• Lukster

    Mám takový podle mě zvláštní problém – mám mechanické Avidy,najeto na nich cca 300km.Při brzdění z vyšší rychlosti a navíc třeba z prudkého kopce mi přední brzda vydává takové „bzučení“, jako by byl pokřivený kotouč,jenže on není.Nevíte někdo,co za to může?Vidlu mám novou,dělalo to i na té předešlé.Někdy se stane,že když brzdím jen přední,tak to brzdí takovým „houpavým“ způsobem,jako bych brzdil přerušovaně…Takže fakt nevím.Díky za každý nápad.Lukster

    0 0
    • prochpetr  

      zdravim ja mam tektro IO, taky mechanickej kotouc a kdyz brzdim predni, tak se mi ozyva taky takovy divny bzuceni, ale to neresim, asi to tak ma byt. a houpavy brzdeni bych videl na zamastenej kotouc na jednom miste

      0 0
    • admxx  

      met to samy delji Hayesy hydraulicke!!! A pekne me to tachti!!!!To bzuceni bych jeste snes ale pri prudkem brzdeni to tak divne vibruje a skube (neco jako kdyz jedete prstem po cerstve umyte sklince)… Nevite nekdo co s tim!!!

      0 0
    • sedlis  

      Hmm, moje M525 zatim v pohode.Akorat pri dlouhem a prudkem przdeni se kotouc zahreje tak, ze se zrejmne trosku vyhne a strejcha.Po 10vterinach je vse OK.

      0 0
      • prochpetr  

        zdravim, jo to znam, jednou sem si dal drsnej svih z jednoho kopce u nas (Klucanina, Tišnov), cestou dolů sem pěkně zahřál brzdy, naivka sem si na ně šáhl, spálil si prsty a kotouč pak chvilku pekne strejchal, potvora. holt i mega diry, co mam v tech tektro neuchladi ten dabelskej sjezd

        0 0
    • Meesha  

      Myslim, ze by to mohlo bejt nanosem barvy mezi vidli a uchycenim trmene. Zkusete si to nechat ofrezovat. Me to delalo vzadu. Nechal sem si ofrezovat zadni stavbu i vidli a od ty doby je pokoj…

      0 0
    • MartinXC  

      To mi začal dělat CPS taky:

      • odmastil jsem kotouč i desky
      • dotáhl pořádně kotouč, držák i třmen na vidli

      a přestalo to.

      Řekl bych že za to může kombinace:

      • špinavý kotouč – chce víc síly a má vyšší tendence k vibracím
      • vrstva laku na vidli nebo méně dotažené šrouby co drží brzdný systém
      0 0
    • hadacino  

      Trochu e přiživím, nebudu zakládat nové téma… mám brzdy Avid juicy 5 nové najeto tak 15km a zadní kotouč při mírném brzdění začal divně vibrovat tak sem vše dotáhl a stále to lehce vibruje, nevíte čím to eště může být ?

      0 0
      • brany  

        A dělá ti to pořád, nebo jen při určitých rychlostech a jen na asfaltu nebo tvrdém povrchu? Po 15 km bych to viděl spíš na nezajetý brzdy. Když jsem kamarádovi stavěl kolo, tak jsem mu tam dával avid J5 a trvalo to tak 50 km, než se brzdy zajely. Do té doby skoro vůbec nebrzdily, skřípaly a vibrovaly a on mi ze začátku nadával že nezůstal u véček. Zkus sjet pár kopců a pořád brzdi, dokud se brzdy pořádně nerozpálí. Třeba to pak zmizí

        0 0
        • hadacino  

          ok, no mě to dost vylekalo, říkal jsem si, že to sou celkem slušný brzdy a oni vibrujou :-D no poradne sem to dotah a dneska to trochu projedu…

          0 0
          • Vilém  

            Ty vibrace nemuseji byt zpusobeny brzdou, ale muze je delat klidne i ram.

