Praskání v "něčem" u kola Author Modus 2003

38 nepřečtených
  • rodaballo

    Nemate nekdo tuseni, z ceho muze vychazet zlovestne praskani pri zaberu na tomhle kole?Lehce praska v sedlovce, ale to neni ono.Tohle praskani se ozyva i pri jizde ze sedla.Kliky jsou podle me dotazene. Stejny problem ma i kolega s tim samym modelem.Nejde o nejakou znamou vadu treba na ramu? Diky Ondra

    0 0
    • Daf  

      Tyhle zvuky nejcasteji vychazeji ze slapaciho stredu. Chce to rozebrat vycistit a promazat misky stredu.

      0 0
      • rodaballo  

        Tohle jsem zkousel. Vsechny kulicky OK, vycisteno, promazano. Tak nevim.

        0 0
        • Daf  

          Pockat ty si rozebral slapaci stred na kulicky jo? Nemel jsi na mysli spis naboje? U stredu to chce namazat zavity misek a poradne dotahnout.

          0 0
          • JJ  

            Zapouzdrenej slapaci stred jde opravdu rozebrat. Navod je na www.bajk.cz opravdu to funguje:)

            0 0
            • Daf  

              Vim ze to jde rozebrat, ale jen malo lidi si na to troufne proto mi to prijde divny a radeji se ptam. Kdyz zacnou byt se stredem problemy tak uz je vetsinou na rozborku pozde.

              0 0
              • JJ  

                Jde to vopravdu lehce, ale me uz misto kulicek vypadly takovy rezavy krychlicky:)

                0 0
                • te-pe  

                  Jednou jsem měl trochu povolenej rychloupínák na zadním kole. Praskalo to, že jsem málem zešílel, než jsem na to přišel.

                  0 0
                  • Daf  

                    Nekdy praskani zpusobuje i vymenna patka na prehazce kdyz se mezi ni a ram dostane bordel. Jednou mi take praskal vyplet v zadnim crossmaxu ale nez jsem na to prisel mel jsem jiz hotovou generalku kola pote co jsen rozebral stred, hlavu, predstavec, sedlovku a dole byly i pedaly. Po odhaleni priciny byla uleva na dusi obrovska :)))

                    0 0
                • Daf  

                  Ja mel rozebranou osu Sh ES-70 a po rozborce jsem mohl jen konstatovat ze pricina umrti byly vyrezle drahy kulicek. Stejne tam nejde nic sestelovat mozna u nejakejch starsich nebo levnejsich os.

                  0 0
                  • JJ  

                    Byl to deorackej ctyrhran BB UN-40 a sestelovat tam jdou prave ty konusy. Ale ty osmihrany matice a podobny veci to rozhodne neulehci.

                    0 0
      • Cllaude  

        ja mam sice Durateca ale praskalo mi v „necem ve stredu“ taky , kdyz jsem si v servisu nechal sundat kliky a osu tak jsme zjistili, ze ma servanej zavit v ramu od misky…doufam ze to pujde opravit nebo ten ram muzu vyhodit nechapu jak se to mohlo stat, osa byla odborne namontovana… sezona na zacatku a kolo v prdeli sakra

        0 0
        • preacher  

          a to sis ještě objednal nový XT kliky!!! Tam je taky jeden problém. Klasická osa je do středu našroubována cca 15mm, kdežto u XT 04 tak max. 10 mm. Uvidíme, co to vydrží. Snad to bude OK.

          0 0
    • blue  

      taky to muze pochazet z pedalu… kamarad kdysi vymenoval porad stred, nez prisel na to, ze to je osicka pedali

      0 0
    • zirecek  

      je to neverending story: kolegyne mela Modusa – praskalo v ramu. Ram ji vymenili za Visiona a v ramu praska zase… Tezko rict jestli to je IHS, stred ci pod sedlovkou… V hliniku se to hodne rozleha…

      0 0
      • enjoy  

        mam visiona a taky mi tam nekde praska,nahodicka:-)) mam ale podezreni na spatne nalisovanou korunku na nohy vidle nebo sloupek,fakt se mi stim nechce znova do servisu,jednou uz mi vnitni nohy menili.taky to muze byt IHS,ale ja ho dokonale vycistil a namazal a porad nic.

        0 0
        • enjoy  

          me to neda,musim se zeptat. nevite co to dela kdyz se postavim k riditkum z boku,naklonim si kolo k sobe,jednou rukou chytim predstavec a druhou riditka a zatahnu riditkama nahoru,jakobych se je snazil ohnout,tak v tom nekde praska.uz sem vycistil spoj predstavce a riditek i hlavovy,tak me uz napada jenom vidlice.co myslite?

