• Corbett

    Při dnešním sledování padesátky v Turíně mě jako běžkařského laika docela šokovala průměrná rychlost světové běžkařské špičky (něco kolem 24km/h). Automaticky jsem to převáděl na své slabé bikové schopnosti a na padesátikilometrové maratonky co mám za sebou. Jasné je, že nemůžu srovnávat profil závodu, ale po mé filozofické dedukci jsem dospěl k závěru, že jsou neskutečně rychlý a můj 22,5km průměr na Oderské mlýnici (kde vítěz ale měl 31km/h.) je směšně pomalý. Jo a to byl dnešní závod díky taktice docela pomalý. Vím, že to nemůžu srovnávat doslova, ale prostě mě to překvapilo. Když člověk, který tomu nerozumí se na ty závodníky dívá, tak mu připadá, že se sotva plouží a oni to pěkně mažou.

    0 0
    • Meesha  

      taky sem to prepocitaval :-) ona televize klame a treba z kopce na tech bezkach jezdej hroznou kudlu!

      0 0
    • timoty  

      jo nebylo to az tak rychly jako obvykle ale musis brat v potaz ze se zacalo zavodit tak 5km pred cilem…no a co by bylo nejzajimavejsi ohledne tech prumeru tak by byl prumer prvnich 35km a tech poslednich 15km

      0 0
    • Pebe  

      A to si vem rychlobruslaře, vypadá to jako nic moc loudání, a přitom vítěz na 10km měl průměr kolem 45km/h :-))

      0 0
    • jecnak  

      Neda se to moc porovnavat s mtb. Spis se silnickama a to jeste bych to nesrovnaval s vicdennim etapakem, ale s necim jednodennim, ne moc dlouhym. Ale stejne nechapu o cem ta diskuse ted je :-)

      0 0
    • rock  

      Jsou rychlí, ale mají perfektně připravenou širokou trasu se stoupáním a klesáním docela mírným ve srovnání s MTB; asi bych to taky srovnal spíš se silnicí …

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.