Co děláte pro zlepšení vztahů mezi bikery a řidiči

166 nepřečtených
  • Kuky

    Dneska jsem na kruháčí pustil rozjetej kamion na vedlejší, který by měl viditelně problémy se zastavením. Nemá sice jezdit jako kráva, ale třeba mi to někdy vrátí a nepřejede mě. :-)

    0 0
    • rb  

      Buď rád,že tě nepřejel dneska :o)

      0 0
    • 7LK  

      To dělám taky – a kdyby se naučili lidi jezdit zipem tak by to bylo fajn pro všechny. A sanitkám dávám přednost i když nesvítí. Jen chodce občas ustřihnu když je za mnou volno, si myslím, že jemu zastavení neudělá nic a nechat projet auto plynule je k prostředí ohleduplnější… A když objíždím kolo tak blikám a objíždím tak velkým obloukem jak to jde. A na kole nepodjíždím kolonu zprava, ale zastavím normálně v řadě, a mávám packou kam chci jet… A prostě jsem nejdokonalejší a nejvzornější :-) a kdybych mohl, tak slezu z kola a řidiče obejmu aby se vztahy hodně zlepšily :-))

      0 0
      • orca  

        Obejmeš řidiče či jenom řidičky ??

        0 0
        • 7LK  

          Klidněi řidiče – božíčku, bude-li to fešný bloďák ;-)

          0 0
      • Pavlis  

        Pockej, to s tou kolonou nechapu. To jako ve meste nepodjizdis auta?

        0 0
        • 7LK  

          Pokud je fronta u semaforů tak nepodjíždím – nejedu zprava – jako řidič to nemám rád, stejně pak musím kolo předjet. Takhle mě musí předjet jen ti co přijeli po mně a to je méně aut, tak si myslím, že i menší nebezpečí pro mě.

          0 0
          • Pekáček  

            Tedy já si myslel, že podjíždění kolony je povolené. Nechci trčet v padesátimetrový frontě a čuchat smrad. Když je někde u začátku auto odbočující doprava, zastavím za ním.

            0 0
            • 7LK  

              Netvrdím, že není dovoleno podjíždět – já to jen nepoužívám – na smrad to vyjde, myslím, zcela stejně.

              0 0
              • Pekáček  

                Stejně to nevyjde, protože můžeš chytit několikrát červenou a jseš tam dýl. Pokud tam není místo, necpu se tam.

                0 0
              • Floydie  

                kdybys zil v Praze tak bys taky podjizdel

                0 0
                • 7LK  

                  Máte v Praze širší ulice ;-) tak bych možná neodolal.

                  0 0
                  • blue  

                    hlavne by ses v tech kolonach nedockal, nez by ses dostal k semaforu :-)

                    0 0
                    • 7LK  

                      Ale ale… stačí pořádně šlápnout a stihneš i zelenou vlnu, že? :-) ale magistrálu bych nechtěl jet na kole ani za nic. (a možná se tam ani na kole nesmí? nikdy jsem to z auta neštudoval)

                      0 0
            • gumid  

              To sice povolené je, jako řidiče mne to ale pěkně s..e, protože málokdo vede bike úplně jistě, navíc v omezeném prostoru – podle mne je to blbý hazard za cenu nicotné úspory.

              0 0
            • HonzaRez  

              Zdravý rozum to nepovoluje…

              0 0
          • karliner  

            Nepodjíždět kolonu zprava, nehledě na to, že to je povolené, si můžeš dovolit možná v Karlových Varech, kde jsou dohromady asi 3 semafory…

            V Praze bys nikam nedojel.

            0 0
          • petrun  

            Ve velkém městě absolutně nereáné. Tedy pokud nechceš vstávat do práce o 30 minut dřív a 30 minut později přijet z práce domů. Ušetřený čas dokážu strávit užitečněji než v koloně vozidel.

            0 0
    • -b-n-x-  

      to nebylo ke zlepseni vztahu mezi ridici a bikery, ale normalni jednani cloveka, uvedomujiciho si ze je slabsi nez protivnik

      0 0
      • 7LK  

        :-) jak kdy, jsem tuhle na kruháči vybrzdil mercedesýho offroada. Zřejmě viděl můj zavylý výraz a tak raději moudře ustoupil než by řešil, že mě tři měsíce bolí hlava a on musí platit… jo jo, to jsem moc slušný nebyl :-(

        0 0
      • Kuky  

        to je sice taky pravda, ale musim si to nejak oduvodnit, abych se necitil utlacovanej, ne? ;-)

        0 0
        • 7LK  

          Souhlas, ale jsem se Tě zastával, že to jistě ze „zbabělosti“ nebylo, však by jsi mu pěkně zasvinil chladič, že? (A dotěrná otázka – vozíš přilbu? ;-)

          0 0
          • Kuky  

            Přilba samozřejmně. Před tím jsem sjížděl ze Živce v Písku lesem (jestli to náhodou znáš) a tam se přilba může docela hodit. Jinak on brzdil a chtěl zastavit a já jsem na něj mávnul, a? jede, takze asi tak.

            0 0
            • 7LK  

              U Písku to neznám, ale ještě není všem sezonám konec :-) Takhle to dělám kolikrát i v autě, stačí na kruháči malinko zvolnit a pokud je ten náklaďák v pohybu tak se plynuleji dostane na kruháč a stojí ho to méně energie než se znovu rozjíždět – ergo – jsem „zelený“ neb jsem si ušetřil něco gramů exhalací k nadýchání.

