• PanTau

    Ahoj všichni zkušenější :o) Chtěl bych se zeptat, jak se měří řetězová linka na MTB? Řetěz na prostřední kolečko kazety (mám 9ti) a na prostřední převodník? A řetěz má být rovnoběžně se zadní stavbou? Děkuji moc za všechny odpovědi.

    0 0
    • dakon  

      Nevím jak, ale k čemu je to dobrý ???

      0 0
    • Zerocool  

      vyměnil jsem styla kliky za XT, obojí starší a padá řetěz z prostřední placky na malou při zařazeném největším pastoru, jakou podložku dáváte pod kazetu k výpletu? dá se tam dát ta, co je normálně mezi pastorkama? půjde to ještě chytit tou maticí?? podložky u klik měnit nechci, chci mít kliky stejně daleko?? ja byste řešili?? dííík

      0 0
      • zichis  

        To je vtip? Fakt potřebuješ poradit jak řešit tenhle převod? Napovím:

        32/32=1,000

        22/23=0,956

        0 0
        • Zerocool  

          ???? na to jsem se ale myslím neptal:(

          0 0
        • jonti  

          vetsina lidi to resit potrebuje, kdyz nechce prilis casto radit prevodniky.

          0 0
          • Zerocool  

            no už jsem myslel, že jsem se blbě vyjádřil, díky, že je to pochopitelné pro ty, kteří jezdí…

            0 0
            • JSt  

              ne. tys rekl, ze ti pada pri stredni-velka retez na malou pilu. o vydrzi nepadla zminka ;-). a tohle padani retezu opravdu bezne netreba resit, kdyz mas vsecko dobre serizene.

              0 0
              • Zerocool  

                boha jeho, když jedeš sklon jako do sjezdovky a spadne ti ze střední řetěz na malou, tak asi to má cenu řešit, protože můžu tak akorát sesednout z kola a šlapat pěšky…

                0 0
                • v POHODÌ klokan  

                  Ty jezdíš dokopec se sklonem sjezdovky na druhý tác? A když ti spadne na malý, tak sesedneš? Není tu něco špatně? :)

                  0 0
                • JSt  

                  uz je to nejaky patek :-), ale ja jsem ti psal, at si to seridis, kdyz ti pada retez. jen jsi to v te vete asi nenasel :-))

                  0 0
      • JSt  

        to mas hybly s ramem? tohle totiz normalne nikdo neresi…

        0 0
        • Zerocool  

          někde se tu přece řešilo, že jde pod kazetu dát podložka ne?? nikdy jsem to nepotřeboval řešit, ale teď jo, a že je u HTII zkurvená linka se ví, ne?

          0 0
          • kubad  

            víc jak necelý 1mm tam nedáš, tyhle podložky jsou tuším k silničním Shimano kazetám, jestli to pomůže nevím

            0 0
            • Zerocool  

              myslím, že 1mm by mohl pomoct, padá to vždy třeba až po 20-cátem otočení klikama, ale rozhodně je to na hovno, protože v největším kopci (záběru) ti prostě spadne řetěz ze středu na spodek

              0 0
          • JSt  

            to jo. ale u zadne integrovane osy tohle neni standardni problem. podlozka se dava na zapleteny mavicy, kde je soucasti orechu. teda jestli se nepletu ;-)

            0 0
          • zichis  

            srandisto :) Zku*vená linka je když tam rveš 32/32 Přímá linka je když dáš 32/18. Ale tobě je škoda něco vysvětlovat, když každýmu akorát vynadáš

            0 0
            • Zerocool  

              myslíš jako, že když rvu prostřední placku do prudkého kopce na předposlední pastorek, tak je jako lepší (šetrnější) si tak v klídku shodit na malou, jo?? no srandista jsi potom ty:)

              0 0
              • Ricci  

                No v kazdom pripade to nie je odporucana kombinacia radenia…

                0 0
                • JSt  

                  jestli nemuzes alespon na prostredni dekl jezdit celou kazetu, je to docela neprijemny. na nejakou souracku, kde ti nevadi, ze pri shozeni na mensi pilu a dva mensi pastorky ztratis o kus vic (a predevsim v zaberu riskujes nejaky defekt na retezu) se asi da ridit nejakymi pravidly. kdyz jedes naplno, rves tam cokoliv.

                  0 0
                • kubad  

                  blbost proč by se nemělo jezdit střední velká?

                  0 0
      • Smazaný účet  

        ja daval podlozku pod SLX kazetu na Mavic Crridy, bo jinak tam ta kazeta litala. Podlozka hruba asi 2mm.

        0 0
        • Zerocool  

          jo to je myslím ta samí podložka co se dává pod silniční kazetu, jedny rajdy s kazetou se mi někde válí, tak ji zkusím…

          0 0
          • šlapatko  

            S kazetou jsem si ještě nehrál, řeťezovou linku ladím jen u klik.Středové složení mám H II a jezdím silniční ložiska DuraACE (nebo jak se to píše).Jsou malinko širší, tak jsem u převodníku ubral podložku a na druhé straně zůstala taky 1× podložka.

            0 0
            • Zerocool  

              jo ale na xt asi nemůžu nechat jen jednu na každé straně nebude to vycházet…

              0 0
    • Volf  

      Já žil celé roky v domnění, že řetězová linka je něco, co má spojitost s jednoduchým řetězovým převodem a má smysl v tom, že pokud jsou kola v zákrytu, tak dochází z nejmenšímu stranovém upotřebení řetězového kola. Čili podle této teorie bych musel jezdit jeden jediný převod. Až na B-F jsem zjistil jak strašně závažná je to otázka a jak výrazně dokáže ovlivnit ježdění na kole. Ale dodneška nevím jak.

