• kokos

    jakej rozměr konusovýho klíče si mám koupit na nábu Shimano Deore 12 nebo 13?

    0 0
    • Lišák  

      Kup si celou sadu někde v hypermarketu. Mám konusáky od 8 do 17 z Globusu, myslím, že byly od Force a používám je docela často, žádný problém, vymačkaný nejsou. Stály asi kilo.

      0 0
      • iiki  

        Já koupil ve Tescu a už je po nich – natažený. rozhodně NEBRAT!! Podobný jsem viděl i v nějakým e-shopu. Nejlepší je ve Feroně koupit obyč. plocháče a na brusce zplošit-bacha na vyhřátí. Funguje to a je to v podstatě na furt. Velikost kontr 17 a zadní konus 15? přední 13. Možná se pletu, se musím mrknout doma, ted v pracproc. to nemá řešení, soráč.

        0 0
        • Vilém  

          Ten obrusovanej nevydrzi nikdy tolik co plechovej konusovej.Pouzivam nejaky obycejny za cca 30,– ty se mi osvedcily nejvice i oproti asi 5× drazsim klicum oc Kovysu.Vydrzi i pri denodennim pouzivani v servisu tak cca rok,coz je dobrej vysledek,tzn ze doma jsou na veky.

          0 0
          • Jirik123  

            obrouseny ti doma taky vydrzej dlouho, s konusama clovek zas tak casto nelaboruje(pokud to umi:-))

            0 0
          • Brzdič  

            Měl jsem zbroušenej na magnetce. Vydržel cca 10 let a dalších 100 by ještě vydržel, kdybych ho nepůjčil ;-)

            0 0
    • mechanik  

      Přední 13, zadní 15, kontramatice 17 ten stačí klasika. Celou sadou neuděláš chybu:-)

      0 0
    • beranek666  

      mate zkusenosti s konusy (pripadne i jinym naradim) od firmy Super B ??? (napr. www.cykloprofi.cz)

      0 0
      • artur  

        Mám od Super B kleště na bovdeny a lanka,naprostá spokojenost.

        0 0
      • Bafoon  

        včera mi přišla sada konusových klíčů z kupkola, už jsem si odservisoval, stáli stovku, je to kus plechu ale držej dobře nijak živý to neni

        0 0
    • beranek666  

      ?

      0 0
    • Frankie  

      Jako vzorny citatel historie, shanejici konusove klice :) mam dotaz:

      Jsou tohle ty plechovy, co je o nich rec vyse a jsou v poho na domaci stelovani asi tri kol = 6 konusu? :) jednou, dvakrat za sezonu…

      Pripadne ktery z techto dvou, staci ty za kilo??

      www.kupkolo.cz/…6mm_921.html

      www.kupkolo.cz/…da_2636.html

      Pripadne, kdyby vam nekomu doma prebyvali jak klice tak nejakej bic, tak dejte vedet.

      Diky. FV

      0 0
      • lidumil  

        BIč jsem si udělal z plocháče a kusu řetězu a konusový klíče jsem koupil sadu asi za 70 Kč. Nezapomeň, že potřebuješ vždycky 2 stejný rozměry.

        0 0
        • Frankie  

          Koupim ten tvuj bic :)

          Jo, asi bych ho taky na chalupe z neceho vykutil, ale kdyby se dal nejakej levne koupit, tak bych byl klidnejsi, vezmu-li v uvahu sve manualni schopnosti :D

          0 0
          • lidumil  

            na tom nic není, jen vrtačka a musíš mít přesný rozměry. Když budeš chtít, o víkendu nafotím a změřím. Nejlacinější bič stál – když jsem ho sháněl – kolem 4k, dneska asi bude už levnělší.

            0 0
            • Frankie  

              Ja vim, ale jak pisu :) Nicmene, jestli te to nebude obtezovat, tak prosim vyfot a zmer, treba se na to vrhnu. Ja sice nejsem 2× zrucnej, ale nastesti znam nekoho, kdo je :)

              0 0
          • lidumil  

            dneska je už lacinější – www.kupkolo.cz/…ool_539.html

            0 0
        • krtex  

          "Nezapomeň, že potřebuješ vždycky 2 stejný rozměry. " .. ale to jsou mi novinky ? Mohu se zeptat k čemu ?

          KTX@

          0 0
          • lidumil  

            konus a kontramatka, ne?

            0 0
            • krtex  

              Ty mají většinou jiný rozměr navíc na kontra je možné použít jakýkoliv klíč… ⇒ na seřízení konusů stačí 1 konusový klíč (múže být různý P/Z) přísl. rozměru a jeden obyč klíč..

              Já šteluju ve svěráku – stranu kde mám kontra fest dotaženou upnu, konusovým klíčem jemně nastavím konus tak aby po dotažení druhé kontra byla v nábě mikro vůle.

