Sedlovka - prehled o prasknutych

80 nepřečtených
  • lubos

    Mam takovej anketni tik resp. neco jako scitani lidu :) Chtel bych vedet komu a jak praskla sedlovka. Nejake info kolem. Neco jako informace o : delka sedlovky, nakolik byla vytazena, material, tloustka sedlovky, vaha jezdce, kolik byla jezdena nez praskla. Taky pripadne vyrobce. Hlavne me zajima pomer prasklych delka/tloustka/ma­terial. Mne zatim jeste ne, a nemam z toho dobrej pocit :o)

    Anketa: Praskla vam nekdy sedlovka?

    Ano
    18x
    21%
    Ne
    60x
    70%
    0 0
    • kurýr na bajku  

      Praskla přímo v hokejce při mých 95kg a jednalo se o hliníkovou ZOOM.

      0 0
    • Jogador  

      Mám sedlovku KORE, 27,2, vytaženou na max, přesně na značce, mám na ní asi 10000 km a drží pořád…

      0 0
    • Gatier  

      zatial iba ohol kalin :), ziadna nepraskla

      0 0
    • rarášek1  

      Pells XR1 light 26,8mm l=400mm, přežila, nepřežil rám.

      0 0
    • Pinocio  

      Nepraskla, ale děsím se dne, kdy praskne:-)

      0 0
    • Jenda  

      Hardware, 400 vytazena tak na 300 praskla po cca 7000km nastesti jsem prasklinu objevil driv nez se ulomila uplne – byla dobre videt zevnitr diky tomu ze sedlovka vevnitr byla leskla.

      0 0
    • arcco  

      Při mých, tehdy cca 75kg praskl Proponent, ale zda-li tato značka ještě existuje…

      0 0
      • lubos  

        pamatujes si jeste sirku sedlovky ?

        0 0
        • arcco  

          Snad kolem 27 a něco,praskla v místě, kde je zámek nalisován do sedlovky

          0 0
    • Vilém  

      Praskla mi ZOOM 25,4/400mm vytazena na rysku.Ruplo to dole u ramu.Vazim cca 80kg

      0 0
    • Siddha  

      serval sem dva zavity ale to se asi nepocita. jinak nepraskla, ale znam minimalne dva lidi kerym se odlepil zamek z karbonovyho FSA…

      0 0
      • Daník  

        ty vogo, právě jsem si ji koupil…začnu vozit sekunďák!

        0 0
        • Siddha  

          radsi to jdi reklamovat uz predem… ne kecam, treba budes mit stesti. byl to nejakej ten levnejsi model tech karbonovejch…

          0 0
      • Daf  

        Me se to taky stalo nastesti nebyl problem s reklamaci.

        0 0
        • Daník  

          Nemáš Thomsona?

          0 0
          • Daf  

            Mam. Thomsona jsem si prave koupil misto toho rozlepeneho reklamovaneho FSA. Uz nechci sedlovku s vlepovanym zamkem. Rozlepil se mi i syncros (hlinik).

            0 0
    • Lister  

      tuk, tuk tuk, zatím nic

      0 0
    • enjoy  

      me teda nikdy a nevidim k tomu duvod.mozna ze neexperimetuju s hranicnima hodnotama cena/vykon…:-)

      0 0
      • kurýr na bajku  

        Nepochybuju o tom, že pokud bys vydělával tak 3× víc, byla by pro tebe zajímavá hlavně cena. Čili, čim dražší tim lepší ;-) BTW: Řešili sme včera, kdy si koupíš světlo HOPE na představec.

        0 0
        • enjoy  

          az bude stat desetinu,tak je moje. ps:pojem „lepsi“ je velmi relativni:-) a co jeste jste resili?:-).vy jste se snad neridili heslem nemluvit o nikom kdo tam neni?:-))

          0 0
          • kurýr na bajku  

            Přilbu sme neřešili, protože to by se pustili i do mně, no a jinak sme tě pomlouvali. …znáš to. BTW: Na sportprague sem zakoupil taky zajímavý světlo, ale ten HOPE je větší krasavec ;-)

            0 0
        • BB  

          na to svetlo jsem koukal na Sopr Lifu, myslim, ze 15 KKč ? Dumal jsem, co na tom tolik stoji a na webu nasel, ze je to HID system (High Intensity Discharge) a to je asi neco jako xeony na autacich. Jeste zajimavejsi je, ze nejdrazsi je na tom zarovka a ta vydrzi pouze 500 hodin, takze nejen velka investice, ale i provozni naklady.

