• bassline

    Pomoc, vie mi niekto poradit?…Akonahle pride kopec, zacnem slapat patami a kotnik mi pracuje tak nejak krcovito ako keby z poslednych sil. Skusal som secko mozne, posuval som si sedlo dopredu, do stredu aj dozadu, tiez som skusal posuvat aj kufor na tretre viac dozadu…ale nepomohlo. Moze to byt kvoli tomu ze nemam taku silu v nohach?…a co je najlepsie na ziskanie sily, ist do posilky alebo trenovat v kopcoch na tazkych prevodoch?

    0 0
    • JMT  

      mas spd ?

      0 0
    • kungpao  

      Kdesika som čítal že pokiaľ sa chceš nauči? šlapa? správne do kruhu tak to ide iba špičkami a na to je najlepšie kúpi? si valce a odstráni? z jeho dosahu všetko kovové a sklenené a da? si tam madrac lebo určite spadneš… :-)

      0 0
    • tom@s  

      šlapu patami pořád a nedělá mi to problémy:)

      0 0
      • bassline  

        :-)

        0 0
        • tom@s  

          nevím jestli jsem správně pochopil otázku, ale není to tak, že pokud šlapeš do kruhu (nebo se o to aspoň snažíš), tak máš (musíš) mít patu v určitý okamžik dole (kolmo na kliku) – obzlváš? v kopci???

          0 0
          • bassline  

            Ano, v urcitom okamihu moze a musi byt vlastne kolmo na os ale nie az tak sikmo ze potom uz patou tlacim pomaly na asfalt :-)

            0 0
    • jecnak  

      Tezko takhle radit, ale co frekvence slapani. Neni to tak, ze kdyz prijde kopec, tak to rves na tezky prevody? Ja bych trenoval vic na silnici na rovine a hlidal si frekvenci.

      0 0
      • bassline  

        No samozrejme, akonahle pride kopec pucim tazke prevody aby som si udrzal aspon nejaku tu rychlost…aj ked pre vykonnejsieho cyklistu su tie prevody lahke…pre mn ale tazke lebo nemam taku silu…

        0 0
        • jecnak  

          No tak to je pak celkem jasny. Chce to drzet si frekvenci a ne rychlost. Rychlost si muzes do kopce drzet kdyz na to mas a ne takhle.

          0 0
          • bassline  

            Hmm skusal som aj tak ale ked mam na lahkom prevode, potom ta rychlost vyrazne klesa…

            0 0
            • orca  

              Tak výrazně by jsi se neměl propadnout, Pokud jezdíš na bike a máš vepředu tři talíře a vzádu 9 keleček tak by si se mněl naučit jak jdou postupně nahoru. A základ je se naučit frekvenci. Raději pomalu a s frekvencí než silou a v půli kopce slézt prože jsi KO…A pokud je mírnější kopec tak ze sedla a držet stejnou frekvenci..
              A druhá připomínka ? Kopce – JEZDIT – Jezdit – JEZDIT !!!

              0 0
    • MARIN  

      zkus jezdit lehci prevody s vetsi kadenci

      0 0
      • bassline  

        Ano skusal som, ale zaradenim lahsieho prevodu totalne stracam tychlost, to uz idem potom ako obycajny turista, krutim krutim a idem 5 km/h :-)

        0 0
        • kungpao  

          No lahší prevod neznamená, že na rovine zaradíš dochodcu (alias kašpárka podľa českých bratov). Lahší prevod znamená že si poradíš tak max. o 1 kolečko vyššie, a zvýšiš kadenciu. Ako rýchlo točíš že ti to sposobuje problémy a nie si schopný zrýchli?? Ak máš problém s technikou šlapania asi by si mal zača? jazdi? aj cestu ale nie kvoli najazdievaniu kilometrov ale kvoli technike šlapania, ono sa to zrovná. Ozaj a nemysli si že sa po 3 tréningoch úplne preorientuješ. Mne preorientovanie na vyššiu kadenciu trvalo asi 2 sezóny, teraz si idem tých 90 ot/min, v kopcoch trochu menej (mám fulla bez uzamykania tlmiča, preto musím ís? kopec silovejšie)

          0 0
          • bassline  

            Praveze ja jazdim od teraz uz len cestu, ale aj tak dik za info…

            0 0
        • orca  

          5km ??? co to jsou za kopce ??? myslíš terén či silnice ??
          A v kopci by jsi taky mněl sledovat jen pro orientaci svůj tep pokud zjistíš že jsi v kopci už nadoraz. tak ti chybí anaerobní základ od kterého je možné se teprve výkonostně odrážet…

          0 0
          • bassline  

            PO silnici…samozrejme som to nemyslel doslova tych 5 kmh ale obrazne :-)…proste pri takom priemernom kopci idem pribl. takych 15–16 co je dost ubohe.

