• kralovek

    Mate nekdo srovnani … jsem ted nejak out of moderni doba Diky

    0 0
    • lubos  

      zdvih 100 vs. zdvih 130 ? Jinak ja tedy nevim, ale dost mozna za mesic reknu , ze ani jedno :)

      0 0
      • vratan  

        co sa deje? nejaky problem s rebou?

        0 0
        • Lister  

          možná ji přestaví na těch 130 :o)

          0 0
        • lubos  

          Nechodi zatim tak, jak bych si predstavoval (mam urcity standard). Zatim ladim tlaky a tlumeni, ale nemam z toho dobry pocit :(

          0 0
          • vratan  

            jasne. pri mojom prechode z MXC ECC je to jedna basen…

            0 0
            • lubos  

              Ja som celu zimu odjazdil na MXC (sice jedna noha pruzina) a Reba doteraz chodila horsie. A porovnavat s Maratonkou radsej nebudem. Ale po dnesku som pobral trochu optimizmu. Tak sa uvidi. Ale Maratonka z nej nebude, bohuzial. Vyhodu ma akurat v nohach a je aj tuhsia asi. Nemozem to ale porovnat s Maratonkou 2006, len s tou mojou. Nemam rad prilis progresivne vidlice. Ty si presiel na 130zdvih, ze ? Tam je to lepsie, lebo zaciatok je u Reby celkom fajn a 13cm zabezpeci aj nejaky zdvih.

              0 0
              • vratan  

                dnes som to trochu pojazdil v terene a dojem velmi pozitivny. mam to nastavene na citlivo (vyssi tlak v negativke ako v pozitivke), takze uz nezatazena je vidla ponorena tak 5–8 mm. zaciatok chodu je krasne citlivy, ku koncu trochu tvrdne. mne osobne to vyhovuje – nemam rad ked sa mi pri vidla pri vacsom naraze uplne ponori. faktom ale zostava, ze pri tlaku ktory v sucasnoti mam (mensie tlaky ako su na napisane na vidlici na moju hmotnost), sa mi vidlu nepodarilo zasunut viac ako 2,5 cm pod korunku. musim teda este otestovat nizsie tlaky – mozno preto ten tvrdsi a nevyuzity koniec zdvihu. ale vsak snad sa zase niekedy stretneme na biku a mozeme Rebu a RVL porovnat nazivo…

                0 0
                • Daník  

                  Já jsem si teda při větším nafoukání negativky nějakého snížení zdvihu nevšiml?!Negativku i pozitivku zatím jezdím se 120 PSI/81kg, mám z toho docela dobrý pocit a hlavně mě moc nebaví trávit čas hraním s tlaky. Jinak by mě zajímalo, jaké zkušenosti máte s různým nastavením toho červeného a modrého pazmeku (zpětný ráz a komprese)?

                  0 0
                  • lubos  

                    Modry bazmek je nejaka uplna pikacovina. Ten cerveny nejak velmi velke rozdily nema, mam pocit. Ale rozdil tam je. A taky se pry ztraci (ten bazmek). Zdvih se ti jinak pri vetsim tlaku v negativce snizi musi.

                    0 0
                    • TinkTink  

                      Bych chtel tu Tvoji Rebu videt :o)…jestli ten system funguje jenom trosku podobne jako muj Pike, tak nechapu nespokojenost…ale asi nefunguje :o)

                      0 0
                      • lubos  

                        A jel si Rebu ? A vyuzivas celej zdvih na Pike ? Bych rad vedel.

                        0 0
                        • TinkTink  

                          Reba – ne, to se prece da vycist z te moji odpovedi. Ale jak tu vsichni jeste nedavno psali „jedine Reba“, tak…takze jsi nespokojeny…su­per :)

                          Pike – ano, vyuzivam…ale pritahovat kompresi urcite nebudu :)…ze to dostanu sem tam nadoraz mi fakt nevadi :)

                          0 0
                          • lubos  

                            No ona je jakoze super. Dobra vaha, 32mm nohy, kdyz zkousis chod v ruce, chodi jako maslo. Neni tomu co vytknout. Prave maratonka mi mirne pridrhavala pri malinke rychlosti. No jenomze diky bilym srackam jsem do terenu se dostal hodne pozde. A najednou pres vsechno co jsem si myslel nechodila tak jak jsem ocekaval. A to sem ji foukal cca obdobne jako predchozi vidlu. Tj sag pri nasednuti cca 2cm, zatlaceni v ruce plnou vahou cca do 8cm. Ale pravda je taky, ze jsem menil i ram, mozna mala zmena v geometrii muze mit vliv na chod, ale takovej snad az ne. Kolik mas na Pike sag ? Jestli mas tedy normalni geometrii :) Na doraz ji davas kdyz skaces ?

