• Vladim73

    Mám problém na Meridě matts spec.ed. D, když dosáhnu rychlosti 35km/h a výš tak se mi rozkmitá celej předek.Zvláš? na silnici je to strašný. Kolikrát musím zpomalit,abych sebou neseknul. Poradí mi někdo? Dík

    0 0
    • zirecek  

      Bývá to pláš?, či nevycentrovaný předek. V podstatě nic jiného to nemůže být.

      0 0
    • zirecek  

      Předek mi vibruje při vyšší rychlosti taky, při jízdě bez držení. Když se držím, žádný problém.

      0 0
    • Vrci  

      Nevycentrovaný kolo (postav kolo nohama vzhůru nohama a koukni jestli nehází nahoru/dolu vlevo/vpravo), špatně vyváženej pláš? (zkus prohodit se zadním), špatně nasazenej pláš? (někde neni patka tak hluboko jako jinde nebo je pod ní kus duše), pokud máš kónusovej náboj, tak vůle v něm (vyndej přední kolo z vydlice a zkus s osou pohnout vlevo/vpravo).

      Ještě mě napadá jedna teoreitcká možnost – máš magnet počítače a ventilek na jedné straně a háže to kvůli nevyvážení – zkus, když roztočíš kolo, jestli se zastavuje v jakékoli pozici nebo vždy v jedné a té samé a jakoby se do ní vrací v protisměru otáčení.

      0 0
    • Vladim73  

      Hlavový složení je dotažený, osku sem taky zkontroloval a ta je v pohodě. vyzkoušel sem i výměnz pláště,ale problém zůstává. je možný aby to bylo v koutouči?

      0 0
    • mm  

      me to delalo nevycentrovany zadni kolo. od 45kmh se nedalo jet bez drzeni

      0 0
      • Lister  

        ***Pozor obnova hooodně starého vlákna!!!**

        Přední silniční kolo Khamsin od začátku „vibruje“ při brždění. Ani ne tak vibrace jako spíše pocit zasekávání, jako když vám sekají špalky do ráfku, ale to v mém případě nedělají. Při brždění mi vždy ve stejném místě ráfku jako by páka povolí pod prsty kolo trochu poskočí a pak se ihned zase zasekne, protože prsty, které ztratily odpor na páce tu brzdu více přivřou… nevím jak lépe to popsat.

        Co to není určitě:

        Nerovný spoj ráfku – ten je hladký. Navíc tohle se většinou časem zlepšuje, ale tady je to pořád stejné.

        Navalený ráfek – dělá to od začátku a pohledem jsem nic nezjistil

        Nestejná šíře ráfku – zkoušel jsem to proměřovat a všude je stejně široký, maximální rozdíl je jedna desetina mm.

        Povolený výplet – dotáhl jsem

        Vůle v hlavě – mám ji seštelovanou správně, navíc problém byl i na jiném rámu.

        Kolo je vycentrované

        No a už mě víc nenapadá, ale třeba napadne něco někoho jiného??

        0 0
        • fousek  

          kapka oleje na jednom miste?

          0 0
          • Lister  

            Myslím, že jsem ta kola už jednou čistil, ale jistý si nejsem, zkusím to dočistit, ale moc tomu nedávám.

            0 0
        • kyl  

          Khamsin mi tohle v předu dělá taky ale je to snesitelné,vidlu mám Mizuno s hliníkovým krkem a brzdy Campa Mirage,špalky originál.Brzdové čelisti při brždění vibrují i po 4 tis.km,trošku pomohlo fest dotáhnout šroub od čelistí.Je to stejné jak popisuješ,jakoby se špalky zasekávaly do ráfku.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.