            0 0
            • orca  

              tezko se to porovnava na dalku, otazka kolik jezdis a hlavne co , pokud jezdis jen roviny a najedou vjedes na mirnej kopec je konec :-( Ale pokud jsi poslouchal na tour (tady haněného Bakaláře) tak tam vysvětlili dva způsoby ježdění kopců na sílu a na kadenci…
              Máš dvě možnosti kudy se ubírat. Ale pokud nejsi nějak zvláště silově disponovanej jdi cestou vyšší frekvence…ale počkej na srdce než ho to naučíš…to není hned..a hezky jezdi a hlídej tep a za 3 měsíce soustředěného tréninku poznáš první výsledky…

              0 0
            • Man  

              Co je u Teba priemerny kopec? Ked to davas 15–16 po ceste na Jahodnu, tak to je malo, ale ked to ides na Kojsovku zo Zlatej Idky, tak to nie je uplne najhorsie. Teda, na hobbika :-).

              0 0
              • lubos  

                Kralova Hola :o))

                0 0
                • Man  

                  Lubos Mr.Ftipny ako vzdy :-). Nebudem sa ho pytat na Kralovku, ked je z KE. Kapisto?

                  0 0
              • bassline  

                Zdravim, tak ked som jazdieval este na horaku tak na Kojsovke som dal na poslednych km takych 9km…to uz som zdochynal :-)…ale v tom smere co sa ide od zlatej idky hore. A ano, na jahodnej davam takych 15–16, ale tam hore uz je to potom okolo 18–19…a 15–16 viem dat na bankov..

                0 0
                • Man  

                  Ked chces, tak mi napis na mail a dohodneme sa. Mozno potrebujes len nastavit posed a stravit trosku casu v posilovni.

                  0 0
          • Pavlis  

            Jak zjistim, kde mam tepovou hranici nebo jak to nazvat? Respektive kdy jsem na doraz? A co to je anaerobni zaklad? Sorry, jsem v tomhle lama a rad bych dal do jezdeni nejaky rad.

            0 0
    • lubos  

      Kufor si musis posunut dopredu k spicke, nie dozadu :) Takze … posunies si kufor max. k spicke, alebo tesne na max. a podla toho si nastavits sedlo (posed). A zacnes pekne jazdit po rovinach. Ak nemas kadence kit na meranie (tak sa to spravit inac), tak si prepocitas podla obvodu kolesa, rychlosti a zaradeneho prevodu kadenciu. Zacnes takto jazdit, treba aspon 2–3× tyzdenne aspon 1–1.5 hodiny denne a po mesiace zarucene pojdes s kadenciou vyssie. Trening na ziskavanie sily je jazdenie v zone intenzivnej vytrvalosti, jazdenie kratkych intervalov do kopca s naslednym vyjazdenim, prva vec je zvladnutie vyssej kadencie , potom ziskas silu aby si mohol aj tazke prevody zo sedla do kopca. No a uplne zakladna vec … jazdit, jazdit, jazdit, jazdit :)

      0 0
      • bassline  

        Dakujem za vycerpavajuce info, beriem do uvahy tvoje rady ;-)..dik

        0 0
        • jecnak  

          Tady mas neco z ceho asi neusnes: http://kpo.cz/…ziologie.htm

          0 0
          • Stax  

            teraz si citam tento topic uuuplne od vrchu a som bol v soku ze ten link nepadol ovela skor :))))

            0 0
            • lubos  

              To je moc slozite … komu by se to chtelo studovat takto hnedka.

              0 0
        • tjuren  

          Důležitý je taky jak máš vysoko sedlo, pokud ho máš moc nízko, tak se ti tam nohy nevejdou. Zkus si ho dát výš. Napadlo mě taky jestli dokážeš běhat po špičkách?

          0 0
          • bassline  

            Ano, sedlo som si dal max. vysoko ako to ide, viac by uz to asi nemalo vyznam…a s tym behanim, ked som bol maly mal som problem, nevedel som poriadne behat, mal som ploche nohy :-)…a na spicky som behavat toboz nevedel…

            0 0
      • Pavlis  

        A kdyz bych si poridil kit na mereni otacek, jak podle nej jezdit? Jak zjistit optimalni otacky pro zacatek? Respektive jak mi ten kit muze pomoct?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.