Poradte silnicarovi s vyberem MTB :)

58 nepřečtených
  • huncut

    Ahoj, potreboval bych pomoci s vyberem MTB, vim ze tu takovych dotazu mate spousty, ale opravdu se v tom moc neorientuji. Popisu sve pozadavky: Jezdim vetsinou na silnicce, ale bavi me si vyrazit i primo do prirody na tereny, navic potrebuju horaka na vylety s pritelkyni nebo s kamarady, kteri maji vsichni jen MTB. Pocitam ze kdyz bude hezky tak na tom najezdim tak 2–3k km za rok. Nemam na to moc financi (jako vzdy:)), melo by to byt HT tak nejak kolem tech 15 000,–. Dival jsem se, ze jsou ted nejake vyprodeje kol minule sezony, naslo by se tam neco zajimaveho? Radsi nez nekvalitni predni vidlici bych klidne bral neodpruzenou, to co jsem zkousel u kamaradu ty jejich levne, to bylo strasny. Ale divam se ze kompletne neodpruzeny kola se uz moc neprodavaji. Jinak nejakou slusnou vybavu, nejde mi o kazdy gram, za tuhle cenu to nebude zadna slava, to je mi jasne, ale kdyby bylo neco zajimaveho, budu rad pokud me na to upozornite. Pripadne kdyby nekdo neco podobneho prodaval jeteho, tak se tomu take nebranim :)

    Diky vsem!

    0 0
    • dříč  

      Zkus mrknout na Meridu loňský modely nebo Kellys dá se pořídit komplet v deore za tu cenu i Author tam něco bude mýt a ty vidle na tom jsou ucházející pro Tvou potřebu.Když mluvíš o jetym tak to bych raději mrkl ještě na 04

      0 0
    • dříč  

      Zkus mrknout na www.vseprokolo.cz mrkni na tu meridu je za 14000 je to 05

      0 0
      • Páník  

        tu mam…ale chtelo by to hned u vyrobce vymenit vidlu…aby to vyslo do tech 15kkc,tak treba nejakou Judinu. Jo jeste jsem po 3000km menil rafky (ale za to muzou Avidacky gumicky,jinak by vydrzeli vic) Jinak to kolo je zatim bez problemu

        0 0
    • Lance  

      presne tak, urcite bych sel do Meridy

      0 0
      • Pá-dlista1  

        To je znacka pro procitajici silnicare?

        0 0
        • Lance  

          asi jo

          0 0
          • huncut  

            No tahle nevypada spatne: www.vseprokolo.cz/…olo/Horsk%E1

            Co myslite?

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Myslim, ze takovy kolo, aby nevypadalo alespon spatne Merida jeste nevyrobila :) Kolikrat vypadaji i strasne az odpudive… neco jako tohle :)))

              0 0
              • huncut  

                :-))) No tak sem to zase nemyslel. Jeste na tom nejsem tak, abych vybiral kolo ciste podle vzhledu :-D

                0 0
                • Lance  

                  Ja myslim, ze tu Meridu muzes, tam neudelas chybu. Pa-dlistu tady neber zcela vazne, je to totiz Asoho Vidaho – syn nejvyssiho, ale vyzna se trochu, ale pouze u kol 100000 a vys:)

                  0 0
                  • huncut  

                    Ok, dikes. Akorat vaham jestli tech 14Kg neni moc. Nema nekdo zkusenosti jak se s takovou „vahou“ jezdi? Jak jsem psal, nejde mi uplne o kazdy gram, ale mohlo by mit o tri kila min :-D

                    0 0
                    • Lance  

                      o tri kila? tak v tom Ti tady pri te cene neporadi asi ani nejvyssi:) Jedine, ze bys sundal a vymenil vidlu za pevnou sundal rohy a gripy a jezdil jen na rafkach:) Holt musis si zvyknout na tu vahu

                      0 0
                      • huncut  

                        Fajn, zase tolik se v tom neorientuju :) Kolik bych mohl usetrit na vaze tim, kdybych mel pevnou vidlici?

                        0 0
                        • dříč  

                          Nech ji tam zas tolik to není a docela ujde

                          0 0
                        • Ekscel  

                          Podívej se do jakéhokoli katalogu vidlic. Hmotnost „cenově přijatelných“ (s ohledem na cenu uvažovaného kola, tzn. asi do 8000 Kč) se pohybuje v rozmezí +/- 1300 až 3000 g.

                          0 0
                  • VencaV1  

                    A ty vidlice znacky merida jsou opravdu kvalitni?

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      jako vsechno od Meridy

                      0 0
                      • Gatier  

                        nahodou, padlo sa celkom vyzna.. musim mu dat vynimocne za pravdu

                        0 0
                    • Páník  

                      nic moc…vymenit uz v krame (viz.vyse)

                      0 0
                      • VencaV1  

                        Ale to se trochu prodrazi ne? Pochybuju ze ti za tu puvodni daj nejaky penize. :)

                        0 0
                        • Páník  

                          zalezi na prodejci…i kdyz je fakt,ze ta puvodni meridacka asi jen tak nepude,ale za optani nic nedas…nebo ji vymen az casem. Ja ji mel pres rok…sice zadna zehlicka to neni,ale lepsi nez kdejaky santoury a RST (akorat misto avizovanejch 100mm pruzi tak 80mm)

                          0 0
                          • VencaV1  

                            Ja ji kupovat urcite nebudu, me jenom zaujalo jak ji tady Lance i pres tu pochybnou vidlici doporucuje. :)