          0 0
    • náčelník  

      Syncros, Al, průměr 26,8 mm, tl. stěny 1,8 mm, délka 425 mm, vytažená z rámu 270 mm, moje váha 72 kg. Praskla tam, kde vystupuje z rámu, t.j. v místě největšího namáhání, po 6ti letech používání. Takže na to měla plné právo.

      0 0
      • Loner  

        To je jako kdybys řekl, že po šesti letech ti upadl volant v autě nebo se zlomila poloosa, že na to měly ty komponenty plné právo. Nesouhlasím s tím, že by měly rupat rámy, sedlovky a řídítka, a to ani závodníkům. Honba za ušetřenými gramy je nesmysl, který ve finále ohrožuje zdraví a někdy i život. Tak jako most je projektován s ohledem na extrémní zatížení, tak i obyčejná trubka za nehoráznou cenu by měla být při i při extrémním zatížení nesmrtelná. (samozřejmě za stanovených podmínek – vysunutí, hmotnost, terén) Howgh.

        0 0
        • jecnak  

          U zavodnich aut nebo u letadel (typicky aplikace, kde je dulezita nizka hmotnost) je predepsany pocet hodin jak dlouho smi to ci ono byt pouzivano. Stejne tak nekteri vyrobci pisi, ze po dvou letech je treba riditka vymenit atd.

          0 0
        • náčelník  

          Nesmrtelné není nic. Po vyčerpání únavové životnosti praskne všechno, i ten tvůj most, natož Al sedlovka.

          0 0
      • fousek  

        Ja nemam ram kterej by byl mladsi nez 6 let a planuju ze vydrzej aspon jeste dalsich 6 let at na to maj pravo nebo nemaj

        0 0
    • Pá-dlista1  

      DaBomb se dvouma sroubama. Pri dopadu na sedlo jsem vytrhnul zavit v tom hlinikovym valecku. A jednou se mi uvolnil zamek v sedlovce Kalin. Vozim i 400mm BBB (skyscraper?) pr.30mm vytazenou na max. krome toho, ze hezky pruzi, zadny problem.

      0 0
    • zirecek  

      praskla Ritchey Comp, 400mm, 27.2mm

      0 0
    • default  

      Ritchey Comp 27.2 400mm, ohnul jsem ji nad riskou, probehla reklamace, nyni zatim ok.

      0 0
    • fousek  

      Nepraskla, ale ohnula se, ZOOM asi nejspis 300 mm byla vysunuta kousek nad risku, takze za to nemohla

      0 0
    • tim  

      TR WCS Al (ročník 2001/02 – ?). D 27×350. Nepravidelný zubatý lom těsně nad koncem rámu. Jezdec cca 80kg, do max. vysunutí chybělo ještě cca 30–40mm, najeto cca 6400km na softailovém rámu. Zlomení proběhlo při jízdě v sedle po relativně hladké polňačce náhlým odlomením jako mrkev. Pozn. : dodnes ne zcela dobrý pocit.

      0 0
    • Vilém  

      Taky jsem videl krasne uletet zamek u USE Alien Al.

      0 0
      • náčelník  

        Mohl bys to podrobněji popsat? Ať si dám pozor …

        0 0
        • Vilém  

          Bylo to v Blansku na XC zavodech,ten co ji jel,trosku nesetrne dosedl na sedlo a zlomila se v tom ztencenem miste zamku.Muze byt rad ze si ten trcici zbytek nezarval nekam:(

          0 0
    • VencaV1  

      Dneska mi v jednom krame rozmlouvali moji oblibenou karbonovou pells, ze je prodavali a ze se lamali, prej po mensim narazu se uprostred bez varovani zlomila. Jeste maj nejaky na sklade a uz je radsi neprodavaj. Tim me teda pekne nas…, ted abych tam dal obyc. hlinikovou co mam doma, anebo si priplatil za neco lepsiho. :(

      0 0
      • TinkTink  

        No to jsou takovy parchanti…teda…ze Ti vubec neco rikali :o)) Bud rad – pokud je to pravda, tak Ti zachranili treba nadobicko a to ma mnohem vetsi cenu…aspon teda pro hodne chlapu :))

        0 0
        • VencaV1  

          No to ja jsem rozhodne rad, ze jsem mel stesti a neokusil jsem to na vlastni kuzi. :) Me teda spis nas…, ze je ten pells takovej smejd.

