• Stancek

    Ahoj, premyslim si postavit valce, at se aspom sem tam hybu nez bude rozumejsi pocasi a na jare potom na kole neumiral. Nemel by nekdo, kdo je vlastni mi zmerit prumer a delku valcu? Plus minus autobus… staci orientacne. Z fotek na netu to tak neodhadnu. Diky predem. Stana

    0 0
    • Manas  

      Zitra ti to sem hodim.

      0 0
      • Stancek  

        :-D tak tohle kdyz prevratim na krovky a dokazu roztocit, tak na jare nemas sanci :-D

        0 0
    • duk  

      Kazdy valce maj jinej prumer i sirku. Mame jedmy klubovy a ty mely prumer tak 15cm a ted mam doma jedny co maj tak 8cm. Podle mejch poznatků se líp jezdí na těch s větším průměrem- nemusíš tak extrémě foukat pláště a líp to na nich jede.

      0 0
      • duk  

        Jo a sirka tak 60–70cm.

        0 0
        • pegal  

          to je o hovne .. chce to tak max. 20 cm at se naucis drzet stopu .. ale nezarucuju ze se nepodivas k sousedum ..

          0 0
    • Meesha  

      ja mam Roto a ty maj: delka valce 42 cm a prumer 10 cm

      svezu se:

      **Nevíte jaka by mela bejt vzdalenost zadnich dvou valcu od sebe? ** Predpokladam, ze pro bike a pro silnicku to bude asi trochu jiny… Dik

      0 0
      • MlokCZ  

        Vzdálenost zadních válců nastavuju tak akorát podle pocitu. Když je dáš moc blízko, tak hrozně snadno můžeš pokračovat v jízdě dopředu. Když je dáš moc daleko, tak v extrému budeš kolem škrtat o zem a taky se mi zdá, že to pocitově jede hůř. A taky máš pak zadní kolo níž než přední. Mám hliníkový roto a zadní válce jsem dával malinko k sobě oproti tomu, jak byly nastavený při koupení (jezdím na nich na silničce).

        0 0
      • pali  

        asi tak ze predne je kolmo na valec a bike ma byt v rovine teda podla toho nastavis zadne

        0 0
    • Manas  

      jinak tady je pomerne krasne napsane proc valce: http://new.mtbs.cz/…_181205.html

      A ja s tim jen souhlasim. Sam sem ted nasel nekolik chyb :-)

      0 0
      • Bulda  

        čim máš ty zadní válce blíž k sobě, tim víc se projeví chyby nekruhového šlapání, takže kolik to má bejt záleží na tom, jak dobře šlapeš a jak moc často tě to vyhazuje, postupem času je prostě přibližuješ

        0 0
    • sportovni_biker  

      No chtěl jsem se zeptat, je možné na hliníkových válcích jezdit na normálním MTB? S tím, že mám doma pláště 1.50?

      0 0
      • Manas  

        Urcite, pokud je to slick.

        Ja jsem na valce vlezl i na sjezdaku, ale dyl nez 20 minut sem to nevydrzel :-)

        0 0
        • sportovni_biker  

          Nevím přesně co je Slick, ale ukázka je přiložena. Ten střední vzorek je přesně o 2 mm vystouplý.

          0 0
          • Manas  

            Slick je uplne hladka pneuska. To co mas ty bude asi trochu hlucet, sousedi budou mit radost :-)

            Slick je napr: www.performancebike.com/…/00_5875.jpg

            0 0
            • sportovni_biker  

              Aha, no já předpokládám, že bych s tím jezdil ve sklepě v paneláku :-) A chtěl bych asi koupit tohle, za 1500 Kč? Co myslíš, já se v tom vůbec nevyznám www.cyklobazar.cz/inzeraty.php?…

              0 0
              • MlokCZ  

                Hliníkový ROTO mám doma a jsou v pohodě. Pokud jsou opravdu v dobrém stavu, tak proč ne. Nový stojí těsně přes 3k.

