• Darius

    vim ze toho bylo napsano uz hodne, historii k tematu jsem cetl temer celou, presto nemam jasno… chci kliky na XC, do nejuzsiho kola postoupily: FSA V-drive MegaExo Race Face Evolve X-type Truvative Stylo Team

    vsechny maji system s lozsiky vne ramu, ceny jsou srovnatelne (<6000,–) do ceho a proc byste sli vy, pripadne jake mate zkusenosti s prevodniky, ja dobre jen s FSA ostatni jsem nemel

    zamerne vynechavam Shimano, protoze ma prevodniky z blata a pavouk neni v jednom kuse s klikou

    0 0
    • miťo  

      Hlavne ne Truvativ stylo team! Zeptej se Pekacka, neni sam, kdo je ohnul pri nevinnym padu. Je to BLATO, ne dural, ne hlinik, ale HLINA!

      0 0
      • Darius  

        jj to jsem cetl, osobne vybiram hlavne z tech FSA a RF, Truvativ jsem pridal, kdyby se treba nasel nekdo, komu slouzi dlouho a dobre

        nebo se na to mam vybodnout, usetrt prachy a koupit Point Chain Power a ctyrhran??

        0 0
        • miťo  

          4hran, 4hran, 4hran! Zeptej se Pekacka jeste na zkusenosti s ISIS :)))

          0 0
          • Pekáček  

            No, co výrobce, to jiný drážky. A taky se dost mluví o malý výdrži ložisek. Opravdu si myslím, že 4hran je nejlepší. V neprospěch řešení s ložisky venku mluví horší řetězová linka.

            0 0
            • Darius  

              kdybych nahodou zacal uvazovat o 4-hranu, jake kliky doporucite? nasel jsem akorat ty Pointy (napisu TT) a pak nejaky stary XT…

              0 0
              • Gatier  

                No, nerad by som sa s niekym hadal, ale 4-hran uz patri trochu minulosti. Preco nie Octalink? Skusenosti s ISIS (truativ) a to co ma Pekacek (ako sa to vola?) nie najlepsie.

                0 0
                • miťo  

                  Tak momeeent. To, ze mi ctyrhran bez problemu slouzi neni duvod, proc bych mel podlehat trendum s „novymi a zarucene lepsimi“ systemy. Octalink jsem videl na zavodech silene vrzat (XTR), ISIS zklamal Pekacka a Octalink 2 ma jednu jedinou delku osy. Na chrti styl jezdeni je ctyrhran v pohode. Osy stoji par kacek a vyber delek je velmi pestry.

                  0 0
                  • Darius  

                    octalink mam ted a pujde na zimaka, pohodovy provoz ALE (jak pisu uz nahore) kliky Shi maji lisovaneho pavouka na kliku a toto reseni se mi moc nezda… rad bych neco v jednom kuse

                    0 0
                    • miťo  

                      A nebo neco jako moje pra pra XTcka, co maj pavouka na matici. A retroCTYRHRAN.

                      0 0
                    • ddd - andy  

                      Ne vsechny maj lisovanyho pavouka.. Tim myslim, kliky stejny sady od Shi, vyrobeny v temze roce se delaj ve dvojim provedeni. Jen musis na krame narazit na ty spravny :-)

                      0 0
                      • Vilém  

                        A jak se podle tebe lisi zpusob uchyceni?Posledni kliky od Sh ktery byly z jednoho kusu byly tak v roce 98,pak byla matka a ted je pavouk nasazenej a rozlisovanej.

                        0 0
                        • Daf  

                          Jeste nove XTRka mas z jednoho kusu :) O jinych opravdu nevim.

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Co bylo predtim normalni ve vsech sadach maji ted jen nejdrazsi topmodely. Nj. Shimano a jeho lakota :)

                            0 0
                          • vlk  

                            já taky na své staré stx z jednoho kusu nedám dopustit-ale jak odejdou převodníky tak taky budu mjuset upgradovat.Zajímalo by mě když se teď dělají ze 2kusů.Jsou s tím nějaké problémy?Už to někomu povolilo?

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Nekomu urcite :) Otazka spis je jestli je to caste a jestli se to stava i pri opatrnem zachazeni (neslapat do kopce atd.:) Ja mam velkej duvod si to nekoupit. Nelibi se mi to :) A krom toho tomu neverim.