                            0 0
                          • lubos  

                            jeste me napadlo, jestli nahodou ta jakokdyby necitlivost nebyla zpusobena prave tim modrym nesmyslom. Zlate kolecko mam na max. vytocene (res.min?) a to modre neni uplne uvolnene, malinko .. tak 3–4mm? je otocene, ponevaz pak ten lockout moc nefunguje. Tak jestli pak nebrani v chodu. Resp. nejde s toho nejak zbavit ? :)

                            0 0
                            • TinkTink  

                              Hmmm…toto Ti asi neporadim vyresit bo to nevidim, ale to moje je vytocene na max a lock funguje naprosto korektne… Jinak – zlaty mam pritazeny na max…tzn prorazeni na max.

                              Pike – Sag – obavam se, ze todle Ti nepovim…ja to nemeril…zmerim to dneska…

                              Ad skakani – ja neskacu…to se neda skakanim vubec nazvat…skacu na DHcku..snad :)…tady se vozim :)

                              BTW – ted me napadlo – kdyz to budes mit tak, aby jsi mel kompresi uplne povolenou, tak se lock bude chovat jak?…jestli jsem to dobre pochopil, tak mas vlastne lock vyplej a dohanis ho tim, ze ho mnohem vic utahnes…ja mam floodgate utazenou na max a lock funguje uplne v pohode- zbejva mi 10mm chodu a krasne zehli ty drobny nerovnosti co jsou…dal do zdvihu se moc nedostanu, leda by se lock prorazil… :)

                              0 0
                              • kesu  

                                mozna budu akorat opakovat ale na kamosovim piku a brachovim revelationu chodi lock(modrej bazmek?…)jedine pokud je floodgate nastavenej aspon na pulku,pokud je uplne povolenej tak je vidle trochu citlivejsi ale nechodi lock,pokud je dotazenej tak je min citliva.A cervenej bazmek myslite tlumeni odskoku?…

                                0 0
                              • lubos  

                                No, ten lock uplne vidlu nezamkne, chodi to mozna tech 1cm .. to mi docela vadi. Zkusim asi to uvolnit nebo co … at vidim.

                                0 0
                                • TinkTink  

                                  aha…ale todle je prej vlastnost poplocku…mne to naprosto vyhovuje – zas co mi nevyhovuje je ultratvrdy lock nebo lock ala ETA – ten nesnasim ze vseho nejvic…

                                  Takze – s timdle Ti asi neporadim, kazdopadne to povol na minimum, to muze byt ciste teoreticky i duvod Tve nespokojenosti…i kdyz jak tady ctu ty reakce na Rebu, tak…hehe…kde ze mesic stare informace jsou…

                                  0 0
                                  • lubos  

                                    Tvrdy lock je spatny pri stoupani ze sedle v terenu, ale zas mekky lock ztraci smysl, no nic, zkusim tohle .. uvidime. Nicmene posledne uz chodila docela dobre i s timhle nastavenim.

                                    0 0
                                    • TinkTink  

                                      Nevim no…zda se mi, ze to mas fakt divne nastaveny, takze tezko radit…

                                      0 0
                                      • lubos  

                                        Jsem odtocil to zlate kolecko, asi to je lepsi , nicmene lock ted nic moc, slyset tam vzduch. V sobotu mi vidla chodila slusne, byl jsem spokojene, uz jsem ji dal pres 9cm. Po dnesni vyjizdke ji mam chut hodit do Dunaje … negativka ztraci vzduch, vidla byla dost necitliva .. tohle jsem si uzil az-az s poskozenou negativkou u bombery, taby tohle delala vidla za 18tisic, tak to fakt nezeru.