              Jednoduché je to v tom, že lze povolit, pootočit např. o 10 stupňů konus a zakontrovat – bez svěráku se to dělá napytel prže se při povolování protočí osa a nikdy nevíš o kolik .. a tím to celé rozm*dáš ;)

              KTX@

              0 0
              • Frankie  

                Taky jsem si myslel, ze staci jedny klice, ale nechtel jsem se ztrapnit, kdyby nahodou ne :-D …

                0 0
              • lidumil  

                U jedněch kol mám jak konus, tak kontramatku stejné, normálním klíčem to jde, ale já si zvykl na dva konusový, protože jdou krásně proti sobě dotáhnout když jsou stejně masivní a dlouhý. Do svěráku to neupínám, dlouho jsem ho neměl a pak se mi s tím blbě manipuluje.

                0 0
      • Black knives  

        Když je konusový klíč měkký,nedá se s ním dělat,a přitáhnou pořádně kontra na maticích. Já si konusové,vlasně všechny klíče vyrábím,a kalím. Vydrží nejvíc z toho,co jsem zatím měl možnost zkusit.

        0 0
        • Frankie  

          Me prave napadalo, ze ten plech by nemusel vydrzet, kdyz bude potreba poradne zabrat – treba leta nerozebirany konusy… ale zase nahore se pise, ze preci jen neco vydrzi…

          Kalit sam muzu tak leda v hospe nebo jeste pak nad sporakem, i kdyz to by mozna taky stacilo, co?

          FV

          0 0
          • kajulka2  

            A nebo koupit klasickej otevřenej klíč 17 a trochu ho přibrousit, to vydrží si myslím víc a možná to bude i levnější

            0 0
            • Black knives  

              V žádném případě. Když už to vyrábět z normálního CrMo klíče,tak musí se koupi o jeden mm menší,a vybrousit na přesný rozměr.měřit posuvným měřítkem(šuple­rou)Ale hrozí broušením popuštění,tak­že,změknutí o­celi.

              0 0
            • Frankie  

              Jj, taky uz to tu vyse zaznelo, ale jak pise Black knives, mohl bych to vyhrat, ale na to bych si snad dal i pozor, ale je to dalsi crcacka, bruska je na chalupe daleko v horach :( … navic obyc klice taky nejsou 2 x levny… tak 60,–/ks, takze uspora nic moc…

              0 0
              • kajulka2  

                Nojo koukám po cenících, cenou by sis asi nepomoh, omlouvám se za mystifikaci ;-)

                0 0
          • Black knives  

            Já ty klíče dříve dělal na zakázku pro cykloservisy v okolí.Ale už se mi nechce,nevyplatí se mi to.

            0 0
            • Frankie  

              No, kdyby se ti chtelo mi sadu udelat, tak dej vedet :) Bez dokladu, usetris na danich :) I kdyz kvuli ±kilu by se mi asi taky nechtelo :)

              0 0
          • Volf  

            Hele nevěř těm řečem o utahování až z toho teče krev. Já jsem velkým přítelem kónusů a používám úplně obyčejný plechový klíče, který jsem koupil před cca 8 lety někde v kovomatu za 20,– Kč. Je velkej rozdíl utáhnout a přetáhnout, ale to si spousta lidí asi neuvědomuje. Jinak varianta zbroušeného plochého klíče je taky dobrá, ale když nemáš přístup k brusce, tak už se musíš někoho doprošovat. No a kupovat ty předražený ,, speciály ,, co se nabízí v shopech je hloupost, protože to potřebuješ takdvakrát za sezónu a na to ti stačí obyčejný plecháče…

            0 0
      • Bafoon  

        koupil jsem ty levnější, pohoda stačí to bohatě :-)

        0 0
        • Frankie  

          Diky, kolik jich teda v ty sade je? Respektive je jich tam tolik, kolik je potreba? :) FV

          0 0
          • lidumil  

            zaleží jakou koupíš sadu, já je tam mám v dostatečným množství :-) a 15, kterou mám na kolech nejvíc mám 2×.

            0 0
          • Bafoon  

            přišli mi dva klíče, sevis LX náb to zvládlo :-) jsou to vlastně klíče 4, 2×13/15 a 2×14/16 zkusil jsem ti to vyfotit, líp neumím

            0 0
            • Frankie  

              Diky, jak si umi poradit kluci jedni sikmooky :) ze dvou klicu udelaji 4 :)

              0 0
              • Bafoon  

                heeeej! na té fotce v profilu jak si tam tak hovíš v cyklistickém … nekecej že máš i nášlapy!!!! :-DDD

                0 0
                • Frankie  

                  Nekecam :) Tretry s kuframa jsem mel, ale kun byl starej model, tak nemel ve trmenech jeste SPD :) Ale jinak alespon celkem pruzil jak v predu tak v zadu :)

                  0 0
                  • Bafoon  

                    :-D to je skoro námět na nějakou drsnou fotku! klouně se u toho zaxichtit oháknout se jak závodní i třeba s nějakým číslem sehnat nějaký řidítka na to dát hmm opratě? udidla? uzdu? tamto prostě a udělat pár fotek!! :-D mě se to moc líbí!

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.