          0 0
    • rock  

      Počítá se uvolněný Al zámek z karbonové Pell's ? Ale slyšel jsem, že tuhle konstrukční vadu už nějak vyřešili … jo, byla 27.2mm, já mámcca 80 kilo.

      0 0
    • tomPY  

      Zlomil som 1× Morati-v zámku na Dubnickom maratone
      1× USE carbon-stehnom smerom do boku Ale obidve som úspešne vyreklamoval.

      0 0
      • lubos  

        A tloustka sedlovky ? Zatim vidim totiz same 27.2 Prasknul nekdo i sirsi kusy ?

        0 0
        • kurýr na bajku  

          NIKDO !!! nebo, jo ?

          0 0
        • tomPY  

          Obe boli 27,2mm.Ale Morati sa zlomila,teda skorej roztrhla v zámku.Potom to miesto začali vyrábat o cca 200% pevnejšie.A USE mala mat v ráme takú vložku,ale dovozca to nevedel.

          0 0
    • panacea1  

      ..kdysi na mým prvním MTB HT jsem zlomil AL sedlovku bytelné a kvalitní konstrukce, a to po přesoustružení na menší průměr asi o 0.4mm…rupla při doskoku a dosedu..měla na to právo :-) pak jsem ohnul dva kusy české výroby z ocele..ty co se montujou na levný kola..vždy vysunuty na max. rysku..nevbydržely vůbec nic…ale jen se ohnuly a dále jsem od kámoše slyšel, co jezdí silničku, že se mu taky uvolnil zámek v sedlovce PELLS !!! něco na tom maj špatně! jinak vozím delší dobu ROOX 27.2mm a v pohodě!

      0 0
    • fousac  

      jedna ohnuta IKE 30,6mm/350 a jedna ohnuta noname alu 27,2->27,0/400 (stocena).. ani jedna nebyla nad ryskou…

      0 0
      • lubos  

        30.6 nebo 31.6 ? Jestli IKE z Meridy tak asi 31.6 a tu mam doma :) Dokonce dve a tyhle si neumim predstavit ohle .. to je kus kovu :)

        0 0
        • fousac  

          opravdu 30,6.. bylo na starym big airu 01.. taky se pekne blbe shanela, tak sem radsi zlomil ram a nechal si dat novejsi, tam uz bylo 27,2.. ;)

          0 0
    • xmartin13  

      Jednu sedlovku (Kalin) jsem ohnul kousek nad ryskou a ted se mi zacina ohybat Zoomka, zase nad ryskou. A to nejsem nejak extremne tezky, mam 75kilo.

      0 0
    • lubos  

      posun nahoru … :)

      0 0
    • bokombo  

      kalin 27,2 (cca), rupla za jízdy po polňačce, hned nad upínákem, byl jsem v sedu, tak tak jsem to ustál. Ujeto měla tak 5000 km, 3 roky stará, mám 90 kg, vytažené to bylo tak ještě tak 2–3 cm nad rysku. Pak jsem zjistil, že je ruplý i rám pod sedlovým upínákem (ještě ocel Author Mystic), tak jsem radši pořídil jiné kolo. Na tom je sedlovka Bontrager 31,6, sice vytažená na max, ale ta snad vydrží.

      0 0
    • cernoch1  

      Zlomila se mi duralova Roox 420, prumer 27mm, vysunuti dost, ale urcite ne nad rysku. Ustrihla se krasne rovne se zakoncenim sedlove trubky ramu.Jezdena asi rok-XC, vaha cca 84kg. Jinak nic moc pocit.

      0 0
    • black.horse  

      hehe, se schválně zeptám:-) zlomil nebo zničil už někdo Thomsona?:-)

      0 0
      • MartinXC  

        Viděl jsem Thomsona s vlnkama v místě těsně nad objímkou. Důvod – majitelem přetažená sedlovka. Dostal tak offset cca 1cm, ale držel.