            0 0
            • hadacino  

              no uvidím, až to zajedu jak to bude vypadat jinak mám v plánu koupit novej rám… Mám v merku Superiora z roku 2008 prodávají se ty rámy normálně nevíte ?

              0 0
              • kycis  

                Tak zrovna Supy 08 jsou vibracema zadni stavby od brzdy vyhlaseny, to si teda moc nepomuzes :-D

                0 0
                • hadacino  

                  čoveče to jsem nevěděl, a mě se zrovna ty rámy tak líbili, a 09 sou natom jak ? btw teď mám mongoose tyax a to je težkej rám jako prase je hodně mohutnej, tak to chci trochu odlehčit

                  0 0
                • hadacino  

                  čoveče to jsem nevěděl, a mě se zrovna ty rámy tak líbili, a 09 sou natom jak ? btw teď mám mongoose tyax a to je težkej rám jako prase je hodně mohutnej, tak to chci trochu odlehčit

                  0 0
            • hadacino  

              no uvidím, až to zajedu jak to bude vypadat jinak mám v plánu koupit novej rám… Mám v merku Superiora z roku 2008 prodávají se ty rámy normálně nevíte ?

              0 0
          • brany  

            Jak píše Vilém, může to být i rámem. Můžou to být taky i vlnkovaný kotouče jestli tam máš avid kotouče, tak maji po obvodu takové vybrání (vlnky) pro zlepšení chlazení. Takže to může být i to. Uvidíš, až ty brzdy pořádně zajedeš. Když to přestane, tak to bude ok, když ne, tak bych se podíval jestli všechny dotykový místa (rám, adaptér, třmeny) jsou pořádně zafrézovaný a rovný. Pak ještě mnoho lidem pomáhá měděná pasta mezi pístkem třmenu a tou kovovou stranou brzdové destičky. Hlavně to nenapatlej na destičku kde se to dotýká s kotoučem. Kotouč by jsi odmastil, ale destičku už ne. Můžeš taky zkusitt destičku lehle přejet smirkovým papírem. Ale uvidíš. Až si to všechno pořádně sedne a kotouče zmodraj a vypálí se mastnota (pot z rukou atd) tak to třeba přestane :)

            0 0
      • brany  

        já mam na svym kole XTčka, nevibrujou. Ale jakmile pořádně prší (průtrž nebo bouřka) a všechno i kotouč a desky jsou mokrý, tak to taky vrže a vibruje dokud se to nezahřeje a nevypaří se ten vodní film co je na kotouči a deskách. Je to něco podobnýho jako když máš umytej talíř arem a je mokrej a přejedeš po něm prstem. vrže to a klouže ale i trochu drhne. Ale jakmile je talíř i prst suchej, tak to neklouže. Prostě počkej až se to pořádně zajede

        0 0
    • m4rkus  

      Mám stejný problém

      Brzdy Tektro auriga comp, zajeté nové destičky (cca 600km) na silnici při brždění zadní a jízdě z kopce (cca 40km/h) začaly vibrovat(šlo dost cítit v noze) a rachotit (takový drhnoucí zvuk). Začaly to dělat i původní destičky, které už byly sjeté. Dosavadní mají jen těch 600km. Nemůže to být špatným kotoučem? Kotouč má najeto 7500km

      0 0
    • BigKarel2  

      To není den aby sem těť někdo nepsal něco s hydrama…Udělejte specnaz vlákno pro lidi co tomu nerozuměj a kupujou socka brzdy atd…Pak se tady fšici co maj Véčka jen a jen smějou :D

      0 0
      • Flegmatik  

        Jo, když to sem zakladatel psal, tak ti bylo 12 a začal si pomalu mutovat.

        0 0
        • BigKarel2  

          Ano, a další věc…Proč lidi zničehonic reagujou na tak starý příspěvky?! já si toho pak nevšimnu a taky něco napíšu :D

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.