• Stará Blažková

    Je normalni, ze zadni brzda ma trochu jiny prubeh sily pri stlaceni nez predni (rafkovy brzdy)? Vypada to, jakoby lanko v bowdenu bylo trochu pruzny a to zadni, protoze je delsi, je pruzny vic.

    Dela vam to taky tak?

    0 0
    • Kuky  

      Jo, ale na starym kole. Na novym to nebylo tak znát.

      0 0
    • Daf  

      Jo. A neni to jen pruznosti lanka, ale hlavne bowdenu. Do jiste miry se to da omezit pouzitim tvrdych bowdenu.

      0 0
      • Vilém  

        No nejpravdepodobneji to bude,ne pruzenim bowdenu,ale roztahovanim zadni stavby:)Skus si chytnout rukou vzpery zadni stavby a pritom mackat brzdu,budes se mozna divit,ze roztahnout ji o nekolik mm neni problem.Vidlice je na tom diky prumeru mnohem lip.

        0 0
        • Toams  

          hmm, ono to neplati vzdy … na starom Giante Box Three mi zadnu stavbu roztahovalo cez 5mm, podkova to vyriesila … na mojom RMku neroztahuje vobec a to na Giante ta stavba bola sakra masivnejsia …

          0 0
        • wbiker  

          Teď jsem dával vlastně na tvrdší rám brzdový bowden k zadní brzdě vcelku a taky je to poznat oproti dřívějšku. A to by měl ten rám být tvrdší, než ten předchozí.

          0 0
          • Daf  

            Kdyz das bowden v celku tak se nediv. Potom muze pruzit v cele delce :)

            0 0
        • CZiko  

          no u véček je to ještě v klidu… kdybys měl moje magury hs-11 tak to bys čubrněl. Na mém nynějším dirtovi se ta zadní stavba při zmáčknutí brzdy roztahuje jak kráva. A na mém bývalém XC Merida jsem si připadal jako bych jezdil na gumě…

          0 0
    • Toams  

      a este jedna do fora … je lepsie mat bovden vcelku alebo rozsekany na kusy … tyka sa to pruzenie, nie zanasania bordelom … a kotre bovdeny su „tvrde“? Ja mam len nejaky Saccon DT, teflonak, takze sa moc nevyznam …

      0 0
      • Daf  

        Nakouskovanej je lepsi prave z duvodu tuhosti. Tvrde bovdeny jsou ty ktere maji draty vedene naprimo a ne vinutej. I kdyz ty vinute jsou zase ohebnejsi a nedrou tolik lak na ramu.

        0 0
        • Toams  

          noo, to viem, ze su vinute makksie ako pozdlzne vedene, ale ci napr. nie je problem narvat na brzdu bovden z pozdlznym vedenim drotov … resp. ci sa to este rozlisuje na brzdove – vinute a riadiace – pozdlzne?

          0 0
          • Daf  

            Ty opletene kevlarem, nebo nejakym dratem neni problem pouzit na oboji. U plastovych s primym vedenim je teoreticka sance ze by u brzdy mohl prasknout.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.