                0 0
              • Manas  

                Jj, jak pise MlokCZ, pokud jsou dobry a nepopraskanej remen tak je ber. me staly 1100.- ale jeden je plastovej.

                0 0
                • sportovni_biker  

                  No já mám teďka rotoped s prodlouženou sedlovkou, ale má moc slabý přibržďování, tak se ho pokusím prodat a koupit tohle, i když z toho mám celkem strach. Zase válce využiju v zimě, na léto nasadím potom 2.1 a když někdy bude pršet, tak jsem docela v pytli. Přezouvat to kvůli jednomu dni je docela blbé

                  0 0
                  • Manas  

                    Proto mam shitozni silnicku za 4 litry na blbnuti na tomhle :-)

                    0 0
                  • jecnak  

                    Aby ti zas valce stacili. Treba na nebrzdenejch by mi asi ani nestacili prevody abych se dostal na tepy.

                    0 0
                    • sportovni_biker  

                      A tohle jsou nebržděné? Jinak právě proto to chci vyměnit za ten rotoped, protože tam se dostanu tak max. na 150 tepů

                      0 0
                      • MlokCZ  

                        Já třeba na nemoh vůbec jezdit na trenažeru. I když jsem mohl dát dostatečný odpor, tak to pak neutáhly nohy a na vyšší tepy to prostě nešlo. Kdežto válce jsou fakt docela podobný jízdě venku a tam ty tepy lítaj nahoru v pohodě (aspoň u mě).

                        0 0
                        • sportovni_biker  

                          A dá se na tom trénovat i intenzita? Nebo je to spíše na vytrvalost?

                          0 0
                          • MlokCZ  

                            Jasně, že jo, mě základní vytrvalost nikdy moc nebaví, takže si tam stejně sem tam švihnu nějakej ten interval kolem ANP (i když vim, že bych zrovna neměl, ale jezdim pro radost, takže je to fuk). Naopak ta základní vytrvalost na válcích nic moc, více jak 2 hodiny na nich nevydržim a to je na zák. vyt. málo.

                            0 0
                          • MlokCZ  

                            Ale jak psal Jecnak, nekomu to nemusi stacit s prevody, zalezi na vykonosti a taky jaky mas nejtezsi prevod. A na nejtěžších převodech už nárůstá hluk.

                            0 0
                            • sportovni_biker  

                              No jo, tak to, že jsou nebržděné mě docela nahlodalo. Jinak nejtěžší převod mám zatím 11 pastorek (8ka) a 42 převodník, ale na příští sezónu chystám zase 11 pastorek (9ka) a 44 převodník.

                              0 0
                    • MlokCZ  

                      To víš, to jsou problémy moc výkoných jezdců. Já když jezdím na nebržděných (ty Roto hliníkový) základní vytrvalost, tak si vystačím na silničce akorát s menším převodníkem a nejtěžší převod neutočim ani nad ANP.

                      0 0
            • gobike  

              Tohle je pravej slick:) www.tandem-bike.cz/…robnosti.php?…

              0 0
      • Biker jak Pes  

        Dá se to, ale vydržet to moc dloho nevydržíš, protože to dělá rachot jak hrom a připadáš si, jak kdybys jel po šutrech… ;))

        0 0
      • jecnak  

        No problema www.bike-forum.cz/…22185302.jpg

        0 0
    • sportovni_biker  

      Tak jsem kontaktoval toho chlapíka co má ty válce a napsal:

      "Dobrý den, Na prodej jsou. Řemen občas praskne, slepý se vteřinovým lepidlem a jede se dál. Bržděné nejsou:O) Jeté jsou dvě zimy. Prodávám je kvůli hlučnosti. Nastěhoval jsem se do bytovky a sousedi to nějak nemohou rozdejchat. Jsou naprosto funkční.

      S pozdravem Stach"

      Co na to říkáte? Mám teda trochu obavy o ten řemen, když ho slepuje sekunďákem.