              0 0
              • zirecek  

                Souhlasím s tvou větou po přečtení tvých příspěvků: „A prostě jsem nejdokonalejší a nejvzornější :-) a kdybych mohl, tak slezu z kola a řidiče obejmu aby se vztahy hodně zlepšily :-))“ Osobně jsem z opačné strany: kolony předjíždím zprava, na cestě se pohybuju, když je volno z chodníku na cestu, odbočení zleva přes zebru/plnou apod.. Naštval jsem už asi nejednoho řidiče.

                0 0
                • 7LK  

                  Řídíš auto? Jinak dělám skopičiny taky, jako každý. Máme se známým takovou „hru“ celou cestu jedeme na pohodu a počítá se kdo první dojede zpět na dvůr (ke sprintu se nasadí jeden nebo někdy i tři kiláky před dvorem – je to ve městě, za hustého provozu přes dvojitý kruháč… to pak jde všechno vzorňáctví stranou – řidiči se diví když je beru rychleji vnitřním kruhem a pak si packou při odbočování vynutím přednost. Vítězství pak chutná moc, hořkost porážky se pak maže vyprávěním jak jsem nebyl schopen ten kruháč najet v protisměru – jo i to se někdy dělá – :-( a pak je to přesně o vymluvách, že nikde žádné auto a že to nemohlo nikomu uškodit – v 99% se ale snažím o regulérní postup.

                  0 0
                  • zirecek  

                    Nepřipadá mi, že tenhle tří kilákový závod se vleze do toho 1% nevzorné jízdy, .-).

                    0 0
                    • 7LK  

                      Dobrá – procentech můžeme diskutovat – přidám jedno, ale víc ani píď :-)

                      0 0
                  • wbiker  

                    Ty jsi ten první přišpěvek myslel s ironií, že?

                    0 0
                    • 7LK  

                      Ani ne – pokud myslíš prvním ten o offroadu a jinak se fakt snažím spíš o defenzivní jízdu. Celkově si myslím, že je to o tom, jestli budu někdě dřív o třicet minut nebo o třicet let dřív v rakvi.

                      0 0
                      • wbiker  

                        Jen, že v těch prvních příspěvcích píšeš fakt jako ten nejohleduplnější řidič, vždy dodržující předpisy, a tady v tom posledním to tak trochu popíráš. Moc nechápi, k čemu takový styl jízdy je.

                        0 0
                        • 7LK  

                          Máš pravdu, nikdo nejsme dokonalý. A k čemu je takový styl jízdy? No v těch dvou procentech se tím dá v polovině případů vyhrát ;-)

                          0 0
                          • wbiker  

                            Jen mi přijde divný, že v 98% jezdíš slušně a potom ve zbytku stejně riskuješ. Spíš bych pochopil, kdyby jsi jezdil jak prase pořád.:-)

                            0 0
                            • enjoy  

                              to nejde vydrzet,vim co rikam:-)

                              0 0
                              • Manas  

                                Nejde, ale mel jsem takovy obdobi. Pak me chvilku jezdeni zivilo a tim me to preslo :-)

                                0 0
                            • 7LK  

                              Vidíš a to já ne. Jsem blb, co se občas chová jak utržený ze řetězu :-) zbytek je holt o pravděpodobnosti – takto si myslím, že ji mám na své straně :-)

                              0 0
                              • wbiker  

                                Teď si to neber osobně, ale takoví řidiči, co jezdí v obci třicet, aby náhodou nemuseli prudce brzdit, a pak jim jednou rupne v bedně a rozjedou to na osmdesát jsou podle mě nejhorší.

                                0 0
                                • 7LK  

                                  Neberu to osobně, máš pravdu. Stačí se chovat jednou blbě a všechny předchozí zásluhy zůstanou zapomenuté a když si pravděpodobnost dá tu práci tak je ******* na světě v tom jednom okamžiku. Zatím to dopadá tak, že ročně najedu 40 tkm autem a za patnáct let nemám nehodu s vlastní viny a žádnou ani s drobným zraněním osob. Zatím můžu furiatsky tvrdit, že jezdím tak abych to zvládnul – to konec konců tvrdí před bouračkou a pádem úplně všichni, nejsem vyjímka.

                                  0 0
                  • orca  

                    ????? Soudím že jsi celkem sváteční cyklista podle přiznaných km a co to tady píšeš běhá mi mráz po zádech na kruháči zleva a pak autu před nosem to střihneš doprava . Tomu říkám kamikadze :-( Se divím že v tolika letech už nemáš rozum…

                    0 0
                    • 7LK  

                      Máš pravdu – nováček jsem a ten kruháč proti byl „jen“ těch prvních 90° a kde nic tu nic, prázdno za mnou, prázdno přede mnou… Se stydím, v tomhle věku, třeba ten rozum ještě přijde ;-)

                      0 0
                      • orca  

                        V tomhle věku se obávám že už to lepší nebude :-( Ještě prozraň kterej kruháč ve Varech je liduprázdnej

                        0 0
                  • hribik A1  

                    hehe, podľa toho popisu som čakal vek – 15. a ono 51 :-D

                    0 0
    • dedek55  

      vyhýbám se jim co můžu nejvíc :-)

      0 0
    • Pekáček  

      Když jsem si stopro jistej že nic proti mě nejede (a řidič nevidí za kopec, zatáčku apod.), mávnu jim jako že dobrý. Potěší mě když mi poděkujou. Několikrát jsem uhnul ze silnice když mě třebas dojížděl náklaďák a kvůli hustýmu provozu by mě nemohl předjet, většina z nich mi zablikala. Ale jinak se silnicím spíš vyhýbám.

      0 0
      • 7LK  

        Občas enchápu jak někdo na horáku jede úzkou silnicí, provoz v obou směrech tak na 4 a vedle toho souběžně vede panelka – sice hnusná, ale pro horáka skoro jako dělaná. Pro vlastní pohodlí/bezpečnost bych si vybral tu panelku a nenechal si lízat levý loket zpětným zrcátkem.