                              0 0
                            • Daf  

                              Ja bych tomu celkem veril. Mam LXka 01 takze odjezdene maji 4 sezony a urcite vic jak 40000km. Nevrze, nepovolu je se. Zkratka ja s tim nemam problemy ani s octalinkovou­ osou.

                              0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Jestli nemas problemy ani s octalinkem, tak ma tvoje svedectvi vypovidaci hodnotu asi jako bluovo. To takovy Pekacek nici i vseobecne overene a vychvalovane komponenty :)

                                0 0
                                • Daf  

                                  Nekomu zas na kole naopak dlouho vydrzej i dost kritizovane veci :)

                                  0 0
                            • Vilém  

                              Nevim jestli to nekomu povolilo,ale kamosovi co mam XT 01 ten spoj vrzal.Nalil tam vterinovy lepidlo a bylo po vrzani.Ja mam zas spatnou zkusenost s Octalinkem.Mam ho na LX a Deore klikach a LX jen obcas vrzou,Deore mi napred vrzaly a pak jsem zjistil ze se ten slavnej Octalink vymackal.Na tech LX mi pro zmenu odesla osa tak po 2000km:(

                              0 0
              • Pekáček  

                Jaký starý XT? Člověče jdi do nich! Jsou osvědčený.

                0 0
                • McBlacky  

                  jasně na nových XT převodnících nenatočíš ani polovinu toho co na starých

                  0 0
                  • Darius  

                    http://www.bikestore.cz/inshop/shop.asp jsou to FC-M750–4 tusim tak rok 2000–2001 a bojim se, ze tohle uz jsou ty mene kvalitni prevodnky btw jsou za 3000,–

                    0 0
                    • McBlacky  

                      ty samý maj i na velotrade za podobnou cenu. imho ale za tuhle cenu už ne, za tu máš (přičti osu) letošní LX a přeci jen výhoda v tuhosti modelů s integr. středem tady je. sám bych do old XT 4hran šel hned, ale za cenu do 2000kč

                      0 0
                      • Darius  

                        se mi dost libi prave ty Pointy asi za 2400,–

                        0 0
                        • McBlacky  

                          kdyby -nejmenovaný důvěrný, trusted zdroj- neříkal že jsou bláto už je mám, nevím optej se Tink Tinka ten je má na shopu…

                          0 0
                          • Darius  

                            cerstav informace hovori, ze Point opravdi blato jest… takze se podivam na ty XTcka… samo ze klik na 4-hran je kopa, ale FRM za 9k me az tak nezajima

                            0 0
                            • McBlacky  

                              nekdy mě překvapí ceny coda pod 2,5tkč, zkus se mrknout, přeci jen coda je masírka :-)

                              0 0
                              • Darius  

                                ted jsem nasel ty XT jsou model '99 takze prevodniky by mohly neco vydrzet… Coda za 2,5 kde? na bikezone jsem nasel jen EX2 2-prevodnik (neberu) a pak Tarantula, ale jen 170mm

                                0 0
                                • McBlacky  

                                  jednu dobu je měl krab na krámě v Praze, ty tarantule se vejdou do tý ceny, ale 170 je málo :(

                                  0 0
                                  • rejow  

                                    já ty tarantule mám, vypadaj hezky, jsou lehký, nejmenší tác z titanu, ale taky jsou hodně měký a prostřední tác je pěkně na ***

                                    0 0
                                    • McBlacky  

                                      ajaj no tak nic no a to jsem si říkal, že kdybych se chtěl masírovat, že si je pořídím :(

                                      0 0
                                    • MartinXC  

                                      Napiš prosím trošku víc, o co se jedná u střední placky. (Tyhle kliky v 170mm na 4hr jsem vyhlíd pro ženušku)

                                      0 0
                                      • rejow  

                                        prostřední tác má asi blbě udělaný náběhy, po 1000km je u každýho náběhu ulomený zub, takže to špatně řadí nahoru.

