jezdil RR 2,1 a bez problemu (cca 8 000km ) pak sem obul racekinga ktereho sem po 50km ježdění prořezal o surt.

      chtel sem se zeptat jestli nekdo nevite jak vysoky a siroky bude tenhle plast VREDESTEIN pritelkyne jezdi 2,0 a pohoda ja bych chtel zkusit fakt neco exstreme sirokeho jen tak pro zajimavost, klidne na to jezdeni s pritelkyni tam se nikde nezenem. Jen nevím jestli by mi tenhle plast prolez přes Včka protoe se ptam, asi nikdo nebude mit tenhle plast doma co?

      0 0
      • StuntJ  

        Já bych zůstal u RR, já jsem sním spokojený a přisprávném nahuštění je i pohodlný. Mám též 2,1 a při cestách do terénu ho fokám na minimu – to jest 35psi apři cyklostezkových výletech na 40–45psi a zatím max spokojenost … maximánlě zkusit 2,25, ale mám jen 17mm ráfek, což je pro něj max :

        0 0
        • nox159  

          nechci menit RR, sem s nima naprosto spokojeny, temer bez defektu, drzí dobre, jsou lehke na nich budu jezdit porad jak zavody tak treninky :)

          jen sem chtel zkusit neco dost jineho, jen ze zvedavosti, poradne se na tom jezdit dat nebude ( podle me) ale na jezdeni v terenu s pritelkyni to muže byt super – uzit si ten komfort s jizdy jak tady slyším :D ( moc mi to nepojede s tim počítam a na škodu to nebude :D ) jen me zajima jestli nekdo nevi rozmer v te velikosti 2,4" jestli to narvu na kolo :)

          0 0
    • karelretik  

      jakou šířku máš ?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.