        0 0
        • enjoy  

          panelka jak delana?to je to nejhorsi:-)

          0 0
          • 7LK  

            Já vím, jednu štreku mám i po panelce – takový delší kopeček – nahoru je to v pohodě – ale dolů – (drc…drc…drc.­.drc.drcdrcdrc) to celé na N :-)

            0 0
            • enjoy  

              po rovine,kdyz musis slapat je to na nic,ale z kopce,kdyz se postavis do pedalu a opres se do riditek,to je parada!:-))

              0 0
        • Pekáček  

          Já myslel uhnu když se uhnout dá a to ne na nějakou vedlejší cestu, ale na např. nájezd na pole a pak pokračuju dál. Jinak jezdím jinde než po asfaltu jak se dá.

          0 0
    • orca  

      Třeba o vejkendu jsem vyměnil baterky ve dvou blikačkých co mám vzadu. Né že byly vybité ale svítili tak na 50% . Mnozí mají vzadu blikačku ale je viditelná z cca 5metrů sotva..ale mají :-)

      0 0
    • climber  

      Jediný co můžeš udělat je jezdit podle pravidel. Víc se snažím udělat pro zlepšení vztahů bikerů a turistů. Takže vždycky když mi uvolní cestu tak popřeji dobrý den a poděkuji. Hlavně se snažím nejet rychle a těsně za nima brzdit jak idiot.

      0 0
      • HonzaRez  

        Povolovat nevychovaným idiotům je právě ta cesta do pekel, kterou se naše pidlivizace ubírá…

        0 0
    • Smazaný účet  

      No, zrovna včera sem se jel projet navečer, taxem se vyzbrojil blikačkou, přednim světlem a čelovkou, no, a dyž už sem byl skoro doma, už byla tma, čekám na přechodu u křižovatky abych přešel na druhou, a přes křižovatku, přes kterou nerad jedu i za světla, si to mezi auty vesele šine člověk na kole bez světel… sem na jeho adresu řekl sprosté slovo… A jinak sem taky nechal jet kamion, nemoh mě v obci předjet, taxem mu uhnul na zastávku busu a pustil ho… :o) Ale taky sem předjel x aut zprava, to si zas neodpustim… :o)

      0 0
    • pelt  

      dnes jsem pro zlepseni vztahu mezi ridici a cyklisty jezdil na kole po frekventovanych ctyrproudych silnicich, aby si ridici uvedomili, ze cykliste jsou take ucastnici silnicniho provozu a silnice nepatri jen plechovkarum;-).

      0 0
      • 7LK  

        Skvěle, natřel jsi jim to! :-) Je jen otázka zda to nebyla silnice pro motorová vozidla – vzhledem k tolika proudům – pak patřila jen plechovkám ;-)

        0 0
    • winter78  

      Ja jazdím 95 % po asfalte, preto mám s vodičmi veľa skúseností – a len samé dobré. Správam sa jednoducho tak, že som ten slabší na ceste a bude mi na prd to že som mal prednosť, ak mi tú prednosť auto nedá a ja skončím v márnici. Aj keď mám prednosť, tak často pustím auto ktoré prednosť nemá a vidím že ma neregistruje (ak spomaľuje, tak prejdem a kývnem mu ).

      Takisto ak idem mimo mesto a vidím že oproti mne sa rúti kamión a za mnou tiež kamión a že sa stretnú vedľa seba práve v momente keď budú pri mne, tak často úplne spomalím alebo až zastanem (len netreba spanikáriť :-)) ).

      No a rovnako ak je cesta úzka a autá za mnou musia spomaľovať , tak často jazím až úplne po krajnici, kde je síce bordel a posypový štrk, ale práve preto mám crossa ktorého taký „terén“ nerozhodí.

      0 0
      • jIrI___  

        No konečně někdo rozumný po všech těch „uprostředpru­hujezdičů“.

        0 0
        • nox159  

          casem az ho par aut vytlaci do prikopy protoze si mysli ze se tam jeste vlezou tak treba znemi nazor… :)

          0 0
          • winter78  

            Stalo sa pár krát, ale nebolo to nič strašné…spomalil som, prípadne zosadol. Beriem to ako daň za to že jazdím po krásnom rovnom rýchlom asfalte kde moja priemerná rýchlosť ďaleko prevyšuje tú ktorá sa jazdí na MTB – proste rád jazdím švihové jazdy a nie len také pomalé túlanie sa po kopcoch ;-).

            0 0
            • nox159  

              co je to „švihová jazda“ – kdyz se rekne ze jedu na svih tak se jedu projet, jedu na vylet, nebo ja nevim co jeste tak mi to nejak nejde dohromady ale mozna ten pravy vyznam toho nechapu…

              co je to u tebe „švihová jazda“ ? diky

              0 0
              • maajkee  

                Švihová jízda je makat, makat, makat a pak skončit zase doma :)

                0 0
                • nox159  

                  a to se neda na MTB v kopcich ?

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Dá, ale v kopcích na biku si to užívám :). Švihová jízda je z mého pohledu to, že člověk domů přijede propocený jak prase, s jazykem vyplazeným u rozkroku a bez požitku z jízdy.

                    0 0
                    • maajkee  

                      Asi tak, ale určitě se najde i úchyl kterej z toho ten požitek má :)

                      0 0
                      • nox159  

                        jj presne tak, najde se :)

                        sem se tedka trapil 2,5h na valcich a mam z toho dobry pocit :D

                        0 0
                        • winter78  

                          Sadnem na bike (cross) a makám a makám a makám. Predstav si cca 25 km úsek normálnej asfaltovej cesty z bodu A do bodu B (a späť), ktorá je plná rekreačných cyklistov ktorí sa vlečú 15 km rýchlosťou a ja popri nich preletím cca 32 km rýchlosťou, do uší mi cez mp3 player hrá napr. Hypocrisy a cesta mi krásne odsýpa. Tak toto ja mám rád .