                                        Co myslis … slo by do Reby nacpat tlumeni a komory z bombery ? :)

                                        0 0
                                        • TinkTink  

                                          Hehe…to jsou perly todle :o)

                                          Ja mam pika v pruzine a fakt si lebedim… :)

                                          A k tomu tlumeni – ciste technicky je mozne cokoli, ale nedelal bych to :o)))

                                          0 0
                                          • kesu  

                                            a kdyz si tink lebedi s vidli od RS,tak to uz je teda co rict:)

                                            0 0
                                          • lubos  

                                            Na Tvoji vidlici bych Trophy jet fakt nechtel :)

                                            0 0
                                            • TinkTink  

                                              Moje vidlice vazi 2550g – vcetne poplocku a bovdenu :)…to neni az tak moc…mam nabu White Brothers a pomerne lehkej rafek Mavic EX 729…to neni az tak tezka kombinace…

                                              Az mi dojde nova vidle, tak si todle dam na HT na kterym jezdim DH… :)…jediny HT ktery bude mit lock na riditkach :-D

                                              0 0
                                        • vratan  

                                          nemali niektore reby problem s tesnenim medzi pozitivkou a negativkou? niekde som to cital – asi to bude tvoj pripad…

                                          0 0
                                          • kesu  

                                            jo vidis to mely,myslim ze to bylo zpusobeny spatnou vazelinou ale jistej si nejsem…

                                            0 0
                                            • lubos  

                                              Vazelinou ? Vzdyt tam je olej, to by nevydrzelo ani minutu.

                                              0 0
                                              • kesu  

                                                no rikam ze si nejsem jistej:),ja mel predstavu ze se to tesneni maze,ale ja sem vzduchovou rs jeste nerozebiral takze fakt nevim.tak promin

                                                0 0
                                                • lubos  

                                                  Omlouvat se mi nemusis :) Ja jsem to taky rozdelane nemel, jenom zatku od pozitivky, jsem byl zvedavej co tam je, a jestli je tam olej. Neni tam nic, ani olej :)

                                                  0 0
                                          • lubos  

                                            No tak to je fakt super. Tak este nieco pojazdim, a ked to spravi znovu, tak ide na reklamacku. Takze vidlu mesiac neuvidim. Ak to vobec spravia. A este k tomu som vcera zistil, ze RaceFace evolve XC loziska v strede su shit najvetsieho rangu!

                                            0 0
                                            • muffin  

                                              je to sice off topic, no skus rozpisat, co mas s tim race face-om. Ja mam ten x-type a uz mi ide dost na city. Posledne dva tyzdne odtial vychadzaju zvuky, ze mam obcas pocit, ako by som siel na ukrajine. Dnes ide bajk do servisu a ked s tym nieco nespravia, tak pojde stred z domu.

                                              0 0
                                              • lubos  

                                                No, najazdil som na tom odhadom tak 1000km, urcite nie viac. Nejazdil som to v blate, vode, ani v zime. Newapkoval som to. Az asi pred 3 tyzdnami som prvykrat tento rok (okrem zajazdovania hydier) ho vytiahol (giant reigna), bolo trosku blato, tak som ho umyval (kefou a vodou). Odvtedy som s nim nic nerobil. No a v sobotu vecer som ho chcel pripravit na jazdu, a zistil som , ze kluky skoro nejde normalne otocit. Tak som sa s tym hral a zistil, ze lava miska nejde upne volneale po prestriekani a carovani sa to rozchodilo a je to ok. Bohuzial prava (kde su pily) je v takom stave, ze s tym ide len tazk otocit, a ked kluku dotiahnem, tak to kladie odpor a miska sa netoci. Toci sa len okolo podloziek. A rozobrat to neviem vobec. Takze ak niekto nadaval na loziska u Shimana hollowtech tak tie su asio este uplne bombove oproti tomtuto smejdu.

                                                0 0
                                                • muffin  

                                                  hmm, a ja sa stazujem na zvuky…:o), neviem preco, ale mam pocit ze vsetky tie inovacie su na prd. Pred desiatimi rokmi som na bajk 2000km ani nesahol, s vynimkou mazania retaze a bovdenov, a slapal jak hodinky…a to bol ocelak na aliviu…

                                                  0 0
                                                  • lubos  

                                                    No … nie uplne :) Klinky v klukach na favorite, ziadna integrovana osa, naboje, stare radenia … vsetko by som nezatracoval :) Su aj veci dobre, len problem je v tom, ze najst nieco slusne sa neda podla ceny :( … len nejakymi dlhodobymi skusenostami. A potom sa to prestane vyrabat :)

                                                    0 0
                                                • vrazdit  

                                                  ja na tom mam pres 3 tisice a v pohode…a to zase naopak projedu kazdou srackou :)) jednou mi to chytlo fakt nechutne zvuky, v servisu zjistili akorat ze tam bylo malo vazeliny…jinak podle me super kliky a maximalni spokojenost…

                                                  0 0
                                                  • lubos  

                                                    Tak to mas dobre. Ja jsem to ted vymenil a pozdeji to necham reklamovat. A vim o dalsim, kteremu zacali po 300km loziska piskat a dret. Tak je dost mozny, ze nejak soudruzi pozapomneli na vazelinu. Akorat, rozebrat to neumim, tudiz nevim co s tim. Jinak misto raceface lozisek tam ted mam shimano LX :)

