• Pavlos

    Perete si sami? V jakem prasku perete? Perete v pracce nebo v rukach? Proste se podelte o vsechny skusenosti co mate.

    0 0
    • notakale  

      ja peru vsechno v rukach, ale rekl bych ze pokud to hodis vsechno do pracky na 30 tak neni problem. u me je to spis tim ze jsou nektere veci ve stavu kdy se bojim ze by se v pracce rozpadly :)

      0 0
    • Roman  

      Peru v rukách. Dříve jsem pral v pračce, ale tam se mi hrozně motala hlava :o)

      0 0
      • Dumbo  

        ja periem len v rukach ked pridem domou z vychadzky hned vleziem do sprchy do ktorej zo sebou vezmem aj dres a kratasi to len v lete zimne dlhe nohavice len v pracke asi tak a periem normalnym pracim praskom a avivaz aby som vonal co ak raz stretnem nejaku bajkerku :-)

        0 0
    • zwwak  

      Nenapadlo vás, že když je na prádle na sport napsaný prát na 30°C, a vy ho zapotíte = namokříte a máte 37°C, tak ho dle výrobce nesprávně používáte ? Jinak peru na program osvěžit, tj. délka 20 minut a na 30°C. Už jsem zničil bundu z No windu, vypral jsem ji na 60°.

      0 0
      • enjoy  

        tak to me fakt nikdy nenapadlo:-)

        0 0
      • pavelr  

        A jak po těch 60° vypadala?

        0 0
        • Jogador  

          No já jednou pral taky v pračce,vložil sem to do ní, zatáhl za provázek, ozval se potůček a já to už nidy neviděl, od té doby peru v ruce, občas v jiný. Už sem taky jednou pral v rohové vaně, tam bylo 90° a všechno vydrželo.

          0 0
      • JJ  

        Hmm, ja jednou vyprav vsechnu moiru i cyklo veci na 90° A vsechno prezilo>]

        0 0
      • K2  

        Membrány, zátěry peru v ruce a zbytek (moiru, kra?asy a pod) cpu normálně do pračky.

        0 0
    • McBlacky  

      Jezdím v moiře, fleece bundách, nebo kalhotech bavlna/polyester – takže všechno pračka. Trička z moiry stejně nevydržel víc jak dva roky a flísku mám takovou zelenou od adidasu a nějak se mi nedaří ji zničit už 5 let. Prášek? nevím

      0 0
      • Luka  

        Promin ze rejpu, ale nerekli ti, ze Moira se nesmi prat v prasku ani avivazi??? Pry pak ztrati sve vlastnosti… maji to na cedulkach a prospektikach co davaji se zbozim!

        0 0
        • vlty  

          v prášku se samozřejmně prát může jenom se nemá používat aviváž (asi že ten sajrajt obalí vlákna a ty pak nevedou vlkost.. nebo co) aspoň takhle mně to říkali v klimatexu. Jo a klimatexová mikina (polypropylen+vlna) se mně parádně vysrážela díky tomu, že jsem ji mokrou sušil na horkým topení…

          0 0
        • lubos  

          To fakt ? Ja jsem si niceho nevsiml. Hmm … No ale niceho spatnyho jsem si nevsiml, a peru to v prasku-rucne v cca 35 teplote.

          0 0
        • McBlacky  

          no nejdřív jsem ji pral opatrně v ruce :-) pak opatrně v pračce a ted je mi to jedno, přežije to asi všechno, poškození funkce neregistruji

          0 0
          • dalimil  

            ale moira praná bez aviváže strašně smrdí

            0 0
            • McBlacky  

              tak to bych neřekl, když jsem v horách na treku, tak střídám dvě, tři trička, každý nosím den, max dva, a peru je jen v obyč mýdle. Klidně to tak vydržím měsíc a není problém. Problém je když třičko propotíš a druhej den si ho vezmeš znovu. To pak smrdí fest (chemicky jakoby). Taky když je nový, tak trochu smrdí, to se ale po 15–20 vypráních poddá. Za ty prachy je to super, třeba bigpack funkční trička sice nesmrdí vůbec, ale stojí přes litr…

              0 0
              • Pavlos  

                Mamina mi prave vyprala moiru v avivazi:(

                0 0
                • Palo TT  

                  Pokial ti ju neozehlila ako mne, tak je to OK :) Inak bike veci si periem sam, rucne. Ked sa mi to nechce prat, tak to po jazde len vyplacham vo vode a mydle aj so mnou. Vsak to nosim len na bike a aj tak sa to hned prepoti.

                  0 0
                  • Pavlos  

                    Chudak zehlicka

                    0 0
                    • Palo TT  

                      Zehlicka prezila vpohode. Len MOIRA ma jeden rukav dlhy a jeden len rozstrapkany trojstvrtovy. Ale zase lepsie ako mat vypalenu zehlicku hrudi.

                      0 0
            • Žanek  

              Zkus Klimatex!! Triřko i po opakovaném použití bez vyprání(prase nejsem, nouzově v horách) vůbec nesmrdí.