                          0 0
                          • nox159  

                            tak to mi prijde jako dost blbe reseni, na ceste a jeste neslyset co se kolem deje…

                            ale kazdy podle sveho uvazeni… :)

                            0 0
                            • Shadow.1  

                              Taky mám MP3 v uších, ale tak slabě, abych auto slyšel… A i tak, bez ohlédnutí za sebe bych se do silnice vjet neodvážil :-)

                              0 0
                            • hribik A1  

                              tak ono stačí také celkom obvyklé počasie ako dneska, a akonáhle ideš proti tomu počasiu alebo bokom k nemu, tak stejne nepočuješ lautr nič, auto najskôr keď prejde okolo teba. na ich sledovanie treba tak ako tak využívať hlavne iné prostriedky

                              0 0
                    • nox159  

                      proste natvrdo nahoru a sjezd si uzivat :)

                      0 0
          • nooski  

            Tak tak. Když je za mnou kamion, nic v protisměru a mám, kde unhout, tak jedu po kraji, jinak jedu tak, abych nespadl pod kola, tzn. když je silný bočák a krajnice rozbitá nemám problém jet uprostřed svého pruhu. Je to mnohem lepší, než jet u kraje a pak při vyhýbání se díře vletět pod auto, které samozřejmě nevede žádný odstup od cyklisty.

            0 0
        • winter78  

          Ten môj príspevok ma napadol len tak, pretože počasie sa už lepší a prvých tohtoročných pár stovák km po asfalte už mám najazdených ;-).

          Som rovnako šofér a aj biker ;-). Keď sedím v aute, tak nemám rád žiletkárov ktorí si to veselo šinú takmer popri stredovej čiare a rovnako ma vie vytočiť ak idú vedľa seba dvaja bikeri ktorí medzi sebou veselo debatujú a vôbec si nevšímajú okolie a dlhý rad aut za nimi.

          0 0
      • jecnak  

        Muze mi to nekdo prelozit a idealne udelat i strucny vytah?

        0 0
        • t29  

          „jezdím defenzivně“

          0 0
          • Bomba+  

            Myslíš, že to pochopí? :-)

            0 0
            • jecnak  

              Koukam, ze jsi prestal zrat maso.

              0 0
              • Bomba+  

                Tak jestli u Vitvarů žerou, tak prosím, nepřekvapuje mě to. Žere dobytek.

                U slušných lidí se jí, takže ne, nepřestal jsem jíst maso.

                0 0
                • jecnak  

                  Divny, ze jsi ale prestal rozumnet vtipu. Precti si to znova, treba pochopis ;-)

                  Takze jak jsi popsal, termin byl pouzit zcela na miste.

                  0 0
    • hribik A1  

      nič pre to nerobím. až raz predám/zošrotujem biky a s touto „úchylkou“ skončím, potom pre to týmto niečo spravím :-)

      0 0
    • daymaker  

      jezdím tak, abych přežil… .-)

      0 0
    • Shadow.1  

      Když na mě najíždí, zařvu nepublikované slovo a ukážu fakáče.

      Když na mě zatroubí a přitom se tlačím na krajnici, tak mu ukážu fakáče.

      :-D

      Ale jinak slušní řidiči jsou a ty mám rád… klidně jim přibrzdím, aby mohli v klidu odbočit… uhýbám jim, neobjíždím kanály aniž bych se nepodíval za sebe atd… jsou to drobnosti, ale potěší…

      0 0
      • bukajcze  

        Zapomněl si dodat, že v autě bikery objíždíš co největším obloukem a ještě jim zatroubíš:D

        0 0
    • vsn  

      když jedu autam tak zdravim cyklisty ostrikovačema (když dojdou tak troubením) popř. když jsem spolujezdec otevřením dveří.

      Pokud jedu jako cyklista tak projiždejíci auto zdravim aurorou namiřenou lehce doleva která je v rovině aby mě nepřehlídli. samozřejme abych upoutal pozornost tak kličkuji ze strany na stranu a za žádnych okolností se nenechám předjet autem levnejším než je moje kolo. – pokud jedem ve skupine kde spousta z nás má Tarmacka S-Worske tak se to ještě umocňuje.

      0 0
    • BigKarel2  

      Kdyš jedu autem pičuju na bajkery, když jedu na kole tak naopak :D

      0 0
      • nooski  

        Ja zese sám sebe přistihl, že za volantem jsem hodně klidný a slušný řidič a ikdyž mi někdo udělá prasečinu, tak nijak nevyšiluju. Zato za řidítky, když mi někdo udělá sviňárnu, tak mám chuť rozkopat auto i řidiče :-)

        0 0
      • Trainman  

        Takže takový průměrný Čech :)

        0 0
      • casesik  

        Mam to taky tak. :-)

        0 0
    • JakeF  

      Když předjíždí auto v protisměru a místo aby se zařadil po prvním, tak předjíždí ještě další, tak mu ukážu, jaká je jednička.

      Když si nenechá boční odstup, tak upaženou levou rukou naznačuju „tak takhle ne, pyčo“ :) (bez ukazování „jedničky“ prostě jen upaženou rukou). Ale nevim, jestli to je pro řidiče pochopitelný a uvědomí si, že si mohli ten odstup nechat větší. V tomhle směru zatím vedou Seaty, 2 Ibizy mě vzaly opravdu dost těsně v jednom dni a dneska se k tomu přidal Leon, kterej předjížděl auto za mnou a evidentně se hodně těšil zpátky do pravýho pruhu, takže to bylo taky dost natěsno.