                                                    0 0
                                                  • muffin  

                                                    tak to bude asi aj moj pripad…vcera som bol po neho v servise, vraj to rozobrali, vycistili a premazali…a zatial je to ticho…

                                                    0 0
                                        • Dany  

                                          mna by zaujimalo ako je to s tym unikom vzduchu. Robia to aj dalsie alebo iba chyba kusu? Chystam sa ju kupit ale ako to tu citam… Progresivita mi nevadi, lock moc nepouzivam. Ide o citlivost z kraja zdvihu a o to ci po dlhsom svihu netuhne. Da sa kupit lepsi vzduch za take prachy?

                                          0 0
                                          • lubos  

                                            No ja som spravil chybu s tym fukanim vzduchu. Ked som ju kupil, tak som vedel, ze tabulka psi je nespravna podla mtbreview. Lenze, zima bola dlha, a nez som sa s nou dostal do terenu vsetko som zabudol. No a tiez ma pomylilo to, ze klasicke nastavovanie podla nejakych mojich praktickych skusenosti az tak nefungovalo :) Som skoncil nakoniec pri vahe asi 74kg komplet + 11 kg bike na hodnotach okolo 85 psi. Co by malo byt vcelku uz dobre, a progresivita tam nie je velka. Ake je teda ok to, ze nema v pozitivnej komore olej. Citlivost zaciatku zdvihu je ok, minimalne na urovni foxa. Citlivost zaciatku ked je bajk hore nohami nie je dobra, ale po steceni oleja je na urovni sida, ci max. aka sa da. Z toho mne vyplyva, ze odpory a system pozitivnej/ne­gativnek komory je uplne ok, ale nieco nie je v poriadku v systeme tlmenia. Dalej .. stava sa mi, (zlate kolecko kompresie mam asi tak v polke), ze lockout skoro vobec nelockuje a vydava zvuky ako ked preteka vzduch zmiesany s olejom cez ventil. Ak to kolecko zatocim uplne tak sa to da, ale vtedy myslim vidla straca trochu citlivost (alebo viac ako trochu). Negativka mi stracala vzduch od zaciatku, ale obavam sa, ze ho mozno straca viac ked pracuje v terene. Ventil som skusal zatocit, neslo to, tak neviem, ci pusta cez ventil alebo do pozitivnej komory. Ak to pusta do pozitivky tak asi dostanem infarkt, pretoze to bol dovod preco som ju kupil miesto maratonky. (nemohol som dlho zohnat nahradny diel). Teraz ju fukam uz pumpou z bombera, takze budem mat presnejsi prehlad o tlakoch po jazdeni a uvidim. Minulorocne ale vraj taketo problemy nemaju. Takze je to bud problem modelov 2006, mozno rannych modelov (kupoval som ju koncom januara ..? asi) , alebo zalezi od kusa .. neviem. Inak model Team sa neoplati a myslim ze ani Race. Ked tak staci SLko.

                                            0 0
                                            • Dany  

                                              Logicky by mola prepustat do pozitivky iba keby si mal v negativke vyssi tlak… co asi mas. Ako moc uteka ten vzduch? Iba sa vyrovnaju tlaky, alebo v pozitivke tlak zostane a utecie iba z negativky? A to s tym tlmenim, nebude tam malo oleja od vyroby? skusal si odmerat kolko tam je oleja?

                                              0 0
                                              • lubos  

                                                Nemam vyssi, skor nizsi. Ale musis pocitat s tym, ze ked sa vidla vrati zo zdvihu na chvilu sa negativna komora stlaci, takze tlak je vyssi. Kam mizne vzduch neviem, pretoze na to by som musel az sebou nikolkokrat dofukovat a az potom zmerat pozitivnu komoru (presne tak som to zistoval u maratonky), co je ale problem, ked sa to deje pomaly. S tym tlmenim som zistil, ze sa zase trochu povolilo lanko na poplocku, ale i tak sa mi to nepozdava. Olej .. mozno je ho malo .. ale nejdem do vidlice sa babrat zatial. Pockam , ci nahodou dovozca sa nejko nevyjadri k problemu pozitivne.

