snižování sedlovky před sjezdem

43 nepřečtených
  • Darkson

    Jelikož mám rád plynulou jízdu, nerad na kopci zbytečně zastavuju, téměř nikdy si před sjezdem nedávám dolů sedlovku. Zrovna předevčírem jsem jeden jel, šel jsem zadkem za sedlo, nějak se mi to rozjelo a dole jsem byl rád, že jsem nepřišel k úrazu na velmi choulostivém místě. Vždycky si říkám, že příště zastavim, ale v reálu se mi nechce. Asi si pořídim suspenzor:-). Jak často zastavujete a hejbete sedlovkou, jestli vůbec…

    0 0
    • blue  

      zalezi na konkretni situaci, nekdy to opravdu neni na skodu a i za tech par vterin zastaveni to stoji, zvlast pokud mas na sedlovce rychloupinak, pak neni co resit :-) ja osobne davam sedlo dolu, pokud me ceka neco dlouhyho technickyho, nebo hodne prudkyho

      0 0
      • Kolík  

        Dělám to podobně jako BLUE, jen někdy nestihnu zastavit protože ze začátku to vypadá na nevinný sjezdík a pak už to nestíhám zastavit a dát sedlovku dolů. V některých případech si myslím že to dokážu se sedlovkou dole sjet plynulejc a bezpečnějc pro určitou partii těla! :-))

        0 0
    • MARIN  

      nic takovyho nedelam asi taky protoze nemam rychloupinak ale sroub

      0 0
      • Smazaný účet  

        sem měl dřív, to lze lehce napravit… na hlavu šroubu přidělat páčku a je to jak rychloupínák… :o))

        0 0
      • pos3k  

        to same.z kopca teziste dozadu a i kdyz mam sedlo akurat tak se i vejdu i za nej nad zadni (ale to uz musi byt)

        0 0
      • ddd - andy  

        Taky na XC nedavam sedlovku dolu prece ten karbon neposkrabu :-) Na sjezdaku to je ovsem jina, tam ladim podle trati..

        0 0
    • ravo  

      Jakožto bajkr pohodář řadící se mezi „chrty“ mám naprostý odpor k jakémukoliv zdržování se a láska k neustalému povolování a utahování rychloupínáku je mi na hony vzdálená…

      0 0
    • Otto  

      Když du jezdit do prostoru kde to předpokládám (hodně poskakování ve sjezdech, hrby dám si to tak o 1cm níž hned ráno. Jinak tak maximálně párkrát za rok, když je opravdu důvod.

      0 0
    • Pavlos  

      ne protoze bych si podrel sedlovku:)

      0 0
    • TinkTink  

      Zbytecnost…mam 420mm sedlovku vytazenou o 20mm nad maximem (jako ze jeste 20mm muzu vytahnout) a ve sjezdu me to nikdy nemlatilo nak zasadne – pokud bych vozil sedlo vytazeny vic nez je nutny, tak bych si ho musel snizovat = je vhodny sedlo vozit v urcitym kompromisu…aspon na zavody…prece nebudu nekde zastavovat abych si ho sundal nebo snizil – leda packou z riditek :o)

      0 0
      • Darkson  

        o ten kompromis se snažím taky, ale s trochu víc pokrčenejma nohama do kopce mě to prostě nejde. Taky bych koukal, kdyby borci v Aténách před prudčím sjezdem zastavili a hromadně snižovali sedlovky:-)

        0 0
        • pos3k  

          By to mohli mit treba narizene :-)) Nebo by museli do boxu vymenit plaste :-)) (ja se asi taky nudim, himbajs)

          0 0
          • Darkson  

            já se taky nudím, práce žádná, venku pěkně, svrbí mě nohy, dal bych si nějakou pěknou vyjížďku…

            0 0
            • pos3k  

              Me taky svrbi nohy, navic ale v jedne noze boli slacha.Tak se ted kuryruju mastickama a infralampou.Kurna sem se nejak spalil :-))

              0 0
            • mike!1  

              se máš. u nás hnusně a nikam se mi nechce.

              0 0
              • Darkson  

                když já jsem toho za posledních 14 dní moc nenajezdil, tak mám trochu abs?ák…

                0 0
    • Třé?a  

      Takovou sedlovku sem vyděl, ovládala se z řídítek dopředu a dozadu, taky sem vyděl uzamykatelmou z řídítek. Ale co mě dostalo tak to byla sedlovkopumpička, po vytažení selovky dole pumpička. Hystorie je tak rozmanitá :) Ja sám se sedlovkou nehejbu, nepřežil bych škrábance, je to sice jenom Pellska za 540 kč, ale jabožto chudý biker si jí vážím.

      0 0
      • Martin  

        To si děláš prdel? Já už léta sním o stavitelné sedlovce:-))) Kdes to viděl?

        0 0
        • Třé?a  

          Někde v knihovně v 9let starý knížce, bylo tam spoustu ptákovin ale je zajímavý že nový trendy od šimana co tam byli se ujaly např. véčka.