      Na druhou stranu sebe bych občas na silnici taky potkat nechtěl, sluchátka na uších, občas dojíždění za tmy jenom s blikačkou, protože na těch pár kilometrů přece nepotřebuju auroru. A taky na celopevňáku jsem občas musel kvůli rozmlácenejm silnicím jezdit dost blízko prostředku.

      Ale jinak si myslim, že na silnicích panuje celkem ohleduplnost a snažím se tomu přispívat i když sám sedím v autě. Jediný, co mě občas štve, jsou řidiči, co je nenapadne, že by cyklista na bajku taky moh jet na tý rovince v pohodě přes 35km/h a musí tam z tý vedlejší vjet i když než tam stihnou dát dvojku a zrychlit, tak bych jim v pohodě stačil zaklepat na pravý zrcátko.

      0 0
      • krokus  

        V pohodě přes 35 km/h. Člověče, kolik bys jezdil na silničce?

        0 0
        • jIrI___  

          To by mohl jezdit i po dálnici a v levém pruhu Aurorou vyblikávat „zdržující“ manažery :-D

          0 0
        • JakeF  

          Na převodu 44/14 při kadenci 90rpm odpovídající rychlost. Podle mě by silnička až takovej rozdíl nebyla, na celopevňáku mám teď vzadu skoro sjetej XR1 plášť a na obou kolech dost nataženej posed, takže ani na aerodynamice bych až tolik nezískal. Na celopoveňáku tu mám teď za únor nejlepší průměrku 29,2km/h při průměrenejch tepech o 10 nižších, než ANP. Ale spíš jsem tím v pohodě myslel jako že jede v sedle a není na půl kilometru vidět, jak do toho dupe, ne že takovou rychlostí jezdím po městě s prstem v nose :).

          0 0
          • nox159  

            ty tedka jezdis tepove uz tak vysoko?

            0 0
            • jecnak  

              Nejspis ma uz 200h v zdv odjetejch, tak jakypak copak.

              0 0
              • nox159  

                nevim proto se ptam, na podzim mel cosi s ramenem… nevim do kdy… tak me to zajima jak to ma… ;-)

                0 0
                • JakeF  

                  Od ledna už normálně jezdím, objemy beru dost volně, prostě jedu jak mě baví a jakou mám náladu…

                  0 0
              • JakeF  

                Já ani nevim, kde mám ZDV a jezdit v nízkejch tepech mě nebaví. I když teď se do toho už nějak trochu nutim a až si udělám ten zátěžovej test, tak po horách podle toho pár týdnů asi i budu jezdit :).

                0 0
        • JakeF  

          Tak dneska typický… ANP trénink, fouká dost vítr, takže zpátky do města jsem se vracel po větru (a velmi mírně z kopce), rychlost výrazně přes 40km/h, zleva mi to tam poslal borec se zelenou Felícií, nemít místo ho předjet, tak mu skončím v kufru. Pak dojíždím na kruháč, nechal jsem to tam dojíždět, ruce na brzdách, rychlost přes 35km/h určitě a poslal mi to tam s autobusem. Na brzdy co to šlo, zadní Ralfík mi ustřelil a tak tak jsem zastavil. Mít silničku, tak vzhledem k horším brzdám a horší trakci bych pravděpodobně neměl šanci zabrzdit a jakejkoliv úhybnej manévr by skončil pádem. Jen tak mimochodem, bylo to po stejný cestě tam i zpátky, průměrná rychlost 32,3km/h (lehce přes 1 hodinu), než jsem začal vyjetí :). Někteří řidiči si fakt myslí, že na kolech se nechá jezdit jenom jako šneci.

          0 0
          • Internaut  

            WOW

            0 0
            • JakeF  

              A? Loni jsem dával v sezóně 52 a kousek km trať, s převýšením tuším kolem 700m s průměrkou 31,6km/h na stejnejch pláštích a kole. Letos to zatím vypadá, že to bude jezdit ještě líp…

              0 0
            • JakeF  

              A přes ANP jsem dneska byl jenom 10 minut z tý hodiny a lehce se na výkonu asi podepsalo těch včerejších 148,5km za 7 hodin i s pauzama :).

              0 0
    • Hejdik  

      Na silnici se snažím jezdit tak abych moc nezavazel,byl vidět,a dodržuju pravidla…víc asi dělat moc nemůžu,snad to stačí???

      0 0
    • Flegmatik  

      Jako cyklista rozdávám zastavivším řidičům do okýnek bonbóny a jako řidič podávám cyklistům z okýnka bidony s ionty. Co víc mám dělat? :o)

      0 0
    • HROOLI  

      Nic, jezdím tak, abych se nestal obětí. Když je u krajů štěrk nebo díry, tak jedu blížeji ke středové čáře. Spíše mi vadí , když jedu přes nějakou vesnici a děda mi vjede přímo pod kola. Jakoby se nemohl podívat.

      0 0
    • martin_bakov  

      vyhybam se ridicum a silnicim jak to jen jde …

      0 0
    • Smazaný účet  

      100

      0 0
    • Tomcat  

      Co dělám ? Nic ! Za volantem bajkery potkávám a když jedu na kolo tak moc aut potkávám na horáku se snažím jezdit mimo hlavní tahy a silnice vůbec.

      Možná tuhle otázku by si měl položit aktivistum z Automatu. Ikdyž ty by asi řekli, že mají nové lepší a pozitivní transparenty. Takže asi taky matný.

