• Darkson

    kamarád shání XC vidli do cca. 7000,–Kč. neni žádná lehká váha( 85–90 kg), čili spíš odolnější než lehčí. raději pružinovou a ideální by byla s možností regulace zdvihu. historii jsemm prolít, ale jde mi spíš o aktuální zkušenosti.

    do užšího výběru prošly následující:

    RS Tora 302 U-turn www.koloshop.cz/index.php?…

    RS Tora 318 U-turn www.koloshop.cz/index.php?…

    RS Duke XC taky s U-turnem www.koloshop.cz/index.php?…

    Manitou Black Super RTWD eshop.bikezone­.cz/index.php?swit­ch=detail&id=3797&k­at=344&trideni=ID_KAT&po­cet=10&PHPSES­SID=3976a5791489d5f66e­be3e6046dbc79a

    Já osobně hlasuju pro Toru 318 s MC, floodgate a LO. díky za každej návrh a postřeh:-)

    0 0
    • Dijck  

      Tiez som za toru 318. Skusenost s nou mam taku, ze som ju stlacal opretu o podlahu:) Za tu cenu bude dobra..

      0 0
    • vlk  

      „Čili spíš odolnější než lehčí.“ tak to hlasuji pro toru

      0 0
      • Pekáček  

        Jak jsou na tom kluzný pouzdra nových RS v porovnání s Manitůama? Tedy chápu že velikost (pouzdra) není vše, mě se MX Comp ETA stále neviklá co mi v servisu stáhli vůli. Nevím jak je to možné, ale je to tak.

        0 0
        • kovar  

          ono na délce pouzdra u dvoupouzdrových systémů zas až tak nezáleží. Stačí se zamyslet nad tím, kde je pouzdro namáháno a že to není po celé jeho délce

          0 0
          • Pekáček  

            Takže rozhoduje materiál?

            0 0
            • vlk  

              u nových RS jsem pouzdra ještě neviděl-něměl jsem žádnou rozdělanou. Ono nezáleží jen na délce a materiálu, ale každý výrobce nechává určitou vůli-čím je menší tím má větší vůli ale zase čistěji chodí apod.Obecně jsem s pouzdry u svého Duka taky spokojen. Je pravda, že na levé noze mám mírný vakl díky kotoučovce, ale ten se už nezvětšuje.

              0 0
            • kovar  

              hlavně ten

              0 0
              • Pekáček  

                Jen pro ilustraci: starý Suntour a MX Comp. U Marzocchi vypadá trochu podivně „šev“ té oranžové vrstvy.

                0 0
                • kovar  

                  ten debilní šev tam mám taky, ale vrstvu mám šedou. Ono je při podrobné prohlídce poznat i na vnitřních nohách, kde se ten šev nachází.

                  0 0
            • Peslezedirou  

              RS použí nějaký lak či co, nemám páru co je to přesně za úpravu, ale tváří se to vážně jak když šavle přelakuješ. Třeba pouzdra na mém Duke SL jsou superdlouhá jako na Rebě.

              0 0
    • Aiax  

      Z tech co jsi napsal je evidentne (podle recenzi a parametru) nejlepsi Tora 318. Ja jsem podobna vaha a mam dvoulety velmi dobry zkusenosti s Marzocchi MX comp, sel bych do ni klidne znovu.

      0 0
    • Jenda  

      z techto asi Tora ale myslim ze by ji mel zkusit jestli na jeho kila nebude mekka pruzina – chapu-li sparvne regulaci predpeti tahle vidle nema (nepocitam-li drobnou tim ze zaleze U-Turn). Stejne by me zajimalo kolik lidi vubec ten U-Turn po pul roce pouziva a kolik ma vidli na jednu hodnotu a pak na to ani nesahne – praktictejsi mi prijde ETA kde na prudkej vyjezd si ji snizis a dal na to nesaham:-) takze toto – MX Comp ETA 105 www.bagbike.cz/?… :-)

      0 0
      • Darkson  

        s tou pružinou jsem si řikal, že to by byla případná investice do tvrdší asi 500,–. nepředpokládám, že je problém jí sehnat;

        0 0
        • Jenda  

          no nevim jestli se zitny polepsil ale kdyz jsem shanel loni na Judy SL U-Turnovou pruzinu tak stala asi 800 a dodaci lhuta byla cca 4 mesice :-) (tak jsem ji nakonec koupil za 700 v USA:-)

          0 0
    • black.horse  

      Kdyby chtěl něc levnýho, tak zkusí sehnat starou Marcošku Z4 nebo Z5 nebo tak něco ročníky 01–02, to byly super držáky, vozím ji dodneška:-)

      0 0
    • kajulka2  

      Teda já mám na Toře 318 najeto teprv 60 km po silnici(ale po letošní zimě je to skoro jako po polních cestách ;) ) a sem spokojen, ale mám 72 kg a myslim že je to pro ni tak akorát, sag je asi 3cm, a chodi za jízdy kolem poloviny zdvihu, takže si myslim že budeš potřebovat tvrdší pružinu

      0 0
    • Miira  

      A je tu někdo, kdo by roporučoval toho Blacka?

      0 0
      • dieegoo  

        No.. ja ho mam, ale nemuzu to porovnavat s zadnou jinou, kterou mas ve vyberu.. ale urcite to neni spatna vidlice.

        0 0
    • Darkson  

      nakonec se uvažuje i o RS Reconu 351 s U-turnem: www.zemebajku.cz/good.php?…

      mne osobně se tohle velmi zamlouvá, i když jedinej rozdíl oproti Toře je snad v prohození materiálu u vnitřních nohou a korunky(ocel, hliník) a adonizaci těch nohou. a samozřejmě nejdůležitější věc: černá barva:-)

      0 0
      • Aiax  

        Za ty penize bych radsi vzal Revelation 426 u – turn: www.kolokram.cz/…uct_info.php?…

        0 0
        • palladin  

          Revelation se dělá jen na kotouče…což nemusí být překážka…a co se týče ceny Recona,tak tady je za osm a půl… www.koloshop.cz/index.php?…

          0 0
          • Darkson  

            vím o tom, jen jsem hodil jinej odkaz. ještě nám je vykoupíte, lumpové :-)))

            0 0
            • palladin  

              pořád to je ještě moc :o) ..taky o ní uvažuju…ale nechápu cenovou politiku našich e-shopů…vzduchovýho mají za 7500 i poplockem. Všude jinde (zahraničí, dovozce) je vzduchovej dražší.

              0 0
            • vlk  

              Zbytečně se plašíte. Počkejte si na podzim a to teprve uvidíte ty ceny.Budou ještě nižší než na kterých letos začínali.

              0 0
              • palladin  

                do tý doby se mi suntourka rozsype… :-)

                0 0
                • bradek  

                  no podle toho jak fungovala suntourka mě, tak bych řekl, že do tý doby se rozsypeš spíš ty :-)

                  0 0
    • lidumil  

      Jedině Reba :-)))))))))))))))))

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.