      0 0
      • Manas  

        Tak ja ho vubec neslepuju – krom toho se tusim da nekde sehnat, zkus se zeptat primo vyrobce.

        0 0
      • jecnak  

        Hele minimalne se na nich naucis slapat, to ti nejakej ten mesic zabere, pak mas jaro a muzes uz zas jezdit venku ;-) Kazdopadne na nejaky najizdeni vytrvalosti to opravdu moc neni – dyl nez 2hodiny s prestavkama jsem na to nevydrzel ani kdyz jsem koukal na filmy.

        V zime jsem to delal tak, ze jsem normalne jezdil venku, akorat kdyz uz se do kvuli pocasi nedalo, tak jsem si dal 1.5h valce. Pripadne zjara jsem si na nich vytacel nohy den po treniku.

        0 0
        • sportovni_biker  

          Věř mi, že v Jeseníku si v zimě moc nezajezdíš, ale to už jsem tady řešil kdysi.

          0 0
          • Manas  

            To jo no, to bych spis resil bezkama.

            Na tech valcich je skutecne strasliva nuda.

            Ja to vydrzel jen kvuli tomu ze cokoliv je lepsi nez se ucit na statnice.

            0 0
          • jecnak  

            Silnice vam tam snad jeste protahujou ne? Silnice je holt zaklad vytrvalosti.

            0 0
            • sportovni_biker  

              Silnice protahujou, ale ne do takoveho stavu, ze by se na nich dalo jet na kole. Je tam porad vsrtva ujeteho snehu, takze kolo ti bude litat ze strany na stranu a nedam s tim nejmensi kopec. No tohle je celkem jedno, protoze jak bylo vyse receno, resim tohle bezkami.

              0 0
            • Radek Broz  

              Byls nekdy v zime lyzovat? Jak vypadaj silnice v okoli? Skutecne se neda jezdit ani na silnicich chapu, ze je to z Phy nepochopitelny – me staci, kdyz jsem tam 5 dni, abych si vsugeroval, ze to u nas preci taky musi jit.

              0 0
            • Radek Broz  

              btw: pres zimu vedlejsky vypadaj takhle: bike-forum.cz/forum/fot­ky/bikeri_v_ak­ci.html?detail=1719, na casti se bezkuje, hlavni taky maji na sobe ridsi vrstvu a diky haldam snehu okolo jsou pekelne uzky a pomerne nebezpecny.

              0 0
              • sportovni_biker  

                Vedlejší? :-D u nás víceméně i hlavní. Jakmile začne trochu více sněžit, tak veškerá technika se přesunuje na Červenohorské sedlo, Ramzovské sedlo. Na samotné město potom zůstane pár starých Zetorů a ti nemají šanci všechno stíhat. Jo jo, kdyby si tady většina neodhlasovala rozšíření silnice, ale tunel, který by byl dražší, byl by postaven až tak v roce 2100, ale hodně by se toho změnilo :-(

                0 0
              • jecnak  

                Nj slecinky sjezdari ;-) nevim co furt mate, ale v tomhle taky normalne jezdim.

                0 0
    • Biker jak Pes  

      Zdravím, nebudu zakládat nový thread a zeptám se tady. Mám doma válce. Kupované, už nevím někde přes internet. Když jsem to kupoval, vypadali docela solidně. Ale, po pár použitích mi praskla guma. Je docela silná. Navíc se mi přervala, když válce ležely pod postelí. Sama od sebe. :D Spíš to vypadá, jako kdyby ji někdo přestřihnul. Teďka je zalepená sekundovým lepidlem (Super Attack). Náš trenér to spojuje většinou kancelářskou sponkou. Máte někdo podobné zkušenosti ? Případně, čím to lepíte nebo dáváte dohromady ? Dají se někde dokoupit nové gumy ?