      0 0
    • TREK6700  

      Jsem nadšený biker 3500km/rok na víc není čas, protože jsem taky zaměstnanec a k mé práci patří cestování a to 70000km/rok. Všem na kolech bez rozílu pořizovací ceny a stylu jízdy dávám maximální prostor a pozornost. A vzhledem k tomu co se každý den děje na silnicích vím, že si silniční kolo nikdy nepořídím. Stačí pár km nutného přejezdu a jsem zralej na Chocholouška :-) Nechápu silničáře, jim nevadí to, že každé druhé auto jede 20cm od nich? Silničáři jak to děláte? Dnes jsem jel na pěšárnu z Phy do Davle, silničářů mraky a aut a kamionů ještě víc…hnus.

      0 0
      • zipoman  

        Tam je to fakt strašná cesta, aut mraky a hlavní tah pro zahrádkáře. Co se koukám dost lidí jede do Skochovic a přeleze most a ušetří si cestu a jede se lépe moc aut tam není.

        0 0
      • nooski  

        Nejsme žádné srač*y :-) Člověk si zvykne. Jezdím po rušných silnicích od 11-ti a člověka to trochu otupí. Se tam nějaký kastrát jede na těsno nebo motorkářský debílek ukájí své choutky, které není schopen uspokojit jako normální člověk, rychlou jízdou co nejblíže cyklistovi, ale to člověka přece nerozhází. Já zas nechápu jízdu natěsno mezi stromy, nebo po úzkém singlu „vhodném pro celé rodiny“, kde jako velice zkušený cyklista mám strach o své vlastní zdraví, natož tam třeba pustit děcko.

        0 0
        • TREK6700  

          Tvoje argumenty chápu, ale v tom lese potažmo na singlu, ti hrozí max srážka se stromem v rychlosti cca 30km/h. Nepočítám DH a spol… A navíc si za to můžeš sám. Na silnici Tě sestřelí kdejakej debil jedoucí mnohem větší rychlostí a jak je u nás běžné, tak ani nezastaví.

          0 0
          • winter78  

            Najnebezpečnejší zážitok s autom VS bike som mal zhodou okolností práve na poľnej ceste . Šofér starej Lady si to rezal min. 80 kmh mysliac si že v tej zapadnutej časti lesa nebude na ceste nikto. Bol som tam ale JA…cestá úzka ledva pre jedno auto, nebolo kam uhnúť…naštastie sme včas zabrzdili a nič sa nestalo. Na rovnej asfaltke ma aspoň šofér registruje už z diaľky, ale na zarastenej poľnej ceste je to problém. A navyše tu kde bývam je veľa asfaltových ciest kde je veľmi malá premávka, takže aj preto jazdím radšej asfalt. Iné by to bolo keby som býval kdesi vo veľkomeste kde sa človek nedostane ani na druhú stranu cesty ;-). Ja tu mám fajn podmienky ;-).

            0 0
        • t29  

          Taky mi hlavní silnice nedělaly problém, hned jak jsem dostal v 11ti prvního Favorita :) mladší člověk si prý líp zvykne… ovšem blbnutí na lesní pěšince má taky cosi do sebe a pokud vidím dostatečně daleko před sebe, není důvod si ho odepřít :)

          0 0
    • Trainman  

      Spíš než řidiči mě poslední dobou se*** chodci, kteří jak neslyší za sebou hučet auto, tak vstupují do vozovky bez rozhlížení…

      0 0
      • hribik A1  

        nedávno som si tam dal také gumy, tie tak hučia že už pri 20 km/h si pripadám že idem v aute ktorému hučí motor :-D

        0 0
      • stan99  

        Počkej až se rozšíří elektromobily.To bude masakr.Budou muset mít ve výbavě plašiče chodců.

        0 0
        • Tomcat  

          Škoda, že to bude asi už důchodci.

          Ona cesta od elektromobilu za meloun s dojezdem 150km k autu do 250k a dojezdem 500km je ještě dlouhá a není jesný jestli vůbec bude úspěšná.

          0 0
        • Tomcat  

          Škoda, že to bude asi už důchodci.

          Ona cesta od elektromobilu za meloun s dojezdem 150km k autu do 250k a dojezdem 500km je ještě dlouhá a není jesný jestli vůbec bude úspěšná.

          0 0
    • petrun  

      Používám mozek a dodržuju zákon. Ano 361/2000 Sb. je zákon a ne vyhláška jak se bohužel některé individua domnívají:-( Dle mého názoru ten kdo zákon sám porušuje nemá vůbec žádné morální právo vyžadovat od ostatních aby dodržovali zákon jeho prospěch!!!

      0 0
      • Bomba+  

        To by pak nefungovala ani Policie :-)

        0 0
        • petrun  

          Policie se bohužel nemůže řídit právem morálním ale právem psaným :-(((

          0 0
      • cabbage  

        To jako někdo kdo jede 131km/h po dálnici znamená, že si někdo jinej může jet tamtéž v protisměru? Rozeznávej zákony užitečné od těch zbytečných, či dokonce škodlivých.

        0 0
        • hribik A1  

          jj presne tak.. ináč keby som ten zákon chcel dodržovať na biku v meste tak mám do týždňa pohreb

          0 0
    • Smazaný účet  

      Jsem obojí a schizofrenií netrpím.

      Jak říkal instruktor v autoškole: „Základem je předpoklad, že všichni kolem mně jsou idioti a poruší všechna pravidla, co porušit jdou. Jsem na to připravený a víc nenadělám.“

      0 0
      • maajkee  

        Naprostá pravda. Já jak přijíždím na křižovatku a jsem na hlavní, tak už řvu a nadávám těm co jedou z vedlejší a zaručeně mně tam chtěj vjet! :)

        Jednou mě takhle jeden chlap ve Fábii neposlechl, já jel v transitovi a udělal jsem mu z Fábie trochu rohlík :D Pak jsem škodu z jeho slavný Triglav pojišťovny 3 měsíce doloval.