                                                0 0
                                                • Dany  

                                                  Potom daj vediet ako sa vynadrili. Race som objednal uz minuly tyzden a este mi neprislo, nastastie, potvrdenie objednavky a nemam cas to vybavovat. V kaktuse SLko neponukaju a ani v bikeshope kde som ju objednal. Uz si od nich nieco bral, pripadne reklamoval (bikeshop)? Stale zvazujem ci ju kupit v obchode alebo na nete. Ty si kde nakupoval?

                                                  0 0
                                                  • lubos  

                                                    bikeshop .. ten obchod v Bystrici ? Kupoval som tam minuly rok posledny augustovy den SRAM 2006 :) Povodne som dokonca chcel Rebu od nich .. potom sa to nejako zamotalo a zrusil som to, a nakoniec predsa som Rebu kupil .. ale cez normalny obchod .. so zlavou. Zalezi ale na cene .. imho. Zatial mi ale vidla chodi dobre , ale tusim mam az privelky sag :) … kurna .. 10cm vzduchu je taky blby zdvih . Bud slusnych linearnych 8cm, alebo potom asi 11–12cm zdvih.

                                                    0 0
                                                  • Dany  

                                                    zatial to tu vyzera ze vzduch unika iba tebe… chcem vzduch ale nechcem spravit chybu. po tomto vsetkom som zacal uvazovat o recone s U turnom, len ta vaha mi moc nesedi…

                                                    0 0
                                            • Misiak  

                                              hm, uz viem kde som ta videl :) -pred par dnami (21.4.) si na zeleznej studnicke pod cervenym mostom strasne steloval svojho GF (tusim tlmic) a ked som chcel zajst na parkovisko (biely peugeot) stal si mi v ceste. a ze kde som toho oranzoveho GF videl… :)

                                              0 0
                                              • lubos  

                                                No ano, pamatam si, ze som uvolnoval priechod na parkovisko nejakemu autu :) Ale nesteloval som tlmic .. zabaval som sa s Rebou, pri cakani na kamosov. Tlmic sa mi stelovat ani neda .. mozno nastastie. Uz ma prestava bavit kde-co stelovat :)

                                                0 0
                                                • Misiak  

                                                  ano, v tom aute som sedel ja. aj som rozmyslal ze sa ta spytam jak sluzi bajk a ci nevies aky je stav lesa nad blavou ;) , ale som si povedal ze nebudem machrovat pred polovickou :D nabuduce ta uz budem poznat…

                                                  0 0
          • muffin  

            mna dost rozladilo, ked som z nej chcel dostat vacsiu citlivost, ze sa tym znizil zdvih…proste ked som do negativky fukol o nejakych 10–15psi viac, ako do pozitivky, tak to kleslo o nejake 2cm :-(…toto by prechod na RVL riesil

            0 0
            • vratan  

              no tym by som sa netrapil. to ponorenie je sucastou SAG-u.

              0 0
              • goofy  

                Kdyz se ti vidle ponori aniz na ni sedis, tak to rozhodne neni soucasti SAG-u… To mas proste jenom o tolik kratsi zdvih…

                0 0
            • lubos  

              Tak po dnesku jsem docela spokojenej. Sice by to mozna mohlo byt lepsi, ale je to uz docela slusne. Akorat se dost ponoruje vidle pri brzdeni .. bohuzel. Z puvodnich asi 110psi +/- coz je doporucenej tlak na cca 70kg jsem se dostal na asi 85–90 v pozitivni a asi 80, mozna min v negativni. Kdyz je nafoukana negativka o neco vic, tak nejenom ze sezere asi 0.5cm zdvihu navic, ale citlivosti v terenu to vubec neprospeje.

              0 0
    • vratan  

      v podstate rovnake – revelation sa mi zda ale o chlp citlivejsia ako reba…

      0 0
    • palladin  

      ber Recona :-)

      0 0
    • kesu  

      otazka zni na co to chces,reba chodi stejnak jak revelation,jsou vevnitr stejny,jde tedy jen o zdvih a pouziti,..

      0 0
      • kralovek  

        premyslim o kole kde je relevation. Protoze rebu znam … ponevadz ji mam :o) … tak bych chtel vedet, jak moc bych si tim polepsil/pohorsil. Pochopil jsem, ze ma vetsi zdvih 130 proti 115 a je asi o 100–200 g tezsi Chci ji na marathon … takze 130 mi uz prijde trochu ujety

        0 0
        • lubos  

          Aaa, prosim te. My tady v Karpatech mame lehkej teren, a 10cm uzivim. Sice by se to dalo klidne i na pevnej, ale mam rad pohodli a bezpeci. No a takove Beskydy, tam 10cm nestaci :)

          0 0
    •  

      Zdravíme pozemšťany!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.