MTB do 16k - poradte co vybrat prosim

22 nepřečtených
  • jmanek

    Zdravim,

    potreboval bych poradit, ktery z nasledujicich typu kol vybrat. Predem podotykam, ze mi nejde o znacku, preferuju co nejlepsi sestavu komponentu v uvedenych typech. Vetsinu komponentu maji podobnych (u vsech je presmykac, menic, razeni Deore), ale nektere jsou ruzne (ramy, vidlice…) a jelikoz nejsem zadny odbornik a nemam zkusenosti s komponenty u nize uvedenych kol, tak budu vdecny za jakekoliv vase rady. Diky

    Takze ty kola: GT Avalanche 1.0 – http://www.bikecentrum.cz/gt_detail.php?… – 15.990

    Kelly's Magnus – www.kellys.sk/index.php?… 15.990

    Acstar Mount SX – www.acstar.cz/…mount_sx.htm 14.990

    Author Opus – www.author.cz/index.php?… 14.990

    Merida Matts Sport 500 – http://www.merida-bike.cz/detail.php?… – 15.990

    Jinak vzhledove se mi nejvic zamlouva asi ten Kelly's Magnus, takze pokud by ty rozdily byly opravdu minimalni, asi bych zvolil tento typ.

    0 0
    • Sethi  

      ja bych asi sel do GT – slysel jsem na nej jen samy pozitiva. A navic nema vidlici suntour – ja ji mel a byla to spatna zkusenost. Tot muj nazor.

      0 0
    • Siddha  

      no za ty prachy to sou dobre vybrany kola, muzes jeste mrknout na Konu, treba by se ti libila… je to vsechno skoro to samy… asi merida a kellys

      0 0
    • Schumi  

      Škoda, že nechceš trochu připlatit, já bych volil Meridu MATTS SPEED za 19990,– Kč, má perfektní rám.

      0 0
    • Pebe  

      Mám Meridu Matts Sport 500 a jsem vcelku spokojenej. Asi taky proto, že to je moje první MTB po přechodu ze silnice. Výbava OK, jen ta vidle. Všichni na ní nadávaj, ale já jsem celkem spokojenej, vzhledem k tomu, že je to moje první odpružená vidlice. Akorát jsem musel zkrátit elastomer v levé noze, co dávají do pružiny. I na mých 95kg šla ztuha, o nějakém dorazu ani nemluvě. Teď už je to OK.

      0 0
      • vicko  

        Mam taky letosni Matts Sport 500 a spokojenost :). Predtim sem mel taky MTB ale nejaky noname s pevnou. Je fakt ze vidle je tuzsi, ale uz sem ji trosku rozhejbal a ted celkem slape v poho. No kamaraduv Black zehli lip, ale to se dalo cekat :)). Ta tvrdsi je takova sportovnejsi a uz jsem si zvykl :). Jinak si myslim, ze je to super kolo. Alespon moje pozadavky splnuje dostatecne ;).

        0 0
    • mike!1  

      já mám necelý týden author opus a zatím jsem s ním spokojený. sice je to ještě krátká doba na nějaké závěry, ale myslím si, že to není špatná volba.uvidíme co bude dělat, jak bude mít najeto přes 1000.

      0 0
      • jmanek  

        abych pravdu rekl, tak uz se rozhoduji jen mezi GT a Kelly's, spis to GT (podle nazoru v diskuzich tady a nejen tady)… mensi problem je v tom, ze GT v nasem meste (Sumperk) nesezenu (alespon mezi prodejci GT jsem ho nevidel a ve meste v obchodech taky ne), nejbliz je asi v Olomouci. Takze pri nejakem problemu a reklamaci s nim jezdit tam a zpet by nebylo moc dobry. Na druhou stranu cely mesto jezdi na Kelly's, Meridach, Olpranech atd. tak bych byl vyjimka :)

        0 0
        • Daf  

          Me GTcko normalne dovezl prodejce ktery neni prodejce GT. Je to jenom o domluve aby ti ho privezli do tveho kramu.

          0 0
        • Volf  

          Hele pokud jsi omezenej penězma a to jse min. my dva, tak se podívej po nějakým loňským modelu. Tak je možný se za stejný peníze dostak ke kolu třeba o třídu vyšší.

          0 0
          • jmanek  

            no ja jsem ted na civilce, takze asi tak ;) jinak at to bude kterykoliv z tech kol, tak to bude pro me nejmin rok dva naprosto dostacujici, protoze s bikingem zacinam a to ‚kolo‘ co jsem mel dosud se s nimi naprosto neda srovnavat…

            0 0
            • Volf  

              Hele koukni i tady. Já bych spíš radil Author Traction, ale je to jen můj názor a nevnucuju ho.

              http://www.velotrade.cz/index.php?…

              0 0
              • Otto  

                RST gila T4 není dobrý nápad. Kamarádka má nové GT, je tam tahle vidle, a od pohledu(najeto 70km, zasatá od oleje,vakl) to nebude to pravé ořechové… Né že bych se zastával suntouru, ale jel jsem na mats mission s XCP 75 LO, a docela dobrá(najeto 4500km

                0 0
      • Vymi  

        Mam Madison co ma vybavu Opuse. Musim rict ze budes tak po tech 1200KM celkem spokojen jen ta vidla bude mit dost velkej vakl… jinak zbytek je ok.. :-)) ja do mesice kupuji Marfusku… pruzina/olej… tak jsem zvedavej…

        0 0
    • memorex31  

      podla mna to GT. Vyzera, ze vydrzi najdlhsie :)

      0 0
    • Jogador  

      No já osobně bych určitě šel do toho GT, už jen proto že ho tam nikdo nemá, a pudeš moc bejt pyšnej, ovšem i tak má navrh. Já kdybych si teď kupoval kolo, tak bych šel taky do GT. Mongoos taky neni špatnej, ale má o pár let starší vidli, ale taky neni špatnáí, dokonce tu někdo na forumu psal že ty s prachovkou jsou lepší než ty nové. Tak ale já bych určitě šel do GT…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.