              0 0
    • Lucka  

      Vetsinou na rychlou pracku, na 30. V lete si veci premachnu v ruce hned po prijeti, neb je to tak za par minut k dasimu pouziti…

      0 0
      • enjoy  

        ja domu prijizdim tak ze hekam a volam o pomoc,takze nejaky prani neprichazi v uvahu:-)

        0 0
        • Lucka  

          To se musi prave hned, dokud clovek jeste stoji na svejch…

          0 0
          • enjoy  

            no to prave sotva stojim:-),vetsinou pouziju kohokoliv kdo je doma aby ze me serval obleceni,protoze sam uz to nedokazu:-)

            0 0
            • Lucka  

              Kdyz mas na to lidi, tak proc ne…Ale nak nechapu, proc se takhle teda rves, kdyz pak ani na zavody nejezdis…

              0 0
              • enjoy  

                no,delam to proto ze me to na kole hrozne bavi,zavody s tim nemaj nic spolecnyho.ja se nehonim abych pak nekde vyhraval nebo co:-),proste pro radost.leda tak s kamosema si dat nejakej zavod,ale sam za sebe mi zavodeni nic nerika,nedelam to proto.

                0 0
                • Lucka  

                  Tomu ja rozumim, ale kdyz uz trenuju, tak je pro me hezky si pomerit sily s jinejma…a hlavne jde taky o tu atmosferu, ale to uz je o necem jinem…a ono je taky fakt, ze by te na skoro zadnej zavod nepustili bez helmy…:)))

                  0 0
                  • enjoy  

                    ale tak ja se i pomerim.zrovna nedavno mi kamos rekl ze uz mi nestaci,ze jsem nejak namakal:-) no prave:-)).ikdyz pro to nemaj vlastne podle zakona zadnej duvod,ale to je jedno,nebude to uz rozebirat.

                    0 0
                    • Lucka  

                      Ale tady nejde o zakony, ale o poradatele, ktery je za lidi do urcite miry zodpovednej…ale opravdu, nechme to byt(aspon tady)…

                      0 0
                      • Pavlos  

                        No kdyz uz sme u tech helem nemusi se taky nejak cistit-prat? Kdyz se clovek zapoti …

                        0 0
                        • Lucka  

                          No je dobry cas od casu proplachnout vystelky, vzdyt snd zadna helma je tam nema na pevno…a otrit od bahna, to snad neni problem:))))

                          0 0
                          • Pavlos  

                            No ja nevim ja prave jeste zadnou nemam:(

                            Ale uz bude jenom co schrastim nejake prasule:) Snad se do te doby nekde nezrakvim i kdyz ve ctvrtek sem k tomu nemel daleko

                            0 0
                      • enjoy  

                        nikdo neni za dospeleho cloveka zodpovedny.nemyslim pripad kdy na nekoho spadne barak,ze je to jeho vina.

                        0 0
                        • Lucka  

                          Tak si predstavsituaci, ze poradas zavod a nekdo se ti tam kvuli tomu, ze nemel helmu osklive zrani…a ja uz tech zavodu objela myslim hodne, abych si na to udala urcitej obrazek…myslim, ze je to dost natresk na psychiku cloveka..a jako kazda vec, i zavody maji sva pravidla…

                          0 0
                          • fousac  

                            jeste ze poradatele do propozic pisou ze za nic nezodpovidaj a kazdy ucastnik jede na vlastni riziko…

                            0 0
                            • McBlacky  

                              zrovna na té osmě někdo upadl asi v rychlosti ani ne 8km/h spíš se skácel do boku a tak blbě, že mu museli pomáhat…

                              0 0
                • McBlacky  

                  když už jsme u toho, jak je kdo zničenej, v sobotu jsem dojížděl domů, úplně na kaši a v Podbabě jsem předjel jednoho bikera, on mě pak cestou do stromovky, nakonec jsem ho dal v nájezdu do Stromovky. Proč to píšu? Protože podle mě byl taky úplně tuhej, oba jsme jeli rovinku na 4–5 kolečko. Nebyl to někdo z vás?

                  0 0
                  • enjoy  

                    ja ne:-),zrovna ten den jsem mel praci s machyrkem na cyklostezce podel vltavy z branika do prahy:-))).nakonec vyhrala touha kamose koukat co je kolem hezkyho:-)

                    0 0
                    • McBlacky  

                      koukám, že jsi taky pěknej chrt :-) ale rozumím ti, dokud neumírám, tak taky bojuju.

                      0 0
                      • Pavlos  

                        Me to taky sem tam chytne jet na max. Mit tepak tak ho snad zavarim:)

                        0 0
                        • McBlacky  

                          Já ho občas vozím, max 198 letos, ale určitě to dám i přes 200, v zimě jsem se docela flákal, pak 6 týdnů nejezdil, protože mi ukradli bika, takže teď je to takový vlažný.

