Hydr. kotouc zadni vs. centrovani vypletu

4 nepřečtené
  • honz@

Ahoj, sorry za druhy prispevek, ale jak jsem si pak precetl ten nadpis, tak mi doslo, ze to vypada, jako bych se ptal na neco jineho. Takze jeste jednou muj dotaz: Mam na kole vzadu hydrauliku LX a rafky Alex TD17 se spicema Mach 1. Uz mi jeden drat prasknul a po vymene a vycentrovani, po asi dalsich 150 km melo zadni kolo opet osmici. Zadny vetsi naraz si nejsem vedom, ale jezdim v terenu (Beskydy, Jeseniky apod.). Muze mit sila tech dratu na to vliv a pomohlo by dat silnejsi? Diky za prispevky

• Daf  

Mozna ze je rafek pokrivenej. A takovej ma pak tendenci se porad rozcentrovavat. Myslim ze silnejsi draty v tomto pripade prilis nepomuzou.

• Honza z H  

Pokud není ráfek naražený (oko vidí), tak si myslím, že jsi při centrování přetáhnul jeden, nebo několik málo drátů. Při centrování kontroluj pobrnkáním na dráty, že jsou rovnoměrně napnuty, přetažené povoluj, a dotahuj vždy více drátů najednou.

• honz@  

No, ja to necentroval. Ale dotazeni dratu jsem kontroloval a nektere z nich jsou uplne pevne a v nekterych tak trochu krupne (je tam vule). Takze mi je jasne, ze jsou volne. Jen me zajima, jak se da tomu povolovani zabranit. Nechci centrovat kolo kazdy mesic (nejezdim moc, prevazne o vikendech). Mimochodem, kdyz ty volne draty trochu utahnu bez centrovaci vidlice, zvladnu to aniz bych to rozhasil uplne nebo je treba nejake specialni naradi? (Rozumej, nejsem technicky antitalent, ale naradi moc nemam a tohle jsem fakt jeste nedelal.)

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.