                            0 0
                            • Páník  

                              no…kdyz jsem ji kupoval ja,tak jsem jeste nemel takovej prehled jako mam ted a myslel jsem si,ze lip jsem vybrat nemohl…ted bych asi nasel neco lepsiho,ale porad si nemuzu stezovat – ram v poho,komponenty bez problemu…akorad ta vidle a tu uz jsem vyresil…navic jak jsem psal vyse-jsou horsi. BTW: o letosnim modelu bych treba vubec ani nepremyslel,pac ten design se skutecne nevyved:)

                              0 0
                            • Lance  

                              pozor pozor, nikomu nic nedoporucuju, pouze jsem napsal do ceho bych sel ja, to ze ta vidla neni sto pro mi je jasne, ale taky uz jste mohli tady poznat, ze to kolo neni pro me nejaka extra priorita, takze mi na vidli zase tak nesejde, kdyz to srovnam s tim na cem jezdim jeste ted

                              0 0
              • Páník  

                i ty kecko:)

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  No vzdyt ty to musis vedet nejlip. Se musis na jeden takovy zjev divat :)

                  0 0
                  • Páník  

                    no prave ze ja se na ten zjev koukam docela rad stejne jako vice lidi tady (na meridu)…tak nas nech bejt,jo;)

                    0 0
    • tomek  

      V Třinci fa Tandem prodává Leader Fox na kompl.LX s kotoučema za 19990,–Kč. pův.cena byla 31990,–Kč. Tomu se říká super cena. Na to můžeš i závodit…

      0 0
    • Lister  

      No konečně někdo kdo se umí zeptat, zaloužíš pochvalu :o))))

      Řešil jsem to samé, můžeš kouknout sem:www.bike-forum.cz/…8/forum.html#… jak jsem tam psal, tak mě se za ty peníze nejvíce líbí tenhle Superior: cykloshop.cz/ni­kita2/karta.php3?ID=4961 S tím, že bych šetřil a časem dal jinou vidlu, jinak myslím, že ostatní výbava za tu cenu hodně slušná. Záleží ale jestli chceš crta nebo spíš kolo na hraní, tohle je ten první případ.

      0 0
      • Lister  

        oprava…záleží ale jestli chceš chrta...... někam mi to H uteklo :o)

        0 0
    • OCG  

      pokud vim, tak u Sirera v Brne je Author Sector 04 slevnenej z 32000 na nejakejch 18. Toho jsem doporucoval brachovi, ale vul chtel za kazdou cenu kotouce… Toho bych doporucil ja.

      www.sirer.cz/?…

      Anebo: minuly tyden jsem tam se znamou kupoval tu Meridu Sport 700, moc hezky kolo, hlavne komplet Deore + prehazka XT, brzdy Magura HS 11, a vyjde na 14900

      0 0
    • Gatier  

      do jedenast by slo, realnejsia je vsak dvanast kilov aj s pedalmi. pevna vidla okolo 800g, predstavec byva väcsinou tazky ako hovado, takisto sedlovka, plaste..

      0 0
    • yoggi  

      prejdi si predajne s akciami a uvidismne sa podarilo kupit vyhodne author modus

      0 0
    • Darkson  

      podle mne se v týhle cenový relaci vyplatí koupit levnější model s Alivio/Deore a investovat do lepší vidle. v historii už se to nejednou řešilo:-)

      0 0
    • rasto  

      mno, ja kdybych si kupoval, asi bych pritlacil a sel bych do hydrokotoucu. vyhoda je, ze nemenis kazde 3 roky rafky…

      0 0
    • huncut  

      Diky vsem za hodnotne prispevky, pripominky a zajimave tipy. Rozhodne je z ceho vybirat :)

      Docela se mi libi tato kola:

      Canyon-Iowa Sport (asi pujde spatne sehnat, ale je nadherny) Merida Matts Miami GT Avalanche 1.0 (2006 uz je na me ale trochu drahy) Superior XC 870 (2005)
      XC 840 (2006)

      Ale nejsem si jisty tema vidlicema. Myslite ze nejaka z nich bude funknci? Nebo bude chtit vymenit? Radeji bych se priklanel ke kolu se slabsi (levnejsi) vybavou, treba alivio a lepsi vidlici, ale vsechna kola ktera jsem nasel to maji podle me presne naopak :-/

      No nic, budu rad za vase komentare, dik :-)

      0 0
      • Páník  

        hmmm…santoury nevim, o te meridacky vidli jsem ted psal vise

        0 0
        • huncut  

          Nojo, oni ty Santoury cpou skoro na vsechny kola v tehle cenove kategorii misto aby dali neco lepsiho a usetrili treba jinde (ona asi vybava prodava lepe nez vidle). Na tom Canyonu je Manitou Axel Comp, jaka je ta?

          Nekde v historii tohoto fora nekdo psal, ze ta Meridacka vidlice je ve skutecnosti taky nejaky Santour…

          0 0
          • Páník  

            axel nevim,ale docela ho tady vychvalujou…ja mam ted Splice a myslim,ze budou docela podobny…mam 80 kg a mozna by to chtelo dat tvrdsi pruzinu. jinak na tom miami ma oznaceni 510 a mela by to byt znacka Top Gun…na jeste levnejsich modelech vypadaj ty vidle uplne stejne (akorat uzsi vnitrni nohy),ale meli by to byt santoury

            0 0
    • huncut  

      Tak dik vsem za reakce. Po vybirani jsem se nakonec rozhodnul na 99procent pro GT avalanche 1.0 2006. Vahal jsem jeste nad Canyon Iowa Sport, to je fakt nadherny kolecko, ale prodava se u nas jen na jednom miste, kdo vi jak by se shanel a podpora asi taky nebude idealni.

      GT avalanche ma fajn vybavu, vidlice na to moje jezdeni bude ok (ted jezdim s pevnou a taky ziju :-D), tak snad bude slouzit dobre :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.