          0 0
        • blue  

          sedlovku ovladanou ze riditek kdysi mel kamos od nejakejch svycaru, ale bohuzel si nepamatuju uz znacku… taky nebyla moc levna a mel s ni nejaky problemy, ale on nebyl taky nejlehci, tak to mohlo mit vliv

          0 0
    • McBlacky  

      No v oblíbené XC lokalitce Jarov (u Zbraslavi) si ho na sjezd po modré radši sundavám, ikdyž na kole s vidlí 80–100 HT to stejně nejde sjet bet puntíku… PS: dal to někdo z vás na nějakým freeride biku bez puntíku?

      0 0
      • Darkson  

        modrá, modrá… není to ta pěšinka od nějakého ústavu na zbraslavi podél potoka až do chatičkové oblasti?

        0 0
        • McBlacky  

          ne to je taková serpentinovka po šutrech se skoro asi metrovými dírami a vůbec pár zajímavostí se tam najde :-) dojedeš pak přímo na koleje u přejezdu, dál pokračuje železnice do tunelu, kdybys jel pak nahoru tak po cca 1km je červená na Homoli, kdybys jel dolů tak po 50m jsi na asfaltce Vranov-Zbraslav. Nahoru to ani nezkoušej, ušetříš si prudu, dolů, no – já tě varoval :-)

          0 0
          • Darkson  

            no ta tam při nejbližší příležitosti rád zavítám. a i tu sedlovku si sundám:-)

            0 0
    • jonti  

      jazdim xc, mam sedlovku vysoko ako na ceste aby sa dobre slapalo, a v zjazdoch som si uz zvykol, posledny krat som ju daval nizsie asi pred 3 rokmi :)

      0 0
    • cesar  

      no ja klidne i nekolikrat za den. Jde o to, s kym jezdim. Kdyz sam nakej FR tak ji klidne nechavam dole , protoze do kopecku jedu v klidku. Kdyz z kamosema co maj XC, tak zas vytahuju, protoze na me nechtej v kopcich cekat :) No ale mam rychloupinak, takze zadnej problem. No a jestli je trubka poskrabana, nebo ne…no to bych u FR kola snad ani neresil. Divny by mi prislo FR kolo neposkrabany :-)

      0 0
    •  

      No ja si ji snizuju dost casto, v zime sem jel sjezd ze zasnezenyho kopce s kamosem, on si ji nesnizil a kdyz vjel do hlubokyho snehu tak letel jak letadlo, pac nemohl jit za sedlo, tak ze ja si ji davam dolu skoro pokazdy, tech par sekund me nezabije

      0 0
    • Thorn  

      ja som prave zistil, ze mojou x rokov nenastavovanou sedlovkou v rame ani nepohnem :-/ je na to nejaka finta?

      0 0
      • pitelboy  

        koupit new ram…::--))

        0 0
      • biker007  

        uchytit sedlovku do sveraku a tocit ramem. pred tim to napatlat brzdovkou nebo necim podobnym a nechat to pres noc pusobit.

        0 0
    • coolboy  

      pripada mi debilni se kvuli sjezdu zastavovat a sundavat sedlo. hlavne pri zavodech takhle zbytecne ztratim cas…

      0 0
      • pitelboy  

        pri zavodech se to nedela ale pri svihu jo!

        0 0
        • enjoy  

          hele mluv za sebe,ja to nedelam nikdy.jednou za hodne dlouhej cas se najdou mista kde by to mozna chtelo,ale i tak to nedelam.videl jsem cloveka kterej pred uplne jednoduchym sjezdem zastavil,zasunul sedlovku,sjel tech 10 metru a zase zastavil aby jidal nahoru.podle me idiot.

          0 0
          • -b-n-x-  

            jo, s tim se neda nez souhlasit. Taky mam kamose, ktery, kdyz vyjedeme na kopec, tak si VZDYCKY sunda sedlovku, i kdyz se jede po mirne asfaltove ceste dolu. Ja si treba davam sedlovku taky dolu, ale jenom tehdy, pokud si chci uzit nejaky pekny technicky sjezd. Na mojim kole je ovsem rozdil mezi krajnimi polohami tak 6 cm, takze vlastne furt jezdim (nekdy chodim) se sedlovkou dole.

            0 0
    • Pekáček  
      1. mám tam šroubek.
      2. bojím se a tak strmý sešupy raději seběhnu.

      Kámoš kterýmu podle kola říkaj Meriďák si nanečisto zkoušel sjet Hvězdu na Sudetech, se sníženým sedlem se mu to podařilo. Na závodě tím neztrácel čas, no myslím že děti mít bude :o)

      0 0
    • sis  

      Zatim jsem to udelal jenom jednou. Kdyz jsem jel z Pusteven dolu po modre(?) na Raztoku. Jinak to taky moc neresim. Zatim jsem vzdycky fsecko sjel a to co ne , tak by mi to stejne nepomohlo:-)

      0 0
    • dedek55  

      jezdím fríroudík tak že sedlo sundavám dost často…jde o kejhák i o jiný wěci..o))))

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.