"POSED" (...nebo jak se tomu nadává.)

18 nepřečtených
  • Komi

    Možná to to už bylo a určitě to tu ještě mnohokrát bude. V historii sem hledal a to co chci sem nenašel (možná sem hledal málo :-) Víte o nějakejch stránkách (nejlíp česky) kde bych našel nějaký podrobnosti o nastavení posedu a podobných věcech??? Díky…

    0 0
    • skytr  

      Koukni se treba sem: http://www.sterba-kola.cz/…ed/posed.php?id=9 Spravne nastaveni posedu je dost komplikovane. Pokud ho nastavis podle nejakeho navodu, nemas zaruceno, ze ti bude vyhovovat. Chce to zkouset.

      0 0
    • pos3k  

      www.google.com

      search: posed na kole , spravny posed etc.

      0 0
    • BB  

      bohuzel pouze anglicky, ale dobry vypocet posedu: http://www.competitivecyclist.com/za/CCM?…

      0 0
      • MartinXC  

        Dobrý výpočet, výsledky posedu jsou ale maličko delší, řekl bych. Pro mladíka závodníka OK, pro běžného turistu nutno výslený posed zmenšovat. Porovnání jsem si udělal s http://www.wrenchscience.com/…/Summary.asp

        0 0
        • BB  

          me to zase podle competitivecyclist vyslo kratsi nez podle wrenchscience, asi zalezi na telesnych proporcich

          0 0
          • jakub  

            jen dotazek k tomuto tematu.. v cykloservisu cca pred dvema roky byl podrobný popis k posedu.. nemá to negdo, ze by to scannul..

            0 0
    • Jane  

      No jsem si včera zkoušela vypočítat posed dle wrenchscience a vel. kola mi vyšla 16 palců, což odpovídá, ale délka posedu pouze 58 cm. Tak jsem z toho trochu na rozpacích, neboť efektivní délka HT mého biku čítá 57 cm a spolu s představcem se dostanu na 68 cm. Při jízdě žádné problémy necítím, záda mě nebolí či tak něco. No akorát místo 11 cm představce teď zkusím délku 10 cm. Tak tedy fakt nevím…

      0 0
      • Tleskač  

        …efektivní délka HT mého biku…? Jsem taky na rozpacích, mám efektivní délku 600mm + 115mm představec. To je 715mm. Měřím něco málo nad 180cm. Je to dle wrenchscience ok?

        0 0
        • Jane  

          Já tedy měřím asi 162–164 cm. Dívala jsem se na geometrii u Duratecu – konkrétně model Sonix CX – tam to mají rozepsaný dle výšky postavy a zde mi výchází efektivní délka HT 575 mm. Pro bikera přes 180 cm počítá Duratec s 607 mm… K tomu připočítat vhodnou délku představce – pro XC beru 100 až 120 mm, takže z toho pohledu by to mělo být v pohodě. Geometrie Sonixu je zde: www.duratec.cz/…eometrie.pdf

          0 0
          • Jane  

            Tak teď nevím, jestli si ten 11 cm dlouhý představec přeci jen neponechám. Škoda, že se nemůžu jít projet, v pátek jsem měnila kazetu, řetěz a ukázalo se, že ještě odešly XT převodníky, takže to střílí a střílí, že to ani nerozjedu…

            0 0
        • RUR  

          Možná o tom moc přemýšlíte. Já 180cm výšky, efektivní délka rámu 602, forbec 120 (5° otočenený a bez spacerů) a vyhovuje. Osa koleno-pedál sedí, šlape se příjemě a záda nebolí ani po 6h.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.