        0 0
    • Radek Broz  

      To, že se na biku nepletu na silnici.

      0 0
      • maajkee  

        Tak to máš kliku, že máš hned před barákem lesní cestu :)

        0 0
        • Radek Broz  

          Sice mám, ale nejezdim jen tam. K lesu se kolo doveze, na lyžích taky nevyjedeš hned z baráku.

          0 0
          • maajkee  

            Jakože dovezeš kolo autem k lesu? :)

            Tak pravděpodobně, je pro tebe kolo jen předmět zábavy, já beru kolo i jako regulérní dopravní prostředek, proto nevidím důvod, proč bych nejezdil i po silnici.

            0 0
          • HonzaRez  

            To zní velmi prakticky…

            0 0
    • vanderpoel  

      asi budu za idiota ale od vcerejska nedelam pro zlepseni vztahu mezi bikery a ridici vubec nic protoze se mi stalo nasledujici … jel jsem v kolodejich po ulici dolu z kopce smerem na klanovice, resp ujezd nad lesy … na vyjezdu z kolodeji se cesta dost zuzuje a je tam zakaz vezdu cyklistu kteri musi prejet na druhou stranu jakoze do pole na takovou provizorni pesinu z vyskladanejch panelu … blizim se k mistu odboceni a jelikoz sem cestou riznul pivo taxem jel mnohem opatrneji nez obvykle … s dostatecnym predstihem se otacim za sebe a ukazuju ze budu odbocovat … nahore, dobrych 70m za mnou vidim jak nejaky auto predjizdi nejaky jiny auto a myho kolegu … rikam si ze jede nejak rychleji taxem prejel na druhou stranu jeste zhruba o 10–15 metru driv nez bylo potreba ruku stale natazenou na znameni odbocovani … v protismeru bylo uplne prazdno ale presto sem se zaradil docela blizko k „protismerny“ krajnici … najednou za sebou slysim jak piskaj gumy …

      tak na hovado neco zarvu a zamavam/zahrozim rukou a najedu na tu panelovku … najednou vidim jak to auto zastavuje stylem „naboural sem do prikopu“ proste zatocil predkem ven z cesty a zadkem trcel do cesty tak ze lidi za nim ho nemohli predjet protoze v protismeru uz neco jelo … koukam na to a jedu dal a najednou se vedle me objevi ten blbecek a z okna na me prej: „Ty vole, tys me fakoval?“ typickej blbecek max 25let na hlave znackovou siltovku s siltem sejdrem, na sobe znackovy triko nike, v ruce cigarko a celkove tak 40kg nadvahy …

      chvili sem predstiral ze mu nerozumim abych si rozmyslel co delat. dosel sem k zaveru ze bude lepsi zastavit tam v poli na ty polnacce protoze kdybych to dojel zas az na silnici tak by me moh srazit autem (uz se mi to stalo) … chvili sem ze sebe delal blbyho abych zjistil kolik je v aute lidi a jak daleko je kolega a ze prej „tys na me ukazoval fakace?“ … taxem rikal ze sem na nej ukazoval protoze me malem predjel i kdyz sem ukazoval odbocovani … jal se mi arogantne vysvetlovat ze kolo neni motorka a ze on jede padesat a ja deset … kolega se blizil taxem nasazoval agresivnejsi ton a sdelil sem mu ze ja sem jel tricet takze on musel jet minimalne devadesat a zacal sem tam hlasit ze moje gps ma zazanmenany prubeh rychlosti takze to klidne muzu ukazat policajtum … byl sem uz ve fazi kdy sem ho chtel nejak vyprovokovat aby vylez z toho a sel tam ke mne … protoze v tu chvili sem si ho uz chtel vychutnat (ne neprepral bych ho, ale mel sem plan pred nim chvili utikat a pak mu hodit do xichtu prvni sutr co tam na poli najdu) … ale nejak z toho vycouval … jeste jednou me pouzil ze kolo neni motorka a ujel …

      takze asi tak se slavnejma ridicema … na druhou stranu musim uznat ze se mi cim dal casteji stava ze kdyz potrebuju prejet pres nejakou rusnou silnici … typicky v ricanech smerem na kovraty … tak mi kazdou chvili nekdo z toho strudlu aut zastavi kdyz vidi ze protismeru je volno a necha me prejet … nicmene s takovyma ridicema taky neni podle me potreba vztahy vubec zlepsovat protoze sou podle me na nejvyssi mozne urovni (opravdu nechci aby u toho jeste vystoupil a umetl mi usek po ktery hodlam prejizdet:-)) …

      0 0
      • Schoscha  

        tuhle debilní dopravní situaci – zákaz vjezdu cyklistů+ nutnost odbočit doleva, mám cestou domů z práce.

        Značka je před podjezdem železnice.

        Tohle řešení je dle mého daloko nebezpečnější než vjet do podjezdu a možná někoho trochu zdržet.

        0 0
        • HonzaRez  

          Znám to taky ze silnice mezi Třebechovicemi a Týništěm, Východočeši znají. Cca předloni tam přesně tímto způsobem zhebnul kolista, který zabočoval na cyklobuznostezku doleva a jaksi zapomněl, že za ním jedou auta stovkou… Ovšem kolik se tam stalo zmatků, kdy řidič zachránil prudkým bržděním někoho, kdo si chtěl odbočit na stezku a nedával pozor, to si radši ani nepředstavuju…

          Kdy bude možné pověsit za koule soudruhy úředníky, kteří toto od stolu projektujou…?

