• Maverick

    Zdravím lidi, chtěl bych Vás poprosit o názor. Chystám se koupit novýho bika a zajímal by mě názor na hlavní komponenty:

    rám: Pells XL Razzer Elite – Pells P6 Ultralite Racing Tubeset, Triple Butted, Rhombus Biaxial, VFHS Technology (rozhodoval sem se mezi tímhle a Superiorem XP 920)

    osazení: komplet Shimano LX 05, jen místo dualu chci páčky Rapid Fire

    vidlide: Marzocchi MX comp 2006 85mm

    0 0
    • Luka  

      jenom 85mm vidle? … hm… ja bych hned brala vyssi. blba blba blba jsem byla…

      0 0
    • Meesha  

      tak me by treba zdvih uplne stacil, ale ja ciste osobne bych dal jinou vidli (nemam rad Marzocchi) :-) Jinak pekny. co kola a ostatni veci na zdrbnuti? :-)

      0 0
      • Maverick  

        To ještě nemám přesnou představu, ale budu muset dost šetřit, protože se potřebuju vejít do 26 tis, a rám s LX a vidlí zaberou 20:-( Představec, sedlo a řídítka bych chtěl Ritchey comp, jinak zatím fakt nevim

        0 0
        • Meesha  

          no a hod tam este ty novy zapleteny Crossridy a mas to. ale chvilku budes muset jezdit vestoje :-D

          0 0
        • slavekRM  

          No a neoplatí se ti koupit od Pellsu celé hotové? Nebo s alternativou, že ti sem tam něco vymění? Myslím pokud bys chtěl vlastně vyměnit jen kliky a vidlici, tak doplatek nebude veliký a cenově se vlezeš do svých 26tis.

          0 0
          • Maverick  

            No to nevím, ještě jsem se neptal kolik by stála výměna. Ale chtělo by to vyměnit hlavně vidli a řazení. S klikama bych počkal. Nevím o kolik by to bylo dražší. Jinak to kolo je na: pcshop.pells.cz/spor­t/default.asp?mtc=0&cls=­stoitem&stiid=10255

            0 0
            • slavekRM  

              Každopádně by to stálo za dotaz na Pells, za vidli počítám doplatek 2,5–3tis., za řazení 0.

              0 0
              • Maverick  

                Právě jsem napsal dotaz na Pells, tak jsem zvědavý co napíšou… máte někdo návrh na alternativu k Marzocchi?

                0 0
                • bajkr  

                  proč alternativu?!

                  0 0
                • ryllos  

                  jediná je mx 105mm

                  0 0
                  • Maverick  

                    Někdo tu měl názor, že místo marzocchi by byla lepší jiná vidle…

                    0 0
                    • bajkr  

                      no názor má každej jinej ;) já mám mx pro race 85 a mx comp 120 eta a sem s nima spokojen ;-) nevim jake sou 05 ja mam 06 ta 120 běha pěkně tu 85 sem ještě moc neprojel zaleží co s tim budeš jezdit :)

                      0 0
                      • Maverick  

                        Tak když máš vlastní zkušenost, ještě bych se zeptal, jestli je velkej rozdíl v tom jestli ETA jo, nebo ne? Pořád se nemůžu rozhodnout, ale cena mě nutí sáhnout spíš po vidli bez. Co tvůj názor. Je ETA fakt dobrá věc za kterou se vyplatí připlatit?… jinak jezdím maratony

                        0 0
                        • bajkr  

                          eta je dobra nevim jak na 105 ale na 120 jednoznačně jo na 85 je zbytečná ja ji používám celkem dost :)

                          0 0
                        • Jenda  

                          eta je hlavne dobra v tom ze mas v jedny noze pruzinu takze je vidle preci jenom citlivejsi, snizeni v prudkym vyjezdu je taky celkem fajn (pokud ETA funguje jak ma a nevylejza:-)

                          0 0
                          • bajkr  

                            proč by nevylejzala :-) když máš dobře nafoukáno tak by měla :-)

                            0 0
                • slavekRM  

                  Asi jsem ti blbe poradil – obracet se na Pells, ale pokud ti nevyhoví, určitě ti udělá co ti na očích uvidí nějaký e-shop nebo i kameňák. Jinak M. v 85 jezdím a je to spolehlivá vidle a ETA je u ní celkem zbytečné. Uvažoval bych spíš o 100 a tam už asi ETA najde uplatnění.

                  0 0
          • rarášek1  

            Myslím, že se ti vyplatí koupit celé, a přestavět ho k obrazu svému. Udělal jsem to tak na kole pro syna. Díly jsem prodal, nebo použil na jiném kole. www.bike-forum.cz/…se_biky.html?…

            0 0
    • grafik  

      add vidle: v prve rade si myslim, ze hrotit to na predni vidli za vyssimi a vyssimi zdvihy na XC je podle meho nazoru k*avina, ale je to ciste muj subj. pohled.

      Marcosku jezdim skoro 2 roky a nalital jsem s ni kolem 6 tacu a je v poho, jsem max. spokojenej, nicmene nerikam, ze bych nevyzkousel i jinou :) Za celou dobu jsem na ni nemusel nikdy krome dofuku a vymeny oilu sahnout. Osobne bych do vyssiho zdvihu nikdy nesel a bojim se doby kdy se uz 85-ky delat nebudou :)

      0 0
      • McBlacky  

        taky bych řekl že 100 na xc je dost, protože HT se 120 a víc už je dost nebezpečný, vezmeme-li v potaz že se jezdí bez chráničů a v helmě-nehelmě tak zrychlování ve sjezdech má pak za následek slušný rakve :)

        0 0
        • bajkr  

          ja když jedu XC tak mi někdy příjde že bych potřeboval aspon 150 :D

          0 0
          • bajkr  

            jinak si myslim že stačí 85 max 100 ;)

            0 0
          • McBlacky  

            to už je pak ale lenost .)

            0 0
            • bajkr  

              ted budu muset hledat kde tech mejch 130/140 nakrmim :D

              0 0
              • jecnak  

                V Brdech je sjezdu, kde tohle vyuzijes vic nez dost, staci jen pockat az sleze snih.

                0 0
                • prodi  

                  Letos prej sleze až v červnu :(((

                  0 0
                  • goofy  

                    Coze coze coze? To nerikej ani ze srandy… Ale je to celkem mozne, jelikoz sem uz i loni jezdil v 5 mesici na lyzich, a to toho snehu bylo mene.

                    0 0
                • bajkr  

                  šak se už tešim ;-) ale ten led vidim na dlouho :-/

                  0 0
      • Volf  

        Souhlas. A jak to psal někdo vejš, tak za 26 000,– bych šel do nějaký loñský sériovky ve slevě a máš kolo vlastně za 30 000,–.

        0 0
    • Gatier  

      ultra litle, tripple buteted, vhs techno, axial aj biaxial.. to by mohlo byt celkom dobre

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.