          0 0
          • Meesha  

            Ja to mel taky, ale pak sem nejak musel vsechno sundat (predstavec, riditka, paky, razeni) a ted uz to nedela. Muzou bejt treba i praskly riditka, ale to by asi bylo vic videt.

            0 0
            • enjoy  

              no dela to hlavne kdyz prudce brzdim predni brzdou.ono to hlavovy je dost smejdsky(ritchey logic) mi prijde,tak nevim.

              0 0
              • Meesha  

                Me to delalo, kdyz sem hodne zabral za riditka, ale jen na pravy pulce.

                0 0
                • enjoy  

                  vlastne hlava to nebude,sundal jsem riditka a bylo ticho.ale zase jsem za to bral jinak,tak nevim,hruza:-)

                  0 0
                  • Meesha  

                    Tyhlety ruzny cvakani a praskani sou na zblazneni! Neni nic horsiho, nez nekde v klidku v lese poslouchat pravidelny desivy zvuky a porad zastavovat a cucet odkud to leze. Loni sem takhle porad spekuloval, cely kolo sem rozebral a pak sem zjistil, ze mam miniaturni prasklinku ve svaru na ramu.

                    0 0
          • Žanek  

            Tak na tohle mi pomohlo „namazat“ styčnou plochu řidítek a představce grafitem. (Řidítka i představec Ritchey Comp)

            0 0
    • nadrazak  

      bych si vsadil na zadni rafek, sou mekky. kolik vazis? nejlepsi je vymenit. nejses zdaleka prvni, kdo ma s modusem tenhle problem…

      0 0
    • fotis  

      mne to robi author tiez, ale len ked idem zo sedla, alebo sa riadne zaprem do pedalov.. Stred,kluky,pedale som uz dotiahol a nepomohlo.

      0 0
      • fotis  

        este aby som nezabudol,, pedale som vymenil a tiez nepomohlo.

        0 0
        • thulio  

          mne to robi traction no nie stale íba obcas si praskne … to asi podla pocasia :))

          0 0
          • Meesha  

            Ono to tak ale fakt vypada! U me to zacne kolem 15 stupnu… :)

            0 0
      •  

        Ja mam Meridu a taky mi toděla kdyz du ze sedla nebo hodne zabiram,mel sem to v servisu,nejdriv rozdelal stred a delalo to furt,tak sem mu to tam dal znova a pak mi rekl ze to delali pedaly ale vobcas se to stejne ozve,tak ze taky nevim

        0 0
    • Meesha  

      Ted mi to dela 4 dny Trek Fuel. Sundal,promazal a dotah sem pedaly,pravod­niky,kliky a furt to praska… Este zkusim stred a pak ho hodim nekde do pole.

      0 0
      • thulio  

        ked ho hodis posli suradnice zhe kde treba hladat :)

        0 0
      • rich  

        tak v tom poli hladajte aj Spesl FSR – uz rok sa toho nemozem zbavit a zacalo to robit mesiac po kupe. Slova mechanika (vycistil stred a bol klud „cele“ dva tyzdne, kym sa tam nedostal prach) – stava sa to pravidelne ked prejdes bordelom. Hmmm – akosi nim na biku chodim stale (teda spinou, nie devkami :-)). A odmietam kazde dva tyzdne cistit stred. Nastastie v lese na lahsich prevodoch to nie je takmer vobec pocut. Ale je to akokeby sa tam prevalovala gulicka-*****. A vcera som este zavzdusnil brzdu pri pokuse narvat brzd.dosticky.Na dosrateho aj hajzel padne…

        0 0
      • rich  

        a este cosi – v poslednom vele pisali, ze to robia starsie typy Octalinku ak sa dostane medzi kluku a os sajrajt. Verim im.

        0 0
    • Smazaný účet  

      Tak tento problém jsem řešil. Rozebral,vyčis­til,promazal vše co šlo. Nakonec to byla sedlovka. Musel jsem důkladně vyčistit i vnitřek rámu dostatečně hluboko.

      Měj se.

      0 0
    • Daf  

      Nekdy praskaji i koncovky bowdenu kdyz je bordel v occich v ramu. Klidne muzou praskat i prevodniky na klikach.

      0 0
    • Žanek  

      Nemá to náhodou kliky na octalink?? Kamarádovi se při záběru ozývaly příšerný zvuky někde od středu a pomohlo stáhnutí klik a vyčištění „tisícihranu“…

      0 0
      • Radovan  

        Ma to octalink, taky mi pomohlo stazeni klik a vycisteni tisicihranu.

        0 0
    • quidos  

      Mám rám VISION a „v něčem“ mi praská taky, plánuju rozborku, uvidím, co zjistím. Pěkně mě to se**e

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.