      0 0
      • kubad  

        po 4 letech od založení vlákna :-)

        0 0
        • Volf  

          No je pravda že té vyčichlosti jsem si nevšimnul, ale jinak to nic nemění na tom, že vážně nevím proč se řeší řetězová linka u kola s devíti pastorky a třemi převodníky :-)

          0 0
      • Smazaný účet  

        Dle hesla dokud to funguje na nic nesahej nehodlam retezovou linku resit. Jenom jsem se u HII musel smirit, ze bud vysteluju razeni tak, ze velka-velka jede hladce a mala-mala skrta o smyk, nebo naopak. Pritelkyne rozhodla, ze spanela nepotrebuje, tak bylo:)

        0 0
    • op  

      Mam konkretni otazku ohledne retezove linky. Chci dat na kolo kliky – dvouprevodnik Truvativ Hussefelt 2.2 RG s rockringem, zadni naba bude Novatec D362SB s 9sp kazetou (tedy retezova linka pravdepodobne 47,5 mm). Osa bude Truvativ Howitzer XR , ta se vyrabi ve velikostech 51mm a 56mm (a pak jeste podle velikosti domecku). Predpokladam, ze kliky jsou usporadany tak, ze ty dva prevodniky jsou na miste jakoby dvou mensich prevodniku u trojplacky a rockring na miste nejvetsiho prevodniku u te pomyslne trojplacky, tj, stred soustavy je jakoby posunut blize k ramu .. (je to tak?). V tom pripade, by delsi retezova linka na ose nevadila a vyrovnavalo by to to posunuti.. Kolik ale to posunuti je (tj kde je stred tech dvou placek Hussefelt 2.2. oproti prostrednimu prevodniku u trojplacky nasazene na stejne ose?). Proste, jednoduse, kterou tu osu mam vzit, 51mm nebo 56mm.

      0 0
    • alex44  

      Použiju toto vlákno, majitelé klik 2×10 můžete mi prosím změřit řetězovou linku menšího převodníku a napsat sem i s modelem klik? Díky, řeším kliky k Alfině

      0 0
      • kubad  

        na jaký rám? ono je to složitější když dáš převodník na pozici malé tak to u MTB jebe do zadní stavby :-(

        nedávno sem řešil to samé a origo Afine kliky mě teď leží doma

        0 0
        • alex44  

          MTB, mám náboj alfine a zatím používám Styla 3.3 na střední pozici s podložkama, ale není to ideální. Náboj má linku asi 42mm, to je tak pozice malého převodníku na trojplacce, nebo když otočím pastorek tak zhruba 46mm, to by myslím mohla být tak menší placka na klikách 2×10. Origo alfine kliky mají asi malý Q-faktor

          0 0
          • Vilém  

            Nejde ani tak o jejich Q-faktor, jako o to, ze jsou proste udelany na jinou retezovou linku. Klasika je 50mm.

            0 0
            • alex44  

              Origo Alfine kliky jsou právě dělané k Alfine náboji, ale na MTB rámu budeš klikama mlátit do zadních vzpěr.

              0 0
              • Vilém  

                To mas vyzkousene? Predpokladal jsem, ze maji jen jinak umistene packy pro uchyceni prevodniku, proste obrobene tak, aby to odpovidalo pozadovane retezove lince.

                0 0
                • kubad  

                  viz níž, mám to vyzkoušené, nové kliky mě leží doma :-(

                  0 0
              • kubad  

                nebudeš, kliky sou OK, ale převodník dře o zadní stavbu, v podstatě je to jak když na MTB klikách dáš 40z placku misto malé, taky to nepujde

                0 0
                • alex44  

                  kolik ty kliky váží?

                  0 0
                  • kubad  

                    NETUŠÍM NEŘEŠÍM :-( chtěl sem mít komplet sadu, ale můžu ti je zítra zvážit

                    0 0
                    • alex44  

                      Nemusíš, koukam, že dělají jen 170ky, jak jsi to nakonec vyřešil?

                      0 0
                      • kubad  

                        kliky na isis a vhodnou délkou osy

                        0 0
                        • alex44  

                          Můžu se zeptat jaké kliky a jakou osu konkrétně jsi použil a jaká ti vyšla řetězová linka? Dík

                          0 0
                          • kubad  

                            aktuálně kliky na Octalink 113mm osa talíř namontovaný na střední pozici,konkretně Cannondale C2

                            pro Isis platí totéž, na fotce kliky RF Next s 108mm osou a placka na pozici největší, bohužel designově stříbné kliky nesedly

                            řetězovou linku bych ti musel zítra změřit, od oka je to OK

                            0 0
              • JSt  

                naba je shimano, nepujde soupnout na ose trosku doporava?

                0 0
      • alex44  

        prosím, prosím, změřte mi to někdo, dík

        0 0
    • xshreck  

      taky vyuziju.

      Casto jezdim velka velka, hlavne pri zavode. Pritom se priserne krizi retez, je namahana hodne prehazka a hrozi jeji utrzeni (patka), nebo roznytovani retezu.

      Bude znat, kdyz dam podlozku z misek na levou stranu? tim mam na mysli treba ze budou bolet kolena… funkcne by to vadit nemelo,pokud nebude skrtat prevodnik doufam.

      0 0
      • blisterexist  

        kliky budes mit v levo dál od rámu, takže nepoužitelné:-), proto přecházím na 2 převodník:-)tam to bude vzcházet náherně, pře velkou dáš namísto střední:-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.