                          0 0
                          • enjoy  

                            blby je ze ja vzdycky vyjedu malo rozhejbanej a hned do kopce,takze nahore hekam jak blazen.pak mi dlouho trva nez si najdu dlouho rovinku na ktery se rozhejbu.jinak by ty prumery byly jeste lepsi:-))

                            0 0
                        • Lucka  

                          To me taky chyta…ale je zajimavy, ze kdyz jedu nakej kopec pri treninku a fakt hrnu a myslim, ze to rychlejs uz nejde, tak pri zavode to nahle rychlejs jde…

                          0 0
                        • Roman  

                          No to mi povídejte, před 14 dnama mě předjel do kopce páreček – on v šus?ákovce a ona v ryflích a týden na to ve stejném kopci další baba… levně prodám kolo :-)

                          0 0
                          • McBlacky  

                            já včera na osmě viděl malou holku a ta to valila jak blázen, moje holka říkala, že kdyby jí potkala v kopci, tak zahodí kolo a do smrti už na něj nesedne

                            0 0
                            • Lucka  

                              To byla urcite mlada Velechovska, ty to ted docela lita, na to, kolik ji je…Ja tam nebyla, neb sem byla jinde, ale tuhle holcinu znam…(jestli tam letos teda vubec byla)

                              0 0
              • fousac  

                ti vis… doject na tocnou a zpatky, to je fuska… :)))

                0 0
    • blick  

      Vše v pračce na 30°C, i občas boty…!

      0 0
    • Pavlos  

      Mi se libi jak se ty temata vzdycky tak necekane zvrhnou a zacne se probirat vsechno mozne:)))

      0 0
    • Milann  

      Hoj! Ja prijedu dom, vse sliknu a hodim do pracky na fofr rezim. Jdu do vany ja a pak kolo… A pak uz jen sedim a sem rad, ze ziju:)))

      0 0
      • kungpao  

        To máš dobré, ja som bol rád včera že ležím… Vymakal som doma systém, bordel prádlo zavesím do kotolne, je tam čisto a zamrežované okno ktoré nešmá sklo, takže to tam potom nesmrdí ako v opičiarni a niekto, buď mamina alebo segra to operie pri prvej príležitosti, kedy tam vlezú. Inak mne to až tak nesmrdí, zaujímavé ako majú ženy odlišné pachové receptory :-)) A k téme, nakoľko všetko prepotím uplne na sračky, periem osve vo vani, do práčky k ostatným veciam by som to nedal, nie aby sa to nepoškodilo, ale aby to nezamorilo ostatné. Na 30 v teplej vode, tekutý prášok.

        0 0
    • P.B.  

      peru sám v pračce na 40 st. v Persil gelu a nic se mi praním neničí už pár let. Jo, na zkráceny program. K předchozím přízpěvkům:

      • ty hadry smrdí po propocení hrozně, nejvíc když se nechaj uschnout
      • pásky od helmy, co vedou pod bradu teda smrdí taky příšerně a propláchnutí moc nepomáhá, výstelky jsou s hadry do pračky, ale ne každý praní, to by asi moc nevydržely.
      0 0
      • Gatier  

        A ja som myslel, ze som vynimka. Ale je fakt, ze 3.-4. den uz zacinaju mat prijemnu aromu :-) a snazim sa vyhybat väcsiemu mnoztvu ludi. Moira: Vraj vydrzi len dva roky?? Ja uz ju mam 6 a kamarat 8 rokov. Je pravda, ze jeho biela uz davno bielu nepripomina a na treningoch jazdi sam, ale stale splna ako tak vlastnosti. Na mojom tricku sa tiez urobili vetracie otvory. Asi pri prani… Na 30– 40 stupnov C. A este k teme: Na stastie uz sa mi nestava, ze by som prisiel domov strieskany jak enjoy. Raz som mal ale tak vyzate, ze som asi 8km od baraku musel lahnut do priekopy, lebo som uz padal z bicykla :-)

        0 0
        • kungpao  

          To poznam, 8 piv po 100 km a s hlaďakom dokáže s organizmom spravi? divy. Najviac som sa divil, že keď som prišiel domov a pozdravil som rodičov tak sa na mňa čudne dívali a som pochopil, že tomu pozdravu nemohli rozumie? nielen oni ale ani ja som nerozumel čo som povedal.

          0 0
        • McBlacky  

          já to myslel tak, že tu moiru dřív roztrhám, na kole ne, ale na treku stačí křoví, vyšší kleč…

          PS: když jedeš na průměr přes 25km/h na biku (a ne jen po rovině na asfaltu), jako správnej chrt, tak ty konce bývaj zajímavý.

          0 0
    • koleso  

      nie,mam na to doma otrokynu.

      0 0
    • Bulda  

      nahazu do pracky a „zapomenu“ dat prasek, na 40–50, sul i bahno pusti, jina spina na tom vetsinou neni

      0 0
    • SELMIRA  

      Co vy řešíte? :o)) Všecko v prajdě. Na 40. Uplně v poho. Už jsem to tajemství prozradila i pár nevědomým kamarádům, kteří nutili své chděrky ženy šmudlat to v ruce.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.