• Biker jak Pes

    Nazdar, nevíte někdo jakou maximální rychlostí je „povoleno“ jet na válcích, tak aby se mi nepřetrhl řemen. Ptám se, protože jsem dneska na tom jel 37 km/h po dobu 40 min. Kámoši kolem mi říkali, že tomu pěkně dávám, ale potom jsem roztrhl řemen a skončil. Teprve potom mi řekli, že na tom můžu jet nejvíc 30 km/h, že to víc nevydrží. Podle mě to asi záleží i na tom, jak je ten řemen pevný… Nevím, prosím o radu. Díky…

    0 0
    • Sly  

      To já dneska jel 100 minut a průměr jsem měl 36. Já si myslím že na rychlosti zas tak moc nezáleží to spíš jak je napnutá, ale tu gumu přetrhneš vždycky. Mně vydrží tak 50 hodin.

      0 0
    • jecnak  

      Nejde o rychlost ale to jak kruhove slapes. Ja jel pres i 60 a v pohode.

      0 0
    • Manas  

      Jezdim prumer 30 a zadny problem. Ale jak pise jecnak, slapat kruh je dulezity. Remen ma uz nakejch 100 hodin ode mne a nevim jak predchozi majitel.

      0 0
      • Sly  

        Ono taky záleží co máš za válce. Já mám rota a u těch fak tak guma dlouho nevydrží. Vždy se to rezlepí ve spoji. Jinak k té rychlosti já se maximálně dostal na 50 a pak už mi ta guma progluzovala ikdyž jsem zvýšil otáčky a ta rychlost se spíš zmenšolvala. Mám malej rám a proto ta guma není moc napnutá. (fort 52 klasika) A co třeba kadence. Jaký otáčky jezdíte a kolik jste na nich nejvíce udělali? Já když jedu normálně a né žádné kadenční úseky tak jezdím mezi 105–115. Jimak max jsem jel 0,5 min 150.

        0 0
        • Biker jak Pes  

          No, potom co se to spravilo, tak jsem zpomalil na max 30 km/h a kadenci okolo 120. Nejvíc jsem vytáhl 130, víc už jsem nezrychloval, protože jsem měl strach, že z toho vyjedu… :))

          0 0
        • Manas  

          Ja mam taky Roto. Kadencu nejak nemerim. Proste vetsinou slapu podle citu :-) Mym treninkum by se taky leckdo zasmal :-)

          0 0
    • Ceslo  

      V obytne zone max 30 km/h Ve meste max 50 km/h a pokud jezdis mimo mesto tak muzes za 90 km/h

      Jinak na zivotnost gumy rychlost vliv nema. Ja jsem akorat vypozoroval, ze pokazdy (asi 3×) mne guma praskla kdyz jsem z velke rychlosti nahle zpomalil – zabrzdil. Jo a jedna mi vydrzela cca 7.5 hodiny, tu posledni tam mam asi od listopadu (cca 35 hodin) a porad drzi.

      0 0
      • Splinter  

        V obytné zóně je 20 km/h esi se nemylim…

        0 0
        • yakub  

          jj, určitě 20 km/h – to musim vědět, jakožto čerstvej držitel řidičáku…

          0 0
          • Venda  

            Vy jste teda pořádný draci! Já na tom jezdim v průměru 20 km/h, když jezdím objemy. Jinak nejvíc jsem na tom jel cca 30km/h a pak mi začal prokluzovat řemen a rychlost šla dolu i když jsem šlapal víc.

            0 0
          • Venda  

            Vy jste teda pořádný draci! Já na tom jezdim v průměru 20 km/h, když jezdím objemy. Jinak nejvíc jsem na tom jel cca 30km/h a pak mi začal prokluzovat řemen a rychlost šla dolu i když jsem šlapal víc.