          0 0
    • vanderpoel  

      asi budu za idiota ale od vcerejska nedelam pro zlepseni vztahu mezi bikery a ridici vubec nic protoze se mi stalo nasledujici … jel jsem v kolodejich po ulici dolu z kopce smerem na klanovice, resp ujezd nad lesy … na vyjezdu z kolodeji se cesta dost zuzuje a je tam zakaz vezdu cyklistu kteri musi prejet na druhou stranu jakoze do pole na takovou provizorni pesinu z vyskladanejch panelu … blizim se k mistu odboceni a jelikoz sem cestou riznul pivo taxem jel mnohem opatrneji nez obvykle … s dostatecnym predstihem se otacim za sebe a ukazuju ze budu odbocovat … nahore, dobrych 70m za mnou jak nejaky auto predjizdi nejaky jiny auto a myho kolegu … rikam si ze jede nejak rychleji taxem prejel na druhou stranu jeste zhruba o 10–15 metru driv nez bylo potreba stale ruku stale natazenou na znameni odbocovani … v protismeru bylo uplne prazdno ale presto sem se zaradil docela blizko k „protismerny“ krajnici … najednou za sebou slysim jak piskaj gumy …

      tak na hovado neco zarvu a zamavam/zahrozim rukou a najedu na tu panelovku … najednou vidim jak to auto zastavuje stylem „naboural sem do prikopu“ proste zatocil predkem ven z cesty a zadkem trcel do cesty tak ze lidi za nim ho nemohli predjet protoze v protismeru uz neco jelo … koukam na to a jedu dal a najednou se vedle me objevi ten blbecek a z okna na me prej: „Ty vole, tys me fakoval?“ typickej blbecek max 25let na hlave znackovou siltovku s siltem sejdrem, na sobe znackovi triko nike, v ruce cigarko a celkove tak 40kg nadvahy …

      chvili sem predstiral ze mu nerozumim abych si rozmyslel co delat. dosel sem k zaveru ze bude lepsi zastavit tam v poli na ty polnacce protoze kdybych to dojel zas az na silnici tak by me moh srazit autem (uz se mi to stalo) … chvili sem ze sebe delal blbyho abych zjistil kolik je v aute lidi a jak daleko je kolega a ze prej „tys na me ukazoval fakace?“ … taxem rikal ze sem na nej ukazoval protoze me malem predjel i kdyz sem ukazoval odbocovani … jal se mi arogantne vysvetlovat ze kolo neni motorka a ze on jede padesat a ja deset … kolega se blizil taxem nasazoval agresivnejsi ton a sdelil sem mu ze ja sem jel tricet takze on musel jet minimalne devadesat a zacal sem tam hlasit ze moje gps ma zazanmenany prubeh rychlosti takze to klidne muzu ukazat policajtum … byl sem uz ve fazi kdy sem ho chtel nejak vyprovokovat aby vylez z toho a sel tam ke mne … protoze v tu chvili sem si ho uz chtel vychutnat (ne neprepral bych ho, ale mel sem plan pred nim chvili utikat a pak mu hodit do xichtu prvni sutr co tam na poli najdu) … ale nejak z toho vycouval … jeste jednou me pouzil ze kolo neni motorka a ujel …

      takze asi tak se slavnejma ridicema … na druhou stranu musim uznat ze se mi cim dal casteji stava ze kdyz potrebuju prejet pres nejakou rusnou silnici … typicky v ricanech smerem na kovraty … tak mi kazdou chvili nekdo z toho strudlu aut zastavi kdyz vidi ze protismeru je volno a necha me prejet … nicmene s takovyma ridicema taky neni podle me potreba vztahy vubec zlepsovat protoze sou podle me na nejvyssi mozne urovni (opravdu nechci aby u toho jeste vystoupil a umetl mi usek po ktery hodlam prejizdet:-)) …

      0 0
      • vanderpoel  

        preklepy doufam dokazete desifrovat … kdyz treba „pouzil“ ma byt samozrejem „pouzil“ … ale jenom jaxem si na to vzpomnel tak to se mnou zacalo zase cloumat takovym stylem ze sem to napsal hleva nehlava a vubec sem si to posbe neprecet …

        0 0
      • Martin  

        opět se potvrzuje stará pravda – hovada jsou ve společnosti rozmístěna naprosto rovnoměrně. a tys na jedno narazil. je to pouze otázka pravděpodobnosti :-)

        0 0
        • vanderpoel  

          ano, to je naprosta pravda, ale v situacich podobne teto zkratka vidim temne rude a mam sklony ke generalizovani … a tady v tom pripade jsem videl dokonce uz primo fialove :-)

          0 0
      • Tomínos  

        No a je snad kolo motorka? Není! Takže v tom měl pravdu a ty jsi správně odbočoval, protože kdybys měl motorku mohl jsi jet rovně!!

        0 0
      • Biker jak Pes  

        Někdo by ti měl vymontovat z klávesnice to „X“…

        0 0
    • blaza84  

      Já nepatřím ani do tábora cyklistů, ani do tábora „plechovkářů“. Jezdím jak na kole, tak autem a v obou případech se snažím chovat jako ČLOVĚK … což není u spousty lidí úplně samozřejmé

      0 0
      • maajkee  

        A není to spíš tak, že patříš jak do tábora cyklistů tak do tábora plechovkářů, když jezdíš jak na kole tak autem? :D

        0 0
    • Mr.Duck  

      Já se vyhejbám silnicim no :) Tudíž mě řidiči sou ukradený!

      0 0
    • vikicek  

      ukopávám jim zrcátka a když jedu autem, tak cyklisty zkopávám ze silnice !

      0 0
    • cabbage  

      Pro zlepšení vztahů by se dalo napsat svému senátorovi..

      http://www.dfens-cz.com/view.php…

      0 0
    • tromboonen  

      Nevím, kam to dát, ale tyhle individua asi o zlepšení vztahů moc nestojí

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.