      Díky moc za odpovědi … ;)

      0 0
      • tejky  

        zdar, jako levnější a rychlejší variantu radím koupit kulatý tkanička a svázat je k sobě, jezdím s nima už asi 4 roky a nemám nejmenší problémy a suky se časem dotáhnou, takže vůbec nepřekáží

        0 0
      • george65  

        nahradni gumu nekupuj celkem spolehlive se ti stane to samy, ja sem si asi po peti prasknutich a par experimentech poridil nejaky tesneni do neceho u kamionu ;-) prisel sem na to uplne nahodou vypada to uplne stejne ale je to z jednoho kusu nema to zadnej spoj a tak ani zadny slaby misto… jestli to sezenes to ale nevim…

        PS: jo a jednim z tech experimentu byly i normalni damsky silonky svazane uzlem a na nich sem jezdl asi mesic nez sem sehnal tu gumu a az na neprijemny zvuk zpusobeny tim uzlem to bylo uplne bez problemu a u nich problem s pretrzenim odpada uplne :-)

        0 0
        • pepek  

          Tak to bude asi o-krouzek na těsnění vzduchovýho filtru. K dostání tam, kde se prodávají gufera, těsnění a jiné gumové věci :-) V Přerově nevím, ale tady v Brně: Alfaagro (za Sparem na Cejlu naproti přes řeku .)

          0 0
          • Bafoon  

            a to když jim řeknu že chci O kroužek na vzduchouvej filt ke kamionu to oni budou vědět? nemělo by se to nějak dál upřesnit?

            0 0
            • pepek  

              Si ten řemen vezmeš s sebou ne? a oni ti prodají stejnou délku (průměr), je jedno na co to je. Třeba na kombajn.

              0 0
              • Bafoon  

                no jo porád, někdo se dřív ptá než myslí no :-)

                (jak jsem to poslal sem se zamyslel a taky mě to trrrklo)

                :-D

                0 0
    • jecnak  

      Nekoho by tyhle brzdene valce mohly zajimat www.roadcycling.cz/index.php?…

      0 0
      • treatt  

        Treba me…diky za tip!

        0 0
      • Pebe  

        i když cena taky není imho příslušná jednoduchosti řešení :-(

        0 0
      • treatt  

        Tak mi dneska dosly… Udelane vypadaji dobre, nehazi, tiche…Trochu jsem se vyvztekal s nastavenim vzdalenosti te listy s magnety, tak si ted dam psychickou pauzu, nez poprve nasednu :-) Nicmene to funguje fajne, i kdyz priznavam, vzhledem k jednoduchosti, cena je dost vysoka. Na strane druhe, ja se svoji sikovnosti bych z toho udelal desivy nefunkcni bastl, takze jsem spokojen… Az vyzkousim vic, napisu nejake zhodnoceni…

        0 0
    • petebike  

      prdla mi guma na valcich, dalsi nahradni uz je naprasknuta, cim to spojit ? pripadne jak sem se tu docetl nevite kde prodavaji to tesneni na kamiony /praha/ diky za odpoved…

      0 0
      • Bafoon  

        měl by to udržet i sekunďák a jinak s tou prasklou běž kamsi do prodejny ložisek/těsně­ní/řemenů atd – oni si to změří tlošku/délku a nabídnou alternativu. V takovém městečku jako Žamberk to nebyl problém ale Praha?! hmm to nevim nevim :-)

         
        0 0
        • petebike  

          vterinovku a chemopren jsem uz zkousel a vzdy to ulitne :-/, zkusim nejaky prodejny obejit…diky

          0 0
          • jecnak  

            Jsou to tesneni na ruzny vzduchovy filtry a podobny veci.

            0 0
          • Bafoon  

            když ty taky valíš jinou rychlost než smrtelník jako já :-) není zač, si stejně všechno už věděl ne ;-)

            0 0
          • treatt  

            Jednu prodejnu znam :) je na sjezdu z Prumyslovy na Jizni spojku primo na krizovatce, kde se potom dal jede k tomu obchodaku Europark ci co – je to neskutecne jedovate zelena fasada a tam maj vselijaky tesneni a tak…tak kdybys mel tajtuda cestu..

