• sfinga

    Jaký použiváte brzdový špalky na keramické ráfky? Já mám BBB, ale brzdný účinek nic moc, hlavně na vodě.

    0 0
    • adco  

      Pouzivam XTR spalky a som s nimi spokojny. Rafiky Mavic X517 ceramic.

      0 0
    • Daf  

      Koolstopy na mokru taky nebrzdej takze ty zkouset nemusis. Asi vyzkousim Shimana.

      0 0
    • pvacek  

      Používám špalky Avid na keramiku a spokojenost. Kola Mavic Crossmax XL.

      0 0
      • ruza  

        nápodobně

        0 0
        • Daf  

          Hele a brzdi vam to i za mokra? Myslim tim spis jizdu v desti a na podmacene trati ne tedy v blate.

          0 0
          • ruza  

            V dešti moc nejezdim. Ale až začne pršet vyrazím a pak ti řeknu.

            0 0
            • Daf  

              No prave Koolstopy co mam v techto podminkach nebrzdi prakticky vubec. Je to jako kdyz mas namydlenej rafek. Ja v desti taky moc nejezdim, ale sem tam se povede zavod ktery se jede na tvrdem podmacenem podkladu a to je opravdu o hubu :( Tohle je podle me jedina podstatnejsi nevyhoda keramiky. Ale mozna ty Shimana ktere jsou extremne tvrde si s tim mokrem lip poradi.

              0 0
              • lubos  

                Jeste horsi snad nez to ze to nebrzdi je to, ze kdyz chvili sviras paky abys neco zabrzdil, sviras je cim dal vic, tak za nejakych 10 sekund to najednou zacne brzdit, a flekujes. A pokud se jde po mokrych sutrech tak je fakt o hubu :) .. stalo se mi loni na Salzkamergutu.

                0 0
                • Daf  

                  No prave ja zahrivam brzdy 50m pred zatackou, a doufam ze se vcas chytnou :)

                  0 0
                  • lubos  

                    Jako ve Formuli 1. Tam maji karbonove kotouce, ktere jsou na normalni uziti nepouzitelne protoze brzdi az pri vysccich teplotach. Kolem 500stupnu a tak :)

                    0 0
                  • sfinga  

                    no já se včera vracel z treninku a zmoknul sem. Na vodě sem téměř nezastavil, brzdit to začlo tak po těch 10 sekundách, jak to bylo tady řečeno. Mám CrossMax SL a BBB špalky

                    0 0
                • Orbis  

                  zajímavý:D to na závodech počítáš 1, 2… az do 10 když jedeš doraz:) no na začátku jsem mel BBB na keramiku, ale piskalo to (nevim proc) piskaly i Avidy i Kool-Stopy no a ted XTR brzdí a jsou potichu:-)

                  0 0
          • lubos  

            Nebrzdi. Mel jsem nejprve na novych keramikach Shimano, zadni nebrzdila, predni ano, az po delsi dobe ve vode to prestalo brzdit. Pak jsem nahodil Avid, a prestala brzdit i predni. Ted jsem zkusil dopredu dat normalni (ale mirne trdsi) spalky, a uz je to zda se dobry (jak se ta keramicka vrstva zahladi, tak to jde). Jinak je to klasika, guma na mokre keramike klouze. Staci se projit v dazdi po mramorove dlazbe :)

            0 0
    • MARIN  

      Tak ty BBB BBS-06C na keramiku jsem nasadil asi pred 2 mesici a v mokru jim dost dlouho trva nez se premluvi k brzdeni a stejne se pak o brzdeni neda moc mluvit. Za mokra ale i sucha mi pripadali trojbarevne BBB BBS-06T od odst lepsi – vozil jsem je pres rok a zadny velky ubytek nebyl ani na fungl novem rafku samozrejme s keramikou. Brzy ty spalky zase prohodim.

      0 0
    • jecnak  

      Zeleny Coolstopy. V mokru to chvili nebrzdi, ale ja stejen nebrzdim, takze je mi to jedno :-) Nevazne za mokra to neni nic moc, ale rekl bych, ze by stacilo tam soupnout normalni spalky a bude po problemu.

      0 0
      • Daf  

        Momentalne tam mam klasicke Koolstopy oranzova smes do mokra, ale je to stejne jako se zelenyma na keramiku :( No a co takhle na snehu to je total HC doslova jezdis bez brzd. Tam se spalky nechytnou ani po delsi dobe :)

        0 0
    • Orbis  

      XTR špalky, brzdí skvěle jak za sucha, tak za mokra, tak v bahně:D

      kola CrossRide Ceramic a CrossMax SL (pučený):D

      0 0
    •  

      Jen počkej, Zající!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.