                                        0 0
                                        • MartinXC  

                                          A dělal jsi s tím něco (jiná placka, atp. ?) (Ty kliky jsou za cca 3t, ale další placka k tomu – to už se nevyplatí, leda bych tam šupnul starší LX)

                                          0 0
                                          • rejow  

                                            Za tím nic, ale teď jsem se koukal a ten prostřední tác je nadepsán přímo Cannondale, před vylámáním zubů řadil hezky, má náběhy i nýty, myslím že když ho vyměním bude po problému. jo koupil jsem je v bikeranchi za 2,6kkč

                                            0 0
                                • Karaya  

                                  Kdyby jsi byl z Brna, tak ti poradim at se zajdes do Bikezone podivat, maj tam toho vic, nez je uvedeny na netu, ale ze jsi tam od Prahy, tak nic.. :-)

                                  0 0
                    • Pekáček  

                      Mají mít hvězdici našroubovanou, nikoliv lisovanou, takže pohoda. Chceš-li dobrý kliky, jdi do nich.

                      0 0
                  • Pekáček  

                    A čím to je? Materiálem, křížením řetězu nebo snahou výrobce aby zákazník víc utrácel? Klukům v Cyklomaxu taky brzo odešly a tak se to poslalo jako reklamace a prý jim řekli (Cyklomaxu), že nepoužívali řetěz Shimano tak bez nároku. Já jezdím na Sram PC-59. A mám v záloze Truvativ převodníky, pak bych šel do táců Viavelo.

                    0 0
                  • Hanes  

                    No a já si brousil zuby na XT 04! Teď ste mi to pokazili!:))) Mam LX 97 s maticí a lisovaným velkým věncem a už už volá po výměně. Tak dám asi na rady to vypadá na nějaký starší XT

                    0 0
              • McBlacky  

                jako zastánce čtyřhranu přidám taky typy: middleburn, coda taky dělal velkej luxus na 4 hran :-) ty pointy jsou cena/váha super a prej jsou bídně tuhý, něco za něco

                0 0
    • Pekáček  

      Hned ti musím napsat že Truvativ Stylo bych nebral, pokud jsi četl co jsem o nich napsal tak víš o co jde. Race Face Evolve – ve verzi na ISIS se mi líbí, ty co píšeš ty neznám. A ještě jedna věc – co stojí náhradní ložiska na tyto kliky? Pokud mají zalisovanou osu jako Hollowtech II, nechceš chvíli počkat co to udělá? Jinak můj názor je, že nejlepší je 4hran :o)

      0 0
      • Darius  

        jasne ze bych rad cekal, ale to bych taky mohl cekat cely rok… kdyz povoli lisovany spoj tak to snad vyreklamuju ad RF, ma kvalitni prvodniky? je v necem lepsi, ze Kanadani maji s osou sojenou levou kliku a vsichni ostatni pravou?

        0 0
        • Vilém  

          prevodniky RF na vyssich modelech jsou velmi kvalitni.Jsou frezovane s kvalitnimi nabehy.Vydrz podstatne vetsi nez Shimano.

          0 0
      • Zdyn  

        Náhradní střed na RF x-type stoji cca 1200 (odolnejsi provedeni) a normalni kolem 1000,–

        0 0
      • tutite  

        to pekáček. Ložiska vyjdou kolem 800,– Kč. Pošli foto těch ohnutých TRUVATIVů, a? to vidím v reále. Pokud sem tam zabrousíš na US recenze na mtbr.com, zjistíš, že STYLA mají jedny z nejlepších recenzí. A pavouka mají taky vkuse s klikou. Zdar.

        0 0
        • Pekáček  

          Obrázek dám do FOTO, Kola a komponenty. Jsou to Styla s našroubovaným pavoukem.

          0 0
    • tradic  

      Já se zeptám tak trochu mimo. Jáký je rozdíl mezi klikama XTR za 16 000,– a XT za 7000,– ? Kromě asi ceny a těch pár gramů. Jestli se nevyplatí tady ušetřit a přidat si třeba na lepší kola nebo řazení nebo co já vím.

      0 0
    • tutite  

      Ve srovnávacím testu v BIKE měly velmi dobrou recenzi FSA, TRUVATIV, XTR, vynikající recenzi pak Shimano XT. Já jsem si pořídil Truvativ Stylo GXP. Jedna vlaštovka jaro nedělá, že se někomu zlomily. V US mají Styla nejlepší recenze ze všech. Zdar.