            0 0
            • petebike  

              dik to mi radil uz tomas po Icq, no problem je ze maj blbe otviracku a az tak daleko se ted pres den nedostanu…

              0 0
      • Biker jak Pes  

        Na gumu se vykašli, staré silonky poslouží stejně a neprasknou… :)

        0 0
      • herrman  

        Slep to vteřinovým lepidlem, po zaschnutí to přebal nějakou pevnou tkaninou tak 5cm na každou stranu a celé to důkladně omotej nějakou pevnou nití. Amatérismus největší, ale drží to.

        0 0
        • petebike  

          tak sem to provizorne slepil nejakou UHO lepidlem, obalil izolackou jak si psal a projel, zatim drzi, uvidime co tomu da kdyz na tom budu tocit 2 hodiny…

          0 0
          • Pebe  

            a nebylo by teda lepší jí teda objednat?  tady nebo tady

            0 0
            • petebike  

              no mam uz takhle 2 co nevydrezela, tohle zatim drzi, vyhazovat se mi dalsi money ted nechce kdyz uz bude jaro a valce zas zandam za skrin

              0 0
              • petebike  

                tak dalsi guma to nevydzela, zkusil sem i Chemopren Extreme – kterej by mel byt na extra namahany spoje – nevydrzelo to, takze sem vzal zene silonky a docela to dobre funguje.....

                0 0
    • poriz1  

      Hoj. prosím nesmějte se hloupé otázce :-) Dá se na válcích bejčit i na horským kole?? A co na trenažeru?

      0 0
      • Bafoon  

        na 26" určitě dá – jen potřebuješ slicky, měl jsem nějaké kendy 26× 1,5 a hodně nafouklé a v pohodě

        trenažer nevim

        0 0
      • petebike  

        i na bmx kole se na tom da jezdit, kdyz se to umi

        0 0
    • hribik A1  

      orientacne zhruba taketo

      0 0
        • Pebe  

          to patří do Vtipů :-DD

          0 0
        • Wojtek  

          nejde to orevřit

          0 0
        • JSt  

          to je monstrozni :-DD

          0 0
        • jiri1975  

          No nějak se mi to nepodařilo přetáhnout tak to napíšu takto

          http://www.dopravni-pasy.cz/kruhove.html

          A pak jsem si našel to co se mi zdálo nejlepší promě mám válce ROTO

          10 cmm mám pás 8 mm a délka mi vyšla 190 cm podle originálu,ale protože níní tak natažitelný tak bych asi objednal tak o 4 cm delší, ale posunul jsem trochu válce a navidím v tom žádný problem ani v těch 190 cm jezdím to tak 40 hod a zatím v pohodě. Řemen je zelení a z drážkami.

           

          RPN

          88A/37D

          zelená

          2–20mm

           

          0 0
          • jiri1975  

            No ještě k těm válcům. jsou plastové a jeden mi praskl a náhodou u nás v práci svařovala firma nerezové trubky v průměru 102 mm se stěnou 1 mm a na ty válce to sedělo tak jsem to tam nalepil silikonem nasunul tu trubku na plast a je to perfektní řekl bych že lepší než originál a spravené je to zadarmo.

            0 0
          • Pebe  

            nemůžeš dávat odkaz na dokument který máš na Ploše, musíš dát odkaz na místo odkud jsi ten dokument stáhnul ;-)

            0 0
            • jiri1975  

              To jsem se spletl. jde o to, že jsem si u této firmy našel druh pásu o který mi šlo a potom jsem si našel zástupce pro svůj region a napsal jsem mu o co mám zájem a po domluvě co mají jsme se shodli co pro mě bude nejlepší a pak jsem si ten řemen objednal a musím říct, že oproti originálnímu řemenu je tento o něco tvrdší a mín se natahuje cena je stejná ± oproti originálu 280 Kč i s poštou, jen životností si   nejsem zatím jistý mám naježděno asi 40 hod a zatím super.až budu mít něco ještě do jara tak přidám další zkušenosti.

              Jirka

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.