            0 0
      • pepino  

        No ten popis s tou gumou zní dost zajímavě, jak pro dr.Uzla:-) Nebrzdit naráz, zlehka zpomalovat, partnerka ocení:-)

        0 0
      • fousek  

        No rychlos ma na zivotnost gumy docela zasani vliv, treba pri rychlostech nad 300 km/h a vice jsou hnana kola pernamentne ve skluzu:-), teda podle druhu a aerodinamiky konkretniho vozidla

        0 0
    • Biker jak Pes  

      Tak ať nezakládám nový thread a šetřím místem. Kolik jste dali nejvyšší rychlost na válcích? Já jsem dal 43 km/h a víc už jsem fakt nestíhal, zítra to zkusím znova a uvidím, doufám, že zase neroztrhnu gumu… :))

      0 0
      • Sly  

        Tak já jel ve středu silový spurt a při převodu 53/12 jsem dal 50km/h, pak už mi to prokluzovalo.

        0 0
      • jecnak  

        62km/h na prevod 44/11

        0 0
        • Ceslo  

          pri kadenci pres 120 ot/min, chci te videt

          0 0
          • jecnak  

            Nechapu v cem je problem, jde i kolem 130, ale pri mensi rychlosti.

            0 0
            • Ceslo  

              Sorry, nevsiml jsem si, ze se jednalo o maximalni rychlost, respective o „maximalni“ kadenci. Tam souhlasim ze kratkodobe (interval cca 1–3 min) se da slapat i pres 130 ot/min.

              I kdyz rychlost 60 km/h a kadence 120 ot/min uz je docela hukot.

              0 0
          • jecnak  

            Dneska jsem do ze srandy zase zkousel – 69km/h. 70 padne.

            0 0
    • Alda23  

      Nevíte někdo, kde se dá sehnat náhradní guma na válce?

      0 0
      • luCas  

        Dojdi si na bikezone, tam sem ji koupil ja asi pred 14dni. Standartne tam maji jednu v zasobe, kdyztak obejdnaji, do 3 dnu muzes zas valcovat:-) Cena 180Kc

        0 0
        • Sly  

          A kde tam je. Já ji tam nikde nemohu najít.

          0 0
          • luCas  

            Ja zved telefon a zavolal:-)Na netu sem ji vubec nehledal…Pak sem si ji vyzved na shopu, kterej mam kouskek od prechodnyho bydliste-koleji. Jinak nebude problem napsat mail nebo zavolat a oni Ti to poslou…

            0 0
      • Kagňátko  

        Ještě lepší než špeciální gume je normální motouz. Steči jen pořádně utáhnout uzel a potom trošku zakapat vteřinovým lepidlem. Už mám na tom tak 30 hodin a pořád drží…

        0 0
        • prodi  

          Ty seš mi nějaká šikovná. To si děláš sama? :-)

          0 0
    • Biker jak Pes  

      Tak dneska jsem na to seděl hodinu a půl, průměr 39 km/h a ujel jsem 60 km, tak fakt nevím, kolik od toho mám čekat…

      0 0
    • Pedro  

      Já to vyřešil po svém. Rám jsou železné profily, válce z dopravníku na kamení, na jejich boky přišroubovány dva převodníky a tím pádem nepoužívám řemen, ale asi dva a půl spojených sjetých řetězů. Leží to na silemblokach ze škodarny, ale i tak je to neuvěřitelný hukot a ikdyž jezdím v suterénu, tak mám povoleno jezdit od 7:00 do 20:00. Jezdil jsem na klasických válcích (myšleno ty co se prodávají v obchodě) a jet 50 km/h kein problem. U těhle mám problém se na tuto hodnotu vůbec dostat.

      0 0
      • Pivomil  

        Muzes je vyfotit a hodit nekam foto ? :)

        0 0
        • Al_Bunda  

          Sice jsi nechtzel foto po me, ale taky jsem si delal valce, pokud schanis inspiraci tak se podivej.

          0 0
    • tom.anek  

      prosím vás je tu někdo kdo jezdí i na trenažéru a mohl by mi popsat svou zkušenost, jaký je rozdíl mezi ježděním na válcích a na trenažeru. Myslím jestli není lepší trenažér. nemusí se člověk soustředit na rovnováhu?

      0 0
      • jecnak  

        Musi, ale asi jako na kole. Teda treba jet bez drzeni na valcich ale jeste uplne neumim.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.