• Dura

    Mám doma zbytečné PDA (kapesní počítač s dotykovou obrazovkou) a napadlo mě, udělat z toho počítač na kolo s možností záznamu rychlosti, ujetých km a času s následným grafickým výstupem na displeji. Případně s pomocí vhodného přijímače do toho nacpat i data o tepech. Máte s tímhle někdo zkušenost? Nevíte o někom, kdo se něčím podobným zabýval? Nebo jak vyrobit přijímač ke snímači tepu?

    0 0
    • Tomcat  

      Hmm o takovém HW doplňku a SW nevím.

      Takže PDA a jedno jestli platforma Palm nebo Win CE spíš poslouží s vhodnou GPRS nebo GPS kartou jako navigace , kompas , mapník a spol.

      vyrobit přijímač ke snímači tepu?… no kutilsvý se meze nekladou, ale pokud vezmu kolik je hodinová sazba lidské práce a cena materiálu je otázka jesli se to vyplatí ;-)

      0 0
    • lubos  

      Zda se mi, ze jsem neco takoveho kdesi jako projekt videl. Jinak to samozrejme udelat lze a myslim si, ze to neni vubec spatnej napad. Jen jestli ti vydrzi bateri :) Pokud jsi zbehly nebo mas nekoho kdo se vyzna v konstrukci a programovani procesoru, tak neni problem tohle udelat, se vsim, dokonce pripadne i bluetooth prenosem a gprs a barometrickym vyskomerem. Akorat to nebude za par kacek (prumyslovy gprs modul stoji kolem 3000myslim, barometricke cidlo taky kolem 2000, zbytek je docela levna vec).

      0 0
      • Tomcat  

        3000myslim, barometricke cidlo taky kolem 2000 + ten zbytek + cenna práce = normální cena a je to furt domado :-/

        0 0
        • lubos  

          :) .. ale co si neudelas .. nemas.

          0 0
          • Tomcat  

            to je vidět zvláš? u tuzérů.. ..jen ty 120ky moc feráči podobný nejsou… ..ani výkony

            0 0
            • lubos  

              V tomhle pripade to neplati. Neexistuje nic na trhu co by umelo to, co bys vyse popsanym zpusobem mohl udelat. Jedina nevyhoda (krome prace :) je hmotnost a vydrz baterii. Coz pripadneho turistu trapit nemusi. Navic tve prirovnani je hodne mimo misu, staci kdyz shlednes serial o rucnim vyrabeni motorek – chopperu v jedne svetove soutezi (kanal Spectrum). A motor si tady nevyrabis, ale koupis.

              0 0
              • Tomcat  

                No mám pocit že to existuje, zatím sem to znovu nenašel ,ale jeto nění to all in one ale spolčně to funguje.

                Tuzéři se opravdu nedávají srovnávat s profi úpravcema . Jinak borci Orangecountry (ti z Spectra) sou fakt machři. A propo kdo viděl díl o motorce pro Lance , případně tu pěknou upoutávku.

                0 0
                • borda  

                  davaj to na discovery. motorky maj asi hezky, ale jinak mi přijdou jako totalně vybrany mozky. hlavně ten starej.

                  0 0
                • lubos  

                  Aha, ja jsem uplne nepochopil vlastne cos chtel napsat. Jj, je to mozny, ze to existuje. Tohle je ale supr pro nekoho kdo se v tom vyzna a bavi ho to delat. Jinak je samozrejme lepsi to koupit a poprepajat :)

                  Tuzer … myslis www.tuzing.com, ze jo :o))))

                  0 0
    • LUKAS  

      jako urcita inspirace muze poslouzit toto: http://www.svetpda.cz/…6B6C0076C72F

      0 0
      • lubos  

        Aa, tak soudruzi v americe si s tim uz dali praci. No vida. Dik za odkaz.

        0 0
        • LUKAS  

          kdyz na neco prijedes dej vedet…taky se zajimam o PDA :-)

          0 0
          • lubos  

            Nejakej malej, lehkej, cernobilej PDA na psani … to bych na bike i bral.

            0 0
            • LUKAS  

              budu prodavat M515, kdybys mel zajem…

              0 0
              • lubos  

                Nejvice se mi zamlouval ten klavesnicoidnej Ericsson.

                0 0
                • Tomcat  

                  Nějaksi pletete PDA, smartphony a telefony.

                  On nabízí PDA Palm, zato Ericsson dělá mobily rádoby smartphone.

                  To, že něco má Simbian )rádoby OS), javu a jde to spojit s PC nedělá to z toho smarthone nebo PDa , ikdyž se to snaží prodejce v té módní vlně tvrdit za účelem prodeje.

                  0 0
    •  

      Kočička! Haf!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.