        0 0
        • black.horse  

          vau…no se ptám, páč sem přemýšlel si ji dát na fulla (enduro) a jestli mě unese:-)

          0 0
          • MartinXC  

            Pokud ti není líto peněz, tak dej, v průměrech přes 30mm neznám lepší (teda jestli nechceš „skasávací“ systém jako Titec nebo Maverick). Chce to utahovat objímku s citem, napřed radši míň a přituhovat o čtvrtotáčku. Ta deformace byla na HTčku (Klein), u fulla bych se nebál. BTW na Palominech přežívá i ten strašlivý úhel sedlovky.

            0 0
            • black.horse  

              nechci to ještě zakřiknout, ale chci to na SC Hecklera… líto peněz mi je, ale zase si chci kolo postavit vyloženě pro radost a na tu sedlovku sem slyšel jenom chválu (lehká při tom pevná a hlavně spolehlivá) tak asi do ní půjdu… průměr 30,9mm… jen mám malinko strach z velkého vysunutí v kombinaci s mojí nadváhou… jednu mám zrovna na silničce, ale tam nedostává zabrat… bojím se hlavně pádu a ohnutí směrem kolmo, jak je zúžená…

              0 0
              • MartinXC  

                Myslím, že je to na fulla kvalitativně nadbytečné. Já bych volil něco jako FSA FR.

                0 0
                • black.horse  

                  jejda, až tak? to se přiznám mě nenapadlo… já se spíš bál, aby pod mojí vahou neodešla (třeba při nějaké nepovedeném manévru)… u ní mě zaujal právě ten poměr hmotnost/spoleh­livost… a pokud to vyjde, tak ji budu mít levněji než MOC… no, každopádně řešení a stavbu toho fulla asi brzo hodím na BF k odbornému posouzení(jakmile to bude aktuální), abych měl jistotu, že sem se nikde nesekl:-)

                  0 0
                  • MartinXC  

                    Mě přežil Thomson havárii, kdy jsme se HT bikem nevešli na rychlejší lesní cestu spolu s kládami ;-) Letěli jsme pár metrů vzduchem, já přistál na hlavu, bike koupil první už při startu na přední kolo a pak přistál na záda na sedlo zešikma. Přední kolo mělo banán, ale sedlo jsem jen narovnal a dokřižoval domů. Doma jsem přeměřil, jestli něco nekulhá, ale konkrétně sedlovka OK. Jezdím 31,6 × 410 vysunutou tak na 25–27cm.

                    Na fulla mě to připadne zbytečně kvalitní, když všechno pobere zadní tlumič… pravda, S-Works Enduro taky osazuje Thomsona, ale myslím, že spíš kvůli hmotnosti a ceně :-)

                    0 0
    • mAk  

      Ritchey COMP 30,9 400mm, hlína, přesně u zámku, zajímavý bylo sledovat jak má ta trubka nezáměrně po obvodu všude jinou tloušťku stěny, halt profíci… Jetá asi 15k km na pevňáku, vážim 77kg

      0 0
    • gobike  

      Zatim noname 27,2 350mm asi 4000km – zlomena az pod naporem kladiva a Ritchey 27,2 400mm 3000km a drzi jak svina:)

      0 0
      • prodi  

        Ritchey je držák :)

        0 0
        • Vilém  

          Ritchey Pro 27,2/400 vysunutou tak 3cm pod rysku se zohnul a to jen provozem,zadnej tvrdej dopad na sedlo.

          0 0
          • Vojtas  

            si to asi spatne napsal ne, nebo si ji vozil vysunutou o 3 cm vic nez je doporuceny ? asi ne zejo

            0 0
            • Vilém  

              ryska byla tak 3cm pod hornim okrajem sedlove trubky,tzn nebyla pres rysku.

              0 0
    • u3g  

      když se daří! Leonardi Factory

      odneslo to lýtko a natlučený bok

      dal jsem na reklamaci tak uvidím

      jakou karbon sedlovku nyní ?

      0 0
    • -b-n-x-  

      Thomson Elite 30,9 (delku presne nevim).

      https://www.bike-forum.cz/…64-prasklina

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.