      0 0
      • Darius  

        jasne ze 1 pripad neni urcujici, ale Truvativ mi neni nijak zvlast sympaticky, takze spis lovim ve dodach RF a FSA na Schimanu me fakt drazdi ‚kvalita‘ prevodniku… u XT za rekmene 4700 musim pripocist tak 1500 za lepsi prevodniky… to si je radsi koupim rovnou

        0 0
    • Darius  

      jeste bych se chtel zeptat zkusenych, jak je to s zvetsenim vzdalenosti klik od ramu pri pouziti vnejsich lozisek… zatim to chapu tak, ze osa je pro 73mm domecek (mam 68mm) – to je tedy 2,5mm na jedne strane navic + loziska venku – tak 3mm na jedne strane? to mi vychazi na min 5mm na kazde strane… takze retezova linka dost veknu (jak to psal pekacek) a kliky celkem o 10mm dal od sebe, to se mi moc nezda

      0 0
      • Pekáček  

        Sugina s osou Kinex 107mm byly těsně u vidlice, s osou LX 110mm o kousek dál a teď oproti první kombinaci to dělá cca 8–10mm na každé straně. Ale osa 107mm je docela extrém, to přiznávám. Rovněž platí že co výrobce, to jiný profil kliky.

        0 0
        • Darius  

          asi to budu muset vyzkouset, ale uz vidim jak to tam necham namontovat a pak reknu, ze to nechci… to bude v servisu radosti:-)

          0 0
          • Pekáček  

            Hodně lidí to jezdí, tak se toho neboj. Já na tom ještě nevyjel, ale těším se, protože mám opět 180mm kliky.

            0 0
          • Gatier  

            Este ma napadol Ritchey robi pekne kluky a mod Pro by mohol byt fajn.

            0 0
            • Pekáček  

              Nedělá je náhodou Truvativ, že né? Nějaký modely jako by jim z oka vypadly a o „máslových“ Stylech jsem už psal.

              0 0
              • Gatier  

                Co tym chcel basnik povedat? Bud ano al nie… Ritchey bol kedysi spicka, ale to viacero firiem. Ja mam na biku WCS 2003 a nemozem sa stazovat.

                0 0
                • Pekáček  

                  Já ti tvoje Ritcheye neberu, jen jsem si všiml nápadné podobnosti jednoho modelu s Truvativem, se kterým mám nejen já špatnou zkušenost (ohnutí).

                  0 0
                  • Gatier  

                    Ale to su iba tvoje dojmy. Mne sa Truativ paci a pokial vyzera R podobne tak je to len plus. 2 vec je kvalita.

                    0 0
                • miťo  

                  Tom Ritchey je chytrej a sikovnej chlapik. Ale Ritchey jako znacka nikdy nic nevyrobila, jen se zadalo ruznym firmam, co maji vyrobit. Treba sedlovky byly cele Kalloy, moje kliky na Kovariku Ritchey Logic jsou od Sugina a novy kliky se zdaji byt vyrobeny Truvativem.

                  0 0
                  • Gatier  

                    Aj spesl sa robi v meride a nie je to taky ksunt. No… :)

                    0 0
            • Darius  

              nechci zase moc experimentovat, nejde mi o nic kultovniho… rozhodnu se mezi RF a FSA btw: ty RF maji dle Vela rozebiratelny ten spoj klika-osa, zadne lisovani

              0 0
    • TinkTink  

      Ja nic…to o tech Pointech ti urcite rekl JINY, lepsi zdroj, ze :) (tak…a jsem z obliga :))) )

      Taky bych se zamyslel nad XTR – posledni model na 4 hran…vim kde to maji…je to skutecne neskutecne tuhy 4hran…Hanz to vozil, ted to vozi jinej znamej a je to fakt husty jak je to skvely…sel bych do toho, ale kliky resit nemusim…

      0 0
      • Gatier  

        Bych bral hned. Najkrajsie kluky v kratkej historii mtb. Akurat 46–36–26.

        0 0
    • Darius  

      rad bych znovu ozivil tohle tema misto zakladani noveho vlakna

      koupe klik se kvapem blizi a stale vaham… me sympatie ma RF evolve, ale system X-type se lisi od Shimana a ostatnich tim, ze s osou je spojena leva klika a prava se montuje na klasicke ISIS drazkovani… lepsi se mi zda system HT II (osa+prava klika a leva se stahuje kolem osy) otazky:

      1. ma nekdo prakticke zkusenosti s RF evolve XC x-type?
      2. jak je na tom Truvativ Stylo (SL, team) s kvalitou (razeni, vydrz) prevodniku?
      0 0
    